Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witajcie  (Przeczytany 8206 razy)

Offline CEGŁA

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Marzec, 2018, 03:06 »
Witaj Aniu.
Dobrze że wyszłaś z tej demonicznej sekty. Nie mniej wyrzutów sumienia z tego powodu. Tam prawdy najzwyczajniej nie ma. Prawda jest w Chrystusie nie w jakiejś organizacji.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


BetMen

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Marzec, 2018, 08:54 »
Witam Cię serdecznie,
Najwazniejsze jest aby życie układało się tak byśmy byli szczęśliwi!


Offline HARNAŚ

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Marzec, 2018, 10:26 »
Cześć , czytaj i pisz , wyzbądź się poczucia ,że tam jest prawda , otwórz się na argumenty. Pozdrawiam


Offline Roszada

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Marzec, 2018, 10:32 »
Cóż to jest prawda zapytał Piłat.

A Towarzystwo odpowiedziało:

Niekiedy następują zmiany zapatrywania na pewne tematy biblijne, omawiane w publikacjach Towarzystwa Strażnica. O tym, w co wierzymy, mówimy, że jest to »prawda«. Ale czy »prawda« ulega zmianie? (...) Można się więc spodziewać, że niekiedy występują zmiany zapatrywania. Może tak być, że nasze podstawowe wierzenia to zdrowe prawdy biblijne, ale niektórych szczegółów ewentualnie w przeszłości nie rozumieliśmy w całej pełni. Z czasem, z pomocą ducha Jehowy, dochodzimy do wyjaśnienia tych spraw. Na przykład kilka lat temu mieliśmy w »Strażnicy« świetną serię artykułów na temat »władz zwierzchnich«. (...) Po starannym zbadaniu Pisma Świętego doszliśmy jednak do przekonania, że pewne teksty biblijne powinny być inaczej wykładane. Zdaliśmy sobie na przykład sprawę z tego, że »władze zwierzchnie« wspomniane w Liście do Rzymian 13:1 (NW), to nie Jehowa Bóg i Jezus Chrystus, ale władze polityczne. To samo dotyczy wersetów z Listu do Tytusa 3:1 i 1 Piotra 2:13, 14. Podstawowe prawdy pozostały mimo tego niezmienione. Nasza postawa wobec Boga i wobec państwa jest taka sama, jak i poprzednio” (Strażnica Nr 11, 1967 s. 11).

Czy może być prawdą coś, gdy ktoś nie odróżniał Jehowy od władz politycznych, jak sam pisze "to nie Jehowa Bóg i Jezus Chrystus, ale władze polityczne". :(


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Marzec, 2018, 10:37 »
  Witaj Aniu  :)

 Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Powodzenia.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Online Gremczak

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Marzec, 2018, 10:44 »
ale niektórych szczegółów ewentualnie w przeszłości nie rozumieliśmy w całej pełni. Z czasem, z pomocą ducha Jehowy, dochodzimy do wyjaśnienia tych spraw.

Czy może być prawdą coś, gdy ktoś nie odróżniał Jehowy od władz politycznych, jak sam pisze "to nie Jehowa Bóg i Jezus Chrystus, ale władze polityczne". :(
Najśmieszniejsze jest to ,że czynią to z pomocą ducha.Tak sami twierdzą.To co? Ten duch Jehowy(czyli można powiedzieć ,że sam Jehowa ich bóg)  nie wie jak to rozumieć co wcześniej napisał?


Offline Inka

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Marzec, 2018, 10:49 »
Witaj, Aniu. Po pobycie w tej sekcie pozostaje uzależnienie. Człowieka po pierwszej euforii po wyjściu,ciągnie do tożsamości , którą zna, nawet jeśli wie, że jest szkodliwa. To jak narkomana ciągnie do narkotyku, choć wiadomo,że to zło. Życzę szczęśliwego nowego życia i u danej walki o wolność. Formalnie można odejść, ale warto walczyć o uwolnienie duchowe i emocjonalne. Pozdrawiam.


Nikt

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Marzec, 2018, 11:26 »
Voyager podróżnik . A jaki jest cel podróży . A może to tylko taka podróż bez celu dla samej podróży taki dryf z prądem.  Wszystkiego dobrego Aniu.  ☺


Offline Światus

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Marzec, 2018, 12:41 »
Witaj Aniu.

Twój przykład pokazuje, że ZAWSZE warto walczyć o szczęście, a nie tylko przyjąć to, co los nam dał i trwać.
A co do prawdy biblijnej... Bądź dobrym człowiekiem, to wystarczy za wszystkie prawdy, światła i nauki. :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Estera

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Marzec, 2018, 14:00 »
(...) Najbardziej dokuczył mi oczywiście ostracyzm (...)
   Voyager.
   Witaj w nowym życiu, na nowej platformie emocji, jaką jest niewątpliwie to forum.
   Żyj, ciesz się życiem i czuj się szczęśliwa.
   A to, co zacytowałam Ci z Twojej wypowiedzi, niech będzie odpowiedzią na pytanie, czy to prawdziwa religia?

   Czy tak nakazuje prawdziwy Bóg, jeśli jest, żeby nie przeżywać radości naszych dzieci, jakim jest np., ślub?
   Czy da się zamknąć uczucia rodziców do dzieci w jakieś bzdurne regułki?
   Coraz głębiej widzę, jak bardzo jest destrukcyjna ta sekta.
   Mieniąca się za tą, która krzewi MIŁOŚĆ!
   A Tobie, życzę wszelkiego powodzenia.
   Pozdrawiam.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Czarniecki23

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Marzec, 2018, 14:51 »
Witaj.

Musi być ci ciężko (najlepsze na tym forum jest to, że cię rozumiemy).
Dużo osób opuściło jw.org ponieważ poznało się na manipulacji i kłamstwach przenajwierniejszego i wszystkorozumnego niewolnika.
Część dzięki temu uwierzyła w prawdę Biblijną bez ludzkich pośredników  i czuję się z tym bezpiecznie ponieważ wiedzą, że człowiek może nas oszukać ale Bóg nie.

Inni zrazili się do "wiary" ponieważ gorycz rozczarowania jest bardzo duża. Każdy ma prawo do własnych decyzji.

Często powtarzającym się schematem osób w twojej sytuacji, jest życie w poczuciu, że za jakiś czas wrócimy do Boga - co w naszych głowach było równoznaczne z powrotem do Świadków.
Moja indywidualna rada (otrzymasz je różne i sama musisz zdecydować kogo posłuchasz).
Dowiedz się "prawdy" o organizacji (też polecam "Kryzys sumienia" napisany przez byłego członka Ciała Kierowniczego.
Pomoże ci to zrozumieć jakiej manipulacji sama zostałaś poddana i co wypaczyło twoje spojrzenie na wiele spraw.
Później musisz spróbować zresetować to co wiesz i przeczytać Nowy testament w innym przekładzie (nie PNŚ).

Dalej Sama zobaczysz :)

Powodzenia Aniu !








Offline Opatowianin

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Marzec, 2018, 17:14 »
Witaj Aniu! Pamiętaj że nikt nie zmienia się z dnia na dzień o 180 stopni. Szczególnie jak się spędziło kawał życia w tak zniewalającym środowisku. Widzę po sobie - już jestem kilka dobrych lat poza org., a do tej pory prześladują mnie melodie (a czasem i słowa) "Pieśni Królestwa". Jeszcze przez dobry rok po odejściu z tej "naprawdziwszej religii" wymawiałem w modlitwach "Jehowo", później szczęśliwie zarzuciłem takie określanie Boga. Ważne abyś czyniła postępy (w stosownym dla Ciebie tempie) w eliminowaniu ze swojego życia zgubnych nauk "niewolnika". Mam nadzieję, że to forum będzie dla Ciebie w tym wielką pomocą. A zatem - powodzenia!!!


Lame Dog

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Marzec, 2018, 18:36 »
Witaj Aniu.
Z całym szacunkiem, ale nie może być prawdy biblijnej w organizacji, która nie posługuje się Biblią, ale książką wydaną na potrzeby wsparcia swych dogmatów...  ;)
Wierze, że po dłuższym pobycie na forum zmienisz w tym temacie zdanie.
Tego Ci życzę. Pozdrawiam  :)


Offline Michu72

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Marzec, 2018, 18:49 »
Siemka Aniu,witaj na forum,twoj nick kojarzy mi sie z serialem Star Trek: Voyager :) Pozdrowienia z Lubuskiego.


Offline ogórek kiszony

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Marzec, 2018, 22:05 »
Hej Aniu.
Ja kilka dobrych lat potrzebowałem wyzbyć się tego sprania mózgu, że to tam jest prawda, że nic poza tym itp. Teraz dopiero oddycham pełnią piersi.
Z religią to mam wspólne tyle, że czasem słyszę jak w kościele dzwonią dzwony  ;D , zamykam wtedy okna, jak i tabletom, gdy do mnie pukają  ;D