Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..  (Przeczytany 8018 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
      ​ W trakcie rozmowy z Kimś wypowiedziałam zdanie, które mój Rozmówca skwitował..to jest dobry pomysł na temat, weź zapytaj ludzi na forum.
A więc Was zapytam moi drodzy, ale po kolei.​

 Wiele osób zniechęciło się do organizacji po aferze pedofilskiej. Wielu stało się nieufnych, inni zaś odeszli, czując się oszukani. Szli w zaparte, nie potrafili się przyznać do błędu, rzucali błotem na innych, byle daleko od siebie. Jednak wydało się i coś z tym babolem trzeba zrobić.

A teraz sobie tak pogdybajmy.
Nadchodzi taki piękny dzień kiedy CK pisze list do wszystkich swoich braci w którym się przyznają do błędu. Piszą, nasza wina, nasze niedopatrzenie, też nam w to było trudno uwierzyć, ale stało się. Wybaczcie nam kochani bracia, to zło nie powinno mieć miejsca. To nas nauczyło jeszcze baczniej strzec  drogi prawdy i prosić Jehowę o wsparcie i pomoc, bo czas końca jest bliski. Po tym przykrym doświadczeniu widać, że szatan nie marnuje czasu, poluje na lud wybrany. Jeszcze raz Was pokornie prosimy o wybaczenie, jesteśmy przecież tylko ludźmi.
Wszystko pięknie podparte wersetami, a zwłaszcza ten..nie siedem, ale siedemdziesiąt siedem razy.

 Wiem, że to mało prawdopodobne, ale nie da się wykluczyć.

I teraz mi odpowiedzcie.
 Czy ci którzy odeszli z tego powodu, dadzą się ugłaskać, trochę się będą fochać, ale docenią odwagę i wrócą na łono organizacji? Takie przyznanie się do winy, uznając za przejaw wielkiej odwagi, pokory i wieczystej służebności niewolnika wiernego i przebiegłego.
I czy CK w swojej przebiegłości, jest w stanie posunąć się do takiej zagrywki?

« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2017, 20:19 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Michał chlu

  • Gość
Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudzień, 2017, 20:45 »
      ​ W trakcie rozmowy z Kimś wypowiedziałam zdanie, które mój Rozmówca skwitował..to jest dobry pomysł na temat, weź zapytaj ludzi na forum.
A więc Was zapytam moi drodzy, ale po kolei.​

 Wiele osób zniechęciło się do organizacji po aferze pedofilskiej. Wielu stało się nieufnych, inni zaś odeszli, czując się oszukani. Szli w zaparte, nie potrafili się przyznać do błędu, rzucali błotem na innych, byle daleko od siebie. Jednak wydało się i coś z tym babolem trzeba zrobić.

A teraz sobie tak pogdybajmy.
Nadchodzi taki piękny dzień kiedy CK pisze list do wszystkich swoich braci w którym się przyznają do błędu. Piszą, nasza wina, nasze niedopatrzenie, też nam w to było trudno uwierzyć, ale stało się. Wybaczcie nam kochani bracia, to zło nie powinno mieć miejsca. To nas nauczyło jeszcze baczniej strzec  drogi prawdy i prosić Jehowę o wsparcie i pomoc, bo czas końca jest bliski. Po tym przykrym doświadczeniu widać, że szatan nie marnuje czasu, poluje na lud wybrany. Jeszcze raz Was pokornie prosimy o wybaczenie, jesteśmy przecież tylko ludźmi.
Wszystko pięknie podparte wersetami, a zwłaszcza ten..nie siedem, ale siedemdziesiąt siedem razy.

 Wiem, że to mało prawdopodobne, ale nie da się wykluczyć.

I teraz mi odpowiedzcie.
 Czy ci którzy odeszli z tego powodu, dadzą się ugłaskać, trochę się będą fochać, ale docenią odwagę i wrócą na łono organizacji? Takie przyznanie się do winy, uznając za przejaw wielkiej odwagi, pokory i wieczystej służebności niewolnika wiernego i przebiegłego.
I czy CK w swojej przebiegłości, jest w stanie posunąć się do takiej zagrywki?


Jesli ktoś chce szukać pretekstu do powrotu to każdy będzie dobry, jeśli ktoś chce być poza to nic go nie wciągnie znów do organizacji.

Moje ostatnie przemyślenia są takie ze wiele osób nawet obecnych tutaj na forum, odeszło nie koniecznie bo pedofilia albo bo złe wyjaśnienie czegoś. Razem z żona widzimy ze wiele osób tutaj jest po rozwodach czy innych trudnych przejściach nie zgodnych z wymogami Biblijnymi(w końcu każdy stanie przed tronem sędziowskim i odpowie za swoje grzechy a przed Jezusem trudno coś ukryć) i szuka gdzieś zrozumienia i towarzystwa. Oczywiście nie napisałem wszyscy, chodzi o duża część, która po prostu miała by bardzo utrudniony powrót, szczególnie po zmianach dotyczących powrotów do zboru po zdradzie itp.
Także często ktoś szuka pretekstu by odejść i usprawiedliwić swoje postępowanie. Jednak przed Jezusem nic się nie ukryje a każdy z nas odpowie przed Nim za swoje życie niezależnie czy jest się ŚJ czy nie bo Biblia czy Katolików czy ŚJ czy jaka kolwiek inna mówi jasno na temat uczynków ciała.

Pozdrawiam
Michał


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Grudzień, 2017, 20:59 »
Moje ostatnie przemyślenia są takie ze wiele osób nawet obecnych tutaj na forum, odeszło nie koniecznie bo pedofilia albo bo złe wyjaśnienie czegoś. Razem z żona widzimy ze wiele osób tutaj jest po rozwodach czy innych trudnych przejściach nie zgodnych z wymogami Biblijnymi

  Michał, chyba się nie zrozumieliśmy. Nikogo tu nie oceniamy, każdy ma swój powód odejścia i to tzw jego broszka.

Mnie chodzi konkretnie o pedofilię i tego się trzymajmy.
Znam wiele osób, dla których właśnie afera była kroplą goryczy, która przepełniła czarę. I stąd moje pytanie. Czy taki list na otarcie łez, może być zachętą do powrotu, a wręcz wabikiem?
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Grudzień, 2017, 21:07 »
Trzeba by wpierw taki list za Ciało Kierownicze napisać.
Fajnie jakby ktoś ze starszych czy M napisał taką próbkę.

Ja próbowałem takie listy pisać, ale dotyczące nauk (nowych świateł), a nie moralności.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/jak-bedzie-wygladalo-nowe-swiatlo-w-sprawie-pamiatki/msg69334/#msg69334

Jeśli ktoś by w 'imieniu' CK taki list napisał, to można rozważyć. :)

Kiedyś pobitym przez policję studentom nakazano napisać prace w obronie tej policji.
Okazuje się, że 20% tych studentów zmieniło zdanie na plus o policji pod wpływem własnej propagandy. ;)

Może więc tu by się znalazło 20% obrońców CK po napisaniu takiego obronnego listu. :)


Offline Villa Ella

Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień, 2017, 21:07 »
Wg. mnie pedofilia jest tylko kroplą... Gdyby przeprosili, na pewno byłby to dobry krok na przód. Ale ja, szczerze mówiąc zastanawia)łabym się jaki mają w tym ukryty cel. Bo wobec wszeobecnej obłudy, przeinaczania faktów, oszukiwania i manipulowania ludźmi i faktami, szczera skrucha CK, jest ostatnią rzeczą, w jaką bym uwierzyła....
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Roszada

Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudzień, 2017, 21:13 »
Sam jestem ciekaw jakie wrażenie, szczególnie w USA, zrobiły te słowa CK z roku 1986:

*** w86/5 s. 11 ak. 12 Dni takie jak „dni Noego” ***
Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym szerzej znanym w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon i napastowania dzieci. Trzeba też zaznaczyć, że w ubiegłym roku wykluczono ze zboru chrześcijańskiego 36 638 osób, większość z nich właśnie za pogwałcenie moralności. Organizacja Jehowy musi być utrzymana w czystości! (1 Kor. 5:9-13). Pora jednak na to, by starsi zborowi, słudzy pomocniczy oraz pozostali bracia i siostry wystrzegali się wszystkiego, co może prowadzić do czynów nieobyczajnych. Lojalne przestrzeganie mierników Jehowy spotka się z nagrodą, o czym tak zapewnia Psalm 97:10: „Wy, którzy miłujecie Jehowę, miejcie w nienawiści zło. Strzeże On dusz lojalnych wobec Niego; z ręki niegodziwców ich wyzwala”.

W USA ponoć głośno było, bo dotknęło to wtedy członka CK L. Greenleesa.


Offline Exodus

Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Grudzień, 2017, 22:35 »
Wg. mnie pedofilia jest tylko kroplą... Gdyby przeprosili, na pewno byłby to dobry krok na przód. Ale ja, szczerze mówiąc zastanawia)łabym się jaki mają w tym ukryty cel. Bo wobec wszeobecnej obłudy, przeinaczania faktów, oszukiwania i manipulowania ludźmi i faktami, szczera skrucha CK, jest ostatnią rzeczą, w jaką bym uwierzyła....

Z jednej strony dobrze, że pojawił się taki wątek, z drugiej myślę sobie,że - tu krótka pauza i - co autor miał na myśli ?
Chciałbym trafić trochę bliżej celu środka tarczy, jakaś może siódemeczka. Zacznę - od dobrze.
 Dobrze, bo każdy może osobiście wypowiedzieć się w tym temacie jak zrobił to Michał chlu, Roszada, czy zacytowana Villa Ella.
 - Każdy mógłby/może opisać swój stan po uzyskaniu tego magicznego słowa, które przy przypadkowym chociażby potrąceniu kogoś w autobusie, czy na chodniku, zwykle się wypowiada. A czymże jest potrącenie z przetrąceniem komuś psychiki, często na całe życie ?!  :-X

 Kiedyś w złości żona powiedziała : bo  gdyby powiedzieli o wiele wcześniej - Przepraszamy, wkradły się i do naszych zborów osoby o złych skłonnościach, skrzywdzone zostały niewinne osoby, a nie grali wariata i szli w zaparte to może...
 Miała na uwadze słowa szefa ( pracuje w jego firmie ponad 20 lat ) Jesteście świeżymi pracownikami powiedział. Cokolwiek zrobiłybyście złego, coś wam by nie wyszło, poszło nie tak, chcę wiedzieć o tym jako pierwszy i od was, nie od osób trzecich.
 - Tak też powinni postąpić członkowie CK dodała rozżalona.
 TaZła, można mieć  odbiornik tv typu : plazma, lcd, led, k 4. Można też oglądać film na starym kineskopowym telewizorze. Ważne jest w tracie oglądania, by nie stracić wątku.

  Czy w założonym wątku chciałaś TaZŁA ubiec np. odwiedzających to forum szpiegów z Nadarzyna, którzy bądź co bądź widzą jak często pojawia się temat pedofilii i ewentualną ich propozycję do Braci Króla by rozważyli propozycję oficjalnych PRZEPROSIN ?
  Widząc jakie od jakiegoś czasu jest poruszenie i odpływ owieczek wykluczyć tego nie powinniśmy.
 Wszak gdy zrobił to Jan Paweł II - Przepraszamy za winy Kościoła, prosimy o wybaczenie... tiara z głowy mu nie spadła
Po za tym Niezbadane są wyroki Najwyższego !!!  Sprawił że zdelegalizowano ich w Rosji sprawić może ze przeproszą.
Ot wyraziłem tu swoje zdanie. A zdanie jak i pupa, każdy ma swoje/ą  :)







Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Grudzień, 2017, 22:55 »
Czy w założonym wątku chciałaś TaZŁA ubiec np. odwiedzających to forum szpiegów z Nadarzyna, którzy bądź co bądź widzą jak często pojawia się temat pedofilii i ewentualną ich propozycję do Braci Króla by rozważyli propozycję oficjalnych PRZEPROSIN ?

  Nie ukrywam, że byłaby to dzika przyjemność, być odstępczym pionierem dla CK.  8-) ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Sebastian

Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Grudzień, 2017, 23:20 »
ja odszedłem z powodu niespełnionych proroctw i dla mnie pedofilia nie miała znaczenia. Co więcej, po odejściu od świadków Jehowy świadomie z wiarą przyjąłem sakrament bierzmowania w kościele katolickim który pod względem pedofilii jest tak samo jak strażnica umazany w gównie po same uszy

dlatego dla mnie taki list nic nie zmienia w życiu.

ale mimo wszystko pozwolę sobie na ogólnym poziomie odnieść się do pytania zadanego przez TęZłą ...

uważam że samo napisanie listu z przeprosinami nie dowodzi jeszcze szczerej skruchy, co wyjaśnię na prostym przykładzie:

jak oceniłbyś bogatego człowieka, który jako prezes banku zarabia 100.000 zł miesięcznie i który np. jadąc samochodem pod wpływem alkoholu zabiłby na drodze świetnie zarabiającego ojca szóstki dzieci będącego jedynym żywicielem rodziny, a potem owszem odwiedziłby wdowę i owszem powiedział przepraszam, ale nie poczuwałby się ani do zapłaty jednorazowego wysokiego odszkodowania ani nie zamierzałby płacić comiesięcznej renty osieroconym dzieciom? czy wg Ciebie samo słowo "przepraszam" wystarczy?

specjalnie w swojej przypowieści obsadzam człowieka bogatego, żeby nikt mi tutaj nie wyskoczył z uwagami że nie każdego stać na płacenie odszkodowań czy rent. Mówimy o krezusach których stać na wszystko. Stać ich, ale z powodu patologicznej demoralizacji charakteru i z powodu wyjątkowo haniebnej niegodziwości nie poczuwają się do wyrównania krzywd ofiarom swojej polityki.

gdyby siedmiu wspaniałych z Warwicka chciało okazać szczerą skruchę to w ramach studium osobistego powinni przeanalizować stare strażnice mówiące o tym po czym rozpoznać szczerą skruchę. Członkowe CK powinni podkreślić sobie wężykiem, tak, zapamiętaj jasiu, wężykiem, słowa mówiące o tym że skrucha musi być poparta czynami.

Sprzedaż rolexy, sprzedać nieruchomości, sprzedać udziały w funduszach heddingowych, wypłacić odszkodowania ofiarom ich dotychczasowej polityki, a dopiero potem mogą być w ogóle godni, aby ktokolwiek pozwolił im upaść na kolana i błagać o litość Boga i ludzi...

tak powinna wyglądać szczera skrucha i dopiero wtedy można rozmawiać z nimi jak z ludźmi honoru i dopiero wtedy można w ogóle brać pod uwagę ewentualne przyjęcie przeprosin...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Grudzień, 2017, 23:27 »
  Czy ci którzy odeszli z tego powodu, dadzą się ugłaskać, trochę się będą fochać, ale docenią odwagę i wrócą na łono organizacji? Takie przyznanie się do winy, uznając za przejaw wielkiej odwagi, pokory i wieczystej służebności niewolnika wiernego i przebiegłego.
I czy CK w swojej przebiegłości, jest w stanie posunąć się do takiej zagrywki?


Prawdziwi "odstępcy" od organizacji do niej nie wracają.

A co do CK to historia pokazuje, że nigdy za nic nie przeprosili więc niech najpierw za cokolwiek przeproszą,
a wtedy pogadamy  :D
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline Exodus

Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Grudzień, 2017, 00:03 »

uważam że samo napisanie listu z przeprosinami nie dowodzi jeszcze szczerej skruchy, co wyjaśnię na prostym przykładzie:

I trafiłeś bliżej ''10'' niż ja. Nie musi tego dowodzić. Wcale a wcale. Właśnie w swojej przebiegłości, obawie przed dalszymi odpływami, obawami, że eci-peci,bubu, kesz, mamona będą stale się pomniejszać, właśnie to może skłonić do przeprosin. Nieszczerych, a jakże ale przeprosin ! By mieć - wymówkę tak jak w przypadku - ''natchnieni'' , '' nienatchnieni ''  i zamknąć temat.
 Ci bardziej sfanatyzowani mieliby pole do popisu przed tymi w dalszym ciągu zgorszonymi machając im Strażnicą przed oczami mówiąc : Przecież  przeprosili.


Offline Sebastian

Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Grudzień, 2017, 00:05 »
a ja pozwolę sobie na kolejną przypowieść.

wyobraźmy sobie bogatego człowieka niech to będzie prezes banku zarabiający 1.000.000 zł miesięcznie który w wypadku samochodowym po spożyciu alkoholu z własnej winy uśmiercił kilka osób, z których każda osierociła czworo dzieci i każda zostawiła po sobie zapłakaną wdowę.

cztery trupy szesnaście osieroconych dzieci cztery wdowy
naszego bankowca stać na wszystko, może (gdyby tylko zechciał) pomagać wszystkim czterem rodzinom i w ten sposób starać się choćby częściowo wynagrodzić popełnione zło.

ale nasz bankowiec postanawia być w porządku tylko wobec jednej wdowy i tylko wobec jednej czwórki dzieci; trzy pozostałe wdowy i dwanaście pozostałych dzieci nie dostaje ani centa.

Czy uznalibyśmy tego bankowca za człowieka honoru, który zasługuje aby podawać mu rękę?!

A teraz przenieśmy to na grunt strażnicowy.

Ewentualna skrucha za pedofilię to za mało. Trzeba jeszcze okazać skruchę za zakaz transfuzji i (nie licząc się z kosztami dla organizacji - życie ludzkie jest ważniejsze) natychmiast ogłosić nowe światło o tym, że transfuzje są dozwolone.

A oprócz pedofilii i krwi znajdą się jeszcze ze dwie inne kwestie wymagające pilnego rozwiązania (np. rozbijanie rodzin przez ostracyzm, np. nieformalny zakaz wyższego wykształcenia itp.)

Jakby CK okazało skruchę za kilka wymienionych powyżej odrębnych spraw - wtedy byłoby to coś.

Ale sama skrucha za pedofilię to za mało.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline czarnaowca

Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Grudzień, 2017, 07:48 »
A mi sie wydaje, ze jesli ktoś odszedł z powodu pedofilii to i tak zaczął grzebać głębiej i analizować cała organizacje i to, co sie w niej dzieje i nawet jesli taki list z przeprosinami by sie ukazał, to już nic by nie znaczył dla takiego odstępcy. Po pierwsze za późno, po drugie... No raczej nikt z takich osób nie uznałby, ze to ze szczerych intencji...

A wykluczyć tego nie można. Z nimi nic nie wiadomo. Natomiast dla całej reszty "współbraci" na pewno bedzie to wyrazem wielkiej skruchy i jeszcze gorliwiej zaczną słać kase na ogólnoświatowa działalność...


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Grudzień, 2017, 09:22 »
Nie raz sie zastanawialem , co mogloby mnie sklonic do powrotu do SJ .
Odpowiedz jest prosta : NIC .
Zadne przeprosiny  czy zmiany w Organizacji , reformy , korekty kursu itp.
Przyczyna jest prosta : odszedlem od chrzescijanstwa jako takiego , od wszystkich jego wariantow .
Co wiecej , nawet gdyby sam Bog  (o ile istnieje) ,  nakazal mi wstapienie do jakiejs grupy religijnej mowiac : to jest moj lud , idz do nich grzeszniku !  - to tez bym nie posluchal .
Mam z Bogiem (o ile istnieje  ;) ) troche "na pienku" . Musielibysmy sobie najpierw pewne rzecz wyjasnic  i dopiero potem podjalbym swoja decyzje .  Z "bezwzglednego posluszenstwa" juz wyroslem .

Co do CK i ich ewentualnych przeprosin , to mam raczej watpliwosci czy bylyby one szczere a nie podyktowane dorazna korzyscia .  Cala historia tego malo zacnego grona wskazuje na hipokryzje i wyrachowanie .



Offline dziewiatka

Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Grudzień, 2017, 11:28 »
Mnie by to nie ruszyło ,nawet gdyby wszyscy  zrezygnowali z podawania się za cielca teokratycznego oddali sygnety,zegarki i drogie garnitury wyjechali na Antarktydę by głosić pingwinom.Po prostu mnie by o nie przekonało!