Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy ŚJ to chrześcijanie?  (Przeczytany 22307 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #105 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:01 »
Ponawiam prośbę.
Proszę moderatorów o zamknięcie tego wątku, gdyż adwersarz posługuje się publicznie kłamstewkami.


Offline agent terenowy

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #106 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:09 »
Powiem ci kłamiesz:

Tertulian:

„w kształcie i w obrazie Boga, jako Syn Ojca, jest prawdziwie Bogiem (...) w kształcie i w obrazie, czyli wyobrażeniu człowieka, jako Syn Człowieczy, okazał się prawdziwym człowiekiem” („Przeciw Marcjonowi” V,20:4).

Orygenes:

„Jeśli więc życie Jezusa miało taki charakter, to czyż można porównać je z postępowaniem kuglarzy? Czyż można nie wierzyć, że prawdziwym Bogiem jest Ten, kto zgodnie z obietnicą Bożą przybył w ludzkim ciele, aby wyświadczyć dobrodziejstwo naszemu rodzajowi?” („Przeciw Celsusowi” 1:68).

„‘(...) Ojciec miłuje Syna i ukazuje mu wszystko, co sam czyni’ [J 5:19-20]. I może dlatego Syn jest obrazem niewidzialnego Ojca; wola bowiem, która jest w nim, jest obrazem pierwszej woli, a Bóstwo, które w nim jest, jest obrazem prawdziwego Bóstwa” („Komentarz do Ewangelii św.Jana” XIII:36,233-4).

Mnie chłopie nie okłamiesz, dlatego kończę z tobą dyskusję bo ludzi traktujesz jak głupków których można oszukać i to w sprawie Bóstwa Jezusa.


Daj se na luz bo będę twoje kłamstwa piętnował tu.
Zacytowałeś post sprzed edycji, która miała miejsce kilka minut później. I pewnie zrobiłeś to celowo, żeby mnie o kłamstwo oskarżyć. "Tertulian i Orygenes" poprawiłam na "Justyn i Orygenes".

Orygenes(przeciw Celsusowi, ks. II,roz. 9)
" Zarzucamy więc Żydom, że nie uznali Jezusa jako Boga, chociaż prorocy w wielu miejscach złożyli świadectwo, iż jest On wielką mocą i Bogiem, oraz że zajmuje DRUGIE MIEJSCE po Bogu, Ojcu wszystkich rzeczy."

Jak widzisz, zanim w bólach się narodziła doktryna o trzech równych sobie we wszystkim Osobach będących jednym Bogiem, Jezus był drugim po Bogu, a nawet "innym Bogiem"(Justyn).

Ariusz sobie tego nie wymyślił. Takie poglądy były przed nim.

A teraz możesz mnie przeprosić za nieuzasadnione pomówienie o kłamstwo :)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #107 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:10 »
Jeszcze odnośnie kłamstwa agenta co do Orygenesa.
Otóż Orygenes uczy o Trójcy i to w wielu pismach:

„Wszystko to uczy nas, że istota Ducha Świętego ma tak wielką godność i znaczenie, iż zbawczy chrzest nie może dopełnić się inaczej, jak tylko przez powagę najznamienitszej Trójcy, to znaczy w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego [por. Mt 28:19], i że nazwa Ducha Świętego łączy się ściśle z imieniem Boga Ojca i Jego jednorodzonego Syna” („O zasadach” 1:3,2).

„Wszystko bowiem jest nędzne i niskie w porównaniu ze wzniosłością tej Trójcy. Nie mnóżcie więc słów wzniosłych, chyba że o Ojcu, Synu i Duchu Świętym” („Homilia o Księdze Samuela” 1:13 - 1Sm 1:1-2:6).

„A mówimy tu o niezachwianej, pełnej i doskonałej wierze w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, o wierze, która nie wyznaje w Trójcy nic niegodnego, sprzecznego albo obcego. Marcjon bowiem, który twierdzi, że Bóg Prawa jest różny od Ojca Chrystusa, przez wiarę swoją nie ustanawia Prawa ani go nie potwierdza, lecz usuwa Prawo. To samo czynią ebionici; to samo robią ci wszyscy, którzy w wiarę katolicką wszczepiają jakieś zepsucie” („Komentarz do Listu do Rzymian” 3:11).

Tak samo kłamał agent odnośnie Tertuliana, który uczy o Trójcy.


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #108 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:12 »
To co uprawia tu agent to tak jak ja bym fałszywe Strażnice cytował, czy powoływał się na uliczne wypowiedzi jakichś świadków.

Nie dawajcie mu szans kłamać bo zapaskudzi Wam forum i kto te kłamstwa będzie czytał tu przez lata


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #109 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:15 »
Zacytowałeś post sprzed edycji, która miała miejsce kilka minut później. I pewnie zrobiłeś to celowo, żeby mnie o kłamstwo oskarżyć. "Tertulian i Orygenes" poprawiłam na "Justyn i Orygenes".

Orygenes(przeciw Celsusowi, ks. II,roz. 9)
" Zarzucamy więc Żydom, że nie uznali Jezusa jako Boga, chociaż prorocy w wielu miejscach złożyli świadectwo, iż jest On wielką mocą i Bogiem, oraz że zajmuje DRUGIE MIEJSCE po Bogu, Ojcu wszystkich rzeczy."

Jak widzisz, zanim w bólach się narodziła doktryna o trzech równych sobie we wszystkim Osobach będących jednym Bogiem, Jezus był drugim po Bogu, a nawet "innym Bogiem"(Justyn).

Ariusz sobie tego nie wymyślił. Takie poglądy były przed nim.

A teraz możesz mnie przeprosić za nieuzasadnione pomówienie o kłamstwo :)
Twoje kłamliwe i pojedyncze wypowiedzi mają się nijak do rzeczywistości.
Możesz przedszkolaków mamić tym, ale nie mnie.
Ja mam wszystkie teksty patrystyczne, a ty nawet na oczy ich nie widziałeś.


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #110 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:21 »
Dwa słowa o Justynie.
Niestety zaginęło jego dzieło O Trójcy. :-\

Ale oto opinia historyka Euzebiusza (ur.260) o Justynie (i jemu współczesnym) oraz wierze w Bóstwo Chrystusa:
   
„Jeden z tych mężów napisał dzieło przeciwko herezji Artemona, którą Paweł z Samosaty [zm. po 272] usiłował za naszych odświeżyć czasów. Znajduje się tam opowieść, należąca do zajmującej nas obecnie historji. Jest w niej bowiem odparcie co dopiero wspomnianej herezji, która twierdzi, że Zbawiciel był tylko człowiekiem, a która nie tak dawno temu wystąpiła z nowinkami swemi, podczas gdy jej twórcy chcieli ją starożytności otoczyć powagą. Prócz tego znajduje się tam wiele innych dowodów na zbicie owego kłamstwa bluźnierczego, a wreszcie czytamy dosłownie: ‘Otóż twierdzą oni, że wszyscy starzy, a nawet apostołowie, przejęli i nauczali to samo, co oni mówią obecnie, że prawdziwa nauka przechowała się do czasów Wiktora [papież w latach 189-198], trzynastego z rzędu po Piotrze biskupa rzymskiego. Począwszy zaś od Zefiryna [papież w latach 198-217], następcy jego, prawda została sfałszowana. Twierdzenie to mogłoby mieć pozór prawdy, gdyby się przedewszystkiem Księgi boże temu nie sprzeciwiały. Istnieją ponadto pisma niektórych braci, starsze od czasów Wiktorowych, a ułożone w obronie prawdy, tak przeciwko poganom, jak i przeciwko herezjom ówczesnym. Mówią one o Justynie, Miltjadesie, Tacjanie, Klemensie i bardzo wielu innych, a wszędzie o Chrystusie jako Bogu. Któżby nie znał dzieł Ireneusza, Melitona i innych, które głoszą, że Chrystus jest Bogiem i człowiekiem? Ileż to psalmów i pieśni, ułożonych od czasów pierwotnych przez wiernych braci, opiewa Chrystusa jako Słowo Boże i przyznaje mu boskość? Jakżeż więc przypuścić, że ci, którzy żyli przed Wiktorem, tak uczyli, jak oni mówią, jeśli od tylu lat kościelną głoszono naukę? Jak się nie wstydzą, takie o Wiktorze zmyślać kłamstwa, aczkolwiek wiedzą bardzo dobrze, że Wiktor wykluczył z jedności szewca Teodota, wodza i ojca tego odszczepieństwa bezbożnego, który pierwszy twierdził, że Chrystus jest tylko człowiekiem? Przecie jeśli Wiktor tak myślał, jak tego uczą w swem bluźnierstwie, jakżeż mógł wyłączyc Teodota, tej herezji twórcę?’.” („Historia Kościoła” V:28:1-7).



Offline agent terenowy

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #111 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:30 »
Jeszcze odnośnie kłamstwa agenta co do Orygenesa.
Otóż Orygenes uczy o Trójcy i to w wielu pismach:

„Wszystko to uczy nas, że istota Ducha Świętego ma tak wielką godność i znaczenie, iż zbawczy chrzest nie może dopełnić się inaczej, jak tylko przez powagę najznamienitszej Trójcy, to znaczy w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego [por. Mt 28:19], i że nazwa Ducha Świętego łączy się ściśle z imieniem Boga Ojca i Jego jednorodzonego Syna” („O zasadach” 1:3,2).

„Wszystko bowiem jest nędzne i niskie w porównaniu ze wzniosłością tej Trójcy. Nie mnóżcie więc słów wzniosłych, chyba że o Ojcu, Synu i Duchu Świętym” („Homilia o Księdze Samuela” 1:13 - 1Sm 1:1-2:6).

„A mówimy tu o niezachwianej, pełnej i doskonałej wierze w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, o wierze, która nie wyznaje w Trójcy nic niegodnego, sprzecznego albo obcego. Marcjon bowiem, który twierdzi, że Bóg Prawa jest różny od Ojca Chrystusa, przez wiarę swoją nie ustanawia Prawa ani go nie potwierdza, lecz usuwa Prawo. To samo czynią ebionici; to samo robią ci wszyscy, którzy w wiarę katolicką wszczepiają jakieś zepsucie” („Komentarz do Listu do Rzymian” 3:11).

Tak samo kłamał agent odnośnie Tertuliana, który uczy o Trójcy.
Trójca Trójcy nierówna.
"Tak więc Trójca co do chwały nie jest podobna, substancje każdego są od siebie oddzielne"( Ariusz, "Thalia")

To, że używano określenia Trójca(nawet Ariusz używał) jeszcze nie dowodzi, że uważali, że uważali wszystkie osoby za równe sobie we wszystkim.
A takie wrażenie próbuje wywołać kłamca o nicku Roszada.
Za Murami jest takie miejsce dla kłamców...
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #112 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:31 »
Daj se spokój chłopie jeśli chcesz mnie nauczać.
Nie mam czasu na twe dyrdymały.


Offline agent terenowy

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #113 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:33 »
Daj se spokój chłopie jeśli chcesz mnie nauczać.
Nie mam czasu na twe dyrdymały.
To nie odpisuj.
Ja i tak będę sobie dalej pisał. I na to nic nie poradzisz.
:)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #114 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:35 »
To nie opisuj.
Ja i tak będę sobie dalej pisał. I na to nic nie poradzisz.
:)
Ale twoje kłamstwa trzeba zatrzymać dlatego zgłaszałem już dwa razy do moderacji.
Widocznie moderatorzy śpią.


Offline agent terenowy

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #115 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:41 »
Twoje kłamliwe i pojedyncze wypowiedzi mają się nijak do rzeczywistości.
Możesz przedszkolaków mamić tym, ale nie mnie.
Ja mam wszystkie teksty patrystyczne, a ty nawet na oczy ich nie widziałeś.
A mi wystarczy Słowo Boże, bo w nim jest napisane wszystko, co mi potrzebne do zbawienia. :)
I nie potrzebuję znać całej patrystyki, żeby to Słowo rozumieć.
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #116 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:43 »
A mi wystarczy Słowo Boże, bo w nim jest napisane wszystko, co mi potrzebne do zbawienia. :)
Nie gorzej znam od ciebie. A nawet lepiej, bo znam i prawowierną naukę i heretycką.


Offline agent terenowy

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #117 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:44 »
Ale twoje kłamstwa trzeba zatrzymać dlatego zgłaszałem już dwa razy do moderacji.
Widocznie moderatorzy śpią.
Na razie żadnego kłamstwa mi nie dowiodłeś.
Uważaj, żeby ciebie ktoś do moderacji nie zgłosił...
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline agent terenowy

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #118 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:47 »
Nie gorzej znam od ciebie. A nawet lepiej, bo znam i prawowierną naukę i heretycką.
Dobrze wiem, że znasz prawowierną naukę nietrynitarną i heretycką naukę Kościoła Katolickiego. ;)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #119 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:48 »
Na razie żadnego kłamstwa mi nie dowiodłeś.
Uważaj, żeby ciebie ktoś do moderacji nie zgłosił...
Ja mogę z tego forum wylecieć, bo mam co robić, ale ty musisz uganiać się za zwalczaniem Jezusa i Kościoła, bos prywaciarz i twój kościół to klawiatura.