Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)  (Przeczytany 8125 razy)

Offline Sebastian

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Grudzień, 2017, 19:51 »
Jeśli za przyłączenie się do wspólnoty akademickiej na uniwersytecie nie grozi odłączeniem się to oznacza, że uniwersytet jest organizacją, której cele nie są sprzeczne z zasadami biblijnymi.
sprawa jest niejasna i dużo zależy od (1) sposobu tłumaczenia się "winowajcy" (2) horyzontów umysłowych starszyzny.

nauczasz studentów kierunku filozofia ale przedmiotem który wykładasz jest łacina. A zatem nie wpajasz studentom "trucizny" (za jaką uchodzi "filozofia tego świata") uczysz ich jedynie języka, a w ramach tych zajęć akademickich nie propagujesz "religii fałszywej", nie wymagasz np. wyrecytowania po łacinie żadnych katolickich modlitw.

ale jak trafiłbyś na "beton" to zacytują Tobie że Saul z Tarsu poczytywał swoje wykształcenie świeckie za "stertę śmieci" i doradzą Tobie żebyś zwolnił się z pracy na uniwersytecie i zatrudnił przy grabieniu liści albo odgarnianiu śniegu łopatą ;)

sumując: lepiej sam nie chwal się w zborze niczym związanym z pracą zawodową a jakbyś już został wezwany przed komisję śledczą to strugaj wariata że naśladujesz Saula z Tarsu który na Aeropagu głosił ewangelię filozofom greckim.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Grudzień, 2017, 20:59 »
ale jak trafiłbyś na "beton" to zacytują Tobie że Saul z Tarsu poczytywał swoje wykształcenie świeckie za "stertę śmieci" i doradzą Tobie żebyś zwolnił się z pracy na uniwersytecie i zatrudnił przy grabieniu liści albo odgarnianiu śniegu łopatą ;)

Już tak miałem niejednokrotnie. A nie wiedzieli o studentach filozofii, a tylko o pracy na uczelni. Łącznie z zachętą do rzucenia pracy, aby móc zrobić postępy. Tyle że gadali, zamiast uznać mnie zaocznie za odłączonego. Wszak łamię tę zasadę z Zorganizowanych. Nie jest gdzieś ona dokładnie w Paście wyłożona?

sumując: lepiej sam nie chwal się w zborze niczym związanym z pracą zawodową a jakbyś już został wezwany przed komisję śledczą to strugaj wariata że naśladujesz Saula z Tarsu który na Aeropagu głosił ewangelię filozofom greckim.

Właśnie chciałbym, żeby mnie za to wywalili! Może to ocknie moją żonę...


Offline Sebastian

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Grudzień, 2017, 21:35 »
nie wywalili zaocznie bo jednak kwestia niezgodności celów uniwersytetu z nauczaniem biblijnostrażnicowym jest "nieco" dyskusyjna.

jakbyś zapisał się do Legii Cudzoziemskiej to sprawa jest jasna. Jesteś płatnym najemnikiem (żołnierzem zabijającym dla pieniędzy) i łamiesz konkretne przykazanie.

w przypadku Legii Cudziemskiej (że to tak ujmę pół żartem pół serio) wystarczy upewnić się że naprawdę chodzi o "tę" Legię Cudzoziemską (a nie np. o jakiś klub piłkarski w którym cudzoziemcy grają w piłkę nożną :) ) i jak się okaże że ochrzczony głosiciel Jan Kowalski faktycznie chce zabijać dla pieniędzy to praktycznie nie ma o czym gadać tylko "można i trzeba" od ręki zredagować komunikat do wygłoszenia na zebraniu...

a w przypadku pracy na uniwersytecie sprawa nie jest "aż tak" :) jednoznaczna.

swoją drogą casus naprawdę ciekawy.

wykładanie matematyki wydaje mi się jednoznacznie niepodpadające.
wykładanie ewolucjonizmu czy marksizmu leninizmu wydaje mi się jednoznacznie zabronione.

ale wykładanie języka jakim jest łacina (z uwzględnieniem że sam język to "nic takiego", ale jednocześnie tenże język jest narzędziem w rękach bezbożników, "strzykawką" przy pomocy której później "pacjentom" aplikowana jest "trucizna" w postaci "bezbożnej mądrości tego świata")...

szczerze mówiąc, sam nie wiem...

będąc starszym zboru miałbym dylemat czy wywalić Ciebie czy jednak nie wywalać...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline PoProstuJa

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Grudzień, 2017, 00:03 »
Właśnie chciałbym, żeby mnie za to wywalili! Może to ocknie moją żonę...

Gorszycielu fajna strategia - chcesz żeby starsi Cię wywalili z organizacji, aby obudzić swoją żonę.
Ale może być i tak, że ona przestałaby się do Ciebie odzywać!

Nie martw się - obecnie są coraz bardziej sprzyjające czasy dla "odstępców". W Internecie znów zaczęli pisać o pedofilii u Świadków, tylko czekać aż zaczną o tym mówić w telewizji. Może to akurat otworzy Twojej żonie oczy?


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Grudzień, 2017, 00:43 »
Chodzi o partie polityczne a może nawet chodzić o fundacje charytatywne które popierają inne religie. Gdybys miał jakieś konkretne pytanie dotyczące konkretnej organizacji to wal do mnie na Prv

Jak pytanie padło publicznie, to i publicznie będziemy dyskutować.
Czy przynależność do PCK to odłączenie się?
A do ZHP? To może chociaż do 'zuchów'?
A PKP, PZU, ZUS???
A przynależność do samorządu szkolnego?
A przynależność do zarządu wspólnoty mieszkaniowej?
A praca w WAM?
Czy koka-kola jest organizacją świecką, której cele są sprzeczne z naukami biblijnymi???
Reszty nawet nie chce mi się pisać.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Grudzień, 2017, 12:20 »
No właśnie. To są poważne pytania wbrew pozorom, bo zdanie ze Zorganizowanych przy zero-jedynkowo...


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Grudzień, 2017, 12:42 »
Jak pytanie padło publicznie, to i publicznie będziemy dyskutować.
Czy przynależność do PCK to odłączenie się?
A do ZHP? To może chociaż do 'zuchów'?
A PKP, PZU, ZUS???
A przynależność do samorządu szkolnego?
A przynależność do zarządu wspólnoty mieszkaniowej?
A praca w WAM?
Czy koka-kola jest organizacją świecką, której cele są sprzeczne z naukami biblijnymi???
Reszty nawet nie chce mi się pisać.

Drogi Moyses zapomniałeś o kupowaniu ludwika..
A tak na poważnie przyłączenie się do organizacji świeckiej , nie jest automatycznie odłączeniem się z organizacji..


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Grudzień, 2017, 14:48 »
Drogi Moyses zapomniałeś o kupowaniu ludwika..
A tak na poważnie przyłączenie się do organizacji świeckiej , nie jest automatycznie odłączeniem się z organizacji..

Nie? Ja tak czytam w Zorganizowanych przecież...


Offline Sebastian

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Grudzień, 2017, 15:24 »
organizacja "zewnętrzna" jest zakazana gdy spełnia _łącznie_ dwa warunki (1) jest świecka (2) ma cele sprzeczne z nauczaniem strażnicy.

legia cudzoziemska (zrzeszająca płatnych najemników zabijających za pieniądze) jest jednoznacznie niedozwolona

stowarzyszenie księgowych w Polsce jest "świeckie" ale cele ma "wporzo" (płacenie podatków cezarowi a zatem także obliczanie wysokości podatków jest dozwolone; trudno także przyczepić się do jakichkolwiek niepodatkowych zadań księgowego, np. do inwentaryzowania ile cukru cukrownia fizycznie zgromadziła w posiadanym przez tę cukrownię magazynie albo ile ta sama cukrownia zarobiła netto a ile brutto sprzedając cukier do hurtowni)

ZUS to pobieracz haraczu dla państwa (a więc organ podatkowy) o nieco dziwacznej nazwie, ale św. Paweł wyraźnie naucza że "komu podatek temu podatek, komu cło cło" a więc Cezar ma prawo nadawać podatkom dowolnie dziwaczne nazwy a chrześcijanin każdy taki haracz czy podatek ma zapłacić (haracz dla państwa może się nazywać podatek, cło, składka, myto, kopytkowe, itd. itp. może się nawet nazywać "wyraz wdzięczności dla kota prezesa", każdy taki haracz trzeba zapłacić i już, tutaj sprawa jest jasna)

co do uniwersytetu, to myślę że nauczanie ewolucjonizmu jest jednoznacznie niedozwolone a matematyki jednoznacznie niepodpadające, a zakres obowiązków służbowych Gorszyciela jest na tyle trudny do oceny z pkt widzenia strażnicy że (zależnie od kaprysu starszyzny) można go albo wywalić albo zostawić.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Grudzień, 2017, 15:33 »
Nie? Ja tak czytam w Zorganizowanych przecież...

To jest trochę tak jak z pewnymi przepisami w polskim prawie.
Niektóre są "martwe" mimo, że należy ich przestrzegać.
Żeby być dobrze zrozumianym podam przykład.
Nie możesz nosić pewnych oznaczeń jeśli chodzi o stopień wojskowy czy flagi w pewnych miejscach, jeśli realnie nie masz takiego stopnia itd..( od razu napiszę, że nie chce bawić się w zasadność czy interpretacje prawa to tylko przykład).
Więc jeśli kupisz kurtkę z niemiecką flagą i jakąś "gwiazdką" to powinieneś to zedrzeć.. ;)bo jest za to określona kara.
Ale czy ktoś widział zatrzymanie takiej osoby na mieście lub podczas grzybobrania i wlepienie mandatu?
Jeśli tak to puśćcie lotka ;)
Wracając do tematu.Jeśli będziesz się z tym obnosił na pewno zwróci to uwagę.
I wtedy zaczną się rozmowy,pytania czy w końcu zaproszenie na komitet.
Dla mnie jest to martwy przepis.
10 lat temu sługa z mojego zboru zaangażował się w pomoc bezdomnym.Była to oficjalna instytucja która dawała jedzenie i ciuchy bez względu na wyznanie.
Było mnóstwo pytań, ale miał godziny i był na zebraniach więc "dupa" nic nie mogli mu zrobić.
Jednak zmienił się NO i dobrał się do sługi bo nie stawiał sobie celów duchowych(czytaj nie garnał się do starszego).
I tak można dywagować nad prawie każdym zapiskiem w wtsie.
Najwięcej zależy od wtsowskich "policjantów"


Offline Sebastian

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Grudzień, 2017, 15:35 »
A tak na poważnie przyłączenie się do organizacji świeckiej , nie jest automatycznie odłączeniem się z organizacji..
Nie? Ja tak czytam w Zorganizowanych przecież...
organizacje świeckie są zakazane <=> (wtedy i tylko wtedy) gdy cele tej organizacji są sprzeczne z nauczaniem strażnicy

do uniwersytetu można podejść liberalnie (i uznać że "poszczególne frakcje są dozwolone" :) a więc katedra matematyki jest spoko a katedra marksizmu leninizmu jest podpadnięta) ale

można także uznać że cały uniwersytet to jest "bezbożna mądrość tego świata" i można zająć skrajne stanowisko że nauczanie łaciny na uniwersytecie komuś tam będzie przypominało np. pracę w wojskowym zakładzie poligraficznym (nie produkuje karabinów ale np. druki awansu na stopień oficerski i przez to że jest to "produkcja dla wojska" to mu "nie wolno i już").
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Grudzień, 2017, 18:43 »
Czy da się jakoś sprowokować starszych do działań sądowniczych w moim wypadku, ale z powodu samego Uniwersytetu, albo ewentualnie zapisania się do jakiegoś towarzystwa naukowego?


Offline Sebastian

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Grudzień, 2017, 18:57 »
zapisz się do jakiegoś towarzystwa ewolucjonistycznego - komitet murowany
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Grudzień, 2017, 18:59 »
Czy da się jakoś sprowokować starszych do działań sądowniczych w moim wypadku, ale z powodu samego Uniwersytetu, albo ewentualnie zapisania się do jakiegoś towarzystwa naukowego?
"mądrość tego szatańskiego świata" jest jak krew :) tzn. trzeba się jej wystrzegać, ale jednocześnie musimy pamiętać że niektóre frakcje (np. katedra matematyki) są dozwolone :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Michał chlu

  • Gość
Odp: Prośba o interpretację do starszych (odłączenie)
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Grudzień, 2017, 19:07 »
Czy da się jakoś sprowokować starszych do działań sądowniczych w moim wypadku, ale z powodu samego Uniwersytetu, albo ewentualnie zapisania się do jakiegoś towarzystwa naukowego?

Wątpię