Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?  (Przeczytany 8274 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Listopad, 2017, 11:15 »
Towarzystwo Strażnica kiedyś próbowało wydłużyć sobie powszechnie znany czas nadania nazwy „Świadkowie Jehowy”, przesuwając to wydarzenie początkowo na rok 1918

„Podaje to myśl, że »nowe imię«, jako zapłata, aktualnie dane było klasie sługi w roku 1918, chociaż fakt ten poznany był przez ostatek aż dopiero za dwanaście lat. Taki to bowiem jest sposób Jehowy obchodzenia się z jego ludźmi, używając ich najpierw, a następnie dając im poznać tę rzecz...” (Strażnica 15.02 1934 s. 55 [ang. 01.12 1933 s. 359]).

Przez kogo było "dane" to nowe imię w roku 1918?
W kontekście mówią, że Jehowa to czyni.

Jeśli Jehowa dał już w roku 1918, to rzeczywiście nie mógł dać w 1931. :-\
Kto inny dał w 1931, pewnie Sędzia? ;)

   „Do niedawnego czasu członków ostatka rozpoznawano pod różnemi imionami, lecz nadszedł czas, gdzie to usta Jehowy znamionowały ich nowem imieniem. Nowe otrzymane imię stanowczo i jasno wyszczególnia stanowisko zajmowane przez ostatek. Jehowa mówi do swych wiernych świadków (...) »Wyście świadkowie moi,... żem ja Bóg«. Według znamienności tych słów wszyscy wierni mają zlane imię »świadkowie Jehowy«. Jehowa często używa poświęconych do wykonania pewnych części proroctw, a później objawia im sposób przez niego stosowany. Było to w roku 1918, że Pan Jezus rozpoczął sąd w świątyni Jehowy. W tym czasie rozpoczęło się wprowadzanie wiernych do świątyni i czynienie ich świadkami Jehowy. Od tego to właśnie czasu Jehowa znamionował nowem imieniem wszystkich wiernych pomazańców, którzy byli przyprowadzani do świątyni i pod płaszcz sprawiedliwości, dając im imię »świadkowie Jehowy«, Jednakże aż dopiero w roku 1931 Jehowa Bóg objawił wiernym, że ich znamionował w ten sposób” (Strażnica 01.02 1932 s. 39 [ang. 01.12 1931 s. 359]).

A tak na marginesie to powstaje mój artykuł pt.:

Czy usta Jehowy w roku 1931 wypowiedziały nazwę Świadkowie Jehowy?
Czy J. F. Rutherford w tamtym roku wymyślił to określenie?


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Listopad, 2017, 15:43 »
Ze mój adwersarz nie zrozumiał, że ja pokazuję iż teksty o Świadkach Jehowy pojawiają się wcześniej, niż od roku 1931:

„Jednym z tytułów, nadanych Jezusowi przez Jehowę, jest »wierny i prawdziwy świadek« (Objawienie 3:14), a Pismo Św. poucza, że członki ciała Chrystusowego muszą mu być równi (Do Rzymian 8:29) (...) Znaczy to, że muszą być świadkami Jehowy” (Proroctwo 1929 s. 187).

„Należy jasno zrozumieć, że dane przez świadków Jehowy świadectwo nie jest osobistym atakiem na polityków, bogaczy lub duchownych” (Proroctwo 1929 s. 249).

Pojednanie 1928 s. 12 („inspirowany świadek Jehowy”, o Pawle), s. 33 („Jeden z natchnionych świadków Jehowy”, o autorze Kaz. Sal. 12:13).

Ang. Rząd 1928 s. 273 (witnesses for Jehovah), w polskiej wersji na s. 295 są słowa „świadczyć o Jehowie”.

Ang. Życie 1929 s. 294 (the witnesses for Jehovah God), w polskiej wersji na s. 275 są słowa „świadkami Bożymi”.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad, 2017, 15:44 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Listopad, 2017, 19:14 »
Żadną nowością nie był termin Świadkowie Jehowy w roku 1931, gdyż w roku 1930 powszechnie był używany w podręczniku:

   „W poselstwie tem Jezus opisany jest jako »wierny i prawdziwy świadek« i oto przyszedł on, by obudzić swoich sprzymierzeńców, aby poznali, co to znaczy być świadkiem Jehowy” (Światło 1930 t. 1, s. 44).

   „(...) one są świadkami Jehowy, mającymi zlecenie obwieszczania jego pomsty...” (Światło 1930 t. 1, s. 148).

   „Ostatkowi duchowego Izraela powierzone jest świadectwo Jezusa Chrystusa i tem samem staje się on w ostatecznych dniach świadkiem Jehowy na ziemi. (...) Klasa ta przechodzić musi przez pewne (...) wydarzenia (...) aby stwierdzona została jej zdatność na świadka Jehowy” (Światło 1930 t. 1, s. 186).

   „Musi więc być świadkiem dla Jehowy i objawiać ludziom nie wielkość dobroć jakiegoś człowieka, lecz wzniosłość i pełną miłości dobroć Jehowy” (Światło 1930 t. 2, s. 9).

   „(...) musi być zapowiedziane przez świadków Jehowy” (Światło 1930 t. 2, s. 124).

   „(...) uczynieni odważnymi świadkami dla Jehowy” (Światło 1930 t. 2, s. 153).

   „(...) muszą być wiernymi i prawdziwymi świadkami Jehowy” (Światło 1930 t. 2, s. 174).

   „(...) aby nie zwracali uwagi na słowa świadków Jehowy” (Światło 1930 t. 2, s. 186).

   „(...) ostatkowi (...) żeby je jako świadek Jehowy obwieszczał innym” (Światło 1930 t. 2, s. 246).


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Listopad, 2017, 20:31 »
Czytaj chłopie ze zrozumieniem, bo wlepię ci ignora jak innym (a na to się zanosi), bo widzę, iż lubisz czepiać się dlatego, że jestem katolikiem.
Gdybym był exŚJ to byś siedział jak mysz pod miotłą.
Ale sam niedługo pójdziesz z tego forum bo wszystkie rozumy zjadłeś i wszystko lepiej wiesz.
A ja zostanę pewnie tu bez twojej wiedzy.
Serdecznie pozdrawiam i "niezwykle cenie Pańską pracę". ;)

Wyluzuj.


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Listopad, 2017, 20:38 »
Wyluzuj.
Nie ma luzu dla tych, którym luz się nie należy. ;)
Ty się ciesz, że Cię zluzowałem, bo też ze 2 tygodnie byłeś poza luzem.
Ja tam nie dbam o człowieka, jeśli on nie dba o mnie. :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Listopad, 2017, 20:40 »
Nie ma luzu dla tych, którym luz się nie należy. ;)
Ty się ciesz, że Cię zluzowałem, bo też ze 2 tygodnie byłeś poza luzem.

Dziękuję Ci, o wspaniałomyślny.

Ja tam nie dbam o człowieka, jeśli on nie dba o mnie. :)

Wspaniałe, chrześcijańskie podejście. "Nie dba o mnie" = "Nie zgadza się ze mną"?


Michał chlu

  • Gość
Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Listopad, 2017, 23:49 »
Gorszyciel, spokojnie, ja gadałem z wieloma osobami które korzystają z tego forum :) myśle ze bardzo dobrze ze ten Pan takie rzeczy pisze itp :) oby więcej takich postów w których widać ze naśladuje Jezusa :)



Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Listopad, 2017, 08:53 »
oby więcej takich postów w których widać ze naśladuje Jezusa :)
A kto powiedział, że ja naśladuję Jezusa w tym wątku?
Na razie ciebie naśladuję. :-\
Cytuj
Cytat: Michał chlu w 10 Listopad, 2017, 21:43

    Żaden z cytatów podanych przez Pana nie sugeruje ze Bóg powiedział te słowa w tym roku.
A który z twoich cytatów wskazywał, że wg Biblii i nauki ziemia istnieje 6000 lat, jak sam twierdziłeś zakładając wątek o tym?


Michał chlu

  • Gość
Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Listopad, 2017, 09:07 »
A kto powiedział, że ja naśladuję Jezusa w tym wątku?
Na razie ciebie naśladuję. :-\A który z twoich cytatów wskazywał, że wg Biblii i nauki ziemia istnieje 6000 lat, jak sam twierdziłeś zakładając wątek o tym?

Mnie lepiej nie naśladować Przyjacielu bo jestem tylko niedoskonałym człowiekiem.

Co do 6000 lat to dość łatwo latami życia ludzi można dojść do tego kiedy została stworzona ziemia i myśle ze osoba taka jak Ty, która posiada ogromna wiedzę, dobrze o tym wie.

Nie traktuj moich wypowiedzi jako walkę z Tobą tylko czasem z tym co piszesz.

Pozdrawiam Cię serdecznie


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Listopad, 2017, 09:11 »
Mnie lepiej nie naśladować Przyjacielu bo jestem tylko niedoskonałym człowiekiem.
Toć dopiero co pisałeś, żeś naśladowca Jezusa.
Paweł pisał by jego naśladować. Też był niedoskonały. :-\

Wiem że nie walczysz tylko wątki moje cię brzydzą, jak sam pisałeś.
Ja twój jeden wątek odwiedzałem o 6000 lat istnienia ziemi.
Później dałem se spoko. Ty zaś szukasz czegoś u mnie.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Listopad, 2017, 09:58 »
Toć dopiero co pisałeś, żeś naśladowca Jezusa.
Paweł pisał by jego naśladować. Też był niedoskonały. :-\

Wiem że nie walczysz tylko wątki moje cię brzydzą, jak sam pisałeś.
Ja twój jeden wątek odwiedzałem o 6000 lat istnienia ziemi.
Później dałem se spoko. Ty zaś szukasz czegoś u mnie.

Nie traktuj proszę tego ze szukam czegoś u Ciebie lub ze mam coś do Ciebie bo jesteś Katolikiem itp. Ja cenie szczerze Twoja wiedzę i to ze wklejasz tutaj dużo materiałów :) chętnie czytam każdy post i temat jednak nie wszystko uważam za słuszne dlatego czasem się nie zgadzam :)

Co 6 tys lat to jak już pisałem, jestem przekonany ze wiesz kiedy Adam żył na ziemi, biorąca pod uwagę lata Biblijne.

Dla mnie osobiście kluczowe jest wzbudzanie wiary w osobach, które te wiare utraciły lub jej nie maja. Sam jestem pewny istnienia Boga i chciałbym bardzo aby inni również wierzyli :) uważam ze życie bez Boga byłoby totalnie bez sensu i celu. Gdybym nie wierzył to zapewne albo bym się powiesił albo gdyby zabrakło odwagi to zapił się na smierć.



Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Listopad, 2017, 10:49 »
A tu taki wyraźny fragment z roku 1927, a więc na 4 lata przed nadaniem nazwy na kongresie:

„(...) teraz jest przywilej dla Chrześcijanina, aby był świadkiem Jehowy i obwieszczał ludziom, że Jehowa jest Bogiem i że Jezus jest Królem” (Strażnica 01.09 1927 s. 270 [ang. 15.02 1927 s. 63]).

Czyli wtedy mieli być świadkami Jehowy dlatego, że świadczyli, a teraz głównie dlatego, że są zarejestrowani jako "Świadkowie Jehowy w Polsce". :)
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2017, 12:55 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Listopad, 2017, 13:53 »
A tu podwójne być świadkiem Jehowy i Jezusa:

„Ostatek pozostaje w dalszym ciągu na ziemi w tych dniach, a to w celu, by służyć jako świadek dla Jehowy i Księcia Pokoju” (Strażnica 15.03 1929 s. 90 [ang. 01.12 1928 s. 362]).


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Listopad, 2017, 18:39 »
No niby w 1931 Sędzia nazwał ich Świadkami Jehowy, a tu ktoś ich w roku 1929 ustanowił:

„Ci z Syjonu zostali uczynieni świadkami Jehowy, aby świadczyli, że On jest Bogiem” (Strażnica 01.05 1929 s. 134 [ang. 15.02 1929 s. 54]).

Czyli byli "uczynieni", ale nie byli nazwani. :)


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Listopad, 2017, 19:49 »
W roku 1929 rozkoszowali się już jako Świadkowie Jehowy:

„Żaden człowiek wcześniej nie miał tak wielkiego przywileju, jaki mają obecnie ci, którzy rozkoszują się jako świadkowie Jehowy Boga w opowiadaniu tym, którzy mają uszy ku słuchaniu o nadchodzącym zbawieniu” (Strażnica 01.10 1929 s. 293 [ang. 01.08 1929 s. 229]).

Swoją drogą mnie by to nie rozkoszowało. :-\
Wolę inne rozkosze. :)