Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witajcie  (Przeczytany 5767 razy)

Offline fabrykakeksu

Witajcie
« dnia: 02 Luty, 2018, 10:40 »
Cześć wszystkim,

część z Was zapewne kojarzy mnie z sąsiedniego forum.

Proces wychodzenia już za mną, układam sobie życie po swojemu, ale postanowiłem sobie tutaj założyć konto, by być w miarę na bierząco z wydarzeniami związanymi z tym śmiesznym amerykańskim kultem, który od jakiegoś czasu powoli zanika w Polsce i za kilkadziesiąt lat będzie traktowany jako ciekawostka w podręcznikach do historii.

Ale przeszłości nie da się całkiem zniszczyć, więc do końca życia zostanie w nas pamięć i suma doświadczeń związana ze Świadkami, której nie sposób się pozbyć, gdyż jest odświeżana co jakiś czas czy to kontaktami z rodziną, czy widokiem ludzi przeczekujących życie przy wózkach z literaturą.

Na chwilę obecną nie potrafię się określić światopoglądowo, dryfuję pomiędzy ateizmem, agnostycyzmem. Generalnie jest mi wszystko jedno, jestem zmęczony tematem religii i już jej nie potrzebuję w życiu, nie potrzebuję nowego chomąta i zginania karku przed semickim bogiem, czy jakąkolwiek inną wielką ideą. Gdy jestem w górach lub w lesie, wtedy czuję się uduchowiony i blisko absolutu, na pewno nie w sterylnej Sali Królestwa, ani ociekającej złotem katolickiej świątyni, gdzie szczerzy się do mnie szereg postaci stworzonych przez zręcznych rzemieślników. Nie potrzebuję nad sobą bata w postaci Armageddonu ani piekła, nie potrzebuję żadnych kapłanów, ani obietnic nagrody życia wiecznego kiedyś w przyszłości. Niemniej jednak szanuję ludzi wierzących i rozumiem ich potrzeby, być może sam w przyszłości zmienię poglądy i zapragnę gdzieś przynależeć? Czas pokaże.

Na razie jest mi dobrze i nie mam wielkich wymagań co do życia, chcę je sobie przeżyć na luzie.

Gdyby kogoś interesowała historia mojego życia, tutaj jest ona nakreślona.

https://watchtower-forum.pl/forums/topic/7163-powracaj%C4%85ce-przed-oczami-retrospekcje/

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia. Liczę na to, że uda mi się i tutaj zadzierzgnąć jakieś nowe znajomości :)
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2018, 10:42 wysłana przez fabrykakeksu »
how long how long will I slide


Offline Trinity

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty, 2018, 12:39 »
Diabeł zrobił swoje. O to mu właśnie chodziło.


Tusiu
To diabeł zrobił że Fabrykakeksu stracił wiare?
Dlaczego? Przecieź Bóg.jest potężniejsz!
diabeł to tylko zbuntowany anioł podległu Bogu a ma taką moc?!
jak to jest możliwe że diabeł robi co chce?
dlaczego Bóg pozwolił na to że tylu szczerych ludzi dało się wciągnąć w tą amerykańską sekte?
i teraz mamy co mamy: ateizm agnostycyzm
DLACZEGO


Offline Lechita

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty, 2018, 12:57 »
Witaj fabrykakeksu!

Na moich słowiańskich bogów!
Ja już Cię lubię, za sposób myślenia - pewnie spadną teraz na mnie gromy, trudno.
W lesie , pośród szumiących prastarych słowiańskich dębów, buków, lip i świerków jestem bliżej bogów niż w jakiejkolwiek świątyni.
Dźwięk płynącej wody w rzece jest piękniejszy niż jakikolwiek chór kastratów założony kiedykolwiek w Państwie Kościelnym np. w XVI wieku ( niepodważalny fakt historyczny - proszę się więc nie spierać )

Prawa naturalne lepiej regulują życie i są bardziej praktyczne od jakiegokolwiek "świętego pisma".

Słowiańska paprotka w domu lepiej mi się przysłuży niż obrazki świętych, żeby było jasne, kto chce sobie wieszać obrazy , jego wybór. Wyrażam tylko i wyłącznie moje osobiste , bardzo subiektywne zdanie.

W każdym razie witaj na forum. Szukaj, czytaj, pisz, myśl samodzielnie.

Serdecznie pozdrawiam - Lechita :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Trinity

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty, 2018, 14:05 »
Diabeł zrobił swoje. O to mu właśnie chodziło.


Tusiu
To diabeł zrobił że Fabrykakeksu stracił wiare?
Dlaczego? Przecieź Bóg.jest potężniejsz!
diabeł to tylko zbuntowany anioł podległu Bogu a ma taką moc?!
jak to jest możliwe że diabeł robi co chce?
dlaczego Bóg pozwolił na to że tylu szczerych ludzi dało się wciągnąć w tą amerykańską sekte?
i teraz mamy co mamy: ateizm agnostycyzm
DLACZEGO


Offline Villa Ella

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty, 2018, 14:08 »
Witaj fabrykakeksu. Rozumiem twoje rozterki, gdyż mam podobne.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty, 2018, 16:36 »
Witaj fabryko. Poznaliśmy się osobiście na pewnym spotkaniu, przy pewnym basenie.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline zawsze letni

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty, 2018, 17:09 »
No to narobiłeś na początek niezłego keksu.
Teraz, żeby nie stracić wątku, trzeba chodzić na cmentarz.
Witaj i fabrykuj, ja też myślę podobnie.
Fajnie się Ciebie czyta.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2018, 17:13 wysłana przez zawsze letni »
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Roszada

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty, 2018, 18:33 »
Dlaczego? Dlaczego mam się dobrze bawić w katedrze na Ostrowie Tumskim, postawionej na zgliszczach pradawnych pogańskich gontyn? Dlaczego mam się kłaniać semickim bałwanom wystruganym z patyków z uprzednio ściętych wizerunków Światowida?

No i dlaczego Wy, ultra katolicy, tak chętnie gadacie o tym diable? Takim przywitaniem nie wystawiasz ładnej laurki swojej wierze.

Miłego dnia!
Przywitanie niezbyt miłe.
Przyjść ze starego forum i wnosić obyczaje stamtąd to nie fer.
Po co zaraz wrzeszczeć na wierzących inaczej?
Jesteś niewierzący twoja droga.
Daj se na luz z psioczeniem wiary i niewiary innych.
Frustrat jesteś?
Wcale się nie cieszę z twego przybycia tu, skoro takim językiem witasz się. :(


Offline matus

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty, 2018, 18:51 »
Przywitanie niezbyt miłe.
Przyjść ze starego forum i wnosić obyczaje stamtąd to nie fer.
Po co zaraz wrzeszczeć na wierzących inaczej?
Jesteś niewierzący twoja droga.
Daj se na luz z psioczeniem wiary i niewiary innych.
Frustrat jesteś?
Wcale się nie cieszę z twego przybycia tu, skoro takim językiem witasz się. :(
Wypadałoby najpierw przeczytać, na co odpowiedzią była cytowana wypowiedź.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Roszada

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty, 2018, 19:02 »
Wypadałoby najpierw przeczytać, na co odpowiedzią była cytowana wypowiedź.
Ja już ten jego styl znałem z tamtego forum. :-\
Pierwszy post jego też wiele mówi.

Czy ja go tu kapłanami czy piekłem szczułem?
Od tego zaczął przywitanie.


Offline zenobia

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty, 2018, 22:18 »
Nocą , ale serdecznie Cię witam - nie boj się diabła , gorsi bywają ludzie


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Luty, 2018, 22:19 »
Na chwilę obecną nie potrafię się określić światopoglądowo, dryfuję pomiędzy ateizmem, agnostycyzmem. Generalnie jest mi wszystko jedno, jestem zmęczony tematem religii i już jej nie potrzebuję w życiu, nie potrzebuję nowego chomąta i zginania karku przed semickim bogiem, czy jakąkolwiek inną wielką ideą. Gdy jestem w górach lub w lesie, wtedy czuję się uduchowiony i blisko absolutu, na pewno nie w sterylnej Sali Królestwa, ani ociekającej złotem katolickiej świątyni, gdzie szczerzy się do mnie szereg postaci stworzonych przez zręcznych rzemieślników. Nie potrzebuję nad sobą bata w postaci Armageddonu ani piekła, nie potrzebuję żadnych kapłanów, ani obietnic nagrody życia wiecznego kiedyś w przyszłości. Niemniej jednak szanuję ludzi wierzących i rozumiem ich potrzeby, być może sam w przyszłości zmienię poglądy i zapragnę gdzieś przynależeć? Czas pokaże!

Bardzo mi bliskie, choć nie jestem jeszcze na tym etapie. Dobrze się czyta Twoje posty. Witaj na forum!
Panie Boże daj mi nowy software..


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Luty, 2018, 22:25 »
Siema FabrykaKeksu.


Offline Safari

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Luty, 2018, 04:15 »
Cześć Fabryko!!! Dawno nie widziałam tak pięknego i pełnego szacunku wpisu. Szczerego opisu swojej sytuacji światopoglądowej.
Dlaczego usunięto komentarz Tusi? Ja chciałabym przeczytać...

OMG. Bardzo się cieszę, że tu jesteś choć sama bywam rzadko i rzadko też piszę.

Trzymaj się! Ciesz się każdym dniem i bądź blisko siebie i swoich potrzeb, jeśli uznasz że chcesz żyć bez koncepcji Boga/boga oraz bez religii lub wspólnoty religijnej - tak uczyń, jeśli uznasz, że jednak jest to coś ważnego i wartościowego dla ciebie - przyłącz się do jakiejś (ja uważam, że twój wpis jest piękny i szczery). To jest piękne właśnie - po odejściu mamy wreszcie czas na poznawanie siebie i uważam, że dobrze nie spieszyć się z wyborem kolejnej wspólnoty ale dać sobie czas.

Fabryko! Jeszcze raz powodzenia!
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline HARNAŚ

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Luty, 2018, 05:59 »
Kojarzysz mi się z fabryką seksu a nie keksu zatem tym bardziej Cie witam ;)