Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting - listopad 2017  (Przeczytany 17480 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Listopad, 2017, 01:41 »
14,25 Piotr nigdy nie był w Rzymie , zmiana na poprawne - nie ma zapisków , że Piotr był w Rzymie.

Ponieważ ja jestem wyuczona przez szanowne towarzystwo strażnica  , że nigdy  nie był w Rzymie czy to znaczy , że tak jak z rokiem 1975 sama sobie to wymyśliłam ?

Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Listopad, 2017, 01:56 »
  i nikt nie  chce mnie zgwalcic pomimo mojej sukienki w kolanko

Nie kuś, bo jeszcze mi się spodobasz ;)
Tańczyłaś w butach na obcasie, czy na płaskim?


Offline HARNAŚ

Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Listopad, 2017, 08:48 »

Tańczyłaś w butach na obcasie, czy na płaskim?
na płaskim parkiecie.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Listopad, 2017, 10:29 »
Nie kuś, bo jeszcze mi się spodobasz ;)
Tańczyłaś w butach na obcasie, czy na płaskim?

To jak z tą babcią, o jednym zębie i oku, żądnej seksu, która wyszła nad Wisłę w Grudziądzu o 23-ciej, gdzie nocami strach chodzić bo zbiry gwałcą i mordują i woła: "Mieli gwałcić a nie gwałcą".
Czyżbyś też była żądna? :)


Offline Trinity

Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Listopad, 2017, 11:59 »


Ps. Bylam niedawno na swieckim weselu z otwartym umyslem (juz po pozbyciu sie kajdanow jw.org). Ze zdziwieniem odkrylam, ze bawie sie swietnie i nikt nie  chce mnie zgwalcic pomimo mojej sukienki w kolanko - znam starszych prawiacych niezle morale siostrom z powodu dlugosci spodniczki.

kochana żono abrahama jak wygląda taka sukienka bo nijak nie mogę rozkminić ,w kolanko'
chyba do kolanka?
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad, 2017, 12:18 wysłana przez Trinity »


Offline zaocznie wywalony

Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Listopad, 2017, 13:24 »
kochana żono abrahama jak wygląda taka sukienka bo nijak nie mogę rozkminić ,w kolanko'
chyba do kolanka?
Nie chodzę w sukienkach (poważnie  ;D ), ale moje dziewczyny też tak mówią: "w kolanko" czyli mniej więcej (nikt z linijką nie mierzy) do połowy kolana. "Do kolana", ew. "przed kolano" to nieco krótsza , a "za kolano" nieco dłuższa.
Różnica to dosłownie kilka centymetrów, ale czasem i tyle ważne  ;D ;D ;D
Kilka centymetrów robi różnicę  ;D ;D ;D ;D
Oczywiście myślałem tylko o sukienkach  8-)


Offline pies berneński

Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Listopad, 2017, 17:27 »
nie mogę rozkminić ,w kolanko'


Ale ja bym zaśpiewał:
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Tusia

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Listopad, 2017, 19:51 »
Zaczyna się bardzo ciekawie. Splane mówi, że nigdy nie wypaczają cytowanych źródeł :o

Mam pytanie. Czy jest możliwość włączenia polskich napisów. Chcę zrobić printscreeny.


Offline Szarańcza

Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Listopad, 2017, 12:55 »
Czy literatura ŚJ pochodzi od Boga czy od ludzi?

Jeśli od Boga to nie może być w niej pomyłek, traktujemy ją wtedy jako uzupełnienie Biblii - nie można nic dodawać i ujmować ze słów, które Bóg podyktował autorom. Jeśli występują pomyłki, błędne zrozumienia i zmiany to autorzy są fałszywymi prorokami, a co za tym idzie religia nie jest prawdziwa.

Nawet jeśli literatura pochodzi od Boga to dlaczego autorzy nie podpisują się pod artykułami? Skromność? Przypisywanie chwały Bogu? Czyli rozumiem, że np apostoł Paweł był nieskromny i chciał zagarnąć dla siebie cały sukces za pisanie listów, które ostatecznie zostały umieszczone w Biblii.

Jeśli jednak literatura pochodzi od ludzi... To ja się pytam kto pisze te artykuły? Autorzy powinni zostać wymieniani z imienia i nazwiska, powinna zostać również zamieszczona bibliografia i absolutnie nie powinno się tego sprzedawać jako prawdy objawionej, od której zależy czyjekolwiek życie. Nie mówiąc już o możliwości swobodnej krytyki takiego "dzieła".

Cel tych zabiegów jest oczywisty - nie ma autora, nie ma odpowiedzialności za napisane słowa, nie ma kogo pozwać jeśli np. mieszkając w Malawii nie wykupiliśmy legitymacji partyjnej i z tego względu torturowano naszą rodzinę.

Brawa dla wszystkich bezmyślnie wykonujących polecenia CK bez względu na to czy są rozsądne czy nie! [Fanfary][Konfetti][Balony]

« Ostatnia zmiana: 21 Listopad, 2017, 13:04 wysłana przez Szarańcza »


Offline Roszada

Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Listopad, 2017, 13:21 »
Cytuj
Czy literatura ŚJ pochodzi od Boga czy od ludzi?

Odpowiedź jest jasna. Literatura nie jest od Boga, ale nauki w niej od Boga. ;D

Literatura ta jest oparta na Słowie Bożym, dlatego podawane w niej pouczenia nie pochodzą od ludzi, lecz od Jehowy” (Strażnica 15.09 2010 s. 13).


Offline Szarańcza

Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Listopad, 2017, 13:27 »
Odpowiedź jest jasna. Literatura nie jest od Boga, ale nauki w niej od Boga. ;D

Literatura ta jest oparta na Słowie Bożym, dlatego podawane w niej pouczenia nie pochodzą od ludzi, lecz od Jehowy” (Strażnica 15.09 2010 s. 13).

O ja głupia! Przecież to jest tak logiczne jak masło maślane 8-) Dziękuję za uświadomienie, od razu czuję się mądrzejsza.
W samą porę zareagowałeś! Właśnie miałam przykładać sobie pijawki, ale skoro to wyjaśnienie pochodzi od Boga to raczej zrezygnuję   ;)


Offline Roszada

Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Listopad, 2017, 13:28 »
W samą porę zareagowałeś! Właśnie miałam przykładać sobie pijawki, ale skoro to wyjaśnienie pochodzi od Boga to raczej zrezygnuję   ;)
Pijawki?  ;D

Czy chrześcijanin postąpiłby niewłaściwie, gdyby dla celów leczniczych zgodził się na upust krwi przy użyciu pijawek? (...) Nie byłoby jednak właściwe, gdyby w celu dokonania upustu krwi chrześcijanin zgodził się na przyłożenie sobie pijawek, mimo że obecnie nawet w naturalnych warunkach pasożytniczo żywią się one krwią (Prz. 30:15). Choćby zalecano to ze względów leczniczych, a pijawki miałyby być później zabite, wchodziłoby tu w grę rozmyślne dostarczanie im krwi na pokarm. Byłoby to sprzeczne z biblijnym stanowiskiem, że jest ona święta i przedstawia życie, a po opuszczeniu organizmu powinna zostać zniszczona” (Strażnica Rok CIV [1983] Nr 15 s. 23-24).


Offline Grześzajęty

Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Listopad, 2017, 13:33 »


Offline Szarańcza

Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Listopad, 2017, 13:33 »
Roszada dzięki za cytat. O to własnie wyjaśnienie mi chodziło. Moje życie jest kompletne. Mogę teraz spokojnie umrzeć ;D


Offline GdzieTaPrawda

Odp: JW Broadcasting - listopad 2017
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Listopad, 2017, 14:00 »
Pijawki?  ;D

Czy chrześcijanin postąpiłby niewłaściwie, gdyby dla celów leczniczych zgodził się na upust krwi przy użyciu pijawek? (...) Nie byłoby jednak właściwe, gdyby w celu dokonania upustu krwi chrześcijanin zgodził się na przyłożenie sobie pijawek, mimo że obecnie nawet w naturalnych warunkach pasożytniczo żywią się one krwią (Prz. 30:15). Choćby zalecano to ze względów leczniczych, a pijawki miałyby być później zabite, wchodziłoby tu w grę rozmyślne dostarczanie im krwi na pokarm. Byłoby to sprzeczne z biblijnym stanowiskiem, że jest ona święta i przedstawia życie, a po opuszczeniu organizmu powinna zostać zniszczona” (Strażnica Rok CIV [1983] Nr 15 s. 23-24).

Kilka razy w roku oddaję krew do laboratorium do przebadania w celach leczniczych. Proszę donieść na mnie do starszychbaby mnie wykluczyli

Jak zabiję komara który mi zabral troche krwi to biere strzykawke i z powrotem wtlaczam sobie do krwiobiegu! Nikt nie będzie mojej swietej krwi zabierał.

Czy Chrzescijanie powinni jeść wątróbkę? Przecież ona jest nasaczona krwią bułka denaturatem u menela.