Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach  (Przeczytany 15804 razy)

Offline klaus05

Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« dnia: 08 Marzec, 2018, 21:36 »
Posluchajcie potrzeby zboru rzekomo o nas, chorych umyslowo :-)

https://drive.google.com/open?id=1qnF2SL58P6X46CJhXSw2QtxI7Auh2hgu
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec, 2018, 08:44 wysłana przez gedeon »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marzec, 2018, 21:41 »
  Zmień lekarza, za drogo bierze za wizytę i do tego cię okłamuje.  ;D

Chyba Jeremiasz napisał..

Cytuj
Prorocy ci głoszą kłamstwo w moje imię.

Choć swoją drogą można wyczytać przekaz..bracia nie instalujemy WhatsApp. ;D
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2018, 21:47 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marzec, 2018, 21:47 »
Kwestia jest tego typu, że tutaj to chory nie chce iść do lekarza i dowiedzieć się o swojej dolegliwości, a próby pomocy odrzuca, bo przecież 'lepiej nie wiedzieć, jeszcze coś mi znajdą i będę musiał to wyciąć' - tak jak mój sąsiad z dołu ostatnio. Żal. Żenada.
Lista argumentów, które on podaje, jest do prostej analizy i do odpowiedzenia, ale zadufanie w sobie tych patałachów zamyka drogę do dyskusji. Jednak to fajnie, że podsuwa takie smaczki w stylu 'czy to na pewno prawda' itp. - na pewno ktoś z tego zboru zacznie szukać.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline disloyal

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec, 2018, 21:49 »
Pamiętam to pier#&lenie sprzed 10 lat ponad też w potrzebach zboru, wtedy to jeszcze nie wiedziałem o co się rozchodzi.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec, 2018, 22:10 »
Klaus  :)  Mocne wejście  :)

Zapadałem się w fotel słuchając tego przemówienia.

Wychodzi na to że myślenie to choroba zakaźna, sprawdzanie jak się sprawy mają, jak to czynili Berejczycy to choroba umysłowa  ???

Przenajświętsza prawda jest tak wątła że po kontakcie nawet przelotnym z wirusem-internetem pryska niczym bańka mydlana.



Offline Bożydar

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marzec, 2018, 22:16 »
Ja posłuchałem, przekazałem dalej w pl i uk i już nie zdążyli. :(
Wygląda na to, że wystąpienie Gofra Jacksona poszło szerokim echem po tabletach kochanej braci.
2 lata nie wiedzieli co z tym zrobić. Milczeć do momentu aż sprawa sama ucichnie czy zrobić panikę i ostrzegać.
Daję głowę, że linkowanie do procesu w Australii i przesłuchania wyższych szczebli JW osiąga całkiem spore rozmiary.
Owieczki zadają coraz więcej niewygodnych pytań i zaczynają klikać na poboczne filmiki w YT,
Dlatego ten piękny desperacki bródcasting jest żałosną próbą utrzymania spadającego na pysk autorytetu CK.
W marcowym brodcastingu słyszymy piękny frazes: "Jezus i Jehowa ufają niewolnikowi" - taaaaa, to cytat z Listu do Herezjan.  ;D
Wody odpływają z Babilonu inaczej niż uczy CK.   ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2018, 22:24 wysłana przez Bożydar »


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Marzec, 2018, 22:45 »
Albo nie był to pokarm na czas słuszny. Problem tylko będą mieli ci w zborze - co odsłuchane nie może być nieodsłuchane:-D

Ja miałem w cachu ten plik i pobrałem go - mogę za Twoją zgodą wysłać do Google Drive i wstawić tu link.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline klaus05

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Marzec, 2018, 22:58 »
Tak. Chetnie


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Marzec, 2018, 23:06 »
W porządku, dziękuję. A zatem bierzcie z tego wszyscy:
https://drive.google.com/open?id=1qnF2SL58P6X46CJhXSw2QtxI7Auh2hgu
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Estera

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Marzec, 2018, 23:10 »
(...) W marcowym brodcastingu słyszymy piękny frazes: "Jezus i Jehowa ufają niewolnikowi" - taaaaa, to cytat z Listu do Herezjan.  ;D (...)
   A jacy pyszałkowie.
   Nic z tonu arogancji i zarozumialstwa nie schodzą.
   Z jaką pewnością to twierdzą i skąd to wiedzą?
   Jaki "duch" ich do tego natchnął??
   :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline sawaszi

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Marzec, 2018, 00:06 »
Wysłuchałem przemowy 'nawiedzonego' do ponoć "wybranych i wiernych" i 'skumałem'  :)
-łot tej pory byde sie wystrzegoł wszech-nawiedzonych 'pomazanych i popapranych' -
- byde ich mości unikoł jak zarazy co przysła z internetu - dijabelstwo i choroba zakażna DHD i V -nc i tym podobne wsirusy krążonce w chuze internetu  >:(
Teraz zanim wejdę  'w klawiaturę kompa' obmyje sie 3 razy 'wodą świnconą prostą z kanału łonczności'  ::)
Szok i trwoga - szukajcie Boga ..
Ps. po Hiszpańsku to loko loko i maniana  :P , ::), :P...
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec, 2018, 00:16 wysłana przez sawaszi »


Offline Bożydar

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Marzec, 2018, 00:07 »
.
   Z jaką pewnością to twierdzą i skąd to wiedzą?

W przypowieści o niewolniku nie ma nic prócz tego, że "ma dawać pokarm..."
A z brodcastringów i strażnic dowiemy się, że miał wiele innych zadań.
Najważniejsze to nazywanie kto jest pszenica, a kto chwast i wyrywanie przed przyjściem Pana.
Po co  wyznaczeni aniołowie mają się męczyć... jeszcze wyrwą coś niesłusznie. ;) Niewolnik wyrwie sam! :P
Interpretacja Biblii, zbieranie kasy do kasy Pana i granie na giełdzie, ukrywanie pedofilów, milionowych odszkodowań,
odbieranie sal braciom i sprzedawanie wg własnego widzi mi się, rozdawnictwo "przywilejów" w zamian za
 godzinową aktywność religijnego MLM, dodawanie i wycinanie słów w PNŚ, komitety kapturowe, ostracyzm.
I największy absurd: "Popełniamy błędy i pokazujemy jak się motamy, ale to my zaraz idziemy do nieba i was będziemy mogli ukarać za nieposłuszeństwo" - mistrzostwo zaszczepiania strachu i gruszki na wierzbie.

A wszystko to są plotki i materiały ludzi chcących cię skrzywdzić.
Zastanawiam się jak po tym marcowym brodkastingu rzyga sędzia prowadzący sprawę o pedofilię w Australii.
CK powinno schylić głowę i powiedzieć "daliśmy ciała kierowniczego i przepraszamy za wtopę".
Ale co tam... lepiej dalej mówić, ze to kłamstwa, plotki i odstępcze matactwa. Poziom bezczelności tym razem sięga zenitu.
I jeszcze pretensje do braci, że rozważają omylność, niedoskonałość i nienatchnienie CK. :)

Jest też plus takich przemówień jak to z brodkastingu i z nagrania.
Bracia zaczną sami szukać o co im tam chodziło co mówili w brodkastingu i z mównicy...?
No to dawaj wpiszą do wyszukiwarki i się dowiedzą. Stąd ta desperacja i ostrzeżenia przed drugą stroną medalu.
Niech ktoś mi coś powie o plotkach i odstępczych materiałach z neta.
Powiem wprost, że obejrzałem rozprawę i CK jawnie okłamuje owce ukrywając prawdę o nadużyciach, za które nie chce przeprosić. Kropka.


Offline Helleboris

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Marzec, 2018, 00:25 »
Nawet będąc jeszcze Świadkiem byłabym zniesmaczona i oburzona tym przemówieniem. Jakby mówca powiedział że odstępcy są chorzy duchowo to ok, ale chorzy umysłowo.... to jest już jawne obrażanie. A przykład z chorobą zakaźną jest tak zły, że nie wiem, ręce opadają. Wbrew logice. Kiedyś też bym pomyślała, że ktoś tu chyba ma problem z rozumieniem słów i układem logicznym zdań.
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline sawaszi

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Marzec, 2018, 00:26 »
Taka 'przypadłość' przewodników dla w nich wierzących - jak skonasz to i tak nic nie powiesz (tajemnica wiary)  ::)
Na tym fakcie bazują tacy i owi (religianci)  8-) , ::), :P ...
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec, 2018, 00:35 wysłana przez sawaszi »


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Marzec, 2018, 00:38 »
Popatrzcie jak w istocie bezczelna jest ta argumentacja - jest z góry zamykająca bo tak; i koniec.
Mam przeciwstawny przykład:
wyobraź sobie, że chcesz kupić mieszkanie; znalazłeś kontakt do bieżącego właściciela, spotykacie się, chcesz podpisać umowę przedwstępną. Na następnym spotkaniu przedstawia Ci zarządcę nieruchomości - ale w umowie masz zapis, że nie będziesz sprawdzał historii tej firmy, jej wiarogodności, wpisów do rejestrów itp. Nie wolno, bo sprawdzimy i będzie kara! Gdy zmieszany spoglądasz na sprzedającego i na przedstawiciela firmy zarządczej grasz - bo tak masz wdrukowane w biologii mózgu - no bo przecież panowie tak ładnie ubrani, w garniturach, to co mogą chcieć przede mną ukryć? Przecież widzę to mieszkanie, a to je chcę kupić!
No i nie wiesz, jakie problemy były/są z zarządcą, jak bardzo bieżący właściciel chce się wyzwolić - być może mieli spory w sądzie, a teraz nawet przedstawiciel zarządcy wchodzi w grę, bo też nie chce już patrzeć na dotychczasowego lokatora.
Czy jako dorosły człowiek nie zastanowisz się nad takim hipotetycznym zapisem? Czy nie włączy Ci się czerwona lampka? Ojojoj, dlaczego nie miałbym sprawdzić? Co może mieć do ukrycia ktoś uczciwy? Dlaczego mam się zobowiązać pod groźbami jakichś konsekwencji, że tego nie zrobię?

Wróćmy do przemówienia - ten człowiek sam może zacznie szukać, ale istotę myśli i tego dziwnego zniechęcania do poszukiwań łatwo jest sobie przyswoić, jak się jest z ŚJ od dziecka. Natomiast ktoś 'z zewnątrz' może się szybciej zrehabilitować, że coś tu jest nie tak, bo on mógł jeszcze nic od orga nie dostać, a zatem nie występuje czynnik, że czuje obowiązek odpłaty lojalnością. No i tu jest jeszcze kwestia, o której tutaj: http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/131-przemoc/1448-pranie-mozgu-tomasz-witkowski.html
otóż niełatwo jest się przyznać przed sobą samym, że daliśmy się zrobić w jajo, a poszukiwania nam to odsłonią, więc wygodniejszym jest taki błogostan niemyślenia - niech 'niewolnik' i bracia starsi robią to za mnie.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.