Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium maj 2018  (Przeczytany 8497 razy)

Offline Naznaczona

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Luty, 2018, 19:41 »
Akurat nie w wiarę chrześcijańską, tylko w głupotę trynitarną.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Luty, 2018, 19:46 »
Akurat nie w wiarę chrześcijańską, tylko w głupotę trynitarną.

Jesteś ofiarą kłamstw antytrynitarnych. Samulel Herd kłamie w żywe oczy, a Ty to popierasz?


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Luty, 2018, 19:47 »
Akurat nie w wiarę chrześcijańską, tylko w głupotę trynitarną.
Ale jesteś miła i mądra. A my same głupki trynitarne. ;D

"Tym razem dziewczyny zaprosiły mnie na zborowe studium książki — małe spotkanie poświęcone studium Biblii, które odbywało się w ich domu" s. 4.

Studium książki znaczy się Biblii. :)

"[1959 r.] Napisaliśmy do Biura Głównego z prośbą o wysłanie nas na teren z większymi potrzebami. Wskazano nam tylko jedno miejsce: Pine Bluff w stanie Arkansas. Były tam wtedy dwa zbory — jeden dla białych, a drugi dla „kolorowych”, czyli czarnoskórych. Zostaliśmy przydzieleni do zboru dla „kolorowych”, w którym było zaledwie 14 głosicieli. Może zastanawiacie się, dlaczego istniały zbory, w których byli wyłącznie biali lub czarni głosiciele. Krótko mówiąc, w tamtych czasach nie było innego wyjścia. Obowiązywały prawa, które wymuszały segregację rasową. Baliśmy się też przemocy. W wielu miejscach jeśli zorganizowano by wspólne zebranie dla czarnych i białych, ludzie mogliby zdemolować Salę Królestwa. Takie rzeczy się zdarzały. Gdyby czarnoskórzy głosili w dzielnicy zamieszkanej przez białych, zostaliby aresztowani — i zapewne pobici. Dlatego żeby móc dalej głosić, przestrzegaliśmy prawa, mając nadzieję, że z czasem sytuacja zmieni się na lepsze" (Strażnica maj 2018 s. 5).
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2018, 20:05 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Luty, 2018, 20:26 »
Herd ani słowem nie podaje jak się stał pomazańcem.
Chrzest przyjął w 1957:

"Zostałem ochrzczony w marcu 1957 roku, dziewięć miesięcy po tamtym zebraniu"

"Po jakimś roku zacząłem usługiwać jako pomocnik Komitetu Służby Ciała Kierowniczego. Potem, w roku 1999, zostałem zamianowany członkiem Ciała Kierowniczego".

Awansowali go do namaszczonych? ;D


Offline Salome

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Luty, 2018, 20:31 »
Coś mi ten życiorys czarnego Samuela w najnowszej Strażnicy podpada. Zbiegło się to za bardzo z ogłoszeniem nowego ósmego Członka.

Kto wie, czy tu się coś nie kroi na zakładkę...?
Gdzieś czytałam na amerykańskich forach, że Samuel ma nadciśnienie i cukrzycę. Z drugiej strony, jak się można domyślać, ma też najlepszych lekarzy.

Ale wiadomo, że odstępcy same kłamstwa piszą.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Luty, 2018, 20:37 »

Gdzieś czytałam na amerykańskich forach, że Samuel ma nadciśnienie i cukrzycę. Z drugiej strony, jak się można domyślać, ma też najlepszych lekarzy.

Kulczyk też miał.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),



Offline josh82

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Luty, 2018, 20:53 »
A tu art. Znaj swojego wroga

No i trzy osoby na obrazku, w tym ksiądz. :)

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-maj-2018/znaj-swojego-wroga/

Ten z lewej właśnie prowadzi studium Strażnicy.

- "Poprosimy brata Kowalskiego..."


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Luty, 2018, 20:53 »
A tu art. Znaj swojego wroga

No i trzy osoby na obrazku, w tym ksiądz. :)


I starszy z boru z mównicy
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Luty, 2018, 20:56 »
Ukraina i wysyp ŚJ


"JEZUS powiedział, że w czasie końca jego naśladowcy mogą spodziewać się obfitego żniwa (Mat. 9:37; 24:14). Zapowiedź ta w niezwykły sposób spełnia się w pewnej części ukraińskiego Zakarpacia. Znajdują się tam trzy sąsiadujące ze sobą miejscowości, w których jest łącznie aż 50 zborów i ponad 5400 głosicieli *. Co czwarty mieszkaniec tego obszaru jest Świadkiem Jehowy!"

O cholerka. :)

A co statystyki z całej Ukrainy mówią?

Ukraina

2017 -1%
2016 -1%
2015 -6%
2014 0%
2013 0%
2012 0%
2011 +1%
2010 +2
2009 +3%


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Luty, 2018, 20:57 »
"Jak Szatan stara się nas zastraszyć: zakaz wydany przez władze, presja kolegów, sprzeciw rodziny (zobacz akapit 14)"

oczywiście choinka

https://assetsnffrgf-a.akamaihd.net/assets/m/2018406/univ/art/2018406_univ_cnt_3_xl.jpg
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2018, 21:12 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Fantom

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Luty, 2018, 21:24 »
ten z lewej ma plakietkę,po której można rozpoznać,że to ŚJ
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Helleboris

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Luty, 2018, 23:36 »
Spytam o coś, bo się nie znam. Czy w Biblii Szatan jest nazywany wrogiem?
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline pies berneński

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Luty, 2018, 08:17 »
O, większy atak na starszych wiekiem. Już sobie nie poodpoczywają na emeryturze:
"" (ak. 1; artykuł 2)
Raczej kolejny szantaż emocjonalny czyli wbicie ludzi w poczucie winy.Skoro Ci staruszkowie mogą się tak wysilać to tym bardziej Ty.A wszystko pod przykrywką by się pobudzać do miłości i szlachetnych uczynków.
Ps.Wspomniani staruszkowie w tej podróży autobusem wts już tyle razy byli tak blisko miejsca wytchnienia,że teraz nie śmią cokolwiek reklamować,żeby nie być wyrzuconym na bruk z pędzącego rydwanu.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium maj 2018
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Luty, 2018, 11:37 »
A tak w ogóle to Herd został dość przypadkowo ŚJ.

Spodobała mu się jedna z dziewczyn i na dodatek powinowata:

" Pewnego dnia, kiedy jechałem przez miasto swoim czerwonym kabrioletem, pomachały do mnie dwie młode dziewczyny. Znałem je — to były młodsze siostry mojego szwagra. Obie były Świadkami Jehowy. Przyjmowałem od nich Strażnicę i Przebudźcie się!, chociaż jak na mój gust Strażnica była nieco zbyt trudna. Tym razem dziewczyny zaprosiły mnie na zborowe studium książki — małe spotkanie poświęcone studium Biblii, które odbywało się w ich domu. Powiedziałem im, że się zastanowię. „Obiecujesz?” — zapytały z uśmiechem. „Tak, obiecuję” — odpowiedziałem."

"W roku 1958 zostałem pionierem, ale po krótkim czasie musiałem na chwilę przerwać służbę. Dlaczego? Postanowiłem się ożenić z Glorią — jedną ze wspomnianych młodych dam, które zaprosiły mnie na studium książki. Nigdy nie żałowałem tej decyzji, bo Gloria była jak klejnot. I nadal taka jest."

Jakby poderwał inną dziewuchę, to pewnie nie byłby ŚJ i członkiem CK. :)