Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2018r.  (Przeczytany 60291 razy)

Offline josh82

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #180 dnia: 31 Marzec, 2018, 23:28 »
Nie było klaskania.


Offline gangas

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #181 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 00:42 »


Swoją drogą, to zrobili z Apostołów niezłych idiotów - gdyby Jezus chlebka im nie połamał, to by się chłopaki zadławili dużym kawałkiem. Najpewniej ze skutkiem śmiertelnym. Kto by wtedy głosił dobrą nowinę?

Dlaczego idiotów? Był jeden chleb, kilkanaście osób do obdzielenia to co? Miał im go rzucić jak panna młoda wianek na oczepinach? W końcu był gospodarzem spotkania. :o :o
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #182 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 01:25 »
Dlaczego idiotów? Był jeden chleb, kilkanaście osób do obdzielenia to co? Miał im go rzucić jak panna młoda wianek na oczepinach? W końcu był gospodarzem spotkania. :o :o
Chleb jako liczba pojedyncza to przenośnia. Jak się piecze chlebek z samej mąki i wody taką macę to przecież nie 2 metry kwadratowe powierzchni tylko takie małe kawałeczki, i każdy apostoł mógł sobie ,,placuszka-kromeczkę" skubnąć na talerzyk albo do ,,łapki" potem z racji tego że twardawy zamoczyć w winie i zjeść :)

Chleb z dawnych czasów to nam się kojarzy z takim wielkim bochenkiem co piekły nasze prababki i świeży był tydzień i starczał na tydzień, ale to nie takie chlebki zajadali apostołowie z Jezusem  ;)


Offline rychtar

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #183 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 08:24 »
Zastanawia mnie jedna rzecz, w zasadzie to ta rzecz zastanawiała mnie już odkąd są rozdawane bezsensownie te zaproszenia na "wyjątkową uroczystość". Załóżmy, że na pamiątkę przybędzie 50% z tych ludzi, którzy otrzymali zaproszenia? Co świadkowie wtedy zrobią? Przecież sale królestwa i inne pomieszczenia wynajmowane na ten cel są przewidziane na ściśle określoną liczbę ludzi? W razie pożaru lub innej paniki ludzie sami siebie będą tratować w dzikim pędzie poza budynek...

A teraz pytanie do tych, którzy byli na pamiątce: czy było gdzieś zakłócenie ceremonii poprzez spożycie emblematów przez osoby "nieuprawnione"? Gdy ja chodziłem na pamiątki to nikt nie spożywał emblematów.

Ciekawe jakie podadzą statystyki z pamiątki w tym roku?
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline pies berneński

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #184 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 08:33 »
A mnie ze szkicu wykładu zastanowił ten werset:

(26): Bo ilekroć jecie ten chleb i pijecie ten kielich, obwieszczacie śmierć Pana, aż on przybędzie. [Przekład Nowego Świata, 1kor 11]
Z szkicu wynika,że uroczystość Wieczerzy Pańskiej będzie obchodzona tak długo,jak długo chrześcijanie mający nadzieję niebiańską będą przebywać na ziemi.
Pytanie czy ci w zarządzie czy też wszyscy łącznie z tymi wspomnianymi w strażnicy styczeń 2016 str 24 ak 13:
 Liczba spożywających obejmuje więc także tych, którzy mylnie sądzą, że są namaszczeni. Część osób, które w pewnym momencie zaczęły spożywać emblematy, później przestała to robić. Inni przeżywają problemy psychiczne lub emocjonalne i czasem pod ich wpływem uznają, że będą panować z Chrystusem w niebie. Tak więc liczba spożywających nie odzwierciedla rzeczywistej liczby pomazańców żyjących jeszcze na ziemi.

Poza tym jaki jest sens organizować taką uroczystość która teoretycznie jest  skierowana do namaszczonych jak w danym zborze nie ma takich osób? To tak jakby iść na wesele bez pary młodej,siedzieć przy zastawionym stole i tylko się gapić.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Opatowianin

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #185 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 09:00 »
Skoro właściwie tylko cielsko z Warwick to prawdziwi bracia archanioła, a reszta spożywających to psychole - to zgromadzenie 144000 jest bardzo odległą przyszłością!... Jeszcze wiele, wiele pokoleń będzie musiało się zazębić!!! ;)


Offline Niedoszły Sługa

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #186 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 09:46 »
Szczerze mówiąc nigdy pamiątka nie była dla mnie jakimś bardzo szczególnym dniem. Raczej traktowalem to jako zebranie, tylko krótsze (i to było najważniejsze). W moim domu nigdy nie robiło się jakiejś sztucznej atmosfery do tego a wiem że niektóre świadkowskie domy zmieniają się w dzień pamiatki w świątynię Jezusa i jego śmierci. Przywiązywało się uwagę do tego żeby każdy ładnie  wyglądał i tyle. Tak czy siak kiedyś dużo bardziej pamiątka na mnie oddziaływała. Jako dziecko czułem duże emocje mogąc przekazywać dalej kielich i talerz ;) Teraz jak patrzę na to z boku mam do tego neutralne podejście. Wiem że cała pamiątka to wynik przeinaczeń i manipulacji, ale z drugiej strony szanuje ich za to, że pamiętają o Chrystusie. Wczoraj natomiast nie poczułem nic. Było mi tylko żal, że nie można wybudzic ich wszystkich na raz tak by nie tracili już tyle czasu na kolejne kampanie.

PS. Chyba zauważyli, że mam już zbór gdzieś i przestaje powoli dostawać wszelkiej maści bzdurne przywileje co mnie bardzo cieszy, bo nie chce mi sie juz z nich wymigiwać :D


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #187 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 10:10 »
Co mnie jeszcze uderzyło, to podkreślanie przymusu okazania wdzięczności. Dotychczas mówiono 'jak możemy okazać wdzięczność' - teraz było 'jak musimy okazać wdzięczność'. Było to powiedziane dwa razy - w tym przydługawym wstępie, gdy nakreślał plan przemówienia, no i potem, gdy już zaczął wyjaśniać jak 'musimy' to zrobić.
Przeczy to przypowieści Jezusa o 10-ciu trędowatych, z których tylko jeden wrócił podziękować. Co do pozostałych, to Pan Jezus tylko zapytał: "A gdzie pozostali?".
Nie wysłał nikogo do przymuszenia ich. A tu odniosłem wrażenie takiego zakamuflowanego 'masz okazać wdzięczność!' - a jak? Oczywiście tak przestraszony człowiek już zaczyna słuchać pilniej no i wkłada się w ten aspekt działania fizyczne - obecność na zebraniach i dystrybuowanie literatury wydawnictwa. A gdzie aspekt duchowy? Gdzie głębokie wewnętrzne docenianie połączone z naprawdę swobodnym dzieleniem się dobrą nowiną o naszej więzi z naszym Odkupicielem? Ha, zaraz będzie podejrzenie o zaburzenia psychiczne.
To bardzo koresponduje ze świetnym filmikiem z kanału JwEx'a:
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #188 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 10:14 »

Poza tym jaki jest sens organizować taką uroczystość która teoretycznie jest  skierowana do namaszczonych jak w danym zborze nie ma takich osób? To tak jakby iść na wesele bez pary młodej,siedzieć przy zastawionym stole i tylko się gapić.

Taki sam sens jak wygłaszanie wykładu do chrztu nie mając kandydatów do chrztu. Staje się to nagminne a z czasem wykłady do chrztu będą tak jak pamiątka jedynie symboliczne. Kto wie może za 5 lat jak ktoś będzie chętny do chrztu to będzie wielkie ŁOŁ  ;D
Od razu transmisja strumieniowa i zamieszczenie życiorysu w tylko już elektronicznej wersji Strażnicy  ;)

Jako dziecko czułem duże emocje mogąc przekazywać dalej kielich i talerz ;)

Pamiętam jaki byłem zawiedziony kiedy będąc kilkulatkiem (4-5 lat) Mama nie obudziła mnie na podawanie emblematów. Skoro pamiętam to z tak wczesnego okresu życia widać że było to dla mnie ważne czytaj: INDOKTRYNACJA BYŁA PERFEKCYJNIE PROWADZONA


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #189 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 11:00 »
Wczoraj po raz pierwszy od 28 lat nie poszedłem na Pamiątkę...


Offline Opatowianin

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #190 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 11:13 »
Wczoraj po raz pierwszy od 28 lat nie poszedłem na Pamiątkę...


I życzę Ci, aby stało się to Twoim zwyczajem na całe życie!  :) 


Offline Dianne

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #191 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 11:21 »
Tej wiara, słuchać to xD

Dostałam cynk od jednego brata starszego w Inowrocławiu (pzdr Przemek).
Pamiątka w moim mieście odbyła się w klubie Rondo. To taka mała świetlica w której odbywają się półkolonie i inne aerobiki.
Kilkanaście osób stało na korytarzu bo się nie zmieścili na sale a co tu dopiero mówić o krzesłach xD nagłośnienie przerywało, a nad obecnymi wisiała piękna dyskotekowa kula na świetliczane dyskoteki. Po pamiątce, przy zlewaniu wina z powrotem do butelki, ktoś sobie przypomniał, że ‚Arkadiusz pił’, więc wylali wszystko do kibla xD

Na przypale albo wcale :D
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Trinity

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #192 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 11:22 »
wczoraj w sklepie (chciałam dokupić karme dla kota) wielka sobota ludzie na ostatnią chwile wszystko zostawiają to kolejka do kasy b długa gdy już była moja chwila nagle wyrosła przede mną sis z mojego zboru , oh Trinity jak dobrze ja tylko mleko' jasne wskakuj przede mnie poczekała na mnie przed sklepem i pyta mnie czy idziemy na pamiątke
tak idziemy
dobre pytanie co

brat który miał wykład zjada końcówki w zdaniach ciężko się tego słucha
na początku zapowiedział że na tej sali nikt nie będzie spożywał bo powołanie niebiańskie
od niego nie zależy tylko od Boga
w sumie jechał ogólnikami 
żadnego sacrum 40  min i jazda do domu bo jutro zebr na 10



Offline Zwolennik Swieczki

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #193 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 11:26 »
Wczoraj po raz pierwszy od 28 lat nie poszedłem na Pamiątkę...

Ja nie bylem drugi rok z rzedu. Ciagle w konspiracji,  kiedys tak robilem z kalesonami chodzac do szkoly podstawowej.


Offline Anakin Darth

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #194 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 12:16 »
Wczoraj po raz pierwszy od 28 lat nie poszedłem na Pamiątkę...

----- A ja po raz pierwszy od 30 lat.
 
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2018, 12:22 wysłana przez Anakin Darth »