Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy  (Przeczytany 9636 razy)

Offline hesusmesus

Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Luty, 2018, 20:43 »
Osobiście nie jestem zwolennikiem trójcy. Nigdzie w biblii nie znalazłem mocnego dowodu na to że są 3 osoby Boskie. Znalazłem za to mocne dowody na to że są dwie osoby Boskie godne naszej czci: Ojciec i Syn. Ducha Świętego uznaję za bezpośrednie działanie Ojca lub Syna.


Offline Światus

Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Luty, 2018, 20:50 »
Zacznijmy od podstaw.
Nabonit, czy wg ciebie Jezus jest Bogiem czy nie?
Nie JHWH, po prostu Bogiem.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline sawaszi

Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Luty, 2018, 20:58 »
Drogi Piotrze A. nie korci Cię do założenia 'nowego kościoła' ? - ilu znajdziesz zwolenników ?
Powodzenia 'na nowej drodze życia'  :D


Offline Roszada

Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Luty, 2018, 20:58 »
Masz rację Światus.
ŚJ kompletnie nie umieją rozmawiać o Bogu.
Im się zaraz zapala czerwona lampka: Trójca.

Ja trynitarz używam tego słowa od święta. ;D
A ŚJ przy każdej rozmowie. :(


Tusia

  • Gość
Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Luty, 2018, 21:49 »
Osobiście nie jestem zwolennikiem trójcy. Nigdzie w biblii nie znalazłem mocnego dowodu na to że są 3 osoby Boskie. Znalazłem za to mocne dowody na to że są dwie osoby Boskie godne naszej czci: Ojciec i Syn. Ducha Świętego uznaję za bezpośrednie działanie Ojca lub Syna.

Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna.
O Trójcy Świętej:
http://piotrandryszczak.pl/dogmatTrojca.html


Offline hesusmesus

Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Luty, 2018, 22:21 »
Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna.
O Trójcy Świętej:
http://piotrandryszczak.pl/dogmatTrojca.html

i czego to dowodzi?


Tusia

  • Gość
Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Luty, 2018, 22:38 »
i czego to dowodzi?

Nie pytaj, tylko zobacz jakie są argumenty. Trójca pisze się z dużej litery. Chyba, że masz na myśli jakąś sobie trójcę, np.: monitor, klawiatura i komputer.  ;D


Offline hesusmesus

Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Luty, 2018, 17:36 »
Nie pytaj, tylko zobacz jakie są argumenty. Trójca pisze się z dużej litery. Chyba, że masz na myśli jakąś sobie trójcę, np.: monitor, klawiatura i komputer.  ;D
Pobieżnie przeczytałem. Mam jednak kilka pytań, może mógłbyś mi pomóc rozwiać wątpliwości.

(21): Pragnę, by wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie. Niech oni w nas będą jedno, aby świat przez to uwierzył, że Ty Mnie posłałeś. (22): Ja im dałem chwałę, którą Mi dałeś, aby byli jedno, jak My jedno jesteśmy: [Przekład Literacki, J 17]

Dlaczego tu nie ma wzmianki o Duchu Świętym?
Jezeli Ojciec Syn i Duch Święty są są jednym, a my mamy być w takiej samej jednosci z Bogiem to czy zmieścimy się wszyscy w tej trójcy?


(3): A na tym polega życie wieczne, aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, i Tego, którego posłałeś — Jezusa Chrystusa. [Przekład Literacki, J 17]

Dlaczego tu nie ma nic o Duchu Świętym ? Czyżby był mniej znaczącym składnikiem trójjedynego boga?

Dlaczego cały rozdział 17 nic nie wspomina o Duchu Świętym?


(18): Ten, kto wierzy w Niego, nie stanie przed sądem; lecz na tym, kto nie wierzy, już ciąży wyrok, ponieważ odmówił wiary w imię Jedynego Syna Bożego. [Przekład Literacki, J 3]

Dlaczego tu nie wspomniano Ducha Świętego?
Czy wiara w trójcę jest wymagana do zbawienia?


(13): Słyszałem też, jak wszelkie stworzenie w niebie, na ziemi, pod ziemią i w morzu — wszystko, co je napełnia — wtórowało: Temu, który siedzi na tronie, oraz Barankowi uznanie i cześć, chwała i moc — na wieki! [Przekład Literacki, Ap 5]

Dlaczego nie wymieniono tu Ducha Świętego?
Dlaczego jest wyraźne rozgraniczenie między zasiadającym na tronie a Barankiem? Ponoć jest to jeden trójjedyny Bóg.



Z dużej czy z małej jaka to różnica. W oryginale przecież apostołowie nie używali rozgraniczenia między małą a dużą literą pisząc "trójca" ;)


Nikt

  • Gość
Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Luty, 2018, 18:16 »
Pobieżnie przeczytałem. Mam jednak kilka pytań, może mógłbyś mi pomóc rozwiać wątpliwości.

(21): Pragnę, by wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie. Niech oni w nas będą jedno, aby świat przez to uwierzył, że Ty Mnie posłałeś. (22): Ja im dałem chwałę, którą Mi dałeś, aby byli jedno, jak My jedno jesteśmy: [Przekład Literacki, J 17]

Dlaczego tu nie ma wzmianki o Duchu Świętym?
Jezeli Ojciec Syn i Duch Święty są są jednym, a my mamy być w takiej samej jednosci z Bogiem to czy zmieścimy się wszyscy w tej trójcy?


(3): A na tym polega życie wieczne, aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, i Tego, którego posłałeś — Jezusa Chrystusa. [Przekład Literacki, J 17]

Dlaczego tu nie ma nic o Duchu Świętym ? Czyżby był mniej znaczącym składnikiem trójjedynego boga?

Dlaczego cały rozdział 17 nic nie wspomina o Duchu Świętym?


(18): Ten, kto wierzy w Niego, nie stanie przed sądem; lecz na tym, kto nie wierzy, już ciąży wyrok, ponieważ odmówił wiary w imię Jedynego Syna Bożego. [Przekład Literacki, J 3]

Dlaczego tu nie wspomniano Ducha Świętego?
Czy wiara w trójcę jest wymagana do zbawienia?


(13): Słyszałem też, jak wszelkie stworzenie w niebie, na ziemi, pod ziemią i w morzu — wszystko, co je napełnia — wtórowało: Temu, który siedzi na tronie, oraz Barankowi uznanie i cześć, chwała i moc — na wieki! [Przekład Literacki, Ap 5]

Dlaczego nie wymieniono tu Ducha Świętego?
Dlaczego jest wyraźne rozgraniczenie między zasiadającym na tronie a Barankiem? Ponoć jest to jeden trójjedyny Bóg.



Z dużej czy z małej jaka to różnica. W oryginale przecież apostołowie nie używali rozgraniczenia między małą a dużą literą pisząc "trójca" ;)
Nie ma bo w tych miejscach nie napisali. Ale ile jest takich miejsc gdzie jest mowa tylko o Ojcu albo tylko o Synu . Czy to znaczy że skoro jest mowa tylko o Synu to Ojciec Bogiem nie jest ? Albo gdy jest mowa o Ojcu to Syn Bogiem nie jest?
Mam jeszcze jedno pytanie . Ale najpierw kilka pytań wstępnych . Przeciw komu można grzeszyć ?  Jezus powiedział : Mt 12 31 Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.
A więc czym lub kim jest Duch Święty, że słowo przeciw niemu nie będzie odpuszczony ? A słowo przeciw Synowi będzie odpuszczone.  Czemu Jezus nadał taką rangę Duchowi Świętemu ? Czy można grzeszyć wobec czegoś bezosobowego wobec prądu, deski?


Offline hesusmesus

Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Luty, 2018, 18:49 »
W stu innych miejscach Biblii jest mowa o Ojcu i Duchu lub o Synu i Duchu i nikomu to nie przeszkadza.

A ile jest miejsc w których występują wszyscy trzej jednocześnie?
Chce podkreślić jeszcze raz że nie odbieram osobowości Duchowi Świętemu. Nie jest to jakaś siła czy prąd elektryczny. Uważam że zarówno Ojciec jest Duchem Świętym tak też Jezus jest Duchem Świętym.
Podam taki przykład:
Ja dzwoniąc do mojej żony z kim rozmawiam? Z trzecią osobą w naszym małżeństwie, z telefonem, z falami radiowymi czy może z prądem elektrycznym który zasila mój telefon?

 
Cytuj
Jest wiele wymogów co do zbawienia. Możesz wierzyć nie tylko w trójcę, ale i w TRÓJCĘ, ale nic to ci nie pomoże skoro będziesz inne rzeczy lekceważył.

Wybacz ale się z tobą nie zgodzę. Jezus wyraźnie dał znać że jest JEDYNĄ drogą do ojca.


Uważam że koncepcja jakoby były 3 osoby Boskie zaciemnia przesłanie i umniejsza znaczenie Jezusa.





Offline Villa Ella

Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Luty, 2018, 18:59 »
Czy ktoś z moderatorów może ogarnąć te Katolickie brednie? Naprawdę powoli robi się to tak nudne jak flaki z olejem. Ile razy można pisać w koło to samo:


He, hej! Pohamulcuj się trochę! Gdzież to się podział nasz drogi Nabonit, który jeszcze do niedawna mówił forumowiczom na Pan-Pani? Sam do niedawna raczyłeś nas świadkowskimi, i nie tylko bredniami. Nadal chodzisz, ZAPEWNE, po domach i nadal wciskasz ludziom gazetki i głosisz prawdę jedyną. Nie jestem za głoszeniem katolickiej doktryny, co czyni Tusia z upodobaniem, ale obrażanie jego, było nie było, szczerej wiary też jest nie fair.
Jak sam napisałeś, każdy decyduje w to, w co ma wierzyć. Na tym forum każdy wierzy w co innego, albo nie wierzy w zupełnie nic. Proponuję, zamiast wzywać administrację, dać Tusi ignora i wtedy jego posty nie będą ci się wyświetlać. Proste i skuteczne.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline hesusmesus

Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Luty, 2018, 19:11 »
Ja znam 130 miejsc i mi starczy.

Podziwiam cię. Zabieram się za analizowanie  :)



Mam jeszcze jedno pytanie . Ale najpierw kilka pytań wstępnych . Przeciw komu można grzeszyć ?  Jezus powiedział : Mt 12 31 Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.

Ważny jest kontekst wypowiedzi. Jezus wypędził demony i usłyszał oskarżenie o posługiwanie się mocą belzebuba. To jest grzech przeciw Duchowi Świętemu, czyli w tym wypadku przeciw działaniu Ojca w sposób nadnaturalny niepozostawiający żadnych wątpliwości od kogo pochodziła ta moc. Jest różnica między wątpieniem w słowa jakiegoś człowieka który nazywa się synem Bożym, lub brakiem wiary w Boga  gdzieś tam hen wysoko w niebiosach a byciem świadkiem cudu i mówieniu że to demoniczna siła zrobiła. Ja to tak rozumiem.


Nikt

  • Gość
Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Luty, 2018, 19:24 »

Ważny jest kontekst wypowiedzi. Jezus wypędził demony i usłyszał oskarżenie o posługiwanie się mocą belzebuba. To jest grzech przeciw Duchowi Świętemu, czyli w tym wypadku przeciw działaniu Ojca w sposób nadnaturalny niepozostawiający żadnych wątpliwości od kogo pochodziła ta moc. Jest różnica między wątpieniem w słowa jakiegoś człowieka który nazywa się synem Bożym, lub brakiem wiary w Boga  gdzieś tam hen wysoko w niebiosach a byciem świadkiem cudu i mówieniu że to demoniczna siła zrobiła. Ja to tak rozumiem.

Tam nic nie ma o Ojcu . Tam jest o grzechach przeciwko Duchowi Świętemu . Weźmy taki przykład . Stolarz robi szafę a ja wziąłem młota i rozwaliłem stolarzowi struga, którym pracował. Według Ciebie ja zawiniłem wobec stolarza i dobrze bo strug to coś bezosobowego . Ale gdy stolarz ze swoim synem pracował i ja umyślnie pobiłem jego syna to przeciw komu tym razem zgrzeszyłem?  Jeśli Duch Święty byłby narzędziem bezosobowym nie można by mówić o grzechu wobec niego tak jak wobec struga . Ale jeśli Duch Święty jest osobą tak jak w przypadku pobitego syna stolarza. To już mówimy o grzechu wobec syna . A Jezus mówi o grzechu przeciw Duchowi Świętemu i to takim którego przebaczyć nie można . To jak to jest ?


Offline hesusmesus

Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Luty, 2018, 23:42 »
Tam nic nie ma o Ojcu . Tam jest o grzechach przeciwko Duchowi Świętemu . Weźmy taki przykład . Stolarz robi szafę a ja wziąłem młota i rozwaliłem stolarzowi struga, którym pracował. Według Ciebie ja zawiniłem wobec stolarza i dobrze bo strug to coś bezosobowego . Ale gdy stolarz ze swoim synem pracował i ja umyślnie pobiłem jego syna to przeciw komu tym razem zgrzeszyłem?  Jeśli Duch Święty byłby narzędziem bezosobowym nie można by mówić o grzechu wobec niego tak jak wobec struga . Ale jeśli Duch Święty jest osobą tak jak w przypadku pobitego syna stolarza. To już mówimy o grzechu wobec syna . A Jezus mówi o grzechu przeciw Duchowi Świętemu i to takim którego przebaczyć nie można . To jak to jest ?
Przeczytaj to co napisałeś i się zastanów. Gdzie twój wpis udowadnia 3 osobę oprócz "stolarza" i "syna stolarza"?


Offline Sebastian

Odp: Ksiga Malachiasza Post szczególnie dla świadków Jehowy
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Luty, 2018, 00:15 »
Przeczytaj to co napisałeś i się zastanów. Gdzie twój wpis udowadnia 3 osobę oprócz "stolarza" i "syna stolarza"?
wg mnie przykład mimo niedoskonałości jest stosunkowo jasny.

Jeśli ktoś zawinił nie przeciw stolarzowi i nie przeciw jego synowi to mógł zawinić np. przeciwko córce stolarza. Może ta córka ma np. na nazwisko "Struga"? I może ten stolarz tę córkę kocha bardziej niż syna i bardziej niż samego siebie? I odgraża się, że jak skrzywdzisz syna to ci daruję, ale tknij moją córkę to nogi z dupy powyrywam...

Wówczas rozwiązanie zagadki polegałoby na tym że winowajca tym młotem zabił córkę stolarza.

resztę niejasności przypisujemy błędom w tłumaczeniu z języka obcego i poprawiamy że stolarz nie tyle posługiwał się córką jako narzędziem ale razem z córką obydwoje (stolarz i córka pracowali w tym samym warsztacie).
« Ostatnia zmiana: 12 Luty, 2018, 00:18 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)