Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?  (Przeczytany 6050 razy)

Offline Villa Ella

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj, 2018, 21:21 »
Zamienił krzyżyk na krawat:

Chrześcijańskie życie i służba Kwiecień 2018, str.3
No gościu, pod wpływem indoktrynacji zamienił krzyż na szyi, na krawat. Z podpisu wynika, że zrobił to, aby naśladować Jezusa. Nie wiedziałam, że Jezus nosił krawat... Natomiast krzyż niósł... Ale co ja tam wiem...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Maj, 2018, 21:27 »
Krawaciarstwo (Ww)



Offline Estera

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Maj, 2018, 21:27 »
   Taki malutki dowcip przypomniał mi się w związku z krawatami.

     Żona do męża:
   - Kochanie, kupiłam Ci ładny materiał na krawat.
   - A czemu tak dużo? - pyta mąż.
   - Bo z reszty uszyję sobie garsonkę.
      ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Maj, 2018, 21:30 »
Z wojska i świata polityki krawat trafił wówczas do męskiej garderoby. Dzisiaj w większości społeczeństw jest nie tylko ogólnie przyjęty, lecz w pewnych okolicznościach wręcz wymagany” (Przebudźcie się! Nr 9, 1996 s. 31).
Co za hipokryzja! A czy kobieta może przyjść na Salę w jeansowej spódnicy? Nie! A dlaczego? Bo -jak się dowiedziałem na KSP - jeans najpierw był wyrazem buntu, a potem stał się znakiem rozpoznawczym klasy robotniczej.
A tu coś, co się w tym złym świecie przyjęło, zostało zaadoptowane. To w imię inności i odróżniania się od świata, powinno właśnie być zakazane.
To jest hipokryzja do potęgi trzeciej i nie mam do tego za grosz szacunku.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Roszada

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Maj, 2018, 21:33 »
Amisze nawet guzików nie mają, bo Biblia o nich nie mówi. :-\ :-\

A o krawatach mówi Przekład Nowego Świata? ;D


Offline Sebastian

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Maj, 2018, 21:39 »
Pochwała za art. o krawatach i odpowiedź wydawcy:

*** g97 8.2 s. 30 Od naszych Czytelników ***
Krawaty  Bardzo dziękuję za artykuł „Kto wymyślił krawat?” [8 maja 1996]. Jako kaznodzieja Świadków Jehowy, głosząc od drzwi do drzwi, noszę krawat nawet w 30-stopniowe upały. Często myślałem sobie, że musiał go wymyślić jakiś okrutny XIII-wieczny inkwizytor, który chcąc wydusić z heretyka przyznanie się do winy, groził mu łamaniem kołem, miażdżeniem palców, gotowaniem w oleju lub noszeniem krawata w letnie popołudnie.
W. B., USA
Niektórzy uważają, że bez względu na rodzaj pogody noszenie krawata to tortura. Na uznanie zasługuje jednak fakt, iż w kręgach kulturowych, w których krawat jest stosownym elementem ubioru, Świadkowie Jehowy z reguły gotowi są znosić niewygodę wkładania go na czas służby kaznodziejskiej i chrześcijańskich zebrań. (Wyd.)
dziwię sie że zamieścili taką kontrowersyjną "pochwałę" krawata ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline free

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Maj, 2018, 22:36 »
\

A o krawatach mówi Przekład Nowego Świata? ;D
[/quote

Skoro Apostol Pawel jadal kanapki co bylo kiedys na tzw dramacie na zgr letnim to krawat tez pewnie by zalozyl
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline Sebastian

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Maj, 2018, 23:02 »
Skoro Apostol Pawel jadal kanapki co bylo kiedys na tzw dramacie na zgr letnim to krawat tez pewnie by zalozyl
można prosić werset biblijny o tych kanapkach? ;)

wolałbym werset o Apostole Pawle korzystającym z tabletu aby przeglądać stronę internetową jw.org ;) ale werset biblijny o Saulu z Tarsu zajadającym kanapki także by mnie zainteresował ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2018, 23:06 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Maj, 2018, 23:15 »
Ha, on te kanapki jadł w krawacie. To był zwód taktyczny ze strony scenarzysty przy CK, aby uczestnicy zapamiętali kanapki zamiast krawata:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline free

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Maj, 2018, 23:54 »
można prosić werset biblijny o tych kanapkach? ;)

wolałbym werset o Apostole Pawle korzystającym z tabletu aby przeglądać stronę internetową jw.org ;) ale werset biblijny o Saulu z Tarsu zajadającym kanapki także by mnie zainteresował ;)

To nie byl werset ani slowo pisane. to byl dramat o Tymoteuszu moze ktos lepiej pamieta ktore to moglo byc zgromadzenie. Rok ok 2004. Ja akurat widzialem wersje na zgr w Starachowicach.
Pawel i Tymoteusz wyruszali wlasnie w jedna ze swoich podrozy misyjnych i kobiety ze zboru przyszly ich pozegnac.( Przypomne ze akcja dzieje sie w I wieku.) Jedna z kobiet zegnajac sie z Pawlem powiedziala - Przygotowalam wam na droge kanapki..

Ja w tamtym czasie bylem juz wybudzony i bardzo sie ubawilem. Zreszta caly ten teatrzyk niby z I wieku mial znamiona wspolczesnego korporacyjnego zboru. W przerwie probowalem zartowac z tych kanapek do znajomych ale nikt nie zamierzal sie smiac.

Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline Roszada

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Maj, 2018, 10:15 »
Ha, on te kanapki jadł w krawacie. To był zwód taktyczny ze strony scenarzysty przy CK, aby uczestnicy zapamiętali kanapki zamiast krawata:-D

Są plamy na krawacie, więc musiały być kanapki: :)

*** w83/12 s. 15 ak. 17 Czy ciebie Bóg by wybrał? ***
Jeżeli zakładasz krawat, to czy nie ma na nim jakichś plam?


Offline Sebastian

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Maj, 2018, 10:35 »
Są plamy na krawacie, więc musiały być kanapki: :)

*** w83/12 s. 15 ak. 17 Czy ciebie Bóg by wybrał? ***
Jeżeli zakładasz krawat, to czy nie ma na nim jakichś plam?

uwzględniając tytuł artykułu: "nie łudźcie się (...) ani rozpustnicy ani balwochwalcy ani mężczyźni nakładający poplamiony krawat (...) królestwa Bożego nie odziedziczą" ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline nadszedłczas

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Maj, 2018, 10:59 »
Nigdy nie zastanawiałem się nad historią krawatu.Najstarsze wzmianki sięgajá z Chin z jej armii terakotowej,a później z armii francuskiej w której służyli oficerowie chorwaccy ubrani właśnie w krawaty.
Tak czy inaczej krawaty sá związane z wojskiem.Nie wiem dlaczego przy takiej historii krawatu Świadkowie Jehowy nimi się strojá.Brak logiki i roztropności nie mówiąc już o braku ....biblijnych podstaw😀


Offline janeczek

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Maj, 2018, 15:19 »
No wiesz nadszedłczsz nie wiem skąd poglądy że organizacja to weganie w kwesti wojny, znaczy jarosz co jaja nie ruszy muszę ci powiedzieć że pierwszą trałme jaką pamiętam to że moja koleżanka z przedszkala zastanie z]\\[.//a w armagedonie, a krawat to na gumce nie ugniata ja mam nawet takie na wsuwke to jest ubiur służbawy śJ mają korporacje i taki dres kod ja mam brode i obecnie mogę go do brody przypiąć, tak tak razem z Panem Jezuzem grzeszę przeciwko Jehowie tą brodą ale w jakim towarzystwie pomimo że nie w pensylwaniskim
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2008241
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline nadszedłczas

Odp: Krawaty Świadków Jehowy - kto wymyślił krawat?
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Maj, 2018, 16:58 »
👍