Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce  (Przeczytany 8233 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Grudzień, 2017, 22:02 »
Ja tan znawcą podatkowym nie jestem, ale słyszę od znajomych, że biznesmeni, jak budują, to są zwalniani z podatków, za to, że inwestują. :)
A jak zrobią jeszcze kawałek publicznej drogi, to już w ogóle pewnie nie płacą. ;D

Rada Gminy / Miasta uchwałą może ustanowić zwolnienie od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, jako jedną z form pomocy publicznej.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Grudzień, 2017, 22:42 »
Wtrącę swoje 3 grosze :) tak na sucho lub chłodno jak kto woli.

Budując budynek wydaje się że jak nowy to ho ho będzie stał pięknie i dumnie a inwestor jedynie będzie kosił trawę płacił za prąd gaz i wodę :)

Sielanka trwa w najlepszym wypadku 10 lat (nie licząc poprawek po budowlańcach oraz przeróbek nietrafionych pomysłów) i zaczynają się remonty i nakłady finansowe.

Po 20 latach okazuje się że piec do wymiany, dach porośnięty mchem, rynny i podbitka PCV spłowiałe i/lub spękane, estetyka sanitariatów prehistoryczna...

I teraz do sedna sprawy:
  Nawet mając w kalkulacji materiały + nowa działka + robocizna można pokusić się o decyzję sprzedać stare budować nowe.

A jeśli wykreśli się z listy robociznę  ;D ;D ;D

Aktualnie moje doświadczenie budowlane i moja kieszeń wskazują że koszty robocizny to około 50% a czasem 60% inwestycji mieszkaniowych.

Z ekonomicznego punktu widzenia dobrze jest sprzedawać stare sale i budować nowe A ZA 10 LAT SPRZEDAWAĆ PRAWIE NOWE I BUDOWAĆ NOWE :)


Offline Roszada

Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Grudzień, 2017, 10:04 »
Co do miasta Żory to kolega mi napisał:

Cytuj
Według mojej wiedzy w Żorach przy Alei Zjednoczonej Europy budują Salę Królestwa.
Jakieś dwa miesiące temu był ogrodzony i rozgrzebany plac budowy.


Offline 0.00

Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Grudzień, 2017, 05:51 »
Dziewiątka, nie masz pełnej, aktualnej informacji, znam sprawę od samego początku, sala za częścią mieszkalną dwupoziomowa, wszystko zgodne z przepisami, problemy z sąsiadami były ale to mezozoik, parking jest i to od dawna i odpowiednie wytyczne związane z parkowaniem, a klienci na starą salę są, czekam rozliczenia podanego oficjalnie zborowi.

Potwierdzam powyższe informacje od starszego, który jest mocno zaangażowany w budowę tej sali. Kupiec to chyba Wolni Chrześcijanie, czy jakoś tak.
A tak poza tym to naprawdę żal mi tych braci co harują w pocie czoła (dosłownie), żyły sobie wypruwają, podupadają na zdrowiu i to dosyć mocno i w imię czego.... Jehowy... wierutna bzdura  >:(
A i tak pewnie za kilka lat będzie do sprzedania ta sala....


"Co do miasta Żory to kolega mi napisał:

Cytuj
Według mojej wiedzy w Żorach przy Alei Zjednoczonej Europy budują Salę Królestwa.
Jakieś dwa miesiące temu był ogrodzony i rozgrzebany plac budowy."


Z tego co wiem to praktycznie jest na ukończeniu-idzie zgodnie z planem. Sala do oddania ma być na początku stycznia 2018.

« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2017, 05:55 wysłana przez 0.00 »