Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co z Ziemią?  (Przeczytany 16267 razy)

Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Listopad, 2017, 16:39 »
"przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem" (J 14, 3)
Zabiorę was, gdzie?
Do siebie.
A gdzie to bedzie?
I tu zaczynaja sie spekulacje czy tez interpretacje.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Listopad, 2017, 17:33 »
Błogosławieni cisi,albowiem oni na własność posiądą ziemię-Mat:5:5.
Jezus tak powiedział o naszej matce Ziemi że będzie w posiadaniu ludzi pokornych.
Tymczasem wyznawcy setek religii pakują walizki i hurtem wybierają się do nieba.
Jak to będzie drodzy eksowie i wyznawcy innych religii?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zderzenie_Galaktyki_Andromedy_z_Drog%C4%85_Mleczn%C4%85
"to pewne"


Offline Startek

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Listopad, 2017, 17:59 »
Cisi posiada ziemię , ale nowa ziemię na której morza nie będzie  . Stara ziemia zostanie zniszczona ale dopiero po Milenium . 2Piotra 3:7-13 . Obj20 :11 , 21:1  . Mat 25 : 34  Wtedy powie król tym po swojej  prawicy : Pójdźcie  , błogosławieni Ojca mego , dziedzicznie Królestwo , przygotowane dla was od założenia świata . "" Właśnie  tą nową ziemię o której mówił Pan Jezus .


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Listopad, 2017, 18:04 »
a na koniec wszechświat się zapadnie, a słońce zgaśnie.


Offline Światus

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Listopad, 2017, 18:10 »
Zabiorę was, gdzie?
Do siebie.
A gdzie to bedzie?
I tu zaczynaja sie spekulacje czy tez interpretacje.

Tu nie ma żadnych spekulacji.
Idę do Ojca przygotować wam miejsce
Gdzie idzie Jezus?
Gdzie jest?
Dokąd zabierze? - patrz pkt poprzedni.
Po co mieszkania w Niebie, skoro ma ich zabrać gdzie indziej?

Ps 2:4 Śmieje się Ten, który mieszka w niebie,
Pan się z nich naigrawa

Ps 103:19 Pan w niebie tron swój ustawił,

Mieszka w niebie - jeśli mieszka to ma tam swój dom. - W domu Ojca mego...
Tron - Obj 4, Obj 7:9 i jeszcze kilka.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Listopad, 2017, 18:18 »
Tak jak nie wiesz czy odziedziczyli na ziemi tak samo nie wiesz czy odziedziczyli w niebie. ;)
A skąd wiesz, że nie wiem?
Wiara 20 wieków mi potwierdza.
Od końca I wieku:

Klemens Rzymski (†101), który żył, jak widać, w I wieku! Dodajmy tu, że biskupem Rzymu, a więc papieżem, był on w latach 90/92-101.

„Popatrzmy na świętych Apostołów: Piotra nie raz i nie dwa, ale wiele razy spotykała ciężka próba z powodu niegodziwej zazdrości, a złożywszy w ten sposób swoje świadectwo, odszedł do chwały, na którą sobie dobrze zasłużył.
   Przez zazdrość i niezgodę również Paweł [znalazł sposobność by nam] wskazać, jaka jest nagroda wytrwania: więziony siedem razy, skazywany na wygnanie, kamienowany [por. 2Kor 11:24-25], stał się heroldem Pana na Wschodzie i na Zachodzie, pozyskał też za swoją wierność szlachetną sławę. Uczył sprawiedliwości ziemię całą i dotarł aż do zachodnich jej granic, a złożywszy wobec przedstawicieli władz [por. Dz 24:26] swoje świadectwo odszedł ze świata i został przyjęty w miejscu świętym, stanowiąc [dla nas] najwspanialszy wzór wytrwania” („List do Koryntian” 5:4-7).

Mam i swoje własne doświadczenia. Ale te nie dla ciebie. :-\


Offline Reskator

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Listopad, 2017, 19:03 »
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zderzenie_Galaktyki_Andromedy_z_Drog%C4%85_Mleczn%C4%85
"to pewne"
Tam pisze że "zapewne"będzie te zderzenie miało wpływ na układ słoneczny i Ziemie.
Dawno zarzuciłem kłam i tym naukowcom z przeszłości jak i tym z przyszłości.
Interpretują na różne sposoby byle było to orginalane,niepowtarzalne.
Jak modelki na wybiegu z nowymi kreacjami byleby stanowić KRZYK mody
W tym przypadku w świecie nauki, kto to sprawdzi Kaizer?
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2017, 19:14 wysłana przez Reskator »


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Listopad, 2017, 19:09 »
Ktoś wrócił i opowiedział. ?


Offline Roszada

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Listopad, 2017, 19:13 »
Ktoś wrócił i opowiedział. ?
A są tacy, ale Ty nie wierzysz w życie pozagrobowe, to z tobą gadka, jak z niewidomym o kolorach. ;D
Powinieneś pójść na forum racjonalistów, bo tu dużo nie uwojujesz. :-\


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Listopad, 2017, 20:13 »
A są tacy, ale Ty nie wierzysz w życie pozagrobowe, to z tobą gadka, jak z niewidomym o kolorach. ;D
Powinieneś pójść na forum racjonalistów, bo tu dużo nie uwojujesz. :-\
A Pan Jezus to był racjonalista czy marzycielem? ;)


Offline Roszada

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Listopad, 2017, 20:23 »
A Pan Jezus to był racjonalista czy marzycielem? ;)
Nie wiesz?
Jak wiesz, to po co pytasz?


Offline Noc_spokojna

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Listopad, 2017, 21:24 »
Błogosławieni cisi,albowiem oni na własność posiądą ziemię-Mat:5:5.
Jezus tak powiedział o naszej matce Ziemi że będzie w posiadaniu ludzi pokornych.
Tymczasem wyznawcy setek religii pakują walizki i hurtem wybierają się do nieba.
Jak to będzie drodzy eksowie i wyznawcy innych religii?

   
Cytuj
Strażnica nr17 z 1960, s.16 ***
    Kogo miał Jezus na myśli, gdy wypowiadał słowa zanotowane w Mateusza 5:5 (NW): „Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię”?

    Wyrażenia „łagodnie usposobieni” lub „pokorni” Jezus użył tu w odniesieniu do swych ówczesnych uczniów, KTÓRZY MIELI WIDOKI NA KRÓLESTWO NIEBIESKIE. Sam był największym wśród tych pokornych, świecąc im przykładem. Teksty Hebrajczyków 1:1, 2 oraz 2:5, 6 świadczą o tym, że Jezus miał odziedziczyć ziemię, czyli objąć ją w posiadanie. Uczniowie mieli się stać jego współdziedzicami w Królestwie i otrzymać wraz z nim dziedzictwo, czyli tak samo wejść w posiadanie ziemi. SŁOWA MATEUSZA 5:5 NIE ODNOSZĄ SIĘ WIĘC ŚCIŚLE DO "DRUGICH OWIEC". Niemniej jednak przytaczano je w zastosowaniu do nich i to słusznie, ponieważ te owce też muszą na wzór Jezusa Chrystusa być pokorne i łagodnie usposobione, i tylko pod tym warunkiem będzie im wolno żyć na ziemi w nowym świecie.
Jak widzimy II owce wcale nie odziedziczą ziemi. A jeśli jej nie odziedziczą, i Mt 5:5 nie odnosi sie do II owiec, gdzie w Biblii znajdę tekst, mówiący, że jakimś II owcom będzie wolno żyć w raju na ziemi odziedziczonym przez 144000?

   
Cytuj
Strażnica z 15 sierpnia 2006, s.6 ***
    Po zmartwychwstaniu miał zostać Władcą w niebiańskim rządzie Królestwa. W pierwszej kolejności to właśnie Jezus oraz wybrani bogobojni ludzie dostępujący wskrzeszenia do życia w niebie jako jego współwładcy, zaliczają się do ‛cichych, którzy dziedziczą ziemię’ (Psalm 2:6-9).
   
Cytuj
Strażnica z 15 maja 2008, s.3 ***
    Jezus oświadczył: „Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię” (Mat. 5:5). W ujęciu biblijnym łagodne usposobienie nie ma nic wspólnego ze słabością. Jest to delikatność, której wymaga od nas Bóg. Przejawia się ona w kontaktach z bliźnimi. Na przykład ‛nikomu nie oddajemy złem za złe’ (Rzym. 12:17-19).
    Osoby okazujące łagodność są szczęśliwe, ponieważ „odziedziczą ziemię”. Jezus, który był „łagodnie usposobiony i uniżony w sercu”, jest ‛ustanowionym dziedzicem wszystkiego’ i tym samym głównym Dziedzicem naszej planety (Mat. 11:29; Hebr. 1:2; Ps. 2:8). W Biblii zapowiedziano, że w niebiańskim Królestwie u boku mesjańskiego „syna człowieczego” zasiądą jego współwładcy (Dan. 7:13, 14, 21, 22, 27). Grono 144 000 łagodnie usposobionych pomazańców, będących ‛współdziedzicami z Chrystusem’, obejmie razem z nim ziemskie dziedzictwo (Rzym. 8:16, 17; Obj. 14:1). Pozostali łagodnie usposobieni ludzie dostąpią życia wiecznego na ziemi pod rządami tego Królestwa (Ps. 37:11).

I ponownie widzimy, że dziedzicami ziemi, zgodnie z nauczaniem WTS odnośnie Psalmu 37 oraz Mateusza 5 będą pomazańcy, a 'wielka rzesza' zamieszka na niej warunkowo i na prawach lokatorów.

Znajdziesz Reskator jakiś werset w Biblii, dotyczący wynajmu gruntów w raju na ziemi przez "wielką rzeszę" ?

Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Villa Ella

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Listopad, 2017, 21:31 »
Nie dość, że wyżerka i napitki na pamiątce, to jeszcze Niebo i Ziemia. Taki pomaganie, ten to ma życie....
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Litwin

Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Listopad, 2017, 21:49 »
Kiedy Świadkowie Jehowy zainteresowali mnie biblią, oczywiste, że sporo rozmów traktowało o niebie. Bóg mieszka w niebie a ziemia jest jego podnóżkiem. Gdybym skupił się tylko na informacjach zawartych w biblii, dotyczących nieba, czyli boskiego domu, pozostał  bym na poziomie ludzi którzy żyli we wczesnym średniowieczu.
Ponieważ postęp nauki w ostatnich dwu wiekach zdecydowznie przyspieszył,  mamy dzsiaj zupełnie inna sytuację poznawczą.
Reformacja w Europie zatrzymała kościoły w blokowaniu rozwoju naukowego.
Może to banalne co piszę, lecz miało to ogromny wpływ na nowe postrzeganie wszechświata. Przywołamm tylko osobę Kopernika i wielu innych
Którzy przyczynili się do rozwoju nauk przyrodniczych.
Dziś wiemy, że nie można ot tak sobie "polecieć" tu i tam zupelnie bezproblemowo. Czas i przestrzeń oraz inne ograniczenia nie pozwalają nam
Na to.
Jeśli dziś ktoś mi mówi (a kapłani różnych religii mówią o tym na każdym pogrzebie), że będę mieszkał z Bogiem i w dodatku wiecznie w spoczynku lub działaniu (co to znaczy?) to odzywa sie we mnie pusty śmiech. Wcześniej myślałem o jakimś czwartym wymiarze, którego jeszcze nie poznaliśmy-czy taki jest?
Jednak przy bliższej analizie biblii, opis Boga Czy też bogów, jak najbardziej przypomina ludzi, tylko że na o wiele wyższym poziomie rozwoju.
Dzisiaj badania naukowe podpowiadają nam, że setki tysiące lat temu, jeśli nie miliony, żyły na ziemi cywilizacje o wyższym poziomie rozwoju niż my, które latały w kosmos.
Większość szkół nie nadąża za współczesną wiedzą, i dlatego społeczeństwa nie są właściwie z tym zapoznanie.
Dlaczego zacząłem od reformacji? A no właśnie dlatego, że wówczas Hus a sto lat później Luter, otworzył ludziom (wiernym) umysły na to, czym byli przez kapłanów karmieni. Nie przyszło im to łatwo, Hus stracił za swe poglądy życie.
Dziś jest to samo. Bedziesz żył z Bogiem w niebie, z Bogiem na nowej ziemi itp, itd.
Cieszmy się życiem, bo mamy je tylko jedno, a trwa ono dużo krócej (w skali kosmicznej), niż mgnienie oka.





Tusia

  • Gość
Odp: Co z Ziemią?
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Listopad, 2017, 21:53 »
Cisi posiada ziemię

Poskanowałem komentarz. Myślę, że się komuś przyda:

"Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię" (Mt 5, 5)

http://www.piotrandryszczak.pl/blogoslawieni-cisi-albowiem-oni-na-wlasnosc-posiada-ziemie.html

(zauważmy, że Łukasz w swoich błogosławieństwach, pominął cichych, którzy posiądą ziemię)

« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2017, 21:55 wysłana przez Tusia »