Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co z Ziemią?  (Przeczytany 16266 razy)

Offline Gremczak

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Listopad, 2017, 23:52 »
A mógłby ktoś wyjaśnić co to jest to Królestwo?
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2017, 23:54 wysłana przez Gremczak »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Listopad, 2017, 23:57 »
Królestwo – państwo, którego panujący monarcha nosi tytuł króla lub królowej :D


Offline Gremczak

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Listopad, 2017, 00:06 »
Królestwo – państwo, którego panujący monarcha nosi tytuł króla lub królowej :D
A jakieś uzasadnienie biblijne?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Listopad, 2017, 00:09 »
A jakieś uzasadnienie biblijne?

1 Krl 1,46: A prócz tego Salomon zasiadł na tronie królestwa.
:D


Offline ihtis

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Listopad, 2017, 00:40 »
Czy Strażnica nigdy nie odnosiła Mt 5,5 do drugich owiec?


Offline Villa Ella

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Listopad, 2017, 05:34 »
Kiedy Świadkowie Jehowy zainteresowali mnie biblią, oczywiste, że sporo rozmów traktowało o niebie. Bóg mieszka w niebie a ziemia jest jego podnóżkiem. Gdybym skupił się tylko na informacjach zawartych w biblii, dotyczących nieba, czyli boskiego domu, pozostał  bym na poziomie ludzi którzy żyli we wczesnym średniowieczu.
Ponieważ postęp nauki w ostatnich dwu wiekach zdecydowznie przyspieszył,  mamy dzsiaj zupełnie inna sytuację poznawczą.
Reformacja w Europie zatrzymała kościoły w blokowaniu rozwoju naukowego.
Może to banalne co piszę, lecz miało to ogromny wpływ na nowe postrzeganie wszechświata. Przywołamm tylko osobę Kopernika i wielu innych
Którzy przyczynili się do rozwoju nauk przyrodniczych.
Dziś wiemy, że nie można ot tak sobie "polecieć" tu i tam zupelnie bezproblemowo. Czas i przestrzeń oraz inne ograniczenia nie pozwalają nam
Na to.
Jeśli dziś ktoś mi mówi (a kapłani różnych religii mówią o tym na każdym pogrzebie), że będę mieszkał z Bogiem i w dodatku wiecznie w spoczynku lub działaniu (co to znaczy?) to odzywa sie we mnie pusty śmiech. Wcześniej myślałem o jakimś czwartym wymiarze, którego jeszcze nie poznaliśmy-czy taki jest?
Jednak przy bliższej analizie biblii, opis Boga Czy też bogów, jak najbardziej przypomina ludzi, tylko że na o wiele wyższym poziomie rozwoju.
Dzisiaj badania naukowe podpowiadają nam, że setki tysiące lat temu, jeśli nie miliony, żyły na ziemi cywilizacje o wyższym poziomie rozwoju niż my, które latały w kosmos.
Większość szkół nie nadąża za współczesną wiedzą, i dlatego społeczeństwa nie są właściwie z tym zapoznanie.
Dlaczego zacząłem od reformacji? A no właśnie dlatego, że wówczas Hus a sto lat później Luter, otworzył ludziom (wiernym) umysły na to, czym byli przez kapłanów karmieni. Nie przyszło im to łatwo, Hus stracił za swe poglądy życie.
Dziś jest to samo. Bedziesz żył z Bogiem w niebie, z Bogiem na nowej ziemi itp, itd.
Cieszmy się życiem, bo mamy je tylko jedno, a trwa ono dużo krócej (w skali kosmicznej), niż mgnienie oka.
👍👍👍
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Tusia

  • Gość
Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Listopad, 2017, 08:35 »
A mógłby ktoś wyjaśnić co to jest to Królestwo?

"Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: "Oto tu jest" albo: "Tam". Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest" (Łk 17, 21-22)

"Bo królestwo Boże - to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym." (Rz 14, 17)



Królestwo Boże podobne jest do... Weź do ręki Pismo Święte. W Ewangeliach Pan Jezus to wyjaśnia.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad, 2017, 08:37 wysłana przez Tusia »


Offline gangas

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Listopad, 2017, 05:34 »
A są tacy, ale Ty nie wierzysz w życie pozagrobowe, to z tobą gadka, jak z niewidomym o kolorach. ;D
Powinieneś pójść na forum racjonalistów, bo tu dużo nie uwojujesz. :-\


 Tzw gadka do Władka. Wierze w życie pozagrobowe i wyobrazcie sobie, że niespełna 3 dni temu delektowałem się wspólnie z Janem III Sobieskim miodem pitnym w Wilanowie. Bardzo fajny z niego gość sporo opowiadał i spodobał się jemu mój telefon.  ;D ;D ;D Ma do mnie zadzwonić ale nie wiem, czy będzie pamiętał bo głowę ma nie za tęgą do trunków. :) :)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Listopad, 2017, 07:38 »

 Tzw gadka do Władka. Wierze w życie pozagrobowe i wyobrazcie sobie, że niespełna 3 dni temu delektowałem się wspólnie z Janem III Sobieskim miodem pitnym w Wilanowie. Bardzo fajny z niego gość sporo opowiadał i spodobał się jemu mój telefon.  ;D ;D ;D Ma do mnie zadzwonić ale nie wiem, czy będzie pamiętał bo głowę ma nie za tęgą do trunków. :) :)


Made my day 🤣🤣🤣 padłem, dzięki za dobry początek dnia 🤣🤣🤣


Offline Światus

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Listopad, 2017, 20:58 »
Ja wierzę WYŁĄCZNIE w życie POZA GROBOWE  ;D ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Listopad, 2017, 21:03 »
Cytuj
Co z Ziemią?
Ano jest. :)
Wisi sobie, a co wisi nie utonie. ;)

Też mają problem ludzie z Ziemią.

Aniołowie sobie w niebie siedzą i od czasu do czasu na wycieczkę na ziemię wpadają. :D
Ja też tak chcę. :)


Offline Worehouse

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Listopad, 2017, 21:57 »
Jeśli tylko ziemi oczekiwali, to się zawiedli, bo 2000lat minęło i nikt nic nie otrzymał.

A ci co na niebo liczyli to ich duszyczki już tam są.
No chyba, że w duszę nie wierzą to sobie nie życzą by tam być.
To są w piachu w ziemi i ziemię odziedziczyli.
:)

A propo duszy, co sie z nia dzieje jak czlowiek lezy pijany jak bela? ;D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Listopad, 2017, 07:29 »
A propo duszy, co sie z nia dzieje jak czlowiek lezy pijany jak bela? ;D
 
   Zatacza nad nim koślawe kółeczka.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Listopad, 2017, 09:56 »
A propo duszy, co sie z nia dzieje jak czlowiek lezy pijany jak bela? ;D
Sika pod siebie.
Spita dusza?
Martwa dusza? :-\


Offline Worehouse

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Listopad, 2017, 11:05 »
Sika pod siebie.
Spita dusza?
Martwa dusza? :-\

Siedzi obok i i wali Red Bulla na otrzezwienie ::)