Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112521 razy)

Offline zawsze letni

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #270 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:39 »
Nabonit 
wklejam jeszcze raz, pokaż jak była ROZjaśniana ta nauka /Prz4:18/


Witaj Nabonit.
Jeżeli nadal stoisz na stanowisku by nie raportować czasu to dobrze.
Jeśli jednak zmieniłeś zdanie to ew. czasu poświęconego dla mnie nie możesz liczyć.
Jestem dopiero w fazie pisania listu o odłączeniu.
Nie będę Cię maltretował jak inni. Moje pytanie jest proste.
Wskaż mi "coraz jaśniejsze światło" w poniższym zestawieniu. /najlepiej zakryj daty/

Mieszkańcy Sodomy /także czynni pedofile/

1. Zmartwychwstaną   (Życie i zdrowie 1932 s. 43-44).
2. Nie zmartwychwstaną   (Strażnica Nr 4, 1949 s. 14).
3. Zmartwychwstaną   (Strażnica Nr 10, 1966 s. 8 ).
4. Przynajmniej niektórzy zmartwychwstaną  (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1984 s. 179).
5. Nie zmartwychwstaną   (Strażnica Nr 17, 1988 s. 30-31).
6. Przynajmniej niektórzy zmartwychwstaną  (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1989 s. 179).
7. Nie zmartwychwstaną   (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1990 s. 179).
 
Zestawienie za - jak piszesz - Panem Włodzimierzem Bednarskim. Mam nadzieję, że Ci to nie przeszkadza.
Ja skorzystałem z "gotowca" i też mam nadzieję, że Jemu to nie przeszkadza.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #271 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:47 »
Nabonit 
wklejam jeszcze raz, pokaż jak była ROZjaśniana ta nauka /Prz4:18/


Jeśli byłeś kiedyś w ciemnym pomieszczeniu i widzisz jakiś obiekt a oczy nie przyzwyczaiły się jeszcze do światła to możesz oczywiście się pomylić. Czasem możesz powiedzieć "to szafa" po chwili "to lodówka" po chwili "to jednak szafa" po chwili "w sumie nie wiem co to" po chwili "to jednak szafa" po chwili "to lodówka".

Podobnie jest ze Słowem Bożym. Im lepiej poznajesz Biblię tym wyraźniej widzisz co tak naprawdę nasz Kochający Ojciec chce nam przekazać.
Nabonit


Tusia

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #272 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:50 »
(...)

Czy chciałbyś być leczony radiem, gdybyś był głuchoniemy?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #273 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:51 »

Jeśli byłeś kiedyś w ciemnym pomieszczeniu i widzisz jakiś obiekt a oczy nie przyzwyczaiły się jeszcze do światła to możesz oczywiście się pomylić. Czasem możesz powiedzieć "to szafa" po chwili "to lodówka" po chwili "to jednak szafa" po chwili "w sumie nie wiem co to" po chwili "to jednak szafa" po chwili "to lodówka".

Podobnie jest ze Słowem Bożym. Im lepiej poznajesz Biblię tym wyraźniej widzisz co tak naprawdę nasz Kochający Ojciec chce nam przekazać.
To ewidentny przykład z jakiegoś wykładu biblijnego. Kiedy zaczniesz pisać jako Nabonit, a przestaniesz jako JW.ORG?
Edit:
 Moja żona potwierdza. Też słyszała ten głodny kawałek.

Czy mogę Cię poprosić o wysłanie mi prywatnej wiadomości z tym przykładem lub wklejenie linka do tej wypowiedzi?
Ponownie Ci pomogę.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ciche-owce/czy-swiadkowie-jehowy-dalej-ukrywaja-pedofilie/msg120871/#msg120871
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 20:56 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #274 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:51 »
Ale Towarzystwo cały czas jest we mgle, jak samo pisze:

   „Kiedy więc korygowane jest nasze zrozumienie jakiegoś fragmentu biblijnego, cieszmy się z lepszego poznania prawdy! Okoliczność, iż wciąż jesteśmy oświecani, potwierdza, że znajdujemy się na właściwej drodze. (...) Owszem, pewne aspekty zamierzenia Bożego wciąż dostrzegamy »w mglistym zarysie«. Jeśli jednak nasze stopy będą się mocno trzymać tej »ścieżki«, to kiedy nadejdzie wyznaczony przez Boga czas, ujrzymy prawdę w pełnej krasie. A na razie cieszmy się z tego, co już zostało nam objawione przez Boga, i czekajmy na oświecenie w sprawach, których jeszcze do końca nie rozumiemy” (Strażnica Nr 6, 2000 s. 14).
Po co przyjmować nauki, które są mgliste? :-\


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #275 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:53 »
Nabonicie, czy mogę prosić o odpowiedź na moje trzy ściśle biblijne pytania dotyczące postawy Jezusa wobec ratowania zdrowia? (zadałem je w zamknietym już wątku, dotyczącym krwi)

Co prawda wątek dotyczący Dz. Ap. został zamknięty, ale myślę że Gedeon nie ma nic przeciwko temu, aby Nabonit skomentował moje pytania o to dlaczego jego zdaniem Jezus "wbrew prawu Bożemu" uzdrawiał w sabat... (analogia do ratowania życia przez krew jest chyba oczywista).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sunshine

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #276 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:56 »

Jeśli byłeś kiedyś w ciemnym pomieszczeniu i widzisz jakiś obiekt a oczy nie przyzwyczaiły się jeszcze do światła to możesz oczywiście się pomylić. Czasem możesz powiedzieć "to szafa" po chwili "to lodówka" po chwili "to jednak szafa" po chwili "w sumie nie wiem co to" po chwili "to jednak szafa" po chwili "to lodówka".

Podobnie jest ze Słowem Bożym. Im lepiej poznajesz Biblię tym wyraźniej widzisz co tak naprawdę nasz Kochający Ojciec chce nam przekazać.
Sorry ale to jednak żenujący bełkot.
Weź poczytaj ze zrozumieniem 2 Tym 3:15-17.
Tam są 2 główne tematy, tak banalnie proste że małe dziecko je zrozumie.
Po 1.Biblia nie potrzebuje żadnych "świateł" zwlaszcza jesli mają migac niczym stroboskop na dyskotece.
Po 2. Wiara w ofiare Chrystusa jest drogą do zbawienia, a nie ślepe podazanie za jakąś grupą ludzi ktora mianuje się wyżej niż nasz Pan Chrystus (a nieststy coraz częściej takie  wlasnie jest przeslanie w publikacjach)
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 21:00 wysłana przez sunshine »


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #277 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:00 »
To ewidentny przykład z jakiegoś wykładu biblijnego. Kiedy zaczniesz pisać jako Nabonit, a przestaniesz jako JW.ORG?
Ponownie Ci pomogę.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ciche-owce/czy-swiadkowie-jehowy-dalej-ukrywaja-pedofilie/msg120871/#msg120871

Dziękuje Nemo.

Odnośnie przykładu to oczywiście możesz patrzeć na tę sprawę w ten sposób. Nie narzucam Ci mojego zdania w tej kwestii. Jednak Twój przykład mnie nie przekonał.

Czy chciałbyś być leczony radiem, gdybyś był głuchoniemy?


Nie rozumiem do czego odnosisz tę kwestię?

Nabonicie, czy mogę prosić o odpowiedź na moje trzy ściśle biblijne pytania dotyczące postawy Jezusa wobec ratowania zdrowia? (zadałem je w zamknietym już wątku, dotyczącym krwi)

Co prawda wątek dotyczący Dz. Ap. został zamknięty, ale myślę że Gedeon nie ma nic przeciwko temu, aby Nabonit skomentował moje pytania o to dlaczego jego zdaniem Jezus "wbrew prawu Bożemu" uzdrawiał w sabat... (analogia do ratowania życia przez krew jest chyba oczywista).

Nie chcę denerwować Gedeona ani nikogo na tym forum. Jeśli ktoś obejrzał filmy, które dodałem i przeczytał mój wpis to mógł przeczytać kluczowe dla mnie zdanie, które zaraz postaram się wyeksponować

Szanuję zdanie osób, które uważają transfuzję za środek ratujący życie

Sebastianie każdy ma prawo wybrać metodę leczenia. Jak już pisałem, ja nie wybrał bym leczenia krwią nie dlatego, że tak mi ktoś nakazuje, tylko dlatego, że w mojej ocenie leczenie bez krwi daje dużo lepsze rezultaty oraz brzydzę się przyjęcia krwi.

Ale nie chcę kontynuować tematu ponieważ niechcę nikogo nim denerwować.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 21:05 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #278 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:05 »
Ty piszesz:
Cytuj
Szanuję zdanie osób, które uważają transfuzję za środek ratujący życie

A CK pisze:

Nasze dzieci mogą być w wieku niemowlęcym, zbyt małe, by coś zrozumieć, ale Jehowa Bóg może je uznać za czyste i godne przyjęcia, biorąc pod uwagę, że jesteśmy Mu oddani (1 Koryntian 7:14). Tak więc niemowlęta w domu chrześcijańskim mogą jeszcze nie pojmować prawa Bożego co do krwi ani nie być w stanie zadecydować, czy je uznawać. Czy jednak dokładamy starań, by w tej istotnej sprawie udzielać im pouczeń?” (Strażnica Nr 12, 1991 s. 15).

Pouczać już niemowlęta o transfuzji? :(


Tusia

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #279 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:07 »
Nie rozumiem do czego odnosisz tę kwestię?

Na razie pytam. Czy chciałbyś być leczony radiem, gdybyś był głuchoniemy?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #280 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:08 »
Odnośnie przykładu to oczywiście możesz patrzeć na tę sprawę w ten sposób.
Odnośnie Twojego przykładu z lodówka i szafą. To wyświechtany szlagier świadkowski. Nie tylko mi się przypomniał, ale mojej żonie też.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2018, 20:57 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #281 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:09 »
Ty piszesz:
A CK pisze:

Nasze dzieci mogą być w wieku niemowlęcym, zbyt małe, by coś zrozumieć, ale Jehowa Bóg może je uznać za czyste i godne przyjęcia, biorąc pod uwagę, że jesteśmy Mu oddani (1 Koryntian 7:14). Tak więc niemowlęta w domu chrześcijańskim mogą jeszcze nie pojmować prawa Bożego co do krwi ani nie być w stanie zadecydować, czy je uznawać. Czy jednak dokładamy starań, by w tej istotnej sprawie udzielać im pouczeń?” (Strażnica Nr 12, 1991 s. 15).

Pouczać już niemowlęta o transfuzji? :(

Naprawdę nie chcę kontynuować tego tematu ponieważ został uznany za szkodliwy przez Gedeona.
I powtórze jeszcze raz. Szanuję tych, którzy przyjmują transfuzję krwi. Jak już pisałem na forum, nie wiem sam jak bym się zachował, gdybym sam usłyszał: transfuzja albo umrzesz. Nie potrafię odpowiedzieć jak bym się zachował. Dlatego uszanujmy prośbę Gedeona i każdy może obejrzeć filmy tyczące transfuzji oraz metod alternatywnych. Każdy niech sam wybierze jak się leczy.


Na razie pytam. Czy chciałbyś być leczony radiem, gdybyś był głuchoniemy?

Jeżeli miało by mi to pomóc to dlaczego nie?

Odnośnie Twojego przykładu z lodówka i szafą. To wyświechtany szlagier świadkowski. Nie tylko mi się przypomniał, ale moje żonie też.


Rozumiem, że przykład do Ciebie nie trafił i szanuje Twoją wolną wolę i to że zdecydowałeś, że organizacja jest zła. Nie zmuszam nikogo do zmiany zdania. Musisz zrozumieć, że to forum czyta dużo ludzi i są osoby do których ten przykład trafi.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 21:12 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline Villa Ella

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #282 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:14 »

Jeśli byłeś kiedyś w ciemnym pomieszczeniu i widzisz jakiś obiekt a oczy nie przyzwyczaiły się jeszcze do światła to możesz oczywiście się pomylić. Czasem możesz powiedzieć "to szafa" po chwili "to lodówka" po chwili "to jednak szafa" po chwili "w sumie nie wiem co to" po chwili "to jednak szafa" po chwili "to lodówka".

Podobnie jest ze Słowem Bożym. Im lepiej poznajesz Biblię tym wyraźniej widzisz co tak naprawdę nasz Kochający Ojciec chce nam przekazać.
Wybacz, Nabonicie drogi, moje wątpliwości, ale pragę dostąpić większego zrozumienia zamierzenia Jehowy, wobec jego widocznej organizacji. Jako osoba, która zbłądziła z jego prawej ścieżki, nie mam już niestety możliwości korzystania z pokarmu, na czas słuszny, wydawanego przez niewolnika wiernego i roztropnego.
Z całą pewnością możemy twierdzić, że żyjemy w czasach ostatecznych, dowodzą tego, wypełniające się proroctwa (np. O znaku i zazębiającym się pokoleniu, które nie przeminie). Czy jest zatem wiadome, kiedy światło stanie się dostatecznie jasne, abyśmy mogli kroczyć ścieżką Jehowy, bez obawy zboczenia z niej?
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Tusia

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #283 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:18 »
Jeżeli miało by mi to pomóc to dlaczego nie?

Czyli jesteś głuchy, niemy, ktoś włącza ci radio, Ty go słuchasz i ono Ciebie leczy. Jako głuchy nagle odzyskujesz słuch, a jako niemy, zaczynasz mówić. Tak? Dobrze rozumuję?
Podobnie może być z niewidomym od urodzenia. Ktoś mu pokazuje tablicę z kolorami, on nagle odzyskuje wzrok i pierwsze jego słowa to: ten kolor, to czerwony, ten, to niebieski, a ten, to żółty...
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 21:21 wysłana przez Tusia »


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #284 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:19 »
Szanuję zdanie osób, które uważają transfuzję za środek ratujący życie
co ciekawe, Jezus był innego zdania niż Ty.

Gdyby Jezus podzielał Twoją opinię na kwestię ratowania życia, to nie skrytykowałby faryzeuszy za zabranianie leczenia, ale ugodowo powiedziałby "no dobra, wpadnę jutro was pouzdrawiać, żeby nikogo nie zgorszyć". A Jezus uznał faryzeuszy za ślepych i jeszcze im zacytował przepis o wyciąganiu owcy z dołu w który wpadłaby w sabat.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)