Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org  (Przeczytany 9052 razy)

Michał chlu

  • Gość
Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Listopad, 2017, 11:44 »
Pytam ciebie kto twoim zdaniem lepiej niż ŚJ tłumaczy Biblię ? Dasz radę czy znowu niewygodne pytanie ? ;)

Polecam King James :)


Offline Szarańcza

Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Listopad, 2017, 12:18 »
crazyexjw jako jeszcze arcykapłan uniknąłeś odpowiedzi na pytania:
1. W jakim celu jesteś na tym forum?
2. Co mogłoby Cię przekonać, że ŚJ to jednak nie jest religia prawdziwa a CK kłamie?


Offline Bruner

Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Listopad, 2017, 14:33 »
Jako ciekawostkę podam, że w Biblii Gdańskiej 2Tes 2:1-2 jest mowa o dniu Chrystusowym.... Jakim cudem Syn zamienił się w Ojca nie mam pojęcia...


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Listopad, 2017, 14:45 »
Liczne i ważne kodeksy 2 Tes 2,2 mają CHRISTOU (=Chrystusa) zamiast KYRIOU (=Pana). Kilka kodeksów ma też KYRIOU IESOU (=Pana Jezusa).


Offline Gremczak

Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Listopad, 2017, 14:46 »
Jakim cudem Syn zamienił się w Ojca nie mam pojęcia...
Może nie zamienił ,tylko stał się ojcem.To chyba proste.A co nie może ktoś być synem i ojcem jednocześnie.


Offline Startek

Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Listopad, 2017, 21:41 »
Tak jest, jak jest napisane:

Niektórzy uważają, że mogą sami interpretować treść Biblii. Jednak w 1919 roku wyniesiony do chwały Jezus ustanowił wiernego niewolnika, żeby przekazywać pokarm duchowy wyłącznie za jego pośrednictwem. Posługuje się nim, by pomagać swoim naśladowcom zrozumieć Biblię i stosować się do zawartych w niej wskazówek” (Strażnica listopad 2016 s. 16).
Roszada jak to jest  ,  strażnica z lipca 2013  napisali że Jezus dopiero ustanowi niewolnika kiedy przyjdzie z wielką chwałą i mocą w przyszłości .   To kto ustanowił niewolnika  według tej strażnicy ?


Offline Światus

Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Listopad, 2017, 23:29 »
Roszada jak to jest  ,  strażnica z lipca 2013  napisali że Jezus dopiero ustanowi niewolnika kiedy przyjdzie z wielką chwałą i mocą w przyszłości .   To kto ustanowił niewolnika  według tej strażnicy ?

Prawdopodobnie chodzi o szczegóły, czyli; "ustanowi... nad całym swym mieniem".
Teraz niewolnik rozdaje pokarm...
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Tusia

  • Gość
Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Listopad, 2017, 00:07 »
Teraz niewolnik rozdaje pokarm...

Co rozdaje? Przecież on cały czas cuchnie. Kto to je?  ;D


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Listopad, 2017, 07:13 »
crazyexjw jako jeszcze arcykapłan uniknąłeś odpowiedzi na pytania:
1. W jakim celu jesteś na tym forum?
2. Co mogłoby Cię przekonać, że ŚJ to jednak nie jest religia prawdziwa a CK kłamie?
Podkreślenie moje.

Jest na tym forum by mącić, wykonywać polecenia "mąciwody", wstawiać wrzutki nie na temat, przekierowywać dyskusje, ot i cała prawda. Jak to czytamy w jednym  z wpisów: "Nie karmić trolla .......szkoda prądu".
Pozdrawiam


Offline Szarańcza

Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Listopad, 2017, 12:35 »
Mając na uwadze, że po drugiej stronie jednak siedzi człowiek chciałam spróbować swoich sił.
Jednak po kilku wymienionych z tym osobnikiem postach doszłam do tego samego wniosku co Ty WIDZĘ MROKI.
W tym czasie ten troll był dla mnie - żebym coś mogła zrozumieć. Dlatego uważam, że jak komuś się chce to niech sobie z nim pisze. Trzeba też pamiętać, że to forum odwiedzają także obecni ŚJ - dzięki takim trollom mogą dostrzec różnicę i zastanowić się z kim bardziej się identyfikują.

Pytania, które zacytowałeś są do niego. Jeśli je przeczytał to jego mózg będzie chciał na nie odpowiedzieć (zakładając, ze ma mózg bo przecież nikt jego mózgu nigdy nie widział ;)). Czekam na jego odpowiedź, jeżeli nie odpowie kończę go karmić - zgodnie z życzeniami kilku użytkowników.


Offline Villa Ella

Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Listopad, 2017, 13:19 »
W tym problem, Szarańczo, że my go znamy już świetnie... Występował na tym forum pod różnymi nickami. Ja wiem, że to człowiek i jak każdy ma prawo przedstawić tutaj swoje poglądy i przemyślenia. Dopóki to robił było dobrze.  Jednak po kilku postach, gdy nikt nie podzielał jego sposobu myślenia, zaczynały mu pyszczać nerwy. Najpierw, niezależnie od tematu wątku wypisywał podobne treści, atakując innych, potem już bezpośrednio obrażał i wyzywał innych użytkowników. W każdym jego wcieleniu, dochodziło do podobnej eskalacji agresji. Czasem po kilkunastu postach, czasem już po kilku. Dlatego uważam, że jest to osoba chora psychicznie. Jego styl pisania jest bardzo charakterystyczny więc rozpoznawany jest niemal od razu i nikomu już nie chce się z nim pisać, tym bardziej, że to tylko lanie wody na jego młyn. Dostawał od moderatorów szansę, najpierw ostrzeżenia, potem moderację, a ostatecznie bana. I wracał pod innym nickiem, powtarzając cały ten cyrk.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Szarańcza

Odp: Dlaczego ŚJ zmieniają niektóre swoje wierzenia? - wg jw.org
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Listopad, 2017, 14:52 »
Wiem, że go znacie i rozumiem, że wiele osób nie ma siły z nim pisać.
Każdy akceptuje regulamin wchodząc na forum więc i on powinien się dostosować. Moderatorzy zapewne też mają ciekawsze rzeczy do roboty niż sprzątanie forum.

Czy jest chory psychicznie, nie wiem. To może stwierdzić jedynie psychiatra. A może włazi tu i tylko ma z nas ubaw? Jeśli tak, życzę mu dużo śmiechu, bo jak każdy wie śmiech to zdrowie.

Ogólnie rzecz ujmując zgadzam się z M, który kiedyś napisał, że takie osoby/osoba do pewnego momentu nakręcają dyskusję.
O ile "starzy" użytkownicy mogą już być nimi poirytowani to dla osób zewnętrznych mogą stanowić bodziec aby dołączyć do naszej społeczności.
Wiedzy w różnych wątkach jest tu dostatek ale nie oszukujmy się - ludzie najczęściej są ciekawi co aktualnie w trawie piszczy i czytają głównie najświeższe wątki.

Dlatego proszę o wyrozumiałość dla nowych i starych, którzy podejmują rzuconą rękawicę.