Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)  (Przeczytany 8123 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« dnia: 02 Grudzień, 2017, 15:59 »
W książce Zorganizowani (tej zaktualizowanej) napisano na s. 142 w ak. 30 co załączam. Mógłby mi ktoś wyjaśnić autorytatywnie co ŚJ rozumieją przez przyłączenie się do jakiejś świeckiej organizacji, której cele są sprzeczne z naukami biblijnymi [tj. naukami CK]? O jakie organizacje chodzi?


Offline Estera

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień, 2017, 16:56 »
W książce Zorganizowani (tej zaktualizowanej) napisano na s. 142 w ak. 30 co załączam. Mógłby mi ktoś wyjaśnić autorytatywnie co ŚJ rozumieją przez przyłączenie się do jakiejś świeckiej organizacji, której cele są sprzeczne z naukami biblijnymi [tj. naukami CK]? O jakie organizacje chodzi?
   Na przykład, Gorszycielu, ktoś wstępuje do jakiejś partii.
   Albo przyłącza się oficjalnie do innej religii, np., KK, ale nie informuje o tym starszych zboru.
   U mnie w zborze był przypadek, że starsi dowiedzieli się o przyjętej transfuzji krwi i od razu padł komunikat o odłączeniu człowieka ze zboru.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień, 2017, 16:57 »
Panowie Gorszycielu i Roszado !  Ciagle napotykam ostatnio wasze osobiste docinki . Na dluzsza mete to staje sie nudne .
Od osobistych potyczek jest  Priv.
Albo trzymacie sie tematu albo  zlazcie z nocnika ! PLEASE :-[ :-[ :-[


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień, 2017, 17:08 »
A ja tylko przypomnę, że Gorszyciel grzecznie poprosił o poradę w interpretacji pewnego zapisku.
I o tym jest temat wątku.
Estero zapomniałem, po raz kolejny, że byłaś starszą..
A transfuzja to coś innego niż przyłączenie się do innej organizacji.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudzień, 2017, 17:10 »
W książce Zorganizowani (tej zaktualizowanej) napisano na s. 142 w ak. 30 co załączam. Mógłby mi ktoś wyjaśnić autorytatywnie co ŚJ rozumieją przez przyłączenie się do jakiejś świeckiej organizacji, której cele są sprzeczne z naukami biblijnymi [tj. naukami CK]? O jakie organizacje chodzi?

"(…)przyłączenie się do jakiejś świeckiej organizacji, której cele są sprzeczne z naukami biblijnymi i na której ciąży z tego powodu wyrok Jehowy Boga>” Zorganizowani s. 142 w ak. 30

...np. takie przyłączenie się do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest ono przeczne z naukami orgowskimi twu.. biblijnymi i ciąży na tej organizacji wyrok Jehowy Boga. ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2017, 17:13 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudzień, 2017, 17:14 »
   No właśnie, nie zapominaj.
   Tak, transfuzja, to coś innego, niż przyłączenie się np., do jakiejś partii, czy organizacji, to prawda.
   Mój punktowcu.
    ;) ;)

Estero..
Po raz kolejny przypomnę, że mam piękna żonę.
Więc nie pisz MÓJ.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Grudzień, 2017, 17:18 »
W książce Zorganizowani (tej zaktualizowanej) napisano na s. 142 w ak. 30 co załączam. Mógłby mi ktoś wyjaśnić autorytatywnie co ŚJ rozumieją przez przyłączenie się do jakiejś świeckiej organizacji, której cele są sprzeczne z naukami biblijnymi [tj. naukami CK]? O jakie organizacje chodzi?

Hej Estera wyczerpała temat. Zazwyczaj takie osoby sa świadome swojego wyboru dlatego nie ma sensu powoływać komitetu tylko uznaje się takie osoby za odliczające się.

Chodzi o partie polityczne a może nawet chodzić o fundacje charytatywne które popierają inne religie. Gdybys miał jakieś konkretne pytanie dotyczące konkretnej organizacji to wal do mnie na Prv


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Grudzień, 2017, 17:22 »
   Inaczej brzmi MÓJ, a inaczej "mój punktowcu", więc nie wyrywaj z kontekstu.
   I nie próbuj nieczego sugerować.
   W kierunkach, o których mi nawet myśli nie powstają.

Spokojnie nie jesteś w moim typie.


Offline Sebastian

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Grudzień, 2017, 17:51 »
co prawda jestem bardziej młodszy niż starszy :) ale spieszę z wyjaśnieniem...

w języku niestrażnicowym przymiotnik "świecki" zazwyczaj odnosi się do organizacji niekościelnych albo organizacji kościelnych ale skupiających osoby nie związane ślubowaniem kapłańskim lub zakonnym. I tak np. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ma charakter świecki, ale kształcące kapłanów seminarium duchowne nie ma charakteru świeckiego.

w innym ujęciu "świecki" tzn. niekościelny (i wg takiej klasyfikacji ani KSM ani seminarium nie są uważane za świeckie, a "świeckie" jest np. "stowarzyszenie filatelistów).

i teraz dochodzimy do sedna: pojęcie "świecki" jest przez strażnicę rozumiane zupełnie inaczej...

organizacja "świecka" organizacja, to (w języku strażnicowym) dowolna organizacja "należąca do tego złego skazanego na zagładę szatańskiego świata", a więc np.: Platforma Obywatelska, PiS, Kościół Katolicki, Związek Kombatantów RP, Związek Harcerstwa Polskiego, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, ZBOWiD, Ruch Narodowy, Liga Obrony Kraju, itd.

oczywiście organizacja może mieć charakter świecki ale jednocześnie nie mieć celów sprzecznych ze strażnicą - np. strażnica (przynajmniej deklaratoryjnie) zachęca do płacenia podatków, a zatem Stowarzyszenie Księgowych w Polsce czy Stowarzyszenie Doradców Podatkowych będą organizacjami świeckimi, ale jednocześnie nie będą objęte strażnicowym zakazem przynależności (obliczanie konkretnej wysokości zobowiązań podatkowych wydaje się w pełni zgodne z nauczaniem Jezusa aby "oddać Cezarowi to co cesarskie" i na pewno nie narusza żadnego strażnicowego przykazania).

co prawda strażnica nigdy nic nie pisała o rajskiej księgowości (więc świadkowie Jehowy raczej oczekują niezbiurokratyzowanego raju w którym nie będzie księgowości) i raczej wg nich w raju nie będzie redystrybucji dochodów ("nie będą siać aby kto inny zbierał" wg Izajasza) ale aktywny świadek Jehowy jak najbardziej może być księgowym i należeć do stowarzyszenia skupiającego księgowych (niewskazane byłoby jednak kandydowanie do zarządu krajowego)

dozwolona jest przynależność do cechów rzemieślniczych itp. (nie wiem jak obecnie, ale kiedyś taka przynależność była nawet obowiązkowa wg praw Cezara).

ale już np. członkostwo w Światowym Związku Byłych Żołnierzy Armii Krajowej (jeśli przekręciłem nazwę, przepraszam) byłoby BARDZO niemile widziane

tym bardziej, jeśli ktoś wstąpiłby do Legii Cudzoziemskiej (sprzeczność z nauczaniem strażnicy jest tak rażąca że nawet nie ma sensu powoływać komitetu sądowniczego)
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2017, 18:17 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Matylda

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Grudzień, 2017, 18:10 »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Grudzień, 2017, 18:28 »
Sebastianie, a np. organizacją świecką, do której przyłączenie się będzie uznane za odłączenie się, będzie Uniwersytet Warszawski?


Offline Sebastian

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Grudzień, 2017, 18:44 »
cały uniwersytet (w przeciwieńśtwie do np. Szkoły Wyższej Marynarki Wojennej) przypuszczalnie nie jest objęty "strażnicową klątwą" :) ale katedra filozofii na takim uniwersytecie może być BARDZO niemile widziana...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Grudzień, 2017, 19:16 »
cały uniwersytet (w przeciwieńśtwie do np. Szkoły Wyższej Marynarki Wojennej) przypuszczalnie nie jest objęty "strażnicową klątwą" :) ale katedra filozofii na takim uniwersytecie może być BARDZO niemile widziana...

Ale, ex definitione, uniwersytet jest jakąś świecką organizacją, której cele są sprzeczne z naukami biblijnymi. Prowadzę rokrocznie zajęcia w Instytucie Filozofii z łaciny dla studentów I roku filozofii. I nie unikam ich. Gdyby starsi wiedzieli, uznaliby mnie za odłączonego?


Offline coma

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Grudzień, 2017, 19:27 »
Nie uznaliby Cię za odłączonego. Nie za filozofię. Najpewniej miałbyś kilka rozmów  ze starszymi w tej sprawie.Dużo zależy od tego na jakich byś trafił starszych.
Faktem jest, że takie rozmowy ma się nawet za studia zahaczające w jakiś sposób o filozofię. Niestety nie znam przypadku, żeby ktoś szedł w zaparte- znany mi przypadek szybko zrezygnował ze studiów.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Grudzień, 2017, 19:35 »
Jeśli za przyłączenie się do wspólnoty akademickiej na uniwersytecie nie grozi odłączeniem się to oznacza, że uniwersytet jest organizacją, której cele nie są sprzeczne z zasadami biblijnymi.