Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji  (Przeczytany 41384 razy)

Offline Nabonit

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #90 dnia: 29 Styczeń, 2018, 21:05 »
ja słyszałem, że jeden starszy nazwał swojego syna "Umiar" i od tej pory może spokojnie pić ile chce z Umiarem.  ;D
Nabonit


Offline sawaszi

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #91 dnia: 29 Styczeń, 2018, 21:31 »
ja słyszałem, że jeden starszy nazwał swojego syna "Umiar" i od tej pory może spokojnie pić ile chce z Umiarem.  ;D


ja byłem kiedyś fotografem (własna firma) i nie na jednym weselu bywałem - świadkowych też (Wrocław , Milicz i td.)
poznałem - to i owo (z niejednego 'pieca chleb jadłem' )  :)
Nie żal mi prawie niczego - poza straconym życiem i szczęściem  :'(


Offline Bożydar

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #92 dnia: 29 Styczeń, 2018, 21:57 »
Bo to trza było zostać piekarzem, a nie fotografem.  :P
Brać po alkoholu wchodzi na całkiem inne wibracje. Tak po prawdzie alko zwalnia hamulce i człowiek nie potrafi się tak kontrolować w ukrywaniu swoich prawdziwych zachowań. Wtedy nawet niektóre najświętobliwsze zacne pionierki potrafią szczodrze dzielić chlebem... :D


Offline sawaszi

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #93 dnia: 29 Styczeń, 2018, 22:29 »
Bo to trza było zostać piekarzem, a nie fotografem.  :P
Brać po alkoholu wchodzi na całkiem inne wibracje. Tak po prawdzie alko zwalnia hamulce i człowiek nie potrafi się tak kontrolować w ukrywaniu swoich prawdziwych zachowań. Wtedy nawet niektóre najświętobliwsze zacne pionierki potrafią szczodrze dzielić chlebem... :D
[/quote 
Chiba bułeczkami z masełkiem  :P , ;)


Offline Nabonit

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #94 dnia: 29 Styczeń, 2018, 23:26 »
chyba chlebem posmarowanym nożem  ;D ;D ;D
Nabonit


Offline Sebastian

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Styczeń, 2018, 00:15 »
swoją drogą to ciekawe, że już pięcioksiąg mojżeszowy wylicza różne zupełnie marginalne dewiacje (kobieta nie będzie się kładła pod byka, itp.) a także wyraźnie zabrania seksu z teściową i z synową (ilu ludzi coś takiego praktykuje? 0,01% czy 0,0001% czy jeszcze mniej?) ale jednocześnie zupełnie ani słowem nie zabrania masturbacji.

Patrząc z perspektywy człowieka wierzącego należałoby przyjąć że Jahwe nie ma nic przeciwko (bo jakby miał to wypowiedziałby sie na piśmie).

druga kwestia: omawiając kwestię narkomanii strażnica wyraźnie zastrzega że zabrania "niemedycznego" zastosowania narkotyków (co jak rozumiem może być furtką do stosowania np. morfiny jako środka znieczulającego w niektórych przypadkach chorób nowotworowych).

powstaje pytanie: a co z przypadkiem gdy masturbację zaleca lekarz w ramach terapii mającej uratować czyjeś małżeństwo?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nabonit

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #96 dnia: 30 Styczeń, 2018, 09:07 »
swoją drogą to ciekawe, że już pięcioksiąg mojżeszowy wylicza różne zupełnie marginalne dewiacje (kobieta nie będzie się kładła pod byka, itp.) a także wyraźnie zabrania seksu z teściową i z synową (ilu ludzi coś takiego praktykuje? 0,01% czy 0,0001% czy jeszcze mniej?) ale jednocześnie zupełnie ani słowem nie zabrania masturbacji.

Patrząc z perspektywy człowieka wierzącego należałoby przyjąć że Jahwe nie ma nic przeciwko (bo jakby miał to wypowiedziałby sie na piśmie).

druga kwestia: omawiając kwestię narkomanii strażnica wyraźnie zastrzega że zabrania "niemedycznego" zastosowania narkotyków (co jak rozumiem może być furtką do stosowania np. morfiny jako środka znieczulającego w niektórych przypadkach chorób nowotworowych).

powstaje pytanie: a co z przypadkiem gdy masturbację zaleca lekarz w ramach terapii mającej uratować czyjeś małżeństwo?

Patrzysz na sprawę z punktu widzenia wykształconego człowieka żyjącego w 21 wieku.

Dużo wskazuje na to, że w tamtych czasach było potrzebne takie prawo, tak jak np. było potrzebne prawo do tego, żeby odchody zakopywać itp.

Pamiętaj, że cywilizacja Europejska to nie cywilizacja Izraela z przed kilku tysięcy lat.



Druga kwestia to mimo, że nie mam żony, nie znam się totalnie na terapii małżeńskiej to wydaje mi się, że jeśli chodzi o terapie małżeńskie to trudno zalecać masturbacje  ;D
Nabonit


Offline zawsze letni

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #97 dnia: 30 Styczeń, 2018, 09:59 »
Druga kwestia to mimo, że nie mam żony, nie znam się totalnie na terapii małżeńskiej to wydaje mi się, że jeśli chodzi o terapie małżeńskie to trudno zalecać masturbacje  ;D
Można - wzajemną.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline CEGŁA

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #98 dnia: 30 Styczeń, 2018, 10:31 »
Dianne, właśnie w tym jest rzecz. Jak pijesz alkohol i umiesz pić to jest oki. Jak jesz czekoladę z umiarem to jest oki. Jak jesz z umiarem to jest oki. Zazwyczaj problemy biorą się z nadmiaru. Dlatego jeśli ktoś uzależni się od masturbacji to może to być zgubne w skutkach jak uzależnienie czy nadużywanie czego kolwiek.

Podobno jak ktoś wypije ileś tam wody to może umrzeć mimo, że woda taka zdrowa. :)

Nadmiar, albo umiar w masturbacji, dwie skrajności. Nabonit, możesz opisać to szerzej? Woda vs alkohol, sex i narkotyki? Masz umysł jeszcze w WTS. Podobno 3 lata zajmuje całkowite pozbycie się nawyków i dojścia do normalności po wyjściu ze Świadków.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline CEGŁA

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #99 dnia: 30 Styczeń, 2018, 12:57 »


"Masturbacja. Jak przestać?"
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Martin

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #100 dnia: 30 Styczeń, 2018, 14:05 »
Podobno sprytni betelczycy przyłapani na marszczeniu Sandersona tłumaczą się wersetem z Kazn. 11:6. W związku z tym na najbliższy Broadcasting przygotowano, dla odmiany, dużo mniej uściślone i płytsze zrozumienie tego fragmentu. Podstawą rozważań będzie Ew. Mateusza 5:30.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline sawaszi

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #101 dnia: 30 Styczeń, 2018, 14:37 »
Seks - bez miłości (wzajemnej) - jest dla mnie "wyuzdaniem" i 'lizaniem cukierka przez szybę' - to nie iluzja- ale fakt  :)
Naturalne potrzeby (seksualne człowieka) należy zaspakajać w małżeństwie i z miłością wzajemną
Takie prawo naturalne (Boże?)  :)
Zaburzenia i dewiacje się zdarzają (nieszczęśnikom) - przyroda  ;). :(
Miłość to podstawa i cel życia człowieka
Recepta na szczęście i zadowolenie z życia
Amen .


Offline matus

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #102 dnia: 30 Styczeń, 2018, 14:51 »
Pozostaje mi tylko zacytować wielkiego filozofa:
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline CEGŁA

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #103 dnia: 30 Styczeń, 2018, 15:55 »
Seks - bez miłości (wzajemnej) - jest dla mnie "wyuzdaniem" i 'lizaniem cukierka przez szybę' - to nie iluzja- ale fakt  :)
Naturalne potrzeby (seksualne człowieka) należy zaspakajać w małżeństwie i z miłością wzajemną
Takie prawo naturalne (Boże?)  :)
Zaburzenia i dewiacje się zdarzają (nieszczęśnikom) - przyroda  ;). :(
Miłość to podstawa i cel życia człowieka
Recepta na szczęście i zadowolenie z życia
Amen .

A w Betel to przyjmują najchętniej same małżeństwa  ;)  ::)
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Dianne

Odp: Ciało Kierownicze naucza nowych betelczyków o seksie i masturbacji
« Odpowiedź #104 dnia: 30 Styczeń, 2018, 16:04 »
Bo te poduszki to ich same prowokują!
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.