Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium kwiecień 2018  (Przeczytany 11203 razy)

Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Grudzień, 2017, 13:03 »
Niby ok, ale powinni napisać też o tzw. dozwolonym użytku w ramach prawa autorskiego, czyli np. prawie cytatu.
A prawo skanu? :-\
Jako procent artykułu?

A jaki to owocna s.6 trzyma Adam?
Gruszka czerwona? :)

Na s. 8 dziewczę uśmiechnięte po amerykańsku, na każdej fotce. ;D

Ale na s.11 chłopak już nie, tym bardziej że pije alkohol pewnie. :-\

s. 13:

"W UBIEGŁYM roku na całym świecie tysiące braci zostało starszymi i sługami pomocniczymi. Jeśli jesteś jednym z tych braci, z pewnością cieszysz się z nowego zadania.
Ale oczywiście możesz też mieć pewne obawy. Młody brat o imieniu Jason, który został starszym, opowiada: „Zaraz po zamianowaniu czułem się przytłoczony nowymi obowiązkami”. Również Mojżesz i Jeremiasz..."

Skąd my to znamy? :)

s.18, na obrazku pierwsi chrześcijanie z 1 egz. Biblii, a obok ŚJ i każdy ma swój, a niektórzy elektronika! :)
Czyli wskazują, że w I wieku nie było studium Biblii, jeśli na całą gminę był 1 egz.
Wszyscy byli słuchaczami a nie studentami. ;)

s.19 są owoce:  :)

"Poza tym w 2015 roku Ciało Kierownicze wydało broszurę Wróć do Jehowy, która dodała sił wielu osobom na całym świecie. "

A przykłady?
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień, 2017, 13:25 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Grudzień, 2017, 13:36 »
s. 26-27
„Dlaczego pewna nastolatka postanowiła nie iść na studia?”

„Damaris ukończyła szkołę z bardzo dobrymi ocenami. Mogła skorzystać  ze stypendium i studiować prawo, ale wybrała pracę w banku. Dlaczego? Opowiada: „Bardzo wcześnie postanowiłam, że będę pionierką. Dlatego musiałam znaleźć pracę na pół etatu. Jako prawnik mogłabym dużo zarabiać, ale nie dostałabym pracy w niepełnym wymiarze godzin”. Damaris jest pionierką od 20 lat. Czy uważa, że wyznaczyła sobie właściwy cel i podjęła dobrą decyzję? „W banku mam często do czynienia z prawnikami. Gdybym poszła na studia, robiłabym dokładnie to co oni. Ale widzę, jak bardzo są sfrustrowani swoją pracą. Dzięki temu, że zostałam pionierką, oszczędziłam sobie stresów i przeżyłam wiele szczęśliwych lat w służbie”.”

Ciekawe co w tym banku bez studiów robił? Sprząta „na pół etatu”?
W bankach jest wyścig szczurów, a nie praca na pół etatu.

Znam kilka osób pracujących w bankach.
Praca na półetatu?
Raczej na półtora etatu, ale płatne za 1 etat.
Kasacje są całych etatów i całych oddziałów.
Półetatowcy? Jeśli byli, to już wylecieli 25 lat temu. :(
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień, 2017, 13:45 wysłana przez Roszada »


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Grudzień, 2017, 15:03 »
"Niektórzy bracia dali się wciągnąć w internetowe debaty, co ściągnęło jeszcze większą hańbę na imię Jehowy. Fora internetowe nie są odpowiednim miejscem, żeby ‛z łagodnością pouczać nieprzychylnie usposobionych’ " -niech ktoś to wklei na forum tower :)

To fragment poprzedzający cytat Dianne;

"Ponadto umieszczanie naszych publikacji na stronach internetowych, na których można dodawać komentarze, umożliwia odstępcom i osobom krytycznie nastawionym podkopywanie zaufania do organizacji Jehowy."

Ten fragment świetnie pokazuje, jaka jest możliwość dyskusji nt. treściach zawartych w "publikacjach"...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Szarańcza

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Grudzień, 2017, 15:07 »
Zaczynam mieć wrażenie, że forum mnie demoralizuje. Czytam więcej tej papki dla niemowląt niż za czasów świadkowania :P
Ciekawa jest dynamika prowadzenia argumentacji w artykułach strażnicowych - najpierw sprowadzi Cię do poziomu dziecka w podstawówce a następnie wtłoczy własną wykładnię. Jak widać mózg się temu w jakiś dziwny sposób poddaje.

Co prawda nie mamy dzisiaj kwietniowej niedzieli ale Strażnica nazywa się "wydanie do studium" to studiujmy. :)

"Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że tylko Bóg Jehowa jest wolny w sensie absolutnym."
- stwierdzenie o bardzo filozoficznym zabarwieniu, oczywiście jedyne słuszne. To by znaczyło, że on może zrobić wszystko włącznie ze staniem się tym złym?
Nie brnę w to dalej :)
"Dlaczego tak jest?"
- o jejku, nie wiem! Oświećcie mnie, prooooszę, błaaagaaam!
"Ponieważ stworzył cały wszechświat i ma nad nim pełną władzę."
- no takiego wyjaśnienia się nie spodziewałam, z pewnością było poprzedzone licznymi studiami. Z pewnością gdyby nie ta odpowiedź w Strażnicy nigdy nie byłabym w stanie dojść sama do takiego wyjaśnienia.
Pytanie do akapitu "(a) Dlaczego tylko Jehowa ma wolność absolutną?" Ha Ha Ha

"Chociaż na początku Adam i Ewa cieszyli się znaczną wolnością, to jednak podlegali pewnym ograniczeniom. Niektóre z nich były oczywiste. Na przykład aby żyć, musieli oddychać, jeść i spać. Czy z tego powodu czuli, że brakuje im wolności? Nie, bo Jehowa zadbał, żeby nawet wykonywanie takich podstawowych czynności sprawiało im radość i zadowolenie (Ps. 104:14, 15; Kazn. 3:12, 13)."
- chcę być wolna i móc nie oddychać! Boże oddaj mi wolność! Na prawdę? :-\
Czy w związku z tym Adam z Ewą mieli tą wyjątkową wolność czy nie? W późniejszych akapitach ta wolność jest przedstawiana jako "prawdziwa wolność" i obiekt pożądania.
Ponadto, jeśli czujemy przyjemność z czegoś co jest nam narzucone sprawia, że nie mamy poczucia braku wolności?
Czyli jeśli narzucone są nam obowiązki, które sprawiają nam radość to jest to wolność?
Jeśli ktoś wybierze za mnie danie w menu podczas kiedy wolałabym wybrać sama i mimo wszystko będzie mi smakowało to znaczy, że nie powinnam czuć się zniewolona? A gdyby nie smakowało to wtedy mogłabym już czuć się zniewolona?

"Obecnie wielu ludzi uważa, że dany przez Jehowę zakaz pozbawiał Adama wolności — że nie mógł on robić tego, co chciał. Jednak nie należy mylić wolnej woli z prawem do ustalania, co jest dobre, a co złe. Adam z Ewą mieli swobodę wyboru: mogli posłuchać Boga albo nie. Ale tylko Jehowa ma pełne prawo ustalać, co jest dobre, a co złe. Właśnie to symbolizowało „drzewo poznania dobra i zła”, które rosło w ogrodzie Eden (Rodz. 2:9)."
- właśnie dopiero jak Bóg postawił drzewo to Adam mógł zrobić co chciał, wcześniej nie mógł poznać zła.
Poza tym to nie było drzewo ustalania dobra i zła, tylko drzewo poznania dobra i zła. To chyba różne sprawy?

"Co jest najlepszą ochroną przed nadużywaniem wolności i ponownym zniewoleniem przez świeckie ambicje i pragnienia?"
- nadużywanie wolności? Czy to coś jak nadużywanie alkoholu?
Czy jeśli pójdę na studia to już nadużyję wolności?
Kiedy mamy zwykłe użycie a kiedy już nadużycie?
"Pełne zaangażowanie w sprawy duchowe (Gal. 5:16)."
- przed nadużywaniem wolności chroni zniewolenie w organizacji (sprawy duchowe - studium osobiste, głoszenie, zebrania. Jak ktoś bardziej "duchowo" ambitny to starszakowanie, betel, pionierka).

"Tymczasem Jezus Chrystus powiedział, że prawdziwą wolność można osiągnąć w prosty sposób: „Jeżeli pozostajecie w moim słowie, to rzeczywiście jesteście moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (Jana 8:31, 32). Tak więc trzeba spełnić dwa warunki: 1) przyjąć prawdę, której nauczał, i 2) zostać jego uczniem."
- nawet z cytatu użytego w tej formie wynika inny wniosek niż sugerowany w akapicie:
1) przyjąć prawdę, której nauczał - nie to jest pierwszym warunkiem, warunkiem jest pozostawanie w słowie, poznanie prawdy jest skutkiem a nie przyczyną,
2) zostać jego uczniem - to też nie jest prawidłowy wniosek, jeśli pozostajemy w słowie to okazuje się, że rzeczywiście jesteśmy uczniami (a nie, że podejmujemy decyzję o byciu uczniem - to nie wynika z tego fragmentu).

"Rada Piotra odnosi się też do poważniejszych spraw, takich jak wybór wykształcenia, zawodu czy pracy. Na przykład na młodych w szkole jest wywierana presja, żeby starali się o miejsca na najlepszych uczelniach. Przekonuje się ich, że wyższe wykształcenie otwiera drzwi do dobrze płatnej, prestiżowej pracy. Pokazuje się im statystyki, z których wynika, że osoby, które zdobywają wyższe wykształcenie, zarabiają znacznie więcej. Kiedy młodzi muszą podjąć decyzje, które mają wpływ na całe ich życie, wizja takiego sukcesu może im się wydać kusząca. Ale o czym oni sami i ich rodzice powinni pamiętać?"
- nikt w szkole nigdy mnie nie przekonywał, że wyższe wykształcenie gwarantuje lepszą pracę. Jeśli nauczyciele zachęcali to raczej byłą to zachęta do nie marnowania zdolności, odbierałam to jako troskę nie o dobrze płatną posadę ale o rozwój umiejętności. I nigdy nie odczułam w tym temacie presji. Statystyk też nigdy nie widziałam. Takie banialuki mógł napisać chyba tylko "jakiś baran bez szkoły" (nie obrażając Baranów ;)).


Offline Tortowy SkrytoŻerca

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Grudzień, 2017, 17:36 »
Kiedyś się chociaż CK krygowało żeby pisać o internecie... Teraz piszą że jest to jedyna droga podawania pokarmu. Kiedys to chociaż napisali by że podstawą jest biblia i to na niej oparte są te witryny internetowe. Teraz nawet już o biblii się nie wspomina. straszne.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Grudzień, 2017, 17:50 »
Cytuj
"Ponadto umieszczanie naszych publikacji na stronach internetowych, na których można dodawać komentarze, umożliwia odstępcom i osobom krytycznie nastawionym podkopywanie zaufania do organizacji Jehowy."

A to jest dobre. :)
Przecież oni też omawiając na zebraniu KOMENTUJĄ. :)
A może oni nie komentują, tylko powtarzają toczka w toczkę. :)


Offline gerontas

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Grudzień, 2017, 17:52 »

"Rada Piotra odnosi się też do poważniejszych spraw, takich jak wybór wykształcenia, zawodu czy pracy. Na przykład na młodych w szkole jest wywierana presja, żeby starali się o miejsca na najlepszych uczelniach. Przekonuje się ich, że wyższe wykształcenie otwiera drzwi do dobrze płatnej, prestiżowej pracy. Pokazuje się im statystyki, z których wynika, że osoby, które zdobywają wyższe wykształcenie, zarabiają znacznie więcej. Kiedy młodzi muszą podjąć decyzje, które mają wpływ na całe ich życie, wizja takiego sukcesu może im się wydać kusząca. Ale o czym oni sami i ich rodzice powinni pamiętać?"
- nikt w szkole nigdy mnie nie przekonywał, że wyższe wykształcenie gwarantuje lepszą pracę. Jeśli nauczyciele zachęcali to raczej byłą to zachęta do nie marnowania zdolności, odbierałam to jako troskę nie o dobrze płatną posadę ale o rozwój umiejętności. I nigdy nie odczułam w tym temacie presji. Statystyk też nigdy nie widziałam. Takie banialuki mógł napisać chyba tylko "jakiś baran bez szkoły" (nie obrażając Baranów ;)).

Czy ktoś czuł taką presję aby pójść na studia na najlepsze uczelnie w kraju? Ja sobie nie przypominam, żeby w ogóle były jakieś zachęty.
Jeśli Wy też nie, to dlaczego strasznica o tym pisze? Żeby straszyć?


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Grudzień, 2017, 20:46 »
W omawianej Strażnicy na s.2 podają o jednym z państw:

LICZBA GŁOSICIELI 5235
LICZBA STUDIÓW BIBLIJNYCH 4653

No część nie prowadzi studium więc tylko stojaki pewnie zalicza.
A skoro są tacy co prowadzą po kilka studiów, to znaczna część NIE NAUCZA. :-\


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Grudzień, 2017, 20:53 »


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Grudzień, 2017, 01:38 »
Śmieszne. Jak ciebie ktoś oczerni albo nawet oszuka na pieniądze, to ci będą radzić: “no strać, nie walcz, zostaw to Jehowie”. Skoro to wszystko są sprawy Boże, wypowiedzi samego Jehowy, to niech to zostawią jemu. Pisanie takich artykułów i branie sprawy w swoje ręce jest przecież zuchwałością i sprawia, że ktoś się stawia na miejscu Boga. Jestem oburzony tym artykułem!:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline dziewiatka

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Grudzień, 2017, 07:10 »
Żona kazała mi posprzątać cały ten nieautoryzowany pokarm duchowy.Dwadzieścia pięć dużych kartonów stoi już na korytarzu i jeszcze zostało na co najmniej pięć.Myślałem że chce to wyrzucić ale to był tylko element  szantażu  Wyremontujesz pokój synowi i kuchnię to znajdziemy miejsce na to badziewie. Teraz czeka mnie spacer po sklepach za resztą kartonów.I co teraz te wszystkie moje papierzyska  są nieważne fałszywe bo nie z jw.orga? 


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Grudzień, 2017, 11:11 »
Kiedyś przynosiłem czasopisma jednemu z zainteresowanych. Podobały mu się ilustracje, ale o ich treści gadać skłonny nie był. Pewnego razu jak do niego szedłem, to na ganku kilkurodzinnego starego domku zobaczyłem je wszystkie w słupek ustawione i czekające na…śmieciarkę z napisem ‘Makulatura’? Nie wiem. W każdym razie tego raczej nikt nie ruszy. Może do kartonów daj rzeczy mogące się połamać, potłuc itp., a czasopisma daj do jakiegoś neutralnego miejsca w okolicy - ich się i tak wszyscy boją - a po wszystkim po prostu je stamtąd zabierzesz i to raczej nietknięte:-D ej, a tak w ogóle, to mogą być nieważne jak piszesz - zauważ, że na jw.org i na wol.jw.org już nie znajdziemy starszych niż rok 2000. A czy fałszywe? Niektóre na pewno, i to nie od niedawna, a od samego początku. Przecież te, które zapowiadały Armagedon przez wymarciem pokolenia 1914 okazały się fałszywe nie w ostatniej chwili na ich spełnienie, czyli w połowie lat 90., ale od początku takimi były - to się po prostu nie miało nigdy zdarzyć.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Salome

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Styczeń, 2018, 22:01 »
strona 21

Hmmmm, czyli że jak żona starszego to ... księżniczka ?




"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline matus

Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Styczeń, 2018, 22:09 »
Książnica ;)
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Strażnica do studium kwiecień 2018
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Styczeń, 2018, 22:19 »
Nie, Kenneth Flood czy jak mu tam powiedział z rok temu na ‘porannym wielbieniu’: nie martwcie się siostry, księżniczkami nie będziecie:-D
Swoją drogą, ja się z tą interpretacją nie zgadzam. Oni się jeszcze z tego wycofają. Otóż tu mowa o księciach, nie o starszych. Pojęcie starszych ludu było już wtenczas znane i to takie byłoby użyte, gdyby chodziło o odpowiednik. Ale jeszcze jedna rzecz - Izajasz mówił o innej strukturze. Niekoniecznie ze struktury zborowej mając zostać wywiedzeni przyszli ‘książęta’ - ten fragment nie pozwala jednoznacznie na taki wniosek. Za jakiś czas skorygują to i napiszą, że po prostu po dokładniejszym zbadaniu uznali, że nie można tak tego odbierać. I oczywiście dostanie się starszym - będzie coś w stylu, że ‘niektórzy starsi zaczęli literalnie odbierać do siebie słowa z Izajasza 32:1, zamiast skupić się na powierzonej im roli pasienia obecnej trzody Bożej. Nikt nie wie dokładnie, jak Jehowa zechce spełnić powyższe proroctwo w przyszłości.’ To tak jak z pomazańcami i niewolnikiem - do połowy lat 30. XX w każdy myślał, że ma nadzieję niebiańską. Myślał tak jednak dlatego, że ktoś mu/im to powiedział - nie dlatego, że sam to zbadał i tak mu wyszło. Po ogłoszeniu na pamiętnym zgromadzeniu, że jednak nie, że 99.x % pozostanie na ziemi, ‘zebrani przyjęli nowe zrozumienie owacjami na stojąco.’ Po 80 latach tym pozostałym, którzy myśleli - bo tak im powiedziano - że tworzą ‘niewolnika’ napisano, że wcale tak nie jest, że tylko rezydujący w kompleksie rezydencji przy Columbia Heights nim są. Ciekawe czy też z taką radością przyjęli kolejną degradację o poziom niżej w strukturach teokratycznych. Znowu 99.x % osób dowiedziało się, że pchali się na nieswoje miejsce. I podobnie wyczekuję za jakiś czas skorygowania w/w interpretacji jak powyżej. Tyle w temacie z mojej strony - jestem otwarty na dyskuję - niech przemówi Pismo Święte:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.