Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium kwiecień 2018  (Przeczytany 11202 razy)

Offline GdzieTaPrawda

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Styczeń, 2018, 08:23 »
A pro po wersetu o "książętach"

Czy caly ten rozdział nie ma się spełnić w przyszłości dopiero? Niektóre wersety mówią o takich sytuacjach których jeszcze nie ma. Czy można sobie wybierać kawałek proroctwa z calego rozdziału do różnych sytuacji w odległych od siebie czasie?

Wszyscy starsi w I wieku byli "pomazańcami", dzisiaj 99% jak nie więcej juz nimi.nie jest. Czy to on tych nie pomazanych miała być mowa?


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Styczeń, 2018, 09:41 »
Oni mieszają z tymi książętami:

Nadzorcy „książętami” w przyszłości

W nowym świecie Jezus ustanowi »książąt po całej ziemi«, by sprawowali przewodnictwo wśród ziemskich czcicieli Jehowy (Psalm 45:16). Do tego grona niewątpliwie wybierze on wielu wiernych starszych działających w dobie obecnej. Już teraz okazują się godni zaufania, toteż w przyszłości – gdy wyjawi, jaką rolę klasa naczelnika będzie odgrywać w nowym świecie – powierzy im jeszcze bardziej odpowiedzialne zadania” (Strażnica Nr 5, 1999 s. 17).

Nadzorcy „książętami” już teraz

„W roku 1938 drugie owce zostały zaproszone na uroczystość Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa w charakterze obserwatorów. W roku 1950 uświadomiono sobie, że dojrzali mężczyźni spośród nich to »książęta«, którzy służą jako »kryjówka przed wiatrem i jak schronienie przed ulewą« (Psalm 45:17; Izajasza 32:1, 2)” (Strażnica Nr 13, 1995 s. 15).

   „»Książęta« wysunęli się na widownię w minionym półwieczu. Ci z nich, którzy należą do drugich owiec, są szkoleni jako wyłaniająca się klasa »naczelnika«; jej wykwalifikowani członkowie po wielkim ucisku będą przygotowani do przyjęcia na siebie obowiązków związanych z zarządzaniem »nową ziemią«...” (Proroctwo Izajasza światłem dla całej ludzkości 2000 t. I, s. 332).

   „Wszyscy musimy »czynić zadość sprawiedliwości«, ale szczególnie są do tego zobowiązani chrześcijańscy starsi. Zwróćmy uwagę na proroczy opis »książąt«, czyli starszych, zawarty w Księdze Izajasza: »Oto król będzie panował dla prawości, a książęta będą sprawować władzę książęcą dla sprawiedliwości« (Izajasza 32:1). Jehowa oczekuje więc od nich, że będą działać w interesie sprawiedliwości. Jak mogą to robić? Ci duchowo usposobieni mężczyźni wiedzą, że sprawiedliwość nakazuje dbać o czystość zboru. Dlatego czasem muszą rozpatrywać poważne wykroczenia. (...) Muszą zatem wykluczyć go ze zboru” (Zbliż się do Jehowy 2002 s. 164-165).

„Jezus jako Król ustanawia »książąt«, czyli starszych, którzy troszczą się o trzodę” (Chrześcijańskie życie i służba – program zebrań Nr 1, 2017 s. 3).

Książęta są zatem od wykluczania. >:(


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Styczeń, 2018, 10:44 »
Czy ktoś czuł taką presję aby pójść na studia na najlepsze uczelnie w kraju? Ja sobie nie przypominam, żeby w ogóle były jakieś zachęty.
Jeśli Wy też nie, to dlaczego strasznica o tym pisze? Żeby straszyć?

Tak, ja czułem w mojej szkole. Prawie wszyscy z klasy planowali iść na studia. Pomyślałem sobie, że skoro nienajbystrzejsi idą studiować to chyba i ja powinienem. Dziś jestem im wdzięczny za taką presję ;). Ojce w domu nic o wykształceniu nie mówili, po prostu nie było tradycji, szkoła średnia wtedy to już było dużo.
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń, 2018, 11:13 wysłana przez NieZnaPrawdy »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Styczeń, 2018, 11:23 »
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-kwiecien-2018/publikacje-prywatne-strony-internetowe/

W połowie artykułu czytamy:
"Jehowa powierzył zadanie dostarczania pokarmu duchowego tylko „niewolnikowi wiernemu i roztropnemu” (Mat. 24:45)."

Już nawet z tej roli Chrystusa ograbili, już nie jest Panem i nie on powierza rolę niewolnikowi.

Jak mi się w głowie przestawiło to jestem wyczulony na tą kwestię.
Może warto by było zrobić statystykę ile razy w filmach i artykułach padają określenia w stylu Jehowa i jego organizacja a jak te proporcje wyglądają w Nowym Testamencie gdzie głównie mamy Bóg i Chrystus.


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Styczeń, 2018, 15:14 »
(...) "Ponadto umieszczanie naszych publikacji na stronach internetowych, na których można dodawać komentarze, umożliwia odstępcom i osobom krytycznie nastawionym podkopywanie zaufania do organizacji Jehowy."
Ten fragment świetnie pokazuje, jaka jest możliwość dyskusji nt. treściach zawartych w "publikacjach"...
   Światus.
   Tam nigdy nie było wolnej dyskusji!
   Wszystko pod sznureczek, na ułożone pytania pod artykułami i ani w lewo "ciut", ani w prawo "ciut".
   Jak na rysunku technicznym.

   Jak ludzie zaczęli sami studiować strażnicę, "Finał Objawienia" i inne treści jw.org.
   To całe grupy ludzi poodchodziły od zborów, dlatego zlikwidowali zebranie st.książki, odbywające się w domach prywatnych.
   Komentarze na stronach internetowych, pod publikacjami, pewnie robią tę samą robotę.
   A krytyka treści niewolnika wiernego i rozumnego, nie podlega dyskusji i jest niedopuszczalna.
   Całkowita dyktatura pod tym względem.
   :'(

   To tak, jak ktoś zaczyna zadawać niewygodne pytania w zborze.
   Nikt nie udziela odpowiedzi, tylko gasi myślenie.
   A samodzielni strzelcy wyciągają wnioski i odchodzą z tej sekty.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline CEGŁA

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Maj, 2018, 23:02 »
Kiedyś się chociaż CK krygowało żeby pisać o internecie... Teraz piszą że jest to jedyna droga podawania pokarmu. Kiedys to chociaż napisali by że podstawą jest biblia i to na niej oparte są te witryny internetowe. Teraz nawet już o biblii się nie wspomina. straszne.






Strażnica Kwiecień 2018 str. 31.

Tak naprawdę czytając to ostatnie zdanie, ale w języku angielskim, można odkryć prawdziwą intencje autora tych słów:

Tłumaczenie moje: "Kiedy kierujemy zainteresowanych ludzi do naszego oficjalnego serwisu, łączymy ich z jedynym prawdziwym źródłem pokarmu duchowego, „niewolnikiem wiernym i roztropnym”.
"

Cielec Kierowniczy zajął miejsce Pana Jezusa, Ducha Bożego i Biblii.

Polscy tłumacze z Nadarzyńskiego Betel nieraz zostali przyłapani na "wykrętnym" tłumaczeniu słów swojego Pana. Widocznie niektóre wypowiedzi ich Pana wydają się im nie do zaakceptowania i łagodzą je na bardziej akceptowalny język.

« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2018, 23:46 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Maj, 2018, 23:19 »
I to jest tych 6 zdań komentarza na 1 zdanie tekstu właściwego. O czym mowa? Dawny tłumacz z polskiego Betelu - Marcin R. - powiedział mi kiedyś, że jak dostają na ok. 4 m-ce naprzód mailem czasopisma do przetłumaczenia, to na marginesach w wersji cyfrowej mają komentarze dla tłumaczy mówiące im, o co chodzi w danym akapicie i jaki ma być sens. Zafascynowany wtedy orgiem pomyślałem - wooow, ale sumienność. Kurde, to jest po prostu manipulacja językiem. Samo słowo nie wystarczy - potrzeba dojaśnienia. Tak się właśnie przemyca propagandę.
Nie czytam tego zła od trzech lat. Jaki kiedyś serce bolało, gdy ktoś na terenie tak nazywał, tak teraz bez skrupułów sam powiadam - kolorowe pisemka.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Disorder

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Maj, 2018, 23:36 »
Dla mnie takie kwiatki wraz z wyrywaniem zdań z kontekstu przy jednoczesnym zapewnianiu, że wszystko jest sprawdzane 10x przed publikacją było chyba głównym bodźcem do przebudzenia. Do dziś pamiętam to bicie serca gdy szukając opinii na temat PNŚ (bo w orgu wpajano, że jest to powszechnie szanowany i najlepszy przekład) w internecie trafiłem zupełnym przypadkiem na jedą ze stron porównującą cytaty z Prowadzenia rozmów ze źródłami. Pamiętam, że wyłączyłem od razu tą stronę z pulsem jak przy ostrej jeździe na rowerze. Przez najbliższe parę czy nawet kilkanaście dni biłem się z myślami co z tym fantem zrobić. W końcu doszedłem do wniosku, że to pewnie odstępcze brednie i postanowiłem te informacje zweryfikować. A potem już poszło..

« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2018, 23:40 wysłana przez Disorder »


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Maj, 2018, 22:03 »


W połowie artykułu czytamy:
"Jehowa powierzył zadanie dostarczania pokarmu duchowego tylko „niewolnikowi wiernemu i roztropnemu” (Mat. 24:45)."

 I mamy kolejny dowód na to, że ck gubi się we własnych wypowiedziach które zaprzeczają same sobie. Na pewno większość z nas już to widziała, ale warto przypomnieć nowym czytelnikom tego forum. Najważniejsza sprawa poruszona jest od 50tej sekundy filmiku. Z dedykacją dla Zabetonowanych.
 



Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Maj, 2018, 22:53 »
Piszą:

*** w18 kwiecień s. 31 ak. 1 Pytania czytelników ***
Mamy też tylko trzy oficjalne aplikacje na urządzenia mobilne — JW Language®, JW Library® i JW Library Sign Language®. Możemy być pewni, że nie ma tam reklam i nie są one skażone wpływami świata Szatana.

Ja bym nie był taki pewny. :)
Oj szatan już powoli miesza, bo niektóre nauki szykują się do zmiany zapewne. :)


Offline wspaniale

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Maj, 2018, 23:18 »





Tłumaczenie moje: "Kiedy kierujemy zainteresowanych ludzi do naszego oficjalnego serwisu, łączymy ich z jedynym prawdziwym źródłem pokarmu duchowego, „niewolnikiem wiernym i roztropnym”.[/b]"


Dlaczego discreet to rozważny....
to jedno z ostatnich znaczeń moim zdaniem
=========
Wspaniale


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Maj, 2018, 00:27 »
Piszą:

*** w18 kwiecień s. 31 ak. 1 Pytania czytelników ***
Mamy też tylko trzy oficjalne aplikacje na urządzenia mobilne — JW Language®, JW Library® i JW Library Sign Language®. Możemy być pewni, że nie ma tam reklam i nie są one skażone wpływami świata Szatana.
Trochę technicznie znowu zarzucę, ale aż nie mogę - skoro tak, a apki tworzą np. w Xamarinie, bo pisze się raz na dwie platformy, to trzeba znać się na środowisku .NET i znać język C#. A czy są to dary od Jehowy? Czy znowu są to wymysły tego świata? Przecież takich rzeczy uczą dopiero na studiach, a to szatańska instytucja.
Specjalistów to oni mają - od prawa, od IT i od redagowania propagandy. A reszta to ochotnicy do kolportażu i tyrania na budowach, których formuje się na niewykształcone osoby bez zabezpieczenia przyszłości.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline CEGŁA

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Maj, 2018, 00:42 »
Trochę technicznie znowu zarzucę, ale aż nie mogę - skoro tak, a apki tworzą np. w Xamarinie, bo pisze się raz na dwie platformy, to trzeba znać się na środowisku .NET i znać język C#. A czy są to dary od Jehowy? Czy znowu są to wymysły tego świata? Przecież takich rzeczy uczą dopiero na studiach, a to szatańska instytucja.
Specjalistów to oni mają - od prawa, od IT i od redagowania propagandy. A reszta to ochotnicy do kolportażu i tyrania na budowach, których formuje się na niewykształcone osoby bez zabezpieczenia przyszłości.

Jak by te apki głosiły słuszną ewangelię to może tak, ale skoro przekazują coś zupełnie odmiennego, to do jakich wniosków może to doprowadzić... ?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.