Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium maj 2018  (Przeczytany 8495 razy)

Offline Roszada

Strażnica do studium maj 2018
« dnia: 02 Luty, 2018, 13:39 »
Ta nowa Strażnica zamiesza życiorys członka CK:

Kiedyś biedny, teraz bogaty
OPOWIADA SAMUEL HERD


https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-maj-2018/

   W roku 1999 po raz pierwszy do Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy powołany został czarnoskóry człowiek, a jest nim Samuel F. Herd (patrz Strażnica Nr 1, 2000 s. 29).

Na s.12 pokazano kobietę przy wózku siedzącą. ;)

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-maj-2018/bog-kocha-tych-ktorzy-wytrwale-przynosza-plon/

Jak na razie nie widziałem w Gdańsku siedzących ŚJ przy wózkach.
Wszyscy stoją. :)
Bo niby się mają przemieszczać. ;)


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty, 2018, 13:43 »
Jeszcze nie czytałem, ale ciśnie się na usta inny tytuł.
"Kiedyś uczciwy, teraz złodziej"


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty, 2018, 13:46 »
Jeszcze nie czytałem, ale ciśnie się na usta inny tytuł.
"Kiedyś uczciwy, teraz złodziej"
Na s. 7 jest z obrączką, ale bez sygnetu. :)


Offline zona_abrahama

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty, 2018, 14:20 »
O, większy atak na starszych wiekiem. Już sobie nie poodpoczywają na emeryturze:
"OLINDA I SERGIO to małżeństwo, które mieszka w USA. Oboje są już po osiemdziesiątce, ale nadal pełnią służbę pionierską. Ostatnio bolą ich nogi i trudniej jest im się poruszać. Jednak co rano, tak jak to robią od wielu lat, idą na plac w ruchliwej części miasta. O siódmej zajmują swoje miejsce koło przystanku autobusowego i proponują przechodniom publikacje biblijne. Większość ludzi nie zwraca na nich uwagi, ale Olinda i Sergio się nie poddają. Uśmiechają się do osób, które na nich spoglądają. W południe wracają powoli do domu. Następnego dnia o siódmej rano znowu są na swoim placu. Głoszą tak sześć dni w tygodniu, przez cały rok." (ak. 1; artykuł 2)

Akapit 8:
"Jezus powiedział o swoim Ojcu: „Każdą gałąź we mnie, która nie rodzi owocu, usuwa”. Inaczej mówiąc, Jehowa uważa nas za swoich sług, tylko jeśli wydajemy owoc (Mat. 13:23; 21:43). "
Warunkowość w orgu, tralalala.



Offline xXx

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty, 2018, 14:25 »
O, większy atak na starszych wiekiem. Już sobie nie poodpoczywają na emeryturze:
"OLINDA I SERGIO to małżeństwo, które mieszka w USA. Oboje są już po osiemdziesiątce, ale nadal pełnią służbę pionierską. Ostatnio bolą ich nogi i trudniej jest im się poruszać. Jednak co rano, tak jak to robią od wielu lat, idą na plac w ruchliwej części miasta. O siódmej zajmują swoje miejsce koło przystanku autobusowego i proponują przechodniom publikacje biblijne. Większość ludzi nie zwraca na nich uwagi, ale Olinda i Sergio się nie poddają. Uśmiechają się do osób, które na nich spoglądają. W południe wracają powoli do domu. Następnego dnia o siódmej rano znowu są na swoim placu. Głoszą tak sześć dni w tygodniu, przez cały rok." (ak. 1; artykuł 2)

Akapit 8:
"Jezus powiedział o swoim Ojcu: „Każdą gałąź we mnie, która nie rodzi owocu, usuwa”. Inaczej mówiąc, Jehowa uważa nas za swoich sług, tylko jeśli wydajemy owoc (Mat. 13:23; 21:43). "
Warunkowość w orgu, tralalala.

To ma zachęcić młodych do głoszenia.


Patrz. Te stare Dziadki ledwie chodzą i głoszą.  A ty młody silny się obijasz robisz to z niechęcią. Bierz z nich przykład.


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty, 2018, 14:43 »
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść? To tak a propos 8 członka.

Kiedyś biedny, teraz bogaty
OPOWIADA SAMUEL HERD


Obj 3:17 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba",
a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,
i biedny i ślepy, i nagi.
***********

ZNAJ SWOJEGO WROGA do akapitu 9 włącznie.
Strażnica jest taka mądra, że aż głupia.

"ADAM z pewnością wiedział, że węże nie mówią. Dlatego mógł się domyślać, że wężem, który rozmawiał z Ewą, posługiwało się jakieś stworzenie duchowe (Rodz. 3:1-6). Adam i Ewa właściwie nic o nim nie wiedzieli."

Pyt. Wiedzieli, nie wiedzieli, domyślali się?

"Obj 20:10 A Diabeł,a który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już się znajdowali zarówno bestia,b jak i fałszywy prorok;c i będą męczeni dzień i noc na wieki wieków."

Takie odnośniki w Strażnicy? Jeszcze jakiś nadgorliwiec sprawdzi...

"Kiedy ci aniołowie odeszli z rodziny Boga, władzę nad nimi zaczął sprawować Szatan. Nie jest to jednak po prostu niezorganizowany tłum buntowników. W niewidzialnym świecie duchowym Szatan stworzył imitację Królestwa Bożego — siebie ustanowił w nim królem, a demony zorganizował w rządy i dał im władzę nad światem (Efez. 6:12)."

Piekło - chińska podróbka Nieba  ;D ;D

"Szatan i demony posługują się nie tylko rządami, ale też religią fałszywą  i światem handlu, żeby wprowadzać w błąd „całą zamieszkaną ziemię” (Obj. 12:9). Za pośrednictwem religii fałszywej Szatan rozpowszechnia kłamstwa o Jehowie. Poza tym robi wszystko, żeby jak najwięcej ludzi zapomniało o imieniu Bożym"

Szatan kłamie o Jehowie, nie używając Jego imienia... Ciekawe.

"Po drugie, osoby, które przyłączają się do Szatana, odnoszą z tego jedynie ograniczone korzyści. Adam i Ewa zyskali możliwość ustalania swoich mierników dobra i zła, a demony pewną władzę nad ludzkimi rządami (Rodz. 3:22). Jednak straty zawsze są dużo większe niż pozorne korzyści, które Szatan może zaoferować"

Jakie są te straty? Śmierć w Armagedonie? Jeśli już raz się umarło, to można się było przyzwyczaić  ;)

"Za pośrednictwem swojej organizacji Szatan kontroluje ludzkie rządy.  [...] Jehowa chce, żebyśmy szanowali władze państwowe (1 Piotra 2:17)."

Należy szanować kontrolowane przez szatańską organizację ludzkie rządy...

" Jednak zdajemy sobie sprawę, że musimy być neutralni — nie popierać żadnej partii politycznej ani żadnego ludzkiego przywódcy (Jana 17:15, 16; 18:36)."

Tu będę złośliwy  ;)
Obj 3:15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2018, 14:45 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline zawsze letni

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty, 2018, 16:43 »

Tu będę złośliwy  ;)

16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust.

NO Swiatus przesadziłeś z tym przypominaniem.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2018, 17:11 wysłana przez zawsze letni »
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty, 2018, 18:14 »
Ta nowa Strażnica zamiesza życiorys członka CK:

Kiedyś biedny, teraz bogaty
OPOWIADA SAMUEL HERD


https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-maj-2018/

Przecież to kłamca! Jak mógł zadać takie pytanie:

"Kiedy miałem 12 lat, po raz pierwszy usłyszałem o Trójcy. Zaciekawiony, zapytałem mamę: „Jak to możliwe, że Jezus jest jednocześnie Synem i Ojcem?”. Dobrze pamiętam, co mi wtedy odpowiedziała: „Synku, to tajemnica. Nie możemy tego zrozumieć”."

Gdzie i od kogo usłyszał o takiej Trójcy Świętej? Przecież nauka o Trójcy Świętej nie mówi, że "Jezus jest jednocześnie Synem i Ojcem".
Moim zdaniem jest to świadoma dezinformacja i wprowadzanie czytelników w błąd.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty, 2018, 18:16 »
To są jednak dobre słowa:

"O siódmej zajmują swoje miejsce koło przystanku autobusowego i proponują przechodniom publikacje biblijne. Większość ludzi nie zwraca na nich uwagi, ale Olinda i Sergio się nie poddają. Uśmiechają się do osób, które na nich spoglądają. W południe wracają powoli do domu. Następnego dnia o siódmej rano znowu są na swoim placu. Głoszą tak sześć dni w tygodniu, przez cały rok".

Trzy kwestie:

od siódmej rano gdy wszyscy idą do pracy
większość ludzi nie zwraca na nich uwagi
głoszą tak sześć dni w tygodniu

To jest głoszenie?
Komu głoszą?
Za słupy reklamowe robią, a nie za głosicieli. :(


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty, 2018, 18:44 »
SJ używają sformułowania "dawanie świadectwa" w takiej sytuacji.
Nikt ich nie słucha, na terenie nikogo nie zastali więc dali "tylko" świadectwo..
Ale komu je dają skoro z nikim nie rozmawiali?
To już pytanie do mądrzejszych.


Offline matus

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty, 2018, 18:51 »
Sobie samym.
Taka duchowa masturbacja ;)
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Luty, 2018, 18:59 »
Sobie samym.
Taka duchowa masturbacja ;)
Racja.
Opisałem w jednym z wątków coś co powtarzam:

Scenka z soboty.

Idę w centrum miasta.
Pada deszcz (całe pół dnia).
Dwóch facetów stoi pod parasolami.
Obok wózek z literaturą pod folią.


Na kogo oni czekają? :-\
To jest chore. :(
Im naprawdę chodzi tylko o zaliczenie godzin, a nie o jakąkolwiek efektywność.

Wiem, wiem, że powiedzą:
Paweł mówił, nastawaj w porę i w nie porę. :(
Ale na co oni nastają? Na deszcz? ;)

Ja tu widzę rzeczywiście jakieś odchyłki psychiczne, a nie u tych co spożywają emblematy. :-\


Offline josh82

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Luty, 2018, 19:01 »
Sobie samym.
Taka duchowa masturbacja ;)

Zimą łatwo poduszkę pod płaszczem ukryć :)


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Luty, 2018, 19:27 »
To jest fajne:

"Mama była bardzo religijna. W każdą niedzielę zabierała nas do Kościoła baptystów. Kiedy miałem 12 lat, po raz pierwszy usłyszałem o Trójcy. Zaciekawiony, zapytałem mamę: „Jak to możliwe, że Jezus jest jednocześnie Synem i Ojcem?”. Dobrze pamiętam, co mi wtedy odpowiedziała: „Synku, to tajemnica. Nie możemy tego zrozumieć”. Dla mnie to na pewno była jedna wielka tajemnica." (s. 4).

To ja w wieku 12 lat przynajmniej formułki znałem. :)
Jest jeden Bóg, są trzy osoby Boskie itd.
Takich głupich pytań nie zadawałem jak dzisiejszy członek CK. :)
Dlatego on został członkiem, a nie ja. ;D

Ooo proszę w armii był członek CK:

" Później powołano mnie do amerykańskiej armii i wysłano do Niemiec. Tam zwierzchnicy postanowili mnie posłać do szkoły podoficerskiej, bo uważali, że mam wrodzone zdolności przywódcze i powinienem zostać zawodowym żołnierzem. Ale to nie było to, czego ja chciałem, dlatego w 1956 roku, po dwóch latach obowiązkowej służby, odszedłem z wojska. Wkrótce potem zaciągnąłem się do zupełnie innej armii."
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2018, 19:31 wysłana przez Roszada »


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty, 2018, 19:34 »
Takich głupich pytań nie zadawałem jak dzisiejszy członek CK. :)

Ale on to robi świadomie. Wykorzystuje fakt opowiadania swojego życiorysu, by uderzyć w wiarę chrześcijańską i przy okazji ją ośmieszyć.