Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)  (Przeczytany 4103 razy)

Offline Sebastian

lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« dnia: 06 Styczeń, 2018, 09:52 »
wiemy że w 1914 świat się nie skończył, a Jezus nie wymordował prawie całej ludzkości
wiemy że w 1915 świat się nie skończył, a Jezus nie wymordował prawie całej ludzkości
wiemy że w 1918 świat się nie skończył, a Jezus nie wymordował prawie całej ludzkości
wiemy że w 1925 świat się nie skończył, a Jezus nie wymordował prawie całej ludzkości
wiemy że w 1975 świat się nie skończył, a Jezus nie wymordował prawie całej ludzkości
wiemy że w 1925 prorocy nie zmartwychwstali a Abraham nie przemawiał przez radio, itd.

a mnie interesuje co spełniło sie z zapowiedzi strażnicy i to spełniło sie bez przeróbek.
np. jeśli zapowiadano "koniec królestw" w 1914 i zamiast końca świata ogłoszono koniec czasów pogan i rzekome (niesprawdzalne) objęcie władzy przez Jezusa w niebie, to takie "wypełnienie proroctwa" nie liczy się.

czekam na udokumentowane (strażnica z datą, inna publikacja z datą) proroctwo strażnicy które spełniło sie bez przeróbek i bez reinterpretacji. Czy jest takie chociaż jedno?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Światus

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń, 2018, 13:05 »
Ten wątek będzie tak krótki, jak "Zbiór Myśli Feministycznej;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Styczeń, 2018, 13:12 »
Jedno wygłoszone w 1917, jakby trafili:

„Przez czterdzieści i dwa miesiące. – 1260 dni, czyli czas, czasy i pół czasu; co się wypełniło w 1260 literalnych latach, od R. P. 539 do 1799. (Obj. 11:2.) Jako drugorzędne wypełnienie możnaby spodziewać się końca rządów Kajzera i innych jego wyrazicieli w 42 literalnych miesiącach od 1 sierpnia 1914 r.” (Dokonana Tajemnica 1925 [ang. 1917] s. 237).

Trza policzyć.
Mam oryginał z 1917 s. 197. Są te słowa
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2018, 13:15 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Styczeń, 2018, 17:58 »
dołożę drugie spełnione proroctwo (ale poproszę Roszadę o zweryfikowanie); kiedyś  czytałem jak w stażnicy przechwalali sie że ich wódz już w 1942 roku "przepowiedział", że druga wojna światowa kiedyś tam się skończy ;)

wojna się skończyła, ale czy przy okazji nie naprorokowali czegoś jeszcze co nie spełniło się - tego już niestety nie pamiętam...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Styczeń, 2018, 18:08 »
dołożę drugie spełnione proroctwo (ale poproszę Roszadę o zweryfikowanie); kiedyś  czytałem jak w stażnicy przechwalali sie że ich wódz już w 1942 roku "przepowiedział", że druga wojna światowa kiedyś tam się skończy ;)

wojna się skończyła, ale czy przy okazji nie naprorokowali czegoś jeszcze co nie spełniło się - tego już niestety nie pamiętam...
Zgadza się, ponoć wódz w USA coś tam chlapnął na kongresie, ale w Europie nikt tego nie słyszał. Zresztą on swoje, a wiara ludu swoje.
Wierzono w co innego:

Wyrażając pogląd podzielany w tym czasie przez wielu Świadków Jehowy, brat Nel ostrzegł: »Uważaj, żeby Armagedon nie zastał cię w szkolnej ławce«. Ponieważ nie chciałem, by tak się stało, porzuciłem szkołę i dnia 1 stycznia 1945 roku podjąłem służbę pionierską” (Strażnica Nr 7, 1993 s. 20).

„Mniej więcej w marcu 1945 roku dotarła do nas wiadomość, że nowym tekstem rocznym są słowa z Ewangelii według Mateusza 28:19 (...). Napełniło to nas radością i nadzieją, dotąd bowiem uważaliśmy, że wojna zakończy się Armagedonem” (Strażnica Nr 17, 2007 s. 11).


Offline Sebastian

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Styczeń, 2018, 18:22 »
Zgadza się, ponoć wódz w USA coś tam chlapnął na kongresie,
nie trzeba być prorokiem aby zapowiedzieć coś tak oczywistego jak to że "wojna kiedyś tam (kiedykolwiek) skończy się".

Ja też mogę "prorokować", że Jarosław Kaczyński "kiedyś tam" umrze
Ja też mogę "prorokować", że Donald Tusk "kiedyś tam" umrze
Ja też mogę "prorokować", że Włodek Bednarski "kiedyś tam" umrze
Ja też mogę "prorokować", że ja Sebastian "kiedyś tam" umrę
bo przecież każdy człowiek MUSI kiedyś umrzeć (nasze ziemskie ciała nie są nieśmiertelne).

wojna też musi kiedyś skończyć sie (alternatywą byłoby trwanie wojny przez miliardy lat, w nieskończoność: to niemożliwe)

ale oddajmy Ruthefordowi że niby "wyprorokował" koniec wojny :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Styczeń, 2018, 19:00 »
ale oddajmy Ruthefordowi że niby "wyprorokował" koniec wojny :)
To nie on, to Knorr. Na kongresie latem.
Rutherford zmarł w styczniu 1942 nauczając, że do Armagedonu zostały miesiące.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Styczeń, 2018, 23:54 »
Wyrażając pogląd podzielany w tym czasie przez wielu Świadków Jehowy, brat Nel ostrzegł: »Uważaj, żeby Armagedon nie zastał cię w szkolnej ławce«. Ponieważ nie chciałem, by tak się stało, porzuciłem szkołę i dnia 1 stycznia 1945 roku podjąłem służbę pionierską” (Strażnica Nr 7, 1993 s. 20).
Ukradli mi młodość. Bandyci.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline pies berneński

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Styczeń, 2018, 07:21 »
Dwa wersety do sprawdzenia:
Apokalipsa 17:10 O pojawieniu się bestii na rzecz pokoju
Izajasza 60:22 ,że niewielki stanie się potężnym narodem.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Roszada

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń, 2018, 09:00 »
Dwa wersety do sprawdzenia:
Izajasza 60:22 ,że niewielki stanie się potężnym narodem.
Wielki naród?
Takich wielkich narodów sporo. ;)

Najwyższa liczba głosicieli: 8 457 107

Czy te podane liczby są wysokie? Świadkom Jehowy wydaje się, że tak.
Ale porównajmy je z osiągnięciami innych kościołów i religii.
Adwentyści Dnia Siódmego tak oto podają o sobie:

   „W ostatniej kadencji [w latach 2010-2014] liczba ochrzczonych wyznawców wzrosła z 16 mln do 18,5 mln skupionych w 78 810 zborach i 69 213 grupach działających na terenie 215 krajów” (Głos Adwentu wrzesień-październik 2015, s. 4).

O innych wyznaniach Świadkowie Jehowy pisali następująco:

„W roku 1999 liczba ludności świata osiągnęła sześć miliardów! Pewna publikacja (The World Almanac) informuje, że obecnie jest 1 165 000 000 muzułmanów, 1 030 000 000 katolików, 762 000 000 hinduistów, 354 000 000 buddystów, 316 000 000 protestantów i 214 000 000 wyznawców prawosławia” (Strażnica Nr 2, 2001 s. 17).
Cytuj
Dwa wersety do sprawdzenia:
Apokalipsa 17:10 O pojawieniu się bestii na rzecz pokoju
Coś tu nie gra:

„I siedmiu jest królów: pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie nadszedł, a gdy już nadejdzie, ma na krótką chwilę pozostać.” (Obj 17:10)

« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń, 2018, 09:15 wysłana przez Roszada »


Offline xXx

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Styczeń, 2018, 09:33 »
Co tu dużo mówić. Po prostu świat nie dostosował sie do proroctw Strażnicy. Tak samo jak pogoda  nie dostosowała się do prędkości ;)


Jak się czujesz? Słyszałem, że miałeś wypadek?
— pyta Prezes.
Nie wypadek, kolizję, stłuczkę, obtarcie właściwie. To się zaraz szybko wyjaśni. Osobiście powołałem komisję, na której czele stoję ja i mój kierowca. Jeśli uznamy, że jesteśmy winni, postawimy sobie zarzuty…
— tłumaczy Antoni.
Świetnie. Nie za szybko jechaliście?
— dopytywał prezes.
Wstępne wyniki śledztwa dowodzą, że warunki jazdy nie dostosowały się do naszej prędkości. Tyle. Pozwólmy komisji spokojnie pracować
— odpowiedział Antoni.


Offline Roszada

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Styczeń, 2018, 11:49 »
Jeśli chodzi o wojny, gromy, trzęsienia ziemi, mory, to nietrudno trafić, że będą po roku 1914, bo zawsze były.
A wojna wcale nie wybuchła 1 października 1914 r. tylko 2 miesiące wcześniej.
Zresztą nie wojnę prorokowano na rok 1914, ale koniec rządów pogan, koniec czasów pogan.


Offline pies berneński

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Styczeń, 2018, 12:54 »
.Coś tu nie gra:
„I siedmiu jest królów: pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie nadszedł, a gdy już nadejdzie, ma na krótką chwilę pozostać.” (Obj 17:10)
Racja chodzi o Obj 17:8
 Bestia, którą ujrzałeś, była, lecz jej nie ma, a jednak właśnie ma wyjść z otchłani
Jak dobrze pamiętam tłumaczenie to Bestia(Liga Narodów) w czasie wojny jej nie ma.Po wojnie ponownie pojawia się organizacja na rzecz pokoju w postaci ONZ.
I ta organizacja ponoć ma zostać ósmym królem:
A bestia, która była, lecz jej nie ma, sama też jest ósmym królem, ale wywodzi się z tych siedmiu i odchodzi na zagładę.(Obj 17:11)
Tak zapamiętałem to tłumaczenie .Możliwe,że jest nowy błysk światła  ;)


Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Michał chlu

  • Gość
Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Styczeń, 2018, 12:56 »
Racja chodzi o Obj 17:8
 Bestia, którą ujrzałeś, była, lecz jej nie ma, a jednak właśnie ma wyjść z otchłani
Jak dobrze pamiętam tłumaczenie to Bestia(Liga Narodów) w czasie wojny jej nie ma.Po wojnie ponownie pojawia się organizacja na rzecz pokoju w postaci ONZ.
I ta organizacja ponoć ma zostać ósmym królem:
A bestia, która była, lecz jej nie ma, sama też jest ósmym królem, ale wywodzi się z tych siedmiu i odchodzi na zagładę.(Obj 17:11)
Tak zapamiętałem to tłumaczenie .Możliwe,że jest nowy błysk światła  ;)

Dlaczego nazywasz te bestie, bestia na rzecz pokoju?


Offline pies berneński

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Styczeń, 2018, 13:10 »
Dlaczego nazywasz te bestie, bestia na rzecz pokoju?
W takim razie jak rozumiesz to co napisano w tej strażnicy?  W 88/2 str14 ak 11,12:
11 Z historii wynika, że człowiek myli się w swych rachubach na zaprowadzenie pokoju. Przypomnijmy sobie, jak pod koniec pierwszej wojny światowej w roku 1918 powstał projekt powołania do życia Ligi Narodów dla zapobieżenia następnej takiej wojnie. Propozycję tę gorąco poparła Federalna Rada Kościołów Chrystusowych w Ameryce oświadczając: „Liga taka jest nie tylko instytucją polityczną; jest raczej politycznym wyrazem Królestwa Bożego na ziemi”. Ale czy ta organizacja, nazwana „politycznym wyrazem Królestwa Bożego na ziemi”, przyniosła światu trwały pokój i bezpieczeństwo?
12 Z wybuchem drugiej wojny światowej w roku 1939 Liga Narodów znalazła się w „przepaści”, jak opisane w 17 rozdziale Księgi Objawienia „dzikie zwierzę maści szkarłatnej”, którego dosiada stara ladacznica, „Babilon Wielki”. Gdy rozszalała się wojna, rozpustnica musiała z owego zwierzęcia zeskoczyć. W roku 1945 na miejsce nieszczęsnej Ligi powołano Organizację Narodów Zjednoczonych. Zrzesza ona o wiele więcej państw członkowskich niż jej poprzedniczka, toteż można sądzić, że jest potężniejsza i zasługuje na to, by ludzkość obdarzyła ją większym zaufaniem. W ten sposób w roku 1945 „zwierzę maści szkarłatnej” wyszło z „przepaści”, a symboliczna nierządnica, „Babilon Wielki”, ponownie wskoczyła mu na grzbiet, gdzie bezwstydnie zasiada po dziś dzień (Obj. 17:3, 5, 8).
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.