Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)  (Przeczytany 4104 razy)

Michał chlu

  • Gość
Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Styczeń, 2018, 14:51 »
W takim razie jak rozumiesz to co napisano w tej strażnicy?  W 88/2 str14 ak 11,12:
11 Z historii wynika, że człowiek myli się w swych rachubach na zaprowadzenie pokoju. Przypomnijmy sobie, jak pod koniec pierwszej wojny światowej w roku 1918 powstał projekt powołania do życia Ligi Narodów dla zapobieżenia następnej takiej wojnie. Propozycję tę gorąco poparła Federalna Rada Kościołów Chrystusowych w Ameryce oświadczając: „Liga taka jest nie tylko instytucją polityczną; jest raczej politycznym wyrazem Królestwa Bożego na ziemi”. Ale czy ta organizacja, nazwana „politycznym wyrazem Królestwa Bożego na ziemi”, przyniosła światu trwały pokój i bezpieczeństwo?
12 Z wybuchem drugiej wojny światowej w roku 1939 Liga Narodów znalazła się w „przepaści”, jak opisane w 17 rozdziale Księgi Objawienia „dzikie zwierzę maści szkarłatnej”, którego dosiada stara ladacznica, „Babilon Wielki”. Gdy rozszalała się wojna, rozpustnica musiała z owego zwierzęcia zeskoczyć. W roku 1945 na miejsce nieszczęsnej Ligi powołano Organizację Narodów Zjednoczonych. Zrzesza ona o wiele więcej państw członkowskich niż jej poprzedniczka, toteż można sądzić, że jest potężniejsza i zasługuje na to, by ludzkość obdarzyła ją większym zaufaniem. W ten sposób w roku 1945 „zwierzę maści szkarłatnej” wyszło z „przepaści”, a symboliczna nierządnica, „Babilon Wielki”, ponownie wskoczyła mu na grzbiet, gdzie bezwstydnie zasiada po dziś dzień (Obj. 17:3, 5, 8).

Ale jesteś pewny ze ta bestia z objawienia to właśnie liga narodów która przerodziła się w ONZ?


Offline Roszada

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Styczeń, 2018, 15:06 »
Racja chodzi o Obj 17:8
 Bestia, którą ujrzałeś, była, lecz jej nie ma, a jednak właśnie ma wyjść z otchłani
Jak dobrze pamiętam tłumaczenie to Bestia(Liga Narodów) w czasie wojny jej nie ma.Po wojnie ponownie pojawia się organizacja na rzecz pokoju w postaci ONZ.
I ta organizacja ponoć ma zostać ósmym królem:
A bestia, która była, lecz jej nie ma, sama też jest ósmym królem, ale wywodzi się z tych siedmiu i odchodzi na zagładę.(Obj 17:11)
Tak zapamiętałem to tłumaczenie .Możliwe,że jest nowy błysk światła  ;)
Sporo ich było:

Ap 17:3, 8 – „bestia szkarłatna”

Papiestwo

„Kilkakrotnie prosiłem brata Russell’a, ażeby wyjawił mi swój pogląd (...) opowiedział mi szczegółowo (...) »Bestya, którąś widział, była, a nie jest, a ma wystąpić z przepaści, a iść na zginienie«; pod tem należy rozumieć święte rzymskie państwo – kościół wraz z państwem, połączone we władzy od roku 799 do 1799” (Dokonana Tajemnica 1925 s. 314).

Trybunał Haski i Liga Narodów

„Jako dalszy dowód, że Liga narodów faktycznie zajęła miejsce Haskiego trybunału rozjemczego, że ma te same zasady i że przeto jest tą samą »bestią (czyli organizacją), która była, a nie jest, a ma przyjść«, przytaczamy następujące historyczne fakty:...” (Światło 1930 t. II, s. 107).

   „Haski trybunał wszechświatowy i Liga narodów stanowią jedną i tę samą organizację” (jw. s. 99).

„Na przykład Charles T. Russell nie mógł właściwie rozumieć, co oznacza szkarłatna dzika bestia wspomniana w Księdze Objawienia 17:9-11, gdyż za jego życia organizacje, które ona symbolizuje, czyli Liga Narodów i ONZ, jeszcze nawet nie istniały” (Strażnica 15.03 2000 s. 13).

Liga Narodów i ONZ

„Liga Narodów w gruncie rzeczy pogrążyła się w bezczynności. W roku 1942 pozostało po niej wspomnienie. Nie wcześniej i nie później, ale właśnie w owym krytycznym czasie Jehowa odsłonił swemu ludowi całą głębię znaczenia omawianej wizji! (...) prezes Knorr, nawiązując do tego proroctwa, mógł oznajmić, że »bestii (...) nie ma«. (...) Cytując Objawienie 17:8 odpowiedział: »Związek narodów świata znowu się odrodzi«. Tak też się stało (...) Szkarłatna bestia istotnie wydostała się z otchłani. Dnia 26 czerwca 1945 roku w San Francisco 50 państw głosowało wśród hucznych fanfar za przyjęciem Karty Organizacji Narodów Zjednoczonych” (Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 247-248).


Offline Startek

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Styczeń, 2018, 15:14 »
Ale jesteś pewny ze ta bestia z objawienia to właśnie liga narodów która przerodziła się w ONZ?
  To strażnica jest pewna , raczej jej się wydawało  . Jedno jest pewne że WTS jest prorokiem tej bestii , a nie jest to ONZ lecz antychryst który pojawi się na arenie świata . Dlatego na wszelkie sposoby odwracają uwagę od tożsamości tej bestii
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń, 2018, 15:18 wysłana przez Startek »


Offline pies berneński

Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Styczeń, 2018, 15:22 »
Ale jesteś pewny ze ta bestia z objawienia to właśnie liga narodów która przerodziła się w ONZ?
Wizji,snów pod natchnieniem  nie miałem więc aroganckim byłoby stwierdzenie,że jestem pewien  ;)
Zwyczajnie udzielam się wątku który dotyczy proroctw wypowiedzianych przez TS.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Michał chlu

  • Gość
Odp: lista SPEŁNIONYCH proroctw Strażnicy :)
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Styczeń, 2018, 17:16 »
Wizji,snów pod natchnieniem  nie miałem więc aroganckim byłoby stwierdzenie,że jestem pewien  ;)
Zwyczajnie udzielam się wątku który dotyczy proroctw wypowiedzianych przez TS.

Ale pytam bo temat tyczy spełnionych proroctw i dlatego zastanawiam się czy można być pewnym tego i dlatego pytałem skąd bestia "pokoju". Nie zrozum mnie źle, byłem ciekaw czy musisz o zrozumieniu ŚJ czy masz jakieś dodatkowe informacje bo księga apokalipsy i Daniela, ciekawią mnie od kiedy pierwszy raz zetknąłem się z Biblia.
Gdybys miał jakieś dodatkowe fajne opracowania tych ksiąg to wyślij mi na Prv.
Z góry dziękuje i fajnie ze interesujesz się apokalipsa. Bardzo to cenie i dobrze o Tobie to świadczy.