Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?  (Przeczytany 8275 razy)

Offline Roszada

Towarzystwo Strażnica tak oto pisało o roku 1931 i określeniu Świadkowie Jehowy:

(...) wobec czego z radością przyjmujemy imię, jakie wyszło z ust Pańskich, mając życzenie, byśmy byli znani i nazwani po następującem imieniu: Świadkowie Jehowy. – Izajasza 43:10-12; 62:2; Objawienie 2:17” (Królestwo nadzieja świata 1931 s. 34 [fragment rezolucji Nowe imię]).

„To »nowe imię«, które usta Boże mianowały, było i jest: »świadkowie Jehowy« (Izajasza 62:2; 65:15; Objawienie 2:17)” („Prawda was wyswobodzi” 1946 s. 291).

„»(...) wobec czego z radością przyjmujemy imię, które wymieniły usta Pana Boga, i pragniemy być znani pod tym imieniem i nazywani tym imieniem, mianowicie świadkowie Jehowy. – Izaj. 43:10-12; 62:2; Obj. 2:17«.” („Nowe niebiosa i nowa ziemia” 1958 [ang. 1953] s. 242).

   „»(...) Z radością więc obieramy i przyjmujemy imię, które Pan Bóg wypowiedział swymi ustami, i pragniemy, by nas znano pod tym imieniem i nazywano nim, a mianowicie: Świadkowie Jehowy (Izaj. 43:10-12)«.” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 156).

*** Człowiek poszukuje Boga 1994 s. 358 ***
W lipcu 1931 roku w Columbus w stanie Ohio odbyło się zgromadzenie Badaczy Pisma Świętego, na którym tysiączne rzesze przyjęły rezolucję głoszącą między innymi: „Z radością więc obieramy i przyjmujemy imię, które Pan Bóg wypowiedział swymi ustami, i pragniemy, by nas znano pod tym imieniem i nazywano nim, a mianowicie: Świadkowie Jehowy”.

Czy rzeczywiście Jehowa wypowiedział to "imię" to znaczy "Świadkowie Jehowy" w roku 1931?

Okazuje się, że Sędzia Rutherford stosował je już co najmniej od rok 1926:

„Praca nowego stworzenia podczas jego pobytu na ziemi może być streszczona słowami: »Świadkowie Jehowy.«” (Stworzenie 1928 [ang. 1927] s. 372 [ang. s. 342 – "Witness for Jehovah."]).

"On musi być świadkiem dla Jehowy..." (Strażnica 15.10 1926 s. 313 [ang. 15.09 1926 s. 281]).

Kilka razy pada termin Świadkowie Jehowy w latach 1927-1930 w Strażnicach, ang. Złotym Wieku, Bulletin, Rocznikach 1927-1930, książkach Proroctwo (1929) i Światło (1930).

Czy więc Jehowa coś szczególnego powiedział w roku 1931?

Czy prawdą jest to, że w roku 1931 w nocy o drugiej coś takiego wymyślił Sędzia Rutherford, skoro używał tego określenia wiele razy wcześniej?

   „Teraz jesteśmy świadkami Boga Jehowy i ta nazwa jasno mówi ludziom, kim jesteśmy i co robimy (...). ‘Wierzę, że doprowadził do tego Bóg Wszechmocny, ponieważ brat Rutherford powiedział mi osobiście, iż kiedy się przygotowywał do tego zgromadzenia, obudził się pewnej nocy i zadał sobie pytanie: »Po co właściwie zaproponowałem zorganizowanie międzynarodowego kongresu, jeśli nie mam żadnego specjalnego przemówienia ani orędzia? Po cóż zgromadzać ich wszystkich?« Zaczął się nad tym zastanawiać i przyszedł mu na myśl 43 rozdział proroctwa Izajasza. Wstał o drugiej rano, usiadł przy biurku i zanotował stenograficznie szkic przemówienia na temat Królestwa będącego nadzieją świata i na temat nowego imienia. Wszystko, co wyraził w wygłoszonym później przemówieniu, przygotował owej nocy, około drugiej nad ranem. Nie miałem i nie mam najmniejszej wątpliwości, że Pan nim kierował w tej sprawie, i że Jehowa życzy sobie, byśmy nosili to imię, a my jesteśmy bardzo szczęśliwi, iż je nosimy’.” (Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975 Nadarzyn, bez daty wydania, s. 68).


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad, 2017, 18:53 »
Okazuje się, że już w roku 1925 Sędzia zapewniał swoich głosicieli, że są „jedynymi świadkami Jehowy na ziemi”:

„Którzy są obecnie jedynemi świadkami Jehowy na ziemi?” (Strażnica 01.10 1925 s. 297 [ang. 01.09 1925 s. 263]).

Co więc mają z tym wspólnego usta Jehowy w roku 1931 czy ogłoszenie tego na kongresie przez Sędziego?

Oczywiście wcześniej Świadkiem Jehowy była demoniczna piramida, w którą Towarzystwo nakazywało wierzyć:

   „Wielka Piramida jest »Świadkiem« Wielkiego Jehowy” (Przyjdź Królestwo Twoje 1919, 1923 [ang. 1891, 1927] s. 363; patrz też s. 351, 359, 362, 413).

   „Gdy Józef dostał się do Egiptu, wielka Piramida Gizech była już zbudowaną około 200 lat. Stała ona w całej swej starodawnej piękności; kamienie jej były polerowane tak, że oddawały blask słoneczny jako zwierciadło. Mało sobie Józef zdawał z tego sprawę, że Jehowa już dawno wyrysował Swój Plan w tejże piramidzie na błogosławienie wszystkich rodzajów ziemi; przez Jednego, który dopiero miał przyjść a Józef miał odegrać pantominę onego, który przyjść ma. Ani Józef wiedział o tem, że nawet daty wielu wypadków były tam już ustalone przez Jehowę, i zarekordowane w tej wielkiej piramidzie. Owe dowody tam były a dziś podobny do sfinksa kamień stoi jako świadek Jehowy, objawia skryte skarby swoje. One w zupełności zgadzają się z Pismem Św.” (Złoty Wiek 01.11 1927 s. 533 [ang. 23.03 1927 s. 410]).


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad, 2017, 20:10 »
Sensacyjne ogłoszenie nazwy Świadkowie Jehowy

   Oto w jaki spektakularny sposób wykreowano nazwę „Świadkowie Jehowy” w roku 1931

   „Kamieniem milowym w wywyższaniu imienia Jehowy było jednak zgromadzenie ludu Bożego w Columbus w stanie Ohio, zorganizowane w dniach od 24 do 30 lipca 1931 roku. (...) Wydarzyło się tam coś daleko wznioślejszego, co miało związek z zagadkowymi literami »JW«, widniejącymi na programie zgromadzenia i na pierwszej stronie gazetki kongresowej zatytułowanej The Messenger. Prawdę mówiąc, litery te były widoczne wszędzie. »Kiedy zbliżaliśmy się do miejsca zgromadzenia«, wspomina Burnice E. Williams, »wszędzie widzieliśmy litery JW«. Nie wiedzieliśmy, co one symbolizują, i wszyscy się zastanawialiśmy: »Co właściwie znaczy to JW?« A siostra Herschel Nelson opowiada: »Snuto najrozmaitsze domysły na temat tego, co oznaczają litery JW: Just Wait [tylko poczekajcie], Just Watch [tylko czuwajcie]...«. (...) Sens liter »JW« ujawniono dopiero w niedzielę 26 lipca 1931, kiedy uczestnicy zgromadzenia z entuzjazmem przyjęli rezolucję zatytułowaną »Nowe imię«, przedstawioną przez J. F. Rutherforda. (...) Teraz wszystko się wyjaśniło. Tajemnicze litery »JW« oznaczały: Jehovah’s Witnesses (Świadkowie Jehowy). »Nigdy nie zapomnę burzy oklasków, jaka się zerwała w miejscu zgromadzenia, kiedy w końcu usłyszeliśmy tę informację« – opowiada Arthur A. Worsley. Herbert H. Bochk dodaje: »W całym mieście Columbus zdjęto z witryn napisy Serdecznie witamy Badaczy Pisma Świętego, a zamiast nich napisano: Serdecznie witamy Świadków Jehowy«. (...) Świadkowie Jehowy obrali imię, jakiego nikt inny na świecie nie chciał nosić” (Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975 Nadarzyn, bez daty wydania, s. 67).

Całkiem podobnie dziś Świadkowie Jehowy cieszą się z adresu swej witryny internetowej jw.org. :)


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad, 2017, 20:55 »
Oto słowa rezolucji:

„Potężnym bodźcem do rozwoju działalności ewangelizacyjnej okazała się rezolucja przyjęta w niedzielne popołudnie 26 lipca 1931 roku na zgromadzeniu w Columbus, a potem w innych miejscach na całym świecie. Oświadczono wówczas między innymi: »Jesteśmy sługami Jehowy Boga upoważnionymi do wykonania w Jego imieniu pewnego dzieła, mianowicie dawania – zgodnie z Jego przykazaniem – świadectwa o Jezusie Chrystusie i powiadamiania ludzi, iż Jehowa jest prawdziwym i wszechmocnym Bogiem. Z radością więc obieramy i przyjmujemy imię, które Pan Bóg wypowiedział swymi ustami, i pragniemy, by nas znano pod tym imieniem i nazywano nim, a mianowicie: Świadkowie Jehowy« (Izajasza 43:10)”(Strażnica Nr 4, 2006 s. 27).

Czy rzeczywiście Pan Bóg wypowiedział w roku 1931 to „imię”, to znaczy „Świadkowie Jehowy”? Czy głosiciele tej organizacji w to wierzą dziś? Ciekawe, że użyto wtedy formy „Pan Bóg”, którą dziś Towarzystwo Strażnica uważa za niebiblijną (w jego przekładzie zmieniono we wszystkich miejscach na „Jehowa Bóg”).


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad, 2017, 21:16 »
Pytałem się ciebie czyje słowa sa zapisane w Izajasza ? Znowu masz problem z myśleniem,...... ? ;)
Izajasz miał tyle wspólnego z Rutherfordem, kongresem ŚJ i rokiem 1931 co ja z tobą chłopcze. ;D


Offline Estera

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopad, 2017, 21:18 »
Pytałem się ciebie czyje słowa sa zapisane w Izajasza ? Znowu masz problem z myśleniem, imbecylu ? ;)
   Czy ktoś zrobi porządek z tym jegomościem?
   Wchodzi na wątki i rzuca obelgami? Żona wałkiem mu przywaliła, czy dostał męskiej miesiączki?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopad, 2017, 21:21 »
Pytałem się ciebie czyje słowa sa zapisane w Izajasza ? Znowu masz problem z myśleniem, imbecylu ? ;)

Imbecillis, imbecillis, imbecille - wątły, słaby.

2 Kor 12,8-9: W tej sprawie trzy razy upraszałem Pana, żeby to ode mnie odstąpiło, on wszakże powiedział do mnie: „Wystarczy ci moja niezasłużona życzliwość; bo moc moja doskonali się w słabości”. Najchętniej więc będę się chlubił raczej ze swoich słabości, aby moc Chrystusa pozostawała nade mną niczym namiot.


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopad, 2017, 09:58 »
Izajasz miał tyle wspólnego z Rutherfordem, kongresem ŚJ i rokiem 1931 co ja z tobą chłopcze. ;D
Kiedyś mi jeden ŚJ w poradni próbował sprzedawać kit, że prorok Daniel w swoich liczbach (1260, 1290, 1335,) zapowiadał kongresy Towarzystwa Strażnica.
Parsknąłem śmiechem i zapytałem go: panie Jasiu czy pan naprawdę wierzy, że prorok Daniel nie miał się czym zajmować tylko kongresami, które mają być za ponad 2500 lat?
On zrobił głupią minę i sam chyba w myślach zreflektował się, że tego kitu mi nie sprzeda. ;D


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Listopad, 2017, 17:58 »
No i powiedzcie mi, po co Sędzia ogłaszał w roku 1931 na kongresie, że jego głosiciele są Świadkami Jehowy, skoro to w roku 1929 opisywał w sztandarowej książce?

Świadkowie Jehowy
Chrystus Jezus jest owym wielkim świadkiem Bożym (...) Świadkiem jest ktoś, kto daje świadectwo. Z tego wynika, że świadkowie Boga, dający świadectwo o jego imieniu, muszą być w zupełnej zgodności z Chrystusem Jezusem i być członkami organizacji Bożej (...) Fakt, że mówią o chwale Bożej, dowodzi, że są świadkami Jehowy” (Proroctwo 1929 s. 210).

Toż to jakaś amnezja czy manipulacja?
Może Sędzia pod wpływem tego ulubionego napoju zapominał już o czym nauczał? :-\


Michał chlu

  • Gość
Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Listopad, 2017, 21:43 »
Żaden z cytatów podanych przez Pana nie sugeruje ze Bóg powiedział te słowa w tym roku. Zachęcam do czytania ze zrozumieniem. Otóż w tym roku ŚJ stwierdzili ze przyjmą nazwę taka, która KIEDYŚ wypowiedział Bóg w tym sensie ze kazał zapisać te słowa w Biblii.

PS. Ciekawe czy po raz kolejny gdy polemizuje z Pańskimi twierdzeniami zdecydowanie w sposób merytoryczny to czy mój post zostanie usunięty.

Pps
Serdecznie Pana pozdrawiam i niezwykle cenie Pańska prace.


Offline gerontas

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Listopad, 2017, 23:18 »
A chrześcijanie to mieli być swiadkami na rzecz czyjego imienia i od czyjego imienia mieli być nazwani?
Rutherford swoje a Biblia zupełnie coś innego.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Listopad, 2017, 07:10 »
A chrześcijanie to mieli być swiadkami na rzecz czyjego imienia i od czyjego imienia mieli być nazwani?
Rutherford swoje a Biblia zupełnie coś innego.

Nie neguje ze ŚJ przypisują sobie blednie taka nazwę. I ze to wymysł człowieka. Neguje argumenty które są błędne.



Offline Fantom

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Listopad, 2017, 08:29 »
A chrześcijanie to mieli być swiadkami na rzecz czyjego imienia i od czyjego imienia mieli być nazwani?
Rutherford swoje a Biblia zupełnie coś innego.

Znana ''wiewiór'' w grupach dla ŚJ tak to tłumaczy:
Teodor Dave

Dlaczego nosimy nazwę ŚWIADKOWIE JEHOWY
a
NIE .....ŚWIADKOWIE JEZUSA ?
skoro
Jezus powiedział
(Dzieje 1:8)
...otrzymacie moc... i będziecie moimi świadkami....
Musimy wiedzieć , że czym innym jest ŚWIADCZENIE ( czyli być świadkiem, który cos potwierdza )
a
Czym innym jest być NAZWANYM Świadkiem
Świadkowie Jehowy ŚWIADCZĄ na rzecz Jezusa i w tym sensie jesteśmy świadkami Jezusa, bo głosimy o nim zgodnie z tym wersetem :
(Dzieje 1:8)
...otrzymacie moc... i będziecie moimi świadkami....
ale
Bóg Jehowa mówi tak
(Izajasza 43:5-7)
...Ze wschodu przyprowadzę twoje potomstwo i z zachodu cię zbiorę. Powiem północy: ‚Wydaj!’, a południu: ‚Nie zatrzymuj!
Przyprowadź moich synów z daleka, a moje córki z krańca ziemi, każdego, kto jest NAZWANY OD MEGO IMIENIA
(Izajasza 43:10)
„Wy jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem...
Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego.
(Dzieje 15:14)
.... Bóg .... zwrócił uwagę na narody, aby z nich wziąć lud dla swego imienia.
I to jest powód dla którego NAZYWAMY SIĘ : Świadkami Jehowy,
a NIE świadkami Jezusa.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Asturia

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Listopad, 2017, 10:36 »
Znana ''wiewiór'' w grupach dla ŚJ tak to tłumaczy:
Teodor Dave

Dlaczego nosimy nazwę ŚWIADKOWIE JEHOWY
a
NIE .....ŚWIADKOWIE JEZUSA ?
skoro
Jezus powiedział
(Dzieje 1:8)
...otrzymacie moc... i będziecie moimi świadkami....
Musimy wiedzieć , że czym innym jest ŚWIADCZENIE ( czyli być świadkiem, który cos potwierdza )
a
Czym innym jest być NAZWANYM Świadkiem
Świadkowie Jehowy ŚWIADCZĄ na rzecz Jezusa i w tym sensie jesteśmy świadkami Jezusa, bo głosimy o nim zgodnie z tym wersetem :
(Dzieje 1:8)
...otrzymacie moc... i będziecie moimi świadkami....
ale
Bóg Jehowa mówi tak
(Izajasza 43:5-7)
...Ze wschodu przyprowadzę twoje potomstwo i z zachodu cię zbiorę. Powiem północy: ‚Wydaj!’, a południu: ‚Nie zatrzymuj!
Przyprowadź moich synów z daleka, a moje córki z krańca ziemi, każdego, kto jest NAZWANY OD MEGO IMIENIA
(Izajasza 43:10)
„Wy jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem...
Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego.
(Dzieje 15:14)
.... Bóg .... zwrócił uwagę na narody, aby z nich wziąć lud dla swego imienia.
I to jest powód dla którego NAZYWAMY SIĘ : Świadkami Jehowy,
a NIE świadkami Jezusa.



kolejne bzdury świadków niewolnika

Iz 43:1 A oto, co rzekł Jehowa, twój Stwórca, Jakubie, i Ten, który cię ukształtował, Izraelu: „Nie lękaj się, bo cię wykupiłem. Wezwałem cię po imieniu. Jesteś mój

Iz 43:3 Na okup za ciebie dałem Egipt, w zamian za ciebie — Etiopię i Sebę

Iz 43:10 Wy jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem ...

to jest normalnie, że Bóg JHWH nazywa izraelitów Jego świadkami, bo właśnie oni widzieli na własne oczy i doświadczyli cuda, działania, wybawienie od Boga JHWH, On informuje/przypomina ich przez własnego natchnionego proroka Izajasza, że jesteście moim sługą którego wybrałem.

świadkami czego i jakich działań Boga byli badacze pisma świętego względem ich organizacji?
od kiedy Ruterford jest natchnionym prorokiem Bożym który ogłasza badaczom, że jesteście świadkami Jehowy i wybranym narodem?

to Bóg JHWH ogłasza i wybiera przez swego proroka kto kim jest a nie jakiś tam fanatyczny przywódca amerykańskiej sekty

« Ostatnia zmiana: 11 Listopad, 2017, 10:40 wysłana przez Asturia »


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Listopad, 2017, 10:38 »
Żaden z cytatów podanych przez Pana nie sugeruje ze Bóg powiedział te słowa w tym roku. Zachęcam do czytania ze zrozumieniem. Otóż w tym roku ŚJ stwierdzili ze przyjmą nazwę taka, która KIEDYŚ wypowiedział Bóg w tym sensie ze kazał zapisać te słowa w Biblii.

PS. Ciekawe czy po raz kolejny gdy polemizuje z Pańskimi twierdzeniami zdecydowanie w sposób merytoryczny to czy mój post zostanie usunięty.

Pps
Serdecznie Pana pozdrawiam i niezwykle cenie Pańska prace.
Dlatego zadałem pytanie w tytule wątku na które sam sobie odpowiedziałeś:

Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?

Poza tym jeszcze chłopie nie wszystko napisałem z tego co mam napisać.

Czytaj chłopie ze zrozumieniem, bo wlepię ci ignora jak innym (a na to się zanosi), bo widzę, iż lubisz czepiać się dlatego, że jestem katolikiem.
Gdybym był exŚJ to byś siedział jak mysz pod miotłą.
Ale sam niedługo pójdziesz z tego forum bo wszystkie rozumy zjadłeś i wszystko lepiej wiesz.
A ja zostanę pewnie tu bez twojej wiedzy.
Serdecznie pozdrawiam i "niezwykle cenie Pańską pracę". ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad, 2017, 10:47 wysłana przez Roszada »