Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce  (Przeczytany 8231 razy)

Michał chlu

  • Gość
Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:22 »
Siemanko wszystkim,

Krótka pewna informacja z dziś. Dostałem telefon ze 100% pewna decyzja. Chyba nie jest tak słabo z kasa bo w tym roku 2018, w Polsce zostało zatwierdzone wybudowanie 20 nowych sal, a 30 zostanie wyremontowanych. Także ogólnie taki News bo nie wiem czy ktoś o tym informował.


Offline gedeon

Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:25 »
Siemanko wszystkim,

Krótka pewna informacja z dziś. Dostałem telefon ze 100% pewna decyzja. Chyba nie jest tak słabo z kasa bo w tym roku 2018, w Polsce zostało zatwierdzone wybudowanie 20 nowych sal, a 30 zostanie wyremontowanych. Także ogólnie taki News bo nie wiem czy ktoś o tym informował.

Ja nie widzę w tym sensacji, przecież salę buduje się nie za pieniądze korporacji tylko za krwawice głosicieli.
Szkoda że informator nie podał ile sal zostanie sprzedanych.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 20:26 wysłana przez gedeon »


Offline CEGŁA

Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:25 »
Ciekawe czy ta  informacja pójdzie do ogółu owieczek.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:26 »
Ciekawe ile sal zostanie wystawionych na sprzedaż?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:26 »
Ja nie widzę w tym sensacji, przecież salę buduje się nie za pieniądze korporacji tylko za krwawice głosicieli.
Poza tym jedne się sprzedaje, a drugie darmową siłą roboczą buduje. :-\
Czysty zysk.

Ale po co budować nowe, skoro ubywa głosicieli? :-\


Offline Asturia

Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:27 »
no nic, wybudują 20 nowych sal za kasę głosicieli, sprzedadzą 40-50, wyjdzie elegancki bilans dla 7 wspaniałych, i tak dalej
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 20:30 wysłana przez Asturia »


Michał chlu

  • Gość
Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:27 »
Ja nie widzę w tym sensacji, przecież salę buduje się nie za pieniądze korporacji tylko za krwawice głosicieli.

Od jakiegoś czasu już buduje się za hajs z organizacji. Jeśli zbory zbierały kasę na sale to musiały przekazać hajs do jednego worka i biuro decyduje gdzie powstaną nowe sale itp. Także jeśli CK nie wstrzymuje tych projektów które są nadzorowane przez BO w Polsce to tragedii z kasa nie ma.

Edit:
Odnośnie sprzedaży sal:
Sale były sprzedawane. Teraz zostało kilka chyba na sprzedaż. Około 10 z tego co wiem. Także więcej budują i remontują.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 20:29 wysłana przez Michał chlu »


Offline Roszada

Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:30 »
W 2010 roku tak pisali:

*** km 3/10 s. 4 Ciekawe osiągnięcia w służbie ***
Z przyjemnością informujemy, że 12 grudnia 2009 roku została oddana do użytku nowa Sala Zgromadzeń w Mostach koło Szczecina. W uroczystości uczestniczyło 1940 osób z całej Polski. To już ósmy tego typu obiekt w Polsce. W grudniu oddano do użytku również pięć nowych Sal Królestwa. Wznoszenie takich miejsc wielbienia jest możliwe dzięki błogosławieństwu Jehowy oraz szczodrym dobrowolnym datkom.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:32 »
W 2010 roku tak pisali:

*** km 3/10 s. 4 Ciekawe osiągnięcia w służbie ***
Z przyjemnością informujemy, że 12 grudnia 2009 roku została oddana do użytku nowa Sala Zgromadzeń w Mostach koło Szczecina. W uroczystości uczestniczyło 1940 osób z całej Polski. To już ósmy tego typu obiekt w Polsce. W grudniu oddano do użytku również pięć nowych Sal Królestwa. Wznoszenie takich miejsc wielbienia jest możliwe dzięki błogosławieństwu Jehowy oraz szczodrym dobrowolnym datkom.

No już od dłuższego czasu sale są budowane z dobrowolnych datków czyli z jednego wora ze tak powiem.


Offline Roszada

Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:43 »
Ot taka definicja sali królestwa z Życie i służba tego roku:

*** mwb17 maj s. 8  ***
Sale Królestwa są czymś więcej niż tylko budynkami; to miejsca wielbienia poświęcone Jehowie.

Może więc nie warto sprzedawać poświęconego Jehowie budynku? ;)


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:44 »
Jestem ciekawy czy WTS pobiera , jako firma , kredyty z banku na okreslone inwestycje . A jezeli tak ,to z jakiego ?
Czy BO w Polsce moze wystapic o kredyt inwestycyjny ?
Budowa i sprzedarz  sal krolestwa to  super geszeft . Koszty minimalne -zyski maksymalne .
W takiej sytuacji chyba zaden bank nie odmowilby kredytu .


Michał chlu

  • Gość
Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:46 »
Jestem ciekawy czy WTS pobiera , jako firma , kredyty z banku na okreslone inwestycje . A jezeli tak ,to z jakiego ?
Czy BO w Polsce moze wystapic o kredyt inwestycyjny ?
Budowa i sprzedarz  sal krolestwa to  super geszeft . Koszty minimalne -zyski maksymalne .
W takiej sytuacji chyba zaden bank nie odmowilby kredytu .

Nigdy o czymś takim nie słyszałem.


Offline CEGŁA

Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:51 »
20 Przybytków Szaleństwa wybudowanych w niewiadomo ile lat. W dodatku istnieje tylko kilka grup RKB naiwnych ochotników budowlanych. Cent nieruchomości w Polsce rosną, wiec bedzie sie za jakiś czas opłacać sprzedać. Kiedyś budowano szybciej i więcej. Widocznie amerykańcy maja wolniejsze czaszkownice.
Poza tym za takie pożyczki jakie udzielali zborom, a potem kazali je spłacać, Sala i tak zostawała własnością Głównego Biura, normalnie Rząd Polski wsadza za takie przekręty do więzienia. A tu dupa. Nie ma kogo wsadzić za takie przekręty firmy nonprofit.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 20:55 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:53 »
Nie będę wywoływać kolej "dyskusji", dlatego odniosę się do jednej kwestii.
Plany sprzedażowe sal królestwa są dużo większe niż się wydaje.
I plany te podano na spotkaniu zamianowanych odnosnie planów budowlanych w 2016r.
Jeśli Michał byłeś wtedy starszym to mogliśmy się widzieć na sali w Bełchatowie.
Więc jeśli byliśmy na tym samym programie to chyba wiesz ,że liczby odnośnie np. remontów były zupelnie inne.
Jednym słowem news bez dokumentu to dla mnie plotka.

Ps. Od 2016r. Liczba sal do sprzedaży się zwiększyła.



Offline Roszada

Odp: Hajs w organizacji - nowe sale w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Grudzień, 2017, 20:55 »
20 Przybytków Szaleństwa wybudowanych w niewiadomo ile lat.

1993:

*** yb94 s. 246 Polska ***
W maju roku 1993 bracia mieli 644 własne Sale Królestwa. Poza tym 257 sal najmowano, a 130 innych było w budowie.


W 1995:

W Polsce w ciągu 18 miesięcy zbudowano i oddano do użytku 81 nowych Sal Królestwa.

W 1997 pisano:

*** yb97 s. 26 Świadkowie Jehowy — sprawozdanie roczne 1997 ***
W Polsce w zeszłym roku oddano do użytku 64 Sale Królestwa!

W 1999 pisano:

*** km 1/99 s. 3 W dalszym ciągu wspierajmy budowę nowych obiektów teokratycznych ***
Jakże wiele radości sprawia rozrastająca się ziemska organizacja Jehowy! W naszym kraju powstało w minionym roku służbowym 30 nowych zborów, zbudowano i oddano do użytku 52 nowe Sale Królestwa.

W 2003 pisano:

*** km 9/03 s. 1 List z Biura Oddziału ***
Ponadto Regionalne Komitety Budowlane ofiarnie pomagają przy wznoszeniu nowych i renowacji już istniejących Sal Królestwa. Trwają prace nad kolejnymi 36 takimi obiektami.