Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach  (Przeczytany 15873 razy)

Offline sawaszi

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Marzec, 2018, 01:14 »
Prawdopodobnie każdy człowiek ma wolną wole i wybór (na pewno tak jest w istocie?)  :-\
Zapewne tak to wszystko nie jest (w ogóle i w szczególe)  :(
A może się mylę  ??? .
Ale prawie się z Tobą zgadzam co do twoich rozmyślań - Pozdrawiam  :) :)
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec, 2018, 01:22 wysłana przez sawaszi »


Offline Safari

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Marzec, 2018, 07:49 »
Uwielbiam te przykłady (a raczej "rzyGłady). Hahaha to byłoby nawet śmieszne, gdyby nie to, że część mojej rodziny w to wierzy...

Czy ten pan, co mówił tą pogadankę nie ma wstydu? Przecież wszyscy wiemy, że Świadkowie Jehowy żyją w permanentnym strachu przed Jehową, Szatanem, demonami... Armagedonem... Czy on naprawdę muszą bać się na każdym kroku?!
Teraz mają bać się członków rodziny, postrzegać ich jako osoby chore umysłowo. Swoją drogą, jak można tak pogłębiać stereotypy o osobach w kryzysie psychicznym? I tak już im ciężko w społeczeństwie to jeszcze taki niedouczony pseudomowca pogłębia te stereotypy. I jestem pewna, że nie wie co to stereotypy ani stygmatyzacja - choć to właśnie robił przez całe swoje przemówienie.
 
Haha najbardziej rozbawiło mnie to, że odstępcy chcą pociągnąć za sobą uczniów. Hahaha no ja to akurat nie miałabym co z nimi robić, nie chciałoby mi się być liderem religijnym. Może ci, co nawrócili się do Jezusa mają większą motywację by przekazywać swoje nowe poglądy...oni przynajmniej mają im do zaoferowania kościoły i liturgię 😂

Jak dla mnie, niewierzącej, to na czym mi zależy - to to by Świadkowie mieli pełna informację o swojej religii. By mogli sami decydować.

"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Marzec, 2018, 08:28 »

otóż niełatwo jest się przyznać przed sobą samym, że daliśmy się zrobić w jajo, a poszukiwania nam to odsłonią, więc wygodniejszym jest taki błogostan niemyślenia - niech 'niewolnik' i bracia starsi robią to za mnie.
Jest to zasada KONSEKWENCJI. Każdy człowiek chce być postrzegany jako osoba konsekwentna a zmiana poglądów jest postrzegana jako niekonsekwencja i budzi w człowieku dyskomfort. Popatrzcie na świat polityki, ludzie opowiadają się za partią polityczną X i bronią ją nawet kiedy na jaw wychodzą afery, ustawione wybory, malwersacje finansowe. Jak wielka musi być czara goryczy aby człowiek w końcu powiedział: OSZUKALI MNIE.

Kolejna kwestia do omówienia to NIEWIEDZA WIELU którą to widać wymalowaną na twarzach słuchaczy ,,POKARMU NA CZAS SŁUSZNY"

Mówca bredzi a słuchacz siedzi na zebraniu, patrzy w prawo patrzy w lewo i widzi że ludzie słuchają więc POSTRZEGA TO JAKO społeczny dowód słuszności,
skoro 80 osób słucha i ,,zgadza się" to to musi być prawda.



Offline Salome

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Marzec, 2018, 09:36 »
Mówca jak RoboCop.
Nie dam rady wysłuchać do końca.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline disloyal

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Marzec, 2018, 09:47 »
Wróćmy do przemówienia - ten człowiek sam może zacznie szukać, ale istotę myśli i tego dziwnego zniechęcania do poszukiwań łatwo jest sobie przyswoić, jak się jest z ŚJ od dziecka. Natomiast ktoś 'z zewnątrz' może się szybciej zrehabilitować, że coś tu jest nie tak, bo on mógł jeszcze nic od orga nie dostać, a zatem nie występuje czynnik, że czuje obowiązek odpłaty lojalnością. No i tu jest jeszcze kwestia, o której tutaj: http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/131-przemoc/1448-pranie-mozgu-tomasz-witkowski.html
otóż niełatwo jest się przyznać przed sobą samym, że daliśmy się zrobić w jajo, a poszukiwania nam to odsłonią, więc wygodniejszym jest taki błogostan niemyślenia - niech 'niewolnik' i bracia starsi robią to za mnie.

Kiedy czujemy złość, rozczarowanie, frustrację, wstyd to uruchamiamy prymitywny system walki i ucieczki, którego zadaniem jest chronić nas przed zagrożeniem. Z czym walczymy i przed czym uciekamy? Przed sobą. My sami stajemy się problemem, którego należy się pozbyć. Te same mechanizmy, które w naszej ewolucyjnej przeszłości zdecydowały o przetrwaniu naszego gatunku, teraz stają się źródłem naszego cierpienia.
Z tego co słyszę od osób uczęszczających na zebrania to jest bardzo smutny i nieciekawy klimat.


Offline rychtar

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Marzec, 2018, 09:47 »
Głos tego złotoustego mówcy wydaje mi się znajomy. Czy wiadomo, z którego zboru pochodzi ten mówca?
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Nikt

  • Gość
Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Marzec, 2018, 10:15 »
Fajne. Ale nie dałem rady do końca posłuchać .  :) No jeśli rady polecenia daje lekarz, który skończył studia medyczne i wie co nieco o chorobach, to mogę go posłuchać i unikać osób chorych zakaźnie. Ale jeśli to mówi zwykły konował po zawodówce hydraulicznej to ja się zastanowię i będę dociekał dlaczego mam się nie kontaktować z odstepcami i badał co oni mówią czy rzeczywiście oni nie mają racji ? Będę wszystko sprawdzał tak jak zaleca Pismo Święte a nie Strasznica  :)


Offline Bożydar

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Marzec, 2018, 10:53 »
Spowiedź na stołku i dookoła w ogniu pytań - "trochę" jak komitet kapturowy  :)
Dobry artykuł. :)


Offline PoProstuJa

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Marzec, 2018, 10:58 »
Normalnie aż mną zatrzęsło z nerwów!

Wszyscy "odstępcy" wrzuceni do jednego worka z ludźmi chorymi psychicznie, niewierzącymi, "chorującymi na dociekania" oraz szarańczą i zarazą.

Mocne podstawy ma ta jw-orgowa wiara! Tak się boją, że jakiś Świadek przeczyta choć jedno odstępcze zdanie, że niedługo będą ludziom kazali przynosić tablety na salę i palić je na stosie!


Offline zawsze letni

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Marzec, 2018, 12:26 »
Mają niezłych /a raczej złych/ informatyków.
Zlecą im stworzenie  programu antyodstępczego.
Przymusowa /wirusowa/ instalacja, aktualizacja i po sprawie.
Tylko święte prawdy będą instalowane.
A potem już tylko produkcja jedynych uznawanych tabletów.
I prawda będzie się krzewić sama, a i do kasy coś wpadnie.
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec, 2018, 12:29 wysłana przez zawsze letni »
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Bożydar

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Marzec, 2018, 14:19 »
Nie zdziwię się jak CK wypuści własną wersję purytańskich tabletów, w których będzie można tylko korzystać z JW.ORG.
Wchodzenie na inne strony będzie niemożliwe.
Zrobią kilka wodotrysków i przedstawią ten cud techniki jako ulepszenie.
Nikt nie będzie już narażony na odstępcze materiały w necie :)
Jeszcze przytną trochę kasy na dystrybucji tych jaskiniowych urządzeń. :)

Mówca jak RoboCop. 

Raczej RoboCorpo ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec, 2018, 14:24 wysłana przez Bożydar »


Offline matus

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Marzec, 2018, 15:43 »
Zamówienie specjalnej serii tabletów w śmiesznej cenie nie jest w dzisiejszych czasach jakąś sztuką.
A można na takich na przykład zablokować możliwość instalowania czegokowiek i pozwalać na uaktualnienia ze wskazanego źródła już "fabrycznie".
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Trzy Kominy

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Marzec, 2018, 20:32 »
Czy te "potrzeby zboru" były wygłoszone we wszystkich zborach i w tym samym czasie ?
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Matylda

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Marzec, 2018, 23:10 »
Tyle lat w 10siątkach licząc jestem poza sektą i nie wiedziałam że uczniów chcę mieć i to jeszcze takich spośród świadków.
jehowa watsapem nie przesyła wiadomości? a ciekawe czym dzwonił żeby powiedzieć że teraz sie pokolenie zmienia,albo czym dzwonił zeby betsarim kazać zbudować.
No skur..syny jedne sugerują że my którzy odeszliśmy jesteśmy chorzy umysłowo.
I to powiedział brat hydraulik czy pilarz?
Sie kur..a znawcy duszy i natury ludzkiej znaleźli.
Moi już od około roku nie przyjmują mnie w swoim domu,wzięli sobie do serca do tego stopnia że kombinują jak mnie wydziedziczyć.
Mam nadzieję że zgubi ich ich własna pazerność.
A już hicior jest określenie "waidalaiten"(5,37 minuta).To głab kapuściany.Konia z rzędem jak ktoś odgadniew jakim to jest języku.
No banda nieuków i uzurpatorów w tych świadkach i tyle.


Offline Estera

Odp: Potrzeby zboru 8. Marca 2018 o odstepcach
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Marzec, 2018, 00:14 »
   Przemówienie, kłamliwe mistrzostwo świata.
   Manipulacyjny majstersztyk!!
   Zaczyna się od kłamstwa, które ma uzasadniać, dlaczego ludzie odchodzą od organizacji?

   Mówca twierdzi, że:

   1.) odeszły, bo nie zgadzały się z tym, co uczy Słowo Boże;
   2.) chciały zwracać uwagę na siebie, szukały dla siebie poklasku;
   3.) nie podobało się im, że muszą dostosować swoje życie do woli Bożej;

   TO WSZYSTKO NIE JEST PRAWDĄ!!

   Ciekawą teorię sobie wymyślili.
   A prawda, drodzy świadkowie Jehowy, jest taka, że w grę wchodzą grube kłamstwa i oszustwa.
   Hiper hipokryzja na szeroką, ogólnoświatową skalę.
   Ukrywanie złoczyńców typu pedofile, za które przyszło im stanąć w sądzie w Australii.
   Inne kraje ustawiają się do kolejki, żeby rozpocząć procesy.
   Sprawy sądowe w USA i płacenie grubych odszkodowań, po podpisaniu ugód w procesach o pedofilię.
   Ukrywanie pedofili w samym Ciele Kierowniczym.
   Przygoda cudzołożna z ONZ.

   Jest tego wiele, nie dajcie się wprowadzić w błąd, wszystko sprawdzajcie.
   Głównym celem takich przemówień w potrzebach zboru, jest to, żeby do Was nie dotarła prawda o tej sekcie.
   Ale bądźcie jak Berejczycy i sprawdzajcie, czy NIEWOLNIK Was nie oszukuje.
   I czy nie ukrywa wielu innych brudów, które są od dziesiątków lat tuszowane.

 

   Dlatego.
   Nie dajcie się omotać tym iluzjom.
   Sprawdzajcie dosłownie wszystko.
   Ten niewolnik jw.org.,, nie ma nic wspólnego z Bogiem.
   Przemyślcie to sobie.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2018, 12:53 wysłana przez gedeon »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.