Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium kwiecień 2018  (Przeczytany 11201 razy)

Offline Roszada

Strażnica do studium kwiecień 2018
« dnia: 28 Grudzień, 2017, 23:36 »
Rydwan pędzi Strażnica na kwiecień 2018:

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-kwiecien-2018/


Pytania czytelników
Dlaczego nie wolno zamieszczać publikacji Świadków Jehowy na prywatnych stronach internetowych ani w mediach społecznościowych?


Naszych publikacji chronionych prawami autorskimi nie wolno umieszczać na innych stronach internetowych


A jak ma na nazwisko autor publikacji? ;)

Cytuj
Pytania czytelników
W angielskim zrewidowanym wydaniu Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata z 2013 roku słowa z Psalmu 144:12-15 odnoszą się do sług Bożych. Wcześniejsze tłumaczenie wskazywało na niegodziwych cudzoziemców, o których jest mowa w wersecie 11. Skąd ta zmiana?


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień, 2017, 01:04 »
   A co?
   Za dużo demaskujących skanów literatury krąży po necie?
   Ciekawe co ich boli?
   Prawda o nich, czy bardziej to, że ludzie wychodzą z tej średniowiecznej ciemnoty, którą tyle lat serwowali?

   A może i jedno i drugie?
   Niedługo zakażą cytowania nawet źródła typu: "strażnica nr, z dnia, strona, artykuł, akapit"!
   Żeby się przypadkiem ludzie nie doedukowali, ze swoich własnych biblioteczek teokratycznych!
   Po prostu śmieszni są.
   ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień, 2017, 01:08 »
Esti, a słyszałaś co mnie powiedziano? Czy owe scany pochodziły ze strony jw.org??? tzn wszystko co nie pochodzi z owej strony nie jest autoryzowane... nawet gdyby było publikowane x lat temu przez cielaka kierowniczego... nie ma na jw.org czyli w domyśle nie jest to "nasza" doktryna...


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień, 2017, 01:11 »
Esti, a słyszałaś co mnie powiedziano? Czy owe scany pochodziły ze strony jw.org??? tzn wszystko co nie pochodzi z owej strony nie jest autoryzowane... nawet gdyby było publikowane x lat temu przez cielaka kierowniczego... nie ma na jw.org czyli w domyśle nie jest to "nasza" doktryna...
   Tak, słyszałam.
   Słuchałam ze zdziwieniem, co ten starszak wygadywał.
   Słuchałam tego i się wQ...łam, ujmując to najkrócej.
   >:(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline ihtis

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień, 2017, 01:30 »
A mnie się bardzo podoba poniższa wypowiedź

Pobieranie naszych publikacji ze stron innych niż www.jw.org może być niebezpieczne. Jehowa powierzył zadanie dostarczania pokarmu duchowego tylko „niewolnikowi wiernemu i roztropnemu” (Mat. 24:45). (...) Jeśli pokarm duchowy dociera do nas inną drogą, nie ma gwarancji, że nie został zmieniony (Ps. 18:26; 19:8).

Ciekaw jestem o jakie zmiany im chodzi? Czy wszak sami nie dokonują zmian? Czy ktoś spotkał się, żeby jakiś odstępca, celowo, dokonał zmiany w tekście niewolnika?

A i pytanie, ciekaw jestem, czy Pan Jezus wiedział, że po XX wiekach, będzie karmił ludzkość przez internet. Ha ha


Offline Dianne

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień, 2017, 01:39 »
"Niektórzy bracia dali się wciągnąć w internetowe debaty, co ściągnęło jeszcze większą hańbę na imię Jehowy. Fora internetowe nie są odpowiednim miejscem, żeby ‛z łagodnością pouczać nieprzychylnie usposobionych’ " -niech ktoś to wklei na forum tower :)
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline wrzesien

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień, 2017, 02:14 »
Fora internetowe nie są odpowiednim miejscem, żeby ‛z łagodnością pouczać nieprzychylnie usposobionych’ "

Lepiej niech ktoś wklei Bartosza S., który napisał: "nie mogę się doczekać jak będę oglądał jak giną w Armageddonie takie szuje"

Rok temu :D 11 grudnia 2016 godzina 18:49


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudzień, 2017, 02:18 »
   A co?
   Za dużo demaskujących skanów literatury krąży po necie?
   Ciekawe co ich boli?
   Prawda o nich, czy bardziej to, że ludzie wychodzą z tej średniowiecznej ciemnoty, którą tyle lat serwowali?

   A może i jedno i drugie?
   Niedługo zakażą cytowania nawet źródła typu: "strażnica nr, z dnia, strona, artykuł, akapit"!
   Żeby się przypadkiem ludzie nie doedukowali, ze swoich własnych biblioteczek teokratycznych!
   Po prostu śmieszni są.
   ;D ;D ;D

http://www.prawoautorskie.pl/art-29-prawo-cytatu
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień, 2017, 07:16 »
Jak ludzie próbują zaspokoić takie pragnienia? W wymiarze społecznym i politycznym często sprowadza się to do protestów, demonstracji, przewrotów czy rewolucji. Ale czy przynoszą one spodziewane rezultaty? Wręcz przeciwnie — nierzadko potęgują cierpienia i pociągają za sobą ofiary śmiertelne. Wszystko to potwierdza prawdziwość natchnionej wypowiedzi króla Salomona: „Człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie” (Kazn. 8:9

Jednak akcja protestacyjna przeciwko Putinowi, wyrażona zalewaniem go listami to nie to samo prawda?

To prawda, że możemy podejmować osobiste decyzje w takich sprawach, jak wykształcenie i droga zawodowa. Ale powinniśmy pamiętać, że nasza wolność jest względna i wszystkie nasze decyzje będą miały określone konsekwencje.

1.Czyli nie prawda.Jednak SJ nie mogą podejmować osobistych decyzji i stosować niezależnego myślenia.
Nie wierzysz posłuchaj rozmowy tel. Szychy.
2.Największą kpina jest ilustracja do akp. 8-10.
Chłopak zabiega o szatańskie wykształcenie.
Dzięki niej zdobywa pracę.
Jednak zostaje zwolniony bo nie pracował dla jw.orga więc zostaje alkoholikiem z długami.
A mógł wybrać mądrze..
Dla kontrastu zdjęcie poniżej ukazują autentycznie szczęśliwą siostrę.
Która dzięki szkole teokratycznej i logu jw.orgi w centralnym punkcie uśmiecha się bo nie jest alkoholiczką.

Artykułu o zamianowanych pominę bo na forum nie można bluźnić..
Rzadka papka dla nie dopchniętych..

18 W I wieku ciało kierownicze zachęcało wszystkich chrześcijan, w tym braci przewodzących w zborze.
Bez komentarza..


19 Później ciało kierownicze miało zdecydować, czy chrześcijanie, którzy nie byli pochodzenia żydowskiego, powinni zgodnie z Prawem Mojżeszowym dać się obrzezać
Nadal bez komentarza..

20 Obecnie Ciało Kierownicze Świadków Jehowy udziela zachęt betelczykom i innym sługom specjalnym oraz nam wszystkim. Efekt jest taki sam jak w I wieku — bardzo cieszymy się z tych zachęt! Poza tym w 2015 roku Ciało Kierownicze wydało broszurę Wróć do Jehowy, która dodała sił wielu osobom na całym świecie.
Upłakałem się jak nigdy..


Offline gerontas

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Grudzień, 2017, 07:32 »
Rydwan pędzi Strażnica na kwiecień 2018:

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-kwiecien-2018/


Pytania czytelników
Dlaczego nie wolno zamieszczać publikacji Świadków Jehowy na prywatnych stronach internetowych ani w mediach społecznościowych?


Naszych publikacji chronionych prawami autorskimi nie wolno umieszczać na innych stronach internetowych


A jak ma na nazwisko autor publikacji? ;)

Roszada, nie wiesz kto jest autorem artykułów? Autorem artykułów jest Jehowa i On sobie nie życzy aby kopiowano Jego pokarm duchowy. Dlatego w tym celu korzysta z ludzkiego prawa by chronić swoje prawa autorskie. Widocznie nie zależy mu aby prawdę poznało jak najwięcej osób.    ;)

To był oczywiście żart bo prawda jest taka, że człowiek bezprawia, stawiający się w miejscu Boga (ciało kierownicze) - jest zazdrosny i nie lubi konkurencji, a szczególnie tej która mówi prawdę, dlatego organizacja jako korporacja "zmuszona" jest do ochrony przez "szatańskie" systemy prawne. Gdzie duch święty nie może tam im prawo świeckie pomoże.

Zawsze zastanawiało mnie, czy poszliby do sądu przeciwko bratu, który na swojej stronie udostępnił jakąś publikację?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Grudzień, 2017, 07:35 »


Offline gerontas

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Grudzień, 2017, 07:52 »
Artykuł "Służ Jehowie, Bogu wolności", akapit 14:  Bardzo zachęcające jest to, że wielu sług Jehowy zdaje sobie sprawę z bliskości końca tego systemu rzeczy i upraszcza życie, by podjąć służbę pionierską (...)
Sto lat temu i nie tylko, słudzy Jehowy też zdawali sobie sprawę z bliskości końca tego systemu, oddawali swoje życie dla celów organizacji ciała kierowniczego i nie doczekali się spełnienia wielu jego obietnic dotyczących końca. Można by rzec :"Miliony osób, musiało umrzeć".


Offline Fantom

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudzień, 2017, 08:05 »
Suoper!Ciekawe co teraz zrobią ŚJ będący w swoich  grupach na fb.CK ma problem.Będą pozywać swoich braci???Czy można donieść do WTS,że taka i taka osoba będąca ŚJ narusza ich prawa autorskie?
 Czy będą wykluczenia i upomnienia za brak posłuszeństwa CK? Można teraz zarzucić BO w Nadarzynie donosami na ŚJ,którzy notorycznie łamią to prawo.Następnie wytknąć im,że nie podejmują żadnych kroków w celu obrony praw autorskich.
 Oj bida teraz będzie  w świadkowskich grupach.Żadnych zdjęć,artykułów...Katastrofa.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Grudzień, 2017, 08:59 »
Niby ok, ale powinni napisać też o tzw. dozwolonym użytku w ramach prawa autorskiego, czyli np. prawie cytatu.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Grudzień, 2017, 10:38 »
W książce wielebnego Moona, mesjasza z Korei, pt. "Zarys Zasady. Poziom 4" 1992 jest taki fragment na początku:
Cytuj
"Żadna część tej książki nie może być przedrukowywana, reprodukowana, przekładana, mikrofilmowana, przenoszona i gromadzona w systemach elektronicznych ani wykorzystywana w żaden inny sposób bez pisemnej zgody RWDŚ-ZCŚ"

No ja tym samym chyba złamałem w tym momencie to prawo. :)
Choć w swym artykule o moonistach wolałem nie cytować jej, a tylko wskazywałem gdzie piszą to i owo.

Tak więc CK ma jeszcze trochę zapasu i liberalne jest w stosunku do zmarłego mesjasza. ;D