Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witajcie  (Przeczytany 5748 razy)

Offline Villa Ella

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Luty, 2018, 07:28 »
Kojarzysz mi się z fabryką seksu a nie keksu zatem tym bardziej Cie witam ;)
Harnaś.... Jak zwykle szczerze i bezpośrednio.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline HARNAŚ

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Luty, 2018, 08:50 »
Harnaś.... Jak zwykle szczerze i bezpośrednio.
Bo ja szczery chopak jezdem. 8-)


Offline parasin

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Luty, 2018, 10:01 »
Kojarzysz mi się z fabryką seksu a nie keksu zatem tym bardziej Cie witam ;)
To przez tą aferę poduszkową.

Witaj Fabryko!


Offline Roszada

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Luty, 2018, 10:42 »
Wyrywanie z kontekstu stosujesz pan zacne, całkiem jak kierownictwo religii, którą tak uparcie tu zwalczasz.
Nikogo nie zwalczam, a tylko polemizuję.
Zajmuję się przede wszystkim apologetyką. Poczytaj sobie, co to jest, to może zrozumiesz. :-\

Czy "uparcie"?
Raczej metodycznie.
Zresztą polemizuję nie tylko z tym kierownictwem, ale i z poglądami innych grup religijnych (np. adwentystów, antytrynitarzy).


Offline matus

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Luty, 2018, 11:38 »
Dlaczego usunięto komentarz Tusi? Ja chciałabym przeczytać...
Komentarz Tusi pozostał w cytacie.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Estera

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Luty, 2018, 13:55 »
(...) Gdy jestem w górach lub w lesie, wtedy czuję się uduchowiony i blisko absolutu, na pewno nie w sterylnej Sali Królestwa, ani ociekającej złotem katolickiej świątyni, gdzie szczerzy się do mnie szereg postaci stworzonych przez zręcznych rzemieślników. (...)
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia. Liczę na to, że uda mi się i tutaj zadzierzgnąć jakieś nowe znajomości :)
   Pierwszy mój wpis powitalny, który zanim zaczęłam pisać, najpierw musiałam zajrzeć na "CMENTARZ" :)

   Cześć.
   fabrykakeksu.
   Czy jesteś tak dobry, jak dobrze upieczony keks?
   Jeśli tak, to już Cię lubię, bo ciasto keksowe bardzo mi smakuje i dobrze zrobione, jest wyśmienite.
   To prawda, że na łonie natury, możemy szybciej poczuć Boga, niż gdziekolwiek indziej.
   Witam Cię serdecznie i pomimo takiego startu, czuj się tu dobrze.
   No i życzę Ci owocnych znajomości.
   O mnie jak coś chcesz wiedzieć, zapraszam m.in., na mój wątek powitalny tu:
   https://swiadkowiejehowywpolsce.org/powitanie/hejka-tu-estera/   
   Pozdrawiam.
  "Estera".
   :)
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2018, 14:13 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Jadźka

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Luty, 2018, 15:33 »
Cześć wszystkim,

część z Was zapewne kojarzy mnie z sąsiedniego forum.

Proces wychodzenia już za mną, układam sobie życie po swojemu, ale postanowiłem sobie tutaj założyć konto, by być w miarę na bierząco z wydarzeniami związanymi z tym śmiesznym amerykańskim kultem, który od jakiegoś czasu powoli zanika w Polsce i za kilkadziesiąt lat będzie traktowany jako ciekawostka w podręcznikach do historii.

Ale przeszłości nie da się całkiem zniszczyć, więc do końca życia zostanie w nas pamięć i suma doświadczeń związana ze Świadkami, której nie sposób się pozbyć, gdyż jest odświeżana co jakiś czas czy to kontaktami z rodziną, czy widokiem ludzi przeczekujących życie przy wózkach z literaturą.

Na chwilę obecną nie potrafię się określić światopoglądowo, dryfuję pomiędzy ateizmem, agnostycyzmem. Generalnie jest mi wszystko jedno, jestem zmęczony tematem religii i już jej nie potrzebuję w życiu, nie potrzebuję nowego chomąta i zginania karku przed semickim bogiem, czy jakąkolwiek inną wielką ideą. Gdy jestem w górach lub w lesie, wtedy czuję się uduchowiony i blisko absolutu, na pewno nie w sterylnej Sali Królestwa, ani ociekającej złotem katolickiej świątyni, gdzie szczerzy się do mnie szereg postaci stworzonych przez zręcznych rzemieślników. Nie potrzebuję nad sobą bata w postaci Armageddonu ani piekła, nie potrzebuję żadnych kapłanów, ani obietnic nagrody życia wiecznego kiedyś w przyszłości. Niemniej jednak szanuję ludzi wierzących i rozumiem ich potrzeby, być może sam w przyszłości zmienię poglądy i zapragnę gdzieś przynależeć? Czas pokaże.

Na razie jest mi dobrze i nie mam wielkich wymagań co do życia, chcę je sobie przeżyć na luzie.

Gdyby kogoś interesowała historia mojego życia, tutaj jest ona nakreślona.

https://watchtower-forum.pl/forums/topic/7163-powracaj%C4%85ce-przed-oczami-retrospekcje/

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia. Liczę na to, że uda mi się i tutaj zadzierzgnąć jakieś nowe znajomości :)
Witaj fabrykokeksu a ta tysiąclatka to przypadkiem nie na Niskiej w Warszawie?taka jakaś znajoma i kojarzę,że moi rodzice chodzili tam na zebrania.Ja tam się wychowałam a może się znamy.Pozdrawiam.


Offline fabrykakeksu

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Luty, 2018, 09:10 »
Szukając nowych bodźców do życia parę lat temu, zauważyłem, że brakuje mi tej nieuchwytnej "duchowości", jednej z potrzeb człowieka, ale nie chciałem ponownie wikłać się w okołosemickie doktryny religijne. Jestem naznaczony chrześcijaństem, ale gdybym urodził się w Sudanie, na co nie miałbym najmniejszego wpływu, prawdopodobnie byłbym siłą zagoniony do meczetu, gdzie lokalny imam siłą wepchnąłby mi do gardła ichniejsze nauki o apokalipsie i inne mądrości proroka. Poziom absurdalności dokryny zbliżony jest do chrześcijaństwa, na szczęście ono jest zreformowane, więc nie grozi mi tutaj ukamienowanie, jeśli mam inny pomysł na życie.

how long how long will I slide


Offline Estera

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Luty, 2018, 16:03 »
   Dobrze, że masz pomysł na swoje życie.
   Bo wielu wychodząc stamtąd, niestety czuje się bardzo zagubiona.
   Żyj i ciesz się wolnością.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Luty, 2018, 20:00 »
Na razie jest mi dobrze i nie mam wielkich wymagań co do życia, chcę je sobie przeżyć na luzie.

  Witaj
I niech Ci tak będzie dobrze zawsze. :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Nikt

  • Gość
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Luty, 2018, 20:07 »


Tusiu
To diabeł zrobił że Fabrykakeksu stracił wiare?
Dlaczego? Przecieź Bóg.jest potężniejsz!
diabeł to tylko zbuntowany anioł podległu Bogu a ma taką moc?!
jak to jest możliwe że diabeł robi co chce?
dlaczego Bóg pozwolił na to że tylu szczerych ludzi dało się wciągnąć w tą amerykańską sekte?
i teraz mamy co mamy: ateizm agnostycyzm
DLACZEGO
Bo każdy człowiek ma wolną wole i dzięki temu wybór .