Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Islam  (Przeczytany 5694 razy)

Online Reskator

Odp: Islam
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Maj, 2018, 18:22 »
Forum też nie jest o wrzucaniu fotek czy muzyki - już bardziej islam pasuje :D Zwłaszcza, że są punkty wspólne nauki Świadków Jehowy i muzułmańskiej...
Julio idż  raczej za Romeo...a nie za grzesznikiem
Mahometem- natchnieniem Arabów- to pedofil skazany byłby na dożywocie w obecnej cywilizacji zachodniej.
A to GURU- założyciel- ISLAMU-jak w głowach mają poprzewracane obecne pokolenia -wschodu.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2018, 18:43 wysłana przez Reskator »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Islam
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Maj, 2018, 19:21 »
Koranu nie czytalem  , zasady Islamu znam bardzo pobieznie  i raczej tylko poprzez kontakt z muzulmanami  zyjacymi w Berlinie . Sa to czesto ludzie , ktorych rodzice byli emigrantami zarobkowymi w latach 60-tych .
Dobrze jest odrozniac  normalnych ,umiarkowanych  muzulmanow  od  radykalnych  , np.  Salafistow.
Rowniez w tej religii istnieja rozne odlamy i tendencje , czesto zwiazane z miejscowymi zwyczajami  a nie  z religia jako taka .  Przykladem moze byc sprawa noszenie nakrycia glowy przez kobiety .
 W sumie , religia jak religia . Troche przypomina mi , poprzez okazywania poboznosci , taki mocherowo -rydzykowy katolicyzm .
Za to radykalny Islam jest naprawde niebezpieczny . Z tego co wiem , w samych Niemczech  , Urzad Ochrony Konstytucji ( Verfassungschutz) obserwuje  przynajmniej  kilkuset  salafistow  mogacych byc zagrozeniem .


Offline Stanisław Klocek

Odp: Islam
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Maj, 2018, 19:49 »
Mahomet nie był w pełni normalny pod względem psychicznym
Podobnie jak Jezus (por. Mk 3:21), czy Lenin, Hitler *, Stalin czy inni dyktatorzy. Natomiast rzeczą dziwną jest to, że ci uważani w sensie ujemnym psychicznie, jednak to oni mimo tego potrafili wywrzeć poddaństwo ludzi uważających się za normalnych.


Offline pies berneński

Odp: Islam
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Maj, 2018, 20:13 »
Jak sie postępuje z grzesznikami? Ale pytasz o tzw eschatologię czy jak to jest na codzień?
Chodzi o codzienne życie.Czy tak samo jak u ŚJ czyli za brak skruchy wykluczenie i ostracyzm?
Czy może jakieś kary cielesne a może nawet śmierć?
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Online Reskator

Odp: Islam
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Maj, 2018, 20:19 »
Podobnie jak Jezus (por. Mk 3:21), czy Lenin, Hitler *, Stalin czy inni dyktatorzy. Natomiast rzeczą dziwną jest to, że ci uważani w sensie ujemnym psychicznie, jednak to oni mimo tego potrafili wywrzeć poddaństwo ludzi uważających się za normalnych.
To napisz dlaczego rodzina uważała że Jezus "postradał zmysły"?
Według mojej orientacji rodzina robiła w portki przed uczonymi w Piśmie.
Poczytaj cały rozdział 3 a nie wyrywaj z kontekstu fragment o Jezusie
 i o zgrozo stawiasz jego w jednym szeregu z Hitlerem .


Offline julia7

Odp: Islam
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Maj, 2018, 21:38 »
Widziałem, że do tego dojdzie, dlatego wycofałem się z tego wątku. :-\

Do widzenia więc!


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Islam
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Maj, 2018, 06:42 »
Jak chodzi o grzech u muzułmanów to po pierwsze nie wierzą oni w grzech pierworodny.Owszem Adam z Ewą zgrzeszyli ale Allach im wybaczył.A śmierć pojawiła się ,bo tak wyprobowuje ludzi Allach.Najgorszym przewinieniem jest grzech przeciw islamowi , czyli apostazja lub współpraca z ludzmi/organizacjami zwalczajacymi islam.Grozi za to śmierć. Podobnie jak u SJ rozgranicza sie przewiny przeciw swojemu wspolwyznawcy a osobom z poza islamu. Jak coś zrobisz przeciw komuś z poza islamu to nie jest aż tak zle.Można np kafirom(niewiernym) kłamać ile wlezie i Allachowi to się podoba.


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Islam
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Maj, 2018, 13:31 »
Książki polemiczne z islamem: "Szukałem Allacha znalazłem Jezusa" członek ahmadiyya przechodzi na chrześcijaństwo/protestantyzm;  "Dlaczego nie jestem muzułmaninem" napisana przez exmuzułmanina ateistę  "Czy Koran jest słowem Bożym" ;


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Islam
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Maj, 2018, 22:34 »

Za to radykalny Islam jest naprawde niebezpieczny . Z tego co wiem , w samych Niemczech  , Urzad Ochrony Konstytucji ( Verfassungschutz) obserwuje  przynajmniej  kilkuset  salafistow  mogacych byc zagrozeniem .

Moim zdaniem islam niestety w każdej postaci jest niebezpieczny, tak jak kult Świadków Jehowy. Cel jest oczywiście inny ale skutkiem ubocznym dochodzenia do celów tych kultów jest śmierć . Bardzo często jest to śmierć członków tych kultów.
Jedni i drudzy mają swoich bojowników za wiarę.
 U ŚJ to czerwona doktryna tworzy takich męczenników. Przyzwolenie na cierpienie jest przecież w końcu w obydwu przypadkach.
I w obydwu przypadkach śmierć wszystkich innowierców jest pewna. Jedni w "białych rękawiczkach" odkładają tą rzeź na później, na czas Armagedonu a drudzy nie czekając na przyszłość, wykonują wyroki już dzisiaj.  Nie jesteś z nami, nie wierzysz w taki sam sposób jak my, jesteś naszym wrogiem i zasługujesz według naszego boga na śmierć, dzisiaj lub w przyszłości.
 
U Świadków jest to bardziej wyrafinowane działanie niż w islamie gdzie przekaz jest jasny. U świadków jest on oczywiście zakamuflowany.
Dlatego sądy mają problem z rozstrzyganiem wielu spraw.

Kiedy słyszę od niektórych, że islam jest "religią pokoju" robi mi się niedobrze, to tak jakby mówić, że świadkowie stosując ostracyzm okazują miłości do bliźnich. Wtedy też robi mi się niedobrze.

Obecnie szyici są  skonfliktowani z ruchem wahabickim czyli tym, który niesie do Europy islamską hidżrę (kolonizację) i dzihadystyczny terroryzm. Oni są największym zagrożeniem, jednak Koran to tak naprawdę instruktarz prowadzenia wojny i każdy kto czyta go dosłownie, czyli tak jak tego nakazują imamowie, powinien zabijać innowierców. Warto poczytać również Hadisy i Sire. Razem z Koranem nie pozostawiają złudzeń o prawdziwym przesłaniu „religii islamu"



W Europie, Ameryce i każdym innym "cywilizowanym świecie" muzułmanie muszą się ukrywać (z oczywistych względów) z otwartym mówieniem o wielu nakazach islamu, np. o tym, że należy mordować Żydów, traktować ich jak psy, które przecież uznawane są za najbardziej nieczyste zwierzęta. To samo dotyczy innych innowierców, którzy nie chcą przejść na islam.
 
To niestety jest fakt a każdy muzułmanin, który twierdzi, że jest inaczej, tak naprawdę najczęściej posługuje się tzw. Takijją. Jest to  ukrywanie i przyzwolenie na ukrywanie prawdziwych wierzeń w wypadku "prześladowań religijnych" (lub osobistego niebezpieczeństwa).

Konwencje na islam niestety mają miejsce coraz częściej, szczególnie wśród kobiet i to wykształconych. To wiąże się z jednej strony z potrzebą duchową a z drugiej z materialną.
 
Kobieta w Arabii Saudyjskiej ma np. przez całe życie status prawny dziecka. Bez zgody opiekuna - ojca lub męża - nie może prawie nic.
A.S jest kolebką i bastionem islamu oraz opiekunem jego najświętszych miejsc.
. Wszystkie inne religie są tam zabronione. System prawny tego kraju opiera się na prawie szariatu. Państwo to propaguje wahhabicką odmianę islamu sunnickiego.

Arabia Saudyjska odmawia swoim obywatelom prawa do wyboru lub zmiany religii. Każda osoba angażująca się w działalność ewangelizacyjną naraża się na więzienie, wydalenie z kraju lub egzekucję. Wobec ewangelistów często wysuwane są fałszywe oskarżenia, np. związane z narkotykami.

Dlaczego wspominam tutaj o tym kraju?

Gdyby stworzono Państwo JW.ORg, obawiam się, że byłoby podobnie jak Arabi Saudyjskiej.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline free

Odp: Islam
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Maj, 2018, 23:35 »
Kiedys jak bylem jeszcze w Orgu wypowiedzialem sie na zebraniu ze muzulmanie opieraja sie na Biblii i koran jest jej kontynuacja a na sali zapadla kompletna cisza.
Dopiero gdy dodalem ze informacje te przeczytalem w ksiazce Czlowiek Poszukuje Boga wyd SJ to prowadzacy podziekowal za odpowiedz.


Na codzien mam ciagly kontakt z Muzulmanami roznych frakcji i czasem rzeczywiscie przypominaja SJ.
Sa bardzo fanatyczni w swoich pogladach i ciagle glosza.


Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Islam
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Maj, 2018, 07:01 »
Ja miałem pewien kontakt u siebie w mieście. jezdziłem pogadać z imamem. Imam był chyba z tych tolerancyjnych,albo takiego udawał. Powiedział abym modlił się do Boga a On wskaże mi religie moze to bedzie islam , amoże chrześcijaństwo. A propos "znajomości" SJ swojej własnej literatury,kiedyś polemizowałem ze starszym ze swojego jeszcze zboru i zacytowałem mu jakąś głupotę napisaną przez ciało kierownicze w książce Będziesz mógł żyć a on mi na to żebym nie cytował mu ODSTEPCZEJ LITERATURY ;D


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Islam
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Maj, 2018, 08:19 »
Julia7 rzuciła hasło , aby poszukać podobieństw między muzułmanami a SJ.Spróbuję to zrobic. ;) Jedni i drudzy wierzą , że wyznają jedyną prawdziwą religię na świecie. Po drugie: jedni i drudzy wierzą ,że ich religia istnieje od "założenia" świata. I ci i tamci wierzą , że ludzie z poza ich wiary albo zdechną w armagedonie albo będą zdychać w piekle. Są jeszcze podobieństwa na linii SJ a ahmadiyya, I jedni i drudzy mają swoje wersie Swietych Ksiąg(SJ Biblii,a ahmadiyya Koranu). Poza tym wszyscy tj SJ,muzułmanie,ahmadiyya dokładają do świętych ksiąg , które ponoc są samowystarczalne dodatkowe rzeczy. SJ wypociny WTC, muzułmanie Hadisy i Sunnę , a ahmadiyya pisma swojego twórcy Mirza Ghulama Ahmada(1839-1908).



Offline pies berneński

Odp: Islam
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Maj, 2018, 04:55 »
,kiedyś polemizowałem ze starszym ze swojego jeszcze zboru i zacytowałem mu jakąś głupotę napisaną przez ciało kierownicze w książce Będziesz mógł żyć a on mi na to żebym nie cytował mu ODSTEPCZEJ LITERATURY ;D
Hehe dobre.A pamiętasz co konkretnie zacytowałeś?
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Islam
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Maj, 2018, 07:22 »
 :(To było osiem lat temu także nie pamiętam. Ale odpowiedz mnie ubawiła. Oczywiście od razu odpisałem podając zródło tego cytatu. Starszy nie raczył odpisać.


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Islam
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Maj, 2018, 08:20 »
Pewno nikogo,albo nie wielu to zaciekawi ,ale napiszę coś o polskich Koranach. W naszym kraju są cztery wydania tej dość ciekawej i dla wielu kontrowersyjnej książki. PIERWSZY przekład dokonali oczywiście nasi Tatarzy ok roku 1858. W 1986 dokonano replintu tego wydania.Tak jak orginał miał on dwa tomy.Pierwszy to biografia Mahometa i historia islamu , a drugi tom to oczywiście sam Koran. DRUGI przekład najpopularniejszy to rzecz jasna przekład Pana Bielawskiego z 1986r. Oprócz samego Koranu,ponoć bardzo dosłownie przetłumaczonego z arabskiego,mamy tez komentarze.imam z P-nia powiedział mi cytat:"komentarze są beznadziejne" :P.I bardzo ciekawy wstęp,który jest na końcu książki, :) opisujący Zycie przed pojawieniem się islamu,biografię proroka M. , historia Koranu itp. TRZECI przekład to dzieło ahmadiyya.Tekst arabski równolegle polski i poniżej komentarz. wydano to "cudo" w 1995r. I CZWARTY przekład z 2006r promowany w polskich meczetach to przekład Ali Unala,tureckiego koranisty. Unal przetłumaczył Koran z arabskiego na turecki,ktoś z tureckiego na angielski,a nasi z angielskiego na polski.Chyba cos mi to przypomina,a Wam? ;D Sam Koran jest pięknie wydany.Oprócz tekstu arabsko-polskiego dość obszerne komentarze,niektóre dość zabawne np. komentarz do 113:4 :"I od zła dmuchających na węzły(by rzucić urok)". A oto komentarz pana Unala do tego wersetu:"werset ten implikuje także szukanie schronienia u Boga przed złem planowanym i wykonanym potajemnie przez "niewidzialnych"wrogów,jak na przykłada agentów służb specjalnych"  8-). Jeśli chroni przed skarbówką moze zacznę recytować. ;D