Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy  (Przeczytany 14516 razy)

Offline Sebastian

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Marzec, 2018, 01:20 »
nie mogę znaleźć tego wywiadu, ale kiedyś Kazik udzielił wywiadu w którym nawet "bohaterską" odmowę transfuzji określał jako pewien ideał świętości do której on Kazik po prostu nie dorasta. Nie było to samobójstwo, nie była to postawa psychopatyczna czy zmarnowanie życia ale coś wspaniałego pięknego i świętego. Byłem zdziwiony że Kazik tak postrzega odmowę transfuzji.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Marzec, 2018, 01:22 »
Czekam jak fan - na ich nowe projekcje (muza z tekstem) - na obecne czasy
Poproś ich do działania - przecież wenę mają w sobie - na pewno  :) 
Nie wiedzałem, że Muniek też miał być zainfekowany.
Pogadaj z nim osobiście  :)


Offline gangas

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Marzec, 2018, 01:33 »
Czekam jak fan - na ich nowe projekcje (muza z tekstem) - na obecne czasy
Poproś ich do działania - przecież wenę mają w sobie - na pewno  :) 
Nie wiedzałem, że Muniek też miał być zainfekowany.
Pogadaj z nim osobiście  :)

Pierdnąłeś coś i koniec a na dodatek cytujesz mnie ze swoimi dodatkmi. Już widzę jaki jesteś mocarz ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline sawaszi

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Marzec, 2018, 01:53 »
Pierdnąłeś coś i koniec a na dodatek cytujesz mnie ze swoimi dodatkmi. Już widzę jaki jesteś mocarz ;D ;D ;D ;D
[/quote   
Ok. - niech będzie Twoje - ale nie rozbrajaj mnie (do śmiechu)  :D
Jak to mówią "każdy szuka swojej drogi" i "wolna wola"  :)


Offline farlopa

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Marzec, 2018, 07:55 »
czytając wywiady z Kazikiem Staszewskim i słuchając jego muzyki mam wrażenie że koleś owszem nie został świadkiem Jehowy gdyż wybrał świecką karierę muzyczną, ale jednocześnie mam wrażenie że Kazik mentalnie jest przekonany o tym że świadkowie Jehowy mają rację.

czy też tak uważacie? a jeśli nie, to dlaczego?

chodzi mi o to czy Kazik dostrzega zakłamanie tej sekty albo czy dostrzega że są to fałszywi prorocy i rozbijacze rodzin.
                                                                                                                                                                                       W listopadzie  byliśmy na koncercie Kult w Hadze, po którejś z kolei piosence Kazik miał  chwilę oddechu ,na przebranie t-shirta, łyka wody itd.zanim zszedł ze sceny to w dość ironiczny sposób powiedział że teraz będziemy czekać na KRÓLESTWO JEHOWY, tak więc wygląda na to że może kiedyś dał się nabrać jak każdy z nas na piękne opowieści o raju ale teraz to już raczej jest przekonany o absurdalnosci tych opowieści, może to być też duza  zasługa wspomnianego Piotra Witeski,jeśli to prawda że jest poza WTS


Offline Sebastian

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Marzec, 2018, 08:32 »
domyślam się że mówiąc o listopadzie masz na myśli listopad 2017 a tzn. że Kazik przez ostatnie lata musiał zmienić swój stosunek emocjonalny do świadków Jehowy, bo jeszcze dekadę temu był (albo przynajmniej wydawał się) wobec nich bezkrytyczny.

Sprawdziłem także datę napisania piosenki Religia Wielkiego Babilonu (1986)

to znaczyłoby że przez co najmniej 20 lat Kazik miał bardzo pozytywną opinię o świadkach Jehowy, a stała sie ona krytyczna dopiero niedawno.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Marzec, 2018, 08:52 »
Piotr Wieteska jest już poza od dłuższego czasu.. jest managerem Kult, KNŻ i Kazika - jest już dawno poza jw.org - Obudził się już dawno... Za tydzień będę się z nimi widział w Gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej, oraz na jej zapleczu...


Jesteś pewien? Ostatnio gdy miałem z nim kontakt wychodził z bycia nieczynnym i zostawał starszym. Jednak zrozumiał w co sie wpakował?


Offline Natan

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Marzec, 2018, 04:54 »
Piotr jest bardzo oddany organizacji. Wcale nie należy do wybudzonych z niej.

Mam informacje z pierwszej ręki, od jego przyrodniego brata, Grzegorza W.

Grzegorz jest byłym sługą pomocniczym, który już dawno wyszedł z organizacji z całą grupą studium książki i zasilił wraz z tą grupą szeregi wyznania Kościół Chrystusowy w RP. Należą oni do jednego z warszawskich zborów. Grzegorz jest znany jako znakomity mechanik samochodowy. Niedawno ubolewał nad tym, że Piotr się bardzo zradykalizował jako Świadek.

Zatem pogłoski, jakoby Piotr W. odwrócił się od organizacji należy włożyć między bajki.


Offline on-on

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Marzec, 2018, 08:16 »
Piotr Wieteska był gościem Michała Olszańskiego w programie "godzina szczerości" w Trójce i opowiadał, że wciąż jest sj.
Audycję słuchałem z dwa lata temu. Być może zainteresowani tematem odnajdą audycję w archiwum Polskiego Radia.


Offline Sebastian

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Marzec, 2018, 08:56 »
Mam informacje z pierwszej ręki, od jego przyrodniego brata, Grzegorza W.
Natanie, a czy masz jakieś bliższe aktualne informacje co aktualnie o organizacji ŚJ myśli Kazik Staszewski?

Oczywiście rozumiem że w odniesieniu do Kazika nie można mówić o "wybudzeniu" bo on nigdy ŚJ nie był, ale  chodzi mi o to czy dalej postrzega świadków Jehowy jako idealny wyśniony ideał pobożności i wierności Pismu Świętemu?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Natan

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Marzec, 2018, 09:26 »
Przykro mi, ale nie mam szczegółowej wiedzy na temat obecnego postrzegania organizacji przez Kazika.

Wiem tylko, że w pewnym wywiadzie stwierdził ogólnie o swoim podejściu do duchowości, że sercem skłania się do wiary, ale umysł mu w tym przeszkadza.

Chciałbym dodać na plus Kazika, że odmówił występu z Iggy Popem, bowiem w tym terminie wybierał się na wczasy z rodziną i nie chciał jej zawieść. Kto trochę zna się na rocku, ten wie, że występ z Iggy Popem to wielka nobilitacja, gdyż artysta ten to wielki prekursor punk-rocka i heavy metalu.

Inna historia: Kazik odrzucił propozycję wykorzystania jego piosenki w reklamie firmy Wedel, choć mógłby dużo na tym zarobić. Stwierdził, że jego piosenki nie są przeznaczone do reklam.

Ciekawy człowiek, prawda?


Offline Sebastian

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Marzec, 2018, 11:51 »
Natanie, bardzo dziękuję za te informacje
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Dianne

Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Marzec, 2018, 11:56 »
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Marzec, 2018, 13:10 »
Klasyk :)


https://youtu.be/rR8aGmKPtHs

Taki "przerywnik......"

Tutaj też klasyk o Stephen Lett z CK
Śpiewają fasolki ;)















Ktoś nawet zadzwonił do Tworek, zapytać się czy Stephen się tam hospitalizuje?  ;D







"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Związki Kazika Staszewskiego KULT ze Świadkami Jehowy
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Kwiecień, 2018, 21:18 »
Być może, Stephen Lett podgladał i wzorował się na Luis de Funes (słynnym francuskim komiku) aby zdobyć już nie słowami lecz przez głupie gagi, prostacki komizm popularność na BRUDCASTINGU.
Do w/w AKTORA wiele mu brakuje, z trudem parodiuje JEGO mimikę.  ;D ;D ;D