Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć, jestem tu zupełnie nowa  (Przeczytany 7816 razy)

Offline siostra2007

Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« dnia: 18 Maj, 2015, 12:45 »
Jak w temacie, witam Was, jestem tu nowa, choć forum zaczęłam czytać 4 lata temu.
jestem ŚJ i jeszcze nie wiem co z tym fantem zrobić...
Pozytywna energia to raczej ode mnie nie bije póki co (jak tak teraz czytam co napisałam), ale kto wie, może czas się rozkręcić  ;)


Hudson

  • Gość
Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj, 2015, 12:54 »
Status nadany przez adminów też nie napawa optymizmem.  ;)  Witaj siostrzyczko :D


Offline Roszada

Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj, 2015, 12:58 »
Jak w temacie, witam Was, jestem tu nowa, choć forum zaczęłam czytać 4 lata temu.

Witaj.
Chyba jakieś inne fora odstępcze czytałaś, bo to istnieje od tego roku, od niedawna. :)
Ale jeśli już 4 lata czytasz 'odstępców', to z Twoim świadkowaniem nie jest dobrze. ;)

A słowo "cześć" w tytule, jak na ŚJ, to też swawola. :-\
Mnie uczono, że mówiło się "cześć ci cezarze" jako do bóstwa. :(
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2015, 13:01 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj, 2015, 13:01 »
jestem ŚJ i jeszcze nie wiem co z tym fantem zrobić...

Fanty to nam się przydadzą. ;D


Offline siostra2007

Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj, 2015, 13:04 »
Naturalnie. Na tym forum jestem po raz pierwszy dzisiaj. Miałam na myśli forum dotyczące Świadków Jehowy, na którym udzielają się między innymi osoby niebędące już Świadkami.
Zapomniałam jak dokładnie trzeba definiować słowa na forach, a drobiazgowość to nigdy nie była moja cecha. Ze świadkowaniem chyba też nigdy nie było u mnie dobrze  :)


Hudson

  • Gość
Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maj, 2015, 13:10 »
(...)
A słowo "cześć" w tytule, jak na ŚJ, to też swawola. :-\
Mnie uczono, że mówiło się "cześć ci cezarze" jako do bóstwa. :(

Uczono, czy była to prorocza wypowiedź jakiegoś ponadprzeciętnie uduchowionego braciszka?
Kiedyś o to pytałem, jednak nikt nie potrafił udzielić mi satysfakcjonującej odpowiedzi. 


Offline Roszada

Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maj, 2015, 13:10 »
W tej chwili istnieją dwa fora exŚJ. To i tamto starsze.

Na tym udzielają się osoby, które działały tam i niektóre nadal są i tam i tu.
Są tu też osoby nowe i są takie, które tam przynajmniej tymczasowo zrezygnowały (np. ja). :)


Offline Roszada

Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maj, 2015, 13:13 »
Uczono, czy była to prorocza wypowiedź jakiegoś ponadprzeciętnie uduchowionego braciszka?
Kiedyś o to pytałem, jednak nikt nie potrafił udzielić mi satysfakcjonującej odpowiedzi.

Ja też szukałem tego w publikacjach, ale nigdy nie znalazłem. :-\
To mi powiedział neofita ŚJ, który jednak za swą ortodoksję z czasem został starszym. :)


Offline gedeon

Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maj, 2015, 13:23 »
Jak w temacie, witam Was, jestem tu nowa, choć forum zaczęłam czytać 4 lata temu.
jestem ŚJ i jeszcze nie wiem co z tym fantem zrobić...
Pozytywna energia to raczej ode mnie nie bije póki co (jak tak teraz czytam co napisałam), ale kto wie, może czas się rozkręcić  ;)

Witaj Siostro, dziesięć lat temu tez tak miałem a teraz zobacz na jakiego rasowego odstępcę wyrosłem. ;D 8)


Hudson

  • Gość
Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maj, 2015, 13:31 »
Ja też szukałem tego w publikacjach, ale nigdy nie znalazłem. :-\
To mi powiedział neofita ŚJ, który jednak za swą ortodoksję z czasem został starszym. :)

U mnie było podobnie. Niektórzy dorabiali teorię do wszelkiej maści pozdrowień typu cześć, na zdrowie, pomyślności, etc.
Mieliśmy w zborze też jednego takiego starej daty ortodoksa, który potrafił wykazać różnicę pomiędzy chodzeniem "za rękę" a "pod rękę". Oczywiście trzymał się tego jak prawdy objawionej, a ponieważ był starszym niektórzy traktowali to na równi z naukami Strażnicy. Był tak strasznie drobiazgowy, że nawet żona miała go dość i powiedziała mu Arrivederci.  Dlatego jestem wyznawcą poglądu, że nic nie zastąpi rozsądku-nawet najlepsze chęci.


Tu na przykład, gdzie obecnie  pracuję (płn. Niemcy) jest taki zwyczaj, że gdy ktoś chce się dosiąść do stołu, przy którym siedzi już  np. grupa znajomych (Stammtisch) stuka w jego blat. Kiedy pozostali odstukają - może się on przysiąść. Podobnie jest przy wyrażaniu na coś zgody, aprobaty, a nawet podziwu.  Nie wiem, jaka jest tego geneza i szczerze powiedziawszy guzik mnie to obchodzi, bo dla osób przy stole jak i dla mnie - nie ma to nic wspólnego z jakimiś dawnymi "pogańskimi" wierzeniami. Ludzie po prostu chcą się napić piwa i zjeść Bratwursta. Ot, co.


Offline Roszada

Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maj, 2015, 13:56 »
Dlatego ja trzymam za słowo Towarzystwo, tak jak zapewne Ty:

Zwyczaj (lub symbol) mógł mieć związek z religią fałszywą przed wieloma wiekami albo ma w dalszym ciągu, ale gdzieś w odległym kraju. Zamiast więc prowadzić czasochłonne poszukiwania, zadaj sobie pytanie: Jak na tę sprawę zapatruje się większość ludzi w moich stronach? (Por. 1 Koryntian 10:25-29)” (Strażnica Nr 20, 1991 s. 31). :)


Hudson

  • Gość
Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Maj, 2015, 14:08 »
Dlatego ja trzymam za słowo Towarzystwo, tak jak zapewne Ty:

Zwyczaj (lub symbol) mógł mieć związek z religią fałszywą przed wieloma wiekami albo ma w dalszym ciągu, ale gdzieś w odległym kraju. Zamiast więc prowadzić czasochłonne poszukiwania, zadaj sobie pytanie: Jak na tę sprawę zapatruje się większość ludzi w moich stronach? (Por. 1 Koryntian 10:25-29)” (Strażnica Nr 20, 1991 s. 31). :)

Szkoda, że nie wszyscy są w stanie to zaakceptować i na siłę szukają powodów żeby się wyróżniać. A że wychodzą na dziwaków? No cóż...


Offline Delilah

Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maj, 2015, 14:58 »
  Witaj :) Jak ja odeszłam z wts - u to jeszcze nie było żadnych for :)Forów :) czy jak tam :) Byłam bardzo bardzo młoda.A teraz czuje się jeszcze bardziej młoda ale już w innym sensie :)
 Kazdy inaczej to wszystko przechodzi; jedno wiem odejście z tej dziwnej instytucji jaką są Świadkowie Jehowy to jedna z najlepszych rzeczy jakie w życiu zrobiłam :)


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Maj, 2015, 15:06 »
Jak w temacie, witam Was, jestem tu nowa, choć forum zaczęłam czytać 4 lata temu.
jestem ŚJ i jeszcze nie wiem co z tym fantem zrobić...
Pozytywna energia to raczej ode mnie nie bije póki co (jak tak teraz czytam co napisałam), ale kto wie, może czas się rozkręcić  ;)
Miło siostro że jesteś :) Rozgość się
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


szczebiotka

  • Gość
Odp: Cześć, jestem tu zupełnie nowa
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Maj, 2015, 16:04 »
Witaj siostro, mam nadzieje ze wśród nas będziesz się czuć dobrze i milo z nami Ci będzie.