Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ostracyzm  (Przeczytany 11960 razy)

Offline dezet70

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 23:43 »
Kochani czy nie widzicie ze ta cała Nabot  to jakis fanatyczny SJ który jest tu po to aby pisać dobrze o orgu , bzdury ze niby coś się zmienia z podejściem do pedofilii i ze niby nie odczuwają ostracyzmu. ?  Kłamstwa perfidne , ze mną nie rozmawiają córki a co dopiero starsi i inni fanatycy co zostali w tej zakłamanej niby prawdzie .


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 23:45 »
Graliście z gołębiem w szachy?  Zaczynacie grę. Gołąb na samym początku gry powywraca figury po szachownicy, następnie na nią napaskudzi i zadowolony że wygrał odleci.  Co Wam to przypomina?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Asturia

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 23:54 »
Kochani czy nie widzicie ze ta cała Nabot  to jakis fanatyczny SJ który jest tu po to aby pisać dobrze o orgu , bzdury ze niby coś się zmienia z podejściem do pedofilii i ze niby nie odczuwają ostracyzmu. ?  Kłamstwa perfidne , ze mną nie rozmawiają córki a co dopiero starsi i inni fanatycy co zostali w tej zakłamanej niby prawdzie .

ja już to wiem i dlatego napisałem ostatni mój post do niej, od początku czuć było WTS owskim betonem, niestety Nabot taka jest prawda, wkrótce w tej fałszywej organizacji zostaną tylko tacy którzy myślą tak jak Ty, niezgodność w doktrynie stwarzania to be, trzeba się odłączyć, ale za to że rocznie umierają kilkadziesiąt niewinnych osób w tym niewinne dzieci (nie ochrzczone) z powodu doktryny o zakazie transfuzji to, no problem
co za hipokryzja istna orgowska


Offline dezet70

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 23:56 »
Nabot napisz gdzie w Polsce jest taki zbór z takimi ludzkimi braćmi ... ja pozdrawiam z Torunia,  1000 braci i wszyscy stosują ostracyzm razem z najbliższą rodzina ale może u was jest inaczej ,  wszyscy pewnie jesteśmy ciekawi gdzie tak jest  ...


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 00:19 »
Zapytaj KaizerSoze jak się zachowali wobec niego w bardzo dużej grupie :D

Ale ze co? Ze wykluczyc mnie chcieli za kontakty z wykluczonymi? To jest sposób zachęty do ostracyzmu bo nie zalapalem.


Offline Proctor

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #50 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 00:25 »
Witam!ostatnio spotykam się z wielkim zdziwieniem ponieważ odeszłam od świadków i oddałam list pożegnalny 17.04.18r.ogloszono mnie z 2 tygodnie później i teraz o dziwo!starszy z żoną z mojego ex zboru kupował u mnie różne rzeczy a na początek powiedział mi dzień dobry i to z uśmiechem!byłam w szoku bo to fajny mądry i starszy!myślałam że poprostu się zapomnieli???ale dzisiaj przyszedł inny starszy i także kupował u mnie klapkibi rozmawiał ze mną normalnie!wspomnę że pracuję u siebie na targowisku i inni mają ten sam towar a oni jednak kupowali u mnie!czy ktoś coś może wie?czy przyszło jakieś nowe światło lub wytyczne dla dołączonych???bo jestem w szoku poprostu😁😉
Był list żeby starsi "zagadywali" osoby wykluczone spotkane w miejscach publicznych. Takie złagodzenie zwyczajów.

Co do zmiany podejścia do pedofilii to starsi maja obowiązek zgłaszania na policje takich przypadków, jeśli wymaga tego prawo w danym kraju. W Polsce wymaga.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2018, 00:51 wysłana przez Proctor »


Offline Brat Furtian

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #51 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 04:50 »
"Co do zmiany podejścia do pedofilii to starsi maja obowiązek zgłaszania na policje takich przypadków, jeśli wymaga tego prawo w danym kraju. W Polsce wymaga."

To nie do końca prawda...

Ostatni list do starszych w tej sprawie został tak tendencyjnie zredagowany, że "lojalni wobec organizacji i władz zwierzchnich", starsi zawiadomią najpierw w takich przypadkach dział prawny Biura Oddziału w Nadarzynie.

Upewniają ich w takim przeświadczeniu dodatkowe wskazówki odnoszące się do ich potencjalnej odpowiedzialności prawnej we wcześniejszej korespondencji i szkoleniach...

Mają przekonanie,  że "władze zwierzchnie" organizacji pokierują dalej sprawą zgodnie z przepisami prawa świeckiego,  boźego i "dobra organizacji"...

Masz wątpliwości??  Zapytaj "urząd duchowy" w najbliższych zborze... ;)

Ale kiedy jesteś SJ uważaj...

Aby po takiej próbie szczegółowego wywiadu co do aktualnych kłopotliwych wewnętrznych procedur, nie zapytano Ciebie o najbliższy termin możliwej "pasterki"  lub gdy już ostatnio dwie zaliczyłeś, to o termin Twojego ewentualnego udzialu w "komitecie sądowniczymi"...;)
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2018, 05:06 wysłana przez Brat Furtian »


Offline pies berneński

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #52 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 06:20 »
Starszy jako urzędnik duchowy nie może działać w odruchu serca.Nie podpowie by zgłosić czyn na policję,nie doradzi by udać się do specjalisty ale przede wszystkim ma się z kontaktować z działem prawnym.W tych procedurach chodzi oto by nie zaszkodzić wizerunkowi firmy.
To,że przychodzą jakieś nowe wytyczne jest wynikiem działań osób które ten problem nagłaśniają.
Ale te osoby które o tym trąbią przez organizację uznawane są za gówno.Ot i cała prawda o przenajświętszej.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline julia7

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 07:56 »
PS: Poprosił o skasowanie, czy został zablokowany za homofobię?

A co jest złego w homofobii? Ludzie boją się różnych rzeczy. Wy blokujecie za banie się czegoś/kogoś? :o


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #54 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 08:25 »
A co jest złego w homofobii? Ludzie boją się różnych rzeczy. Wy blokujecie za banie się czegoś/kogoś? :o

Za Wikipedią:(pogrubienie moje)

Cytuj
Homofobia – irracjonalny strach przed homoseksualizmem i homoseksualistami, awersja, nieufność, nienawiść i wrogość do nich oraz ich dyskryminacja

W języku potocznym homofobią jest najczęściej określana wrogość do osób homoseksualnych, a nie strach przed nimi.

Jak można nienawidzić człowieka, tylko dlatego że ma inną orientacje seksualna niż inni? To jest tak samo jakby nienawidzić kogoś za to że ma inny kolor skóry, mieszka w innym kraju... A już jak to przyrównywał jeden z byłych użytkowników tego forum, homoseksualistów do pedofili jest szczytem nietolerancji i zaściankowości.

« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2018, 08:56 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline julia7

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #55 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 09:01 »
W języku potocznym homofobią jest najczęściej określana wrogość do osób homoseksualnych, a nie strach przed nimi.

To niepoprawne używanie tego słowa. Każda fobia to strach irracjonalny. Fobia znaczy strach i o tym prawi Wikipedia. Używajmy słów zgodnie z ich znaczeniem, bo się nie porozumiemy. Mamy termin dyskryminacja homoseksualistów na określenie tego, o czym piszesz. Homofobia to strach przed tą orientacją seksualną, a w strachu ja nie widzę nic złego. Ja boję się wysokości. Czy to znaczy, że nienawidzę spadochroniarzy?


Offline lukier

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #56 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 09:19 »
Dziękuję za ładne zdjęcia drzew Nabot, tylko nie wiem czemu maja one dowodzić. Wybacz, ale chyba nie rozumiem Twojego pytania o to jak drzewo mogło skamienieć w warstwach które odkładały się 100 milinów lat. Oczekujesz, że drzewo skamienieje w 24 godziny? Serio, dopytuje, bo ja nie widzę tutaj super dowodu, musisz rozwinąć, albo chociaż podeślij jakiegoś linka z teorią,  dzięki.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #57 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 15:10 »
ostracyzm względem najbliższych? (...) My z mężem jesteśmy żywym przykładem tego, że coś takiego nie istnieje. Powiemy więcej, nawet osoby, które nie są naszą rodziną witają się z nami i pytają się jak się czujemy itp.

A ja jestem żywym przykładem tego:
Otóż 96,2% wszystkich ŚJ jakich znam (a znam ich sporo) nie utrzymuje ze mną najmniejszych kontaktów. Z pozostałymi 3,8% mam jakiś kontakt, ponieważ są oni kryptoodstepcami. Przy czym podkreślę, że magiczna 'siedemdziesiątkasiódemka' w odniesieniu do mojej osoby nigdy nie została wypełniona.
Chłopaczyna, z którym byłem kiedyś w jednym zborze, zawsze na ulicy gdy mnie widział zwieszał mi się na szyi. Ostatnio gdy spotkaliśmy się w tym samym sklepie, w którym pragnął zawsze ze mną miśki przyklepywać, stanął jakby zjawę zobaczył; po czym uciekł. Mało regałów sklepowych nie powywracał. Jeśli to czyta, to ma mu się zrobić głupio. :)
Inna chłopaczyna, chętna do wypicia wódki w dobrym towarzystwie. Pluł na orga za pedo, zbrojenia inne doktryny. Dziś awansował na strażnika rydwanu. Gdy obok przechodzę, to cham nawet 'dzień dobry' nie powie. On to czyta, ale już bardziej głupio mu się nie zrobi  ;)
Dzięki uprzejmości kogoś, kto wiedział kiedy włączyć sprzęt do nagrywania, mogłem usłyszeć jak rodzina za plecami mówi, że jestem złym towarzystwem i ze względu na ochronę zdrowia duchowego nie mogą się ze mną kontaktować.

Zapewne ostracyzm jest wymyślony przez samych odstępców w celu dyskredytowania ŚJ. Nawet sami ŚJ mówią publicznie, że to osoby, które od nich odeszły nie chcą utrzymywać kontaktu z członkami organizacji ŚJ.

To niepoprawne używanie tego słowa. Każda fobia to strach irracjonalny. Fobia znaczy strach i o tym prawi Wikipedia. Używajmy słów zgodnie z ich znaczeniem, bo się nie porozumiemy. Mamy termin dyskryminacja homoseksualistów na określenie tego, o czym piszesz. Homofobia to strach przed tą orientacją seksualną, a w strachu ja nie widzę nic złego. Ja boję się wysokości. Czy to znaczy, że nienawidzę spadochroniarzy?

Widzę, że panience socjologia służy. I tak trzymaj  ;)



Offline free

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #58 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 17:54 »
Film jest bardzo pomieszany i zaciera właściwe postępowanie z kimś kto wyłamuje się w danej chwili z zasad Biblijnych.
Późniejsza scena ukazująca cierpiącą matkę, która zamiast odebrać telefon i zachęcić córkę do czegoś pożytecznego (nie mam na myśli samego sexu) i zapewnić córkę o swojej miłości, odwraca głowę i cierpi.
I to jest u ŚJ wymieszane, zbite w straszne męczarnie, bo nie potrafią odróżnić Jezusowego podejścia od faryzejskiego. Ale film ma za zadanie chronić interesy korporacji niż pożytku owieczek więc jest jaki jest - manipulujący emocjami.

Niedawno dowiedzialem sie od ojca ( tylko on rozmawia ze mna przez tel) ze moja mama prawie codziennie placze ze nie ma z nami kontaktu. Dorosly czlowiek zostal tak zmanipulowany ze nie wierzy w istnienie naturalnych uczuc i proste rozwiazania na utrzymanie kontaktu.
Powiedzialem mu zeby jej przekazal ze moja reka jest wyciagnieta i tylko wystarczy ja wziac.
Na co on - czasem reka jest brudna to sie jej nie sciska.
Coz, moje dziecko chodzi brudne caly czas i nawet w bialej koszuli bym je przytulil.

Te filmiki sa nie tylko tendencyjne ale wrecz zenujace. Nigdy nie pokazuja ile odstepca jest w stanie zrobic dla swoich bliskich.
Nie mowia tez prawdy o tym jakie szkody emocjonalne niesie tego typu fanatyzm
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline Bożydar

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #59 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 18:00 »
Bo w ORG to jest system karania, anie resocjalizacji.
Najgorsze, że bardziej karani są często niewinni ludzie, np rodzice wykluczonego dziecka.
Zauważcie, że fragment z Jana 8 w jakże oczekiwanej w pl srebrzanki został wyrzucony.
Dlaczego? Bo postawa Jezusa nie licuje z polityką ostracyzmu JW.ORG. Obrzydliwe.