Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..  (Przeczytany 8142 razy)

Offline HARNAŚ

Skrucha nie polega na powiedzeniu : przepraszam.  Skrucha to naprawienie krzywd i zaprzestanie ich powielania. I gdyby to zrobiono , napisaliby do mnie list i ogłosili z podium , że harnaś nigdy nie powinien być wykluczony oraz w kwestiach doktrynalnych miał rację to mógłbym wrócić.  Mógłbym gdyby to nie byli Swiadkowie Jehowy . Wrócić ?Tylko po co ? Nie potrafiłbym się odnaleźć w tym towarzystwie i z tą wiedzą jaką mam wśród ludzi , którzy zabijają w sobie siebie .


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Nie można wykluczać takiej inicjatywy , przecież i papież przepraszał .
Znacie Biblie a w listach nie czytaliście o jakiej rozpuście mówi się że jest miedzy wami cytuje z pamięci.
Paweł pisał do świętych, tych najprawdziwszych . O jakiej rozpuście myślał ? wszeteczeństwie duchowym czy cielesnym ?
Pedofilia czy co tam jeszcze nie może być argumentem wyrzekania się wiary w końcu to Nie CKmu zarzuca się praktykowanie wszeteczeństwa , ale członkom zborów a starszym "biskupom" zatajania takich zachowań.

Fałszowanie Słowa Bożego , dodawanie i ujmowanie , przekręcanie , nadinterpretacja , transponowanie spełnionych proroctw do naszych czasów , nie trzymanie się kontekstu itp. to są prawdziwe argumenty, ze nie jest to zbór Boga i nigdy nie był.
Ten który był jest już w Niebie

Że dopytam, bo nie łapię, albo pomyłka, kto jeżeli nie Geoffrey Jackson, jeden z naczelnych kłamał przed komisją Australii w sprawie, pedofilii w kościołach, a Lett co mówił o tym że odstępcy to produkują, te wstrętne odstępcy, a kto z nas choć i tacy są wyrzekł się wiary w Boga, bo ja nie, i wielu tu piszących podkreśla docenianie dla słowa Bożego, ale prawdziwego Słowa Bożego. Sekta produkuje również osoby nie wierzące.

Co wspólnego ma opisany przypadek, który miał miejsce w Koryncie, z PRAKTYKAMI, które stosuje Warwick, coś Ci się po mieszało, czego bronisz? Przywłaszczenie sal królestwa jest potwierdzeniem tego o czym uczył Pan Jezus, "nie gromadźcie sobie, tu gdzie rdza, złodziej........" armagedon tuż, dość szkoda czcionki.

Nie broń sekty która z Prawdziwym Bogiem ma tyle wspólnego co północ z południem.

Piszesz o tym, że Papierz przepraszał, i co z tego, mnie On nie interesuje, dla Ciebie widać to autorytet, jeżeli już tak piszesz to wiedz, że w Australii katolicki kler przeprosił ofiary pedofilii, a co wielebni, z Warwick?!
ONI nie przepraszają. 
« Ostatnia zmiana: 22 Luty, 2018, 19:10 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline greekNT

Że dopytam, bo nie łapię, albo pomyłka, kto jeżeli nie Geoffrey Jackson, jeden z naczelnych kłamał przed komisją Australii w sprawie, pedofilii w kościołach, a Lett co mówił o tym że odstępcy to produkują, te wstrętne odstępcy, a kto z nas choć i tacy są wyrzekł się wiary w Boga, bo ja nie, i wielu tu piszących podkreśla docenianie dla słowa Bożego, ale prawdziwego Słowa Bożego. Sekta produkuje również osoby nie wierzące.

Co wspólnego ma opisany przypadek, który miał miejsce w Koryncie, z PRAKTYKAMI, które stosuje Warwick, coś Ci się po mieszało, czego bronisz? Przywłaszczenie sal królestwa jest potwierdzeniem tego o czym uczył Pan Jezus, "nie gromadźcie sobie, tu gdzie rdza, złodziej........" armagedon tuż, dość szkoda czcionki.

Nie broń sekty która z Prawdziwym Bogiem ma tyle wspólnego co północ z południem.

Piszesz o tym, że Papierz przepraszał, i co z tego, mnie On nie interesuje, dla Ciebie widać to autorytet, jeżeli już tak piszesz to wiedz, że w Australii katolicki kler przeprosił ofiary pedofilii, a co wielebni, z Warwick?!
ONI nie przepraszają.

Z całym szacunkiem dla ciebie, ustosunkowałem się do do tej  głośnej sprawy, która wybuchła w Australi i komentarza naszej koleżanki w kwestii ew.oficjalnych przeprosin CK hipotetycznych.
Przyjąłem pozycje empatyczną, czynnego SJ,  który tak to widzi .
Takie spojrzenie maja, także katolicy w kwestii nie ślubnych dzieci księży i zachowań pedofilskich.
Jak widzisz dla wierzących różnych wyznań jest taki margines tolerancji na niemoralność.
Nie bronię żadnej organizacji religijnej, tej Straznicowej i  nie tylko. Napisałem co w moich oczach dyskwalifikuje tę organizacje mianowicie fałszowanie słowa itp. a nie uczynki.
Można przejawiać owoce ducha, robić dobre uczynki,  ale głosić inną ewangelię niż tą "którą nam przekazano" cytuję z pamięci jest się przeklętym, ten tekst NT dotyczył prawdziwych christos.

Nie ma się o co spierać, może nie doczytałeś do końca mojego komentarza.

Cześć
 


WIDZĘ MROKI

  • Gość
GreekNt, w odpowiedzi dałem Ci lubika, myślę, że to wystarczy za odpowiedź, pełną odpowiedź.
Pozdrawiam, przekłamanie Słowa Bożego na pewno jest dla nas płaszczyzną porozumienia, wyrwane z kontekstu wypowiedzi, nadinterpretacja Słowa, zmieniające się nauki, jednym słowem FAŁSZYWY PROROK.
Księga Powtórzonego Prawa wg. PNŚ rozdział 18: 20-22

"22 Jednakże prorok ośmielający się mówić w moim imieniu słowo, którego mu nie nakazałem mówić, lub mówiący w imieniu innych bogów, ów prorok umrze. 21 A jeśli powiesz w swym sercu: "Skąd będziemy wiedzieć, którego słowa nie mówił Jehowa?". 22 To gdy prorok mówi w imieniu Jehowy i słowo to się nie sprawdzi ani nie spełni, jest to słowo którego nie mówił Jehowa. Prorok mówił je z zuchwalstwa. Nie wolno ci się go ulęknąć."
 Podkreślenie dodałem

 Ileż to było końców świata? Myślę, że z datami i wątpliwościami w tym temacie się zetknąłeś. To właśnie w ubiegłym roku, w marcu gdy byłem na głoszeniu z nadzorcą służby, rozmówca, któryś już z kolei zagadnął o rok 1975, nadzorca w sposób enigmatyczny odpowiedział w zasadzie nie odpowiadając na postawione pytanie, jakoś do tego momentu, do tej rozmowy, dawałem sobie radę z samo boksowaniem, jednakże po tej rozmowie zabrałem się do analizy Strażnic z lat 60-tych i 70-tych do roku 1975 i się okazało że w sposób oczywisty przekaz był jeden, z chwilą gdy dobiegnie 6000 lat właśnie w roku 1975, od momentu stwarzania, na ziemi zapanuje nowy porządek, to że bracia pozbywali się majątków, porzucali pracę poszerzając szeregi pionierów nie wzięło się z niczego. W zeszłym roku na kongresach próbowali tę kwestię za mataczyć, pokazali filmik, wypowiedzi braci z tamtych dni, manipulacja, dla tych którzy ślepo wierzą, i nie mają nic wspólnego z Berejczykami, choć często o nich piszą w Strażnicach.
 W NSK, w polskich wydaniach, były podawane przykłady braci w stanach, którzy podejmowali właśnie takie inicjatywy by poszerzać szeregi pionierów. Rok 1975 minął i wielu bez pracy, majątków, jedynymi zwycięzcami okazali się CWANIACY z Biura Centralnego w Brooklynie.  Dużo, ba nawet bardzo dużo w tym zagadnieniu, znajdziesz na tym forum.
Mamy tu "strażnika" faktów, Roszada Jego pseudo artystyczne i wielu wielu innych, dla przykładu NNN który w tamtym czasie był aktywnym świadkiem i pamięta dobrze, jaki duch panował w zborach tamtych dni.

Jeremiasz w temacie fałszywego proroka pisze w 23:21
21" Nie posłałem tych proroków, a oni jednak pobiegli. Nie mówiłem do nich, a oni jednak prorokowali".
Cóż dodać, Biblia komentuje się sama.

A świetnie klamruje to Kaznodzieja 10:14
14 "A głupiec wypowiada wiele słów. Człowiek nie wie co będzie po nim, któż może mu powiedzieć?"

Ileż to słów wypowiadało i osadzało w słowie pisanym C.K. na przestrzeni lat, czas pokazał, że głupie to słowa, jedynie głupiec będzie słuchał słów głupca, jedynie ślepiec da się prowadzić ślepcowi.

Księga Objawienia natomiast płentuje temat fałszu Słowa Bożego 22:18
18 "Ja świadczę każdemu kto słyszy proroctwa tego zwoju: Jeżeli ktoś doda coś do tych rzeczy, Bóg doda mu plag zapisanych w tym zwoju."

Szczerze wątpię, czy oni w ogóle wierzą w boga. Z tego co wywnioskowałem to jedynie Russel podchodził do zagadnienia serio, choć jest to szersze i skomplikowane zagadnienie skoro był masonem, był narzędziem w szerszym planie? Rutherford samozwańczy prezes, alkoholik z pseudo "flaszka" wbrew testamentowi Russela, to już biznesmen, zresztą prawnik, wiedzący co robić, wszystko znajdziesz na tym forum, wielebne Ciało Kierownicze o tym Ci nie napisze. Każdy medal ma dwie strony.     


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Podoba mi się Twoja argumentacja, a ponadto czytając ją naszedł mnie taki wniosek - to by było trochę prześmiewcze w stronę oficjalnej nauki z poprzednich dziesięcioleci - że być może 'to pokolenie', to faktycznie to z 1914, bo przecież może jeszcze gdzieś na Ziemi żyć jakiś stary ktoś, kto choćby idąc tym wariantem ekstremalnym urodził się w tymże roku; przecież CK często podpiera swoje narzucające wnioski słowami Mistrza, że 'co niemożliwe u człowieka, to jest możliwe u Boga'. Może zachowuje On jeszcze przy życiu tego kogoś, a wyjdzie to na jaw gdzieś tam kiedyś po jakimś czasie.
W końcu ta kolejna zmiana CK nt. tłumaczenia proroctw, że lepiej widać ich spełnienie w czasie spełnienia lub po, może i tu mieć zastosowanie. Ale jeśli tak, to by oznaczało, że przestali wierzyć Jezusowi, że za dni 'tego pokolenia' domknie on ten system rzeczy. To tylko taka analiza w stylu 'co dalej, gdyby to faktycznie miało być to pokolenie'.

No i chcę uzupełnić Twoją wrzutę o swoje nowe znalezisko:
https://www.jwfacts.com/watchtower/blog/russell-not-a-freemason.php
Paul z www.jwfacts.com pośledził nt. rzekomej przynależności C.T. Russela do Loży
Masońskiej i ich odpowiedź jest przecząca.
Zastanawia jednak w tym kontekście fakt usytuowania jego mogiły w okolicy Centrum Masońskiego - a raczej odwrotnie, bo to mogiła była tam najpierw, a Centrum powstało dwie dekady temu - patrz zdjęcia otaczające to zdanie:
The pictures below, both at ground level and satellite, show that the Masonic Center was not in existence until 1996.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Nabonit

Dodam swoje 5 groszy. Ciało Kierownicze nie przeprosi ponieważ przepraszanie dla nich to oznaka słabości. Dodatkowo wiedzą, że jeśli np. zmienia nauki dotyczące wykluczenia, krwi itp. to setki jeśli nie tysiące jeśli nie dziesiątki tysięcy po prostu odejdzie ponieważ poczują się oszukani. Coraz trudniej im utrzymać organizację na właściwych torach ale kierunek się nie zmieni ponieważ nikt nie zamorduje nagle 8 panów z Warwick choć ktoś powinien ( w moim odczuciu). Mają fart dziadki z Warwick ponieważ odstępcy to bardzo porządni i myślący ludzie. Tak to już dawno były by próby uśmiercenia tych panów.

Troche z innej beczki:
Czy kojarzycie napaści na Świadków Jehowy tak jak ostatnio na zgromadzeniu rozpylono gaz? Albo jak w Sali Królestwa wybuchła bobmba? Albo nożownik w polsce zatakował siostrę? Atak w bułgarii na Salę Królestwa? Kojarzycie więcej takich akcji?
Nabonit


Offline greekNT


Szczerze wątpię, czy oni w ogóle wierzą w boga. Z tego co wywnioskowałem to jedynie Russel podchodził do zagadnienia serio, choć jest to szersze i skomplikowane zagadnienie skoro był masonem, był narzędziem w szerszym planie? Rutherford samozwańczy prezes, alkoholik z pseudo "flaszka" wbrew testamentowi Russela, to już biznesmen, zresztą prawnik, wiedzący co robić, wszystko znajdziesz na tym forum, wielebne Ciało Kierownicze o tym Ci nie napisze. Każdy medal ma dwie strony.     

Dziękuję za komentarz opatrzony wersetami .
Jak pisałem w którymś komentarzu rozważanie Straznicowych wykładni mnie nie pasjonuje już , potrafię na podstawie Biblii je podważyć.
Masz wątpliwość czy oni CK wierzą w Boga ? Szatan też wierzy ! 
Myślę, że wierzą, ale zapętlili się w tym wszystkim i wykładniami Rutherforda o czym świadczą manipulacje na przekładzie PNS. ,
Religie są oparte o finanse nie komentuje dalej ...

cześć


Offline HARNAŚ

greekNT czy Twoje cześć po każdym poście oznacza , ze nie masz ochoty już więcej na dyskusję w tym temacie  uważając , że wypowiedziałeś już wszystko co mądre i nie widzisz sensu dalszego rozprawiania? Bo poza twoim cześć to po raz pierwszy zgadzam się z tym co napisałeś.


Offline greekNT

greekNT czy Twoje cześć po każdym poście oznacza , ze nie masz ochoty już więcej na dyskusję w tym temacie  uważając , że wypowiedziałeś już wszystko co mądre i nie widzisz sensu dalszego rozprawiania? Bo poza twoim cześć to po raz pierwszy zgadzam się z tym co napisałeś.

Komu cześć temu cześć.
Jestem z tamtego pokolenia , wyrażam w ten sposób sympatie .

Cześć


Offline HARNAŚ

A ja jestem z pokolenia , które tego nie rozumie.