Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach  (Przeczytany 15923 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Marzec, 2018, 17:55 »
Chce jeszcze raz podkreślić, że przyrównywanie nas do osób w kryzysie psychicznym jest straszne.

 Kochana, a ja ujmę to inaczej. Nie powinno się używać słów, zwrotów itp, znaczenia których się nie rozumie.  A świadkowie właśnie to robią.
Jak się nie ma sensownych argumentów, to najlepiej zrobić z kogoś wariata.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline klaus05

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Marzec, 2018, 18:47 »
Mam kilka zapytan prywatnych, na ktore chetnie odpowiem, ale wystepuje blad. Nie moge odpisywac na wiadomosci prywatne. Jak to zmienic?


Offline Roszada

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Marzec, 2018, 18:54 »
Mam kilka zapytan prywatnych, na ktore chetnie odpowiem, ale wystepuje blad. Nie moge odpisywac na wiadomosci prywatne. Jak to zmienic?
Zdaje się masz za mało postów by pisać na priv.
Musisz mieć ponad 5, zdaje się.


Nikt

  • Gość
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Marzec, 2018, 18:54 »
Mam kilka zapytan prywatnych, na ktore chetnie odpowiem, ale wystepuje blad. Nie moge odpisywac na wiadomosci prywatne. Jak to zmienic?
Może napisz jeszcze ze dwa posty na forum ogólnym


Offline klaus05

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Marzec, 2018, 19:15 »
Ok, dobry pomysl. Dziekuje za pomoc


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Marzec, 2018, 21:30 »
A już hicior jest określenie "waidalaiten"(5,37 minuta).To głab kapuściany.Konia z rzędem jak ktoś odgadniew jakim to jest języku.

Konia nie chce. Nie wiem co z nim zrobić. Zresztą jeden mi wystarczy. A rząd wezmę, nawet cały.
Jak dla mnie to polskojęzyczny zbór na ziemiach niemieckojęzycznych, albo polskojęzyczny na Śląsku.

Nie zaliczyłbym mu żadnej lekcji z podręcznika TSSK. Wybrali największego z głupków, lub(i) tego co sam temat zaproponował. Mógł chociaż w odsłuchać marcowy bródkasting, i zdecydowanie lepiej by mu poszło. Przez 7:2x straszenie ludzi bez podania konkretów. W sumie miał całe 10 min, ale może przez pozostały czas mówił o potrzebie chodzenia na zebrania, terminowym składaniu sprawozdań, niesikaniu na deskę lub nieprzyklejanie gumy do żucia pod siedzenia.

Całe przemówienie pokazuje obawę przed korzystaniem z informacji na temat WTSu. Być może w miejscowym zborze ludzie głośno rozmawiają o przeczytanych/oglądanych/zasłyszanym informacjach z mediów na temat jedynej słusznej partii.
Całościowo poziom: zdecydowanie poniżej zera!
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2018, 21:32 wysłana przez Moyses »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Marzec, 2018, 21:41 »

Jak dla mnie to polskojęzyczny zbór na ziemiach niemieckojęzycznych, albo polskojęzyczny na Śląsku.



Moyses , brawo !  Niem: weiter leiten (niedbale wypowiedziane "waitalaiten") oznacza "przeslac dalej" . Typuje , ze to polskojezyczny zbor w Raichu .


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Marzec, 2018, 21:53 »
Moyses , brawo !  Niem: weiter leiten (niedbale wypowiedziane "waitalaiten") oznacza "przeslac dalej" . Typuje , ze to polskojezyczny zbor w Raichu .
Moyses Sherlok Holmes  :)  Brawo!

A swoją drogą to w Niemczech mają już co najmniej Wielki Ucisk. Taka radość z nowego statutu prawnego a na salach Geriatria i odstępstwo  ;D ;D ;D

Listonoszu, czy tak się sprawy mają? 


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Marzec, 2018, 22:09 »
"Sąd się zacznie od domu Bożego":-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Safari

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Marzec, 2018, 22:36 »
Świadkowie myślą, że odstępcy tak wyglądają...
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Villa Ella

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Marzec, 2018, 23:15 »
Moyses , brawo !  Niem: weiter leiten (niedbale wypowiedziane "waitalaiten") oznacza "przeslac dalej" . Typuje , ze to polskojezyczny zbor w Raichu .
Możliwe. Dlatego ja tego nie zauważyłam, bo po prostu odruchowo mi się samo przetłumaczyło. Wstyd przyznać, ale z polskojęzycznymi koleżankami, sama używam takiej polsko-niemieckiej gwary, spolszczając niemieckie słowa...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Marzec, 2018, 23:28 »
Skoro większy lekarz , Jehowa , przestrzega przed odstępcami , udziela najlepszych rad - NIE WPUSZCZAC ICH DO DOMU, a celem jest dobro i życie jego wiernych świadków czy ponosi ON odpowiedzialność za niedoinformowanie i błędy organizacyjne i doktrynalne jakie popełnia wybrany przez niego niewolnik?
Co z ofiarami pedofili w zborach? Dlaczego większy lekarz  nie ostrzega tych którzy ich ukrywają , nie wydają w ręce władz , zło nazywają dobrem ? O czyje dobro chodzi , że pozwala na takie postępowanie?




Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Marzec, 2018, 17:21 »


A swoją drogą to w Niemczech mają już co najmniej Wielki Ucisk. Taka radość z nowego statutu prawnego a na salach Geriatria i odstępstwo  ;D ;D ;D

Listonoszu, czy tak się sprawy mają?

Oj , chyba pytasz niewlasciwa osobe . Nie jestem na biezaco  bo na zebraniu bylem ostatnio  ok. 20 lat temu . ;D .
Ale ze slyszenia wiem , ze  rzeczywiscie  na zebraniach w wiekszosci to  kategoria  50 +.
A co do statusu prawnego to teraz siedza razem z Babilonem Wielkim  w jednej  szufladzie  i sa z tego cholernie dumni .
A jeszcze  w latach 60 ,70-tych twierdzili , ze prawdziwa religia nie potrzebuje  takiego statusu .
                           
Wstyd przyznać, ale z polskojęzycznymi koleżankami, sama używam takiej polsko-niemieckiej gwary, spolszczając niemieckie słowa...


Ella , nie ma sie czego wstydzic !  Taka polsko-niemiecka mieszanka jest calkiem fajna . Szczegolnie z moimi corkami tak rozmawiam i rozumiemy sie super !  Ale , oczywiscie , poprawnie tez trzeba umiec sie wyslawiac . Pzdr.


Offline CEGŁA

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #58 dnia: 12 Marzec, 2018, 20:24 »
„Pusta studnia”? To pasuje do Strażnicy. Jak my jesteśmy chorzy umysłowo, to co dopiero powiedzieć o Ciele Kierowniczym. Osobiście ciężko byłoby mi wymyślić takie głupoty, które padają z ust tych papieży.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Marzec, 2018, 20:34 »
Ta....trzeba by było być po sowieckiej szkole indoktrynacji.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.