Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.  (Przeczytany 5777 razy)

Offline lukasz84gl

Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« dnia: 04 Listopad, 2017, 20:40 »
Hej.

Chciałbym się Was drodzy forumowicze zapytać jak to wygląda obecnie z podejściem do zdrowego trybu życia w ŚJ. Mówiąc zdrowy tryb życia to mam namyśli dobre odżywanie oraz uprawianie sportu i wszystko w kontekście regularności.

W momencie kiedy odchodziłem to pamiętam, że nie był jakoś formalnie zakazany. Był jednak trochę traktowany z lekką pogardą, a przynajmniej a tak to odbieram. Gdzieś tam starszy skrytykował, że młody chodził na siłownie, gdzie indziej padło, że służba pionierka daje wystarczającą ilość ruchu, albo że to brak zaufania do Jehowy bo w raju wszyscy będą zdrowi a do tego wszystkiego, że to już jest kontakt, ze światem.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad, 2017, 20:42 »
Najzdrowsze jest stanie przy stojaku.
Świeże powietrze, wietrzyk, słoneczko, mrozek.
Można się poruszać dochodząc do stojaka lub nosząc go na miejsce. ;)


Offline Sebastian

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad, 2017, 20:47 »
Najzdrowsze jest stanie przy stojaku.
Świeże powietrze, wietrzyk, słoneczko, mrozek.
Można się poruszać dochodząc do stojaka lub nosząc go na miejsce. ;)
głoszenie od domu do domu było jednak zdrowsze (pomijam odwiedziny ponowne i niezdrowe siedzenie u kogoś i objadanie się ciastkami), teraz przy stojaku mają mniej ruchu...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad, 2017, 21:00 »
W momencie kiedy odchodziłem to pamiętam, że nie był jakoś formalnie zakazany. Był jednak trochę traktowany z lekką pogardą, a przynajmniej a tak to odbieram. Gdzieś tam starszy skrytykował, że młody chodził na siłownie, gdzie indziej padło, że służba pionierka daje wystarczającą ilość ruchu, albo że to brak zaufania do Jehowy bo w raju wszyscy będą zdrowi a do tego wszystkiego, że to już jest kontakt, ze światem.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam podobne wspomnienia z 80,90-tych  z PRL-u  i Rajchu .  Pamietam ze zboru w Szczecinie mode na lecznicze glodowki , kuracje ziolami czy tym podobne . Jeden z obwodowych skrytykowal to w wykladzie publicznym jako zajmowanie sie niewlasciwymi sprawami , ktore odciagaja od gloszenia  itp.
Moja Ex kiedys opowiadala , ze skrytykowano ja za regularne chodzenie na basen  . Rowniez joga czy medytacja byla niebezpieczna dla SJ jako potencjalnie skazona demonicznymi wplywami .  No , paranoja po prostu... ;D
Nemo: Poprawiłem format wiadomości
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2017, 21:49 wysłana przez Nemo »


Offline lukasz84gl

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad, 2017, 21:43 »
Joga i medytacja to był czysty spirytyzm:)
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Helleboris

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopad, 2017, 23:40 »
To nadal jest spirytyzm :D
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Helleboris

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad, 2017, 22:29 »
Fajnie, że masz własne przemyślenia, ale byłabym daleka od nazywania kogokolwiek "grubasem, nawet jeśli nim jest i to tylko z własnej winy. Kultury trochę
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline wrzesien

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Listopad, 2017, 02:21 »
Jestem grubasem- mógłbym powiedzieć że nie ze swojej winy, bo mógłbym zwalić to na leki które mi rozwaliły metabolizm- ale to nie znaczy że nie mogę być chudy.

Jestem grubasem- ale chce ze sobą coś zrobić. Czy zrobimy fundusz na rzecz mojej terapii? ;P

Kultura inną sprawą.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Listopad, 2017, 06:50 »
GdzieTaPrawda ty na serio lubisz oceniać innych..
Btw grubas to ktoś powyżej 100kg czy uwzględniamy też wzrost delikwenta?

Drogi Wrześniu.
Jest Ciebie więcej do kochania!Nie daj sobie narzucić wieszakowego kononu piękna ;)


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad, 2017, 08:20 »
Tak, niestety mam problem z ocenianiem innych i z tym walcze i ten poziom jest o niebo lepszy niż kiedyś. Wychowalem sie w środowisku narzekaczy na wszystko, jak przy rozmowie wszyscy narzekali to jako mlody też to robiłem...

Nie, nie mam norm że waga od do...
Medycyna za to podaje na to odpowiednie terminy:
Otyłość brzuszna (androidalna), otyłość, ciężka otyłość, otyłość gynoidalna, stopniuje się też otyłość
- stopień I - 30 - 34,9 kg/m2
- stopień II - 35 -39,9 kg/m2
- stopień III - 40 i więcej kg/m2

Otyłość jest na prawdę niebezpieczna, ale mam złe doświadczenia zwiazane z nią - wszyscy z mojego otoczenia którzy mają duży problem z otyłością - są szorstcy, dwulicowi (odpowoedzi na zebraniach jakie piękne a prywatnie inna bajka), narzucają swoje zdanie - dlatego nazywam ich grubasami!

Choć znam osoby otyłe spoza świadków które są na prawdę przyjazne dla innych. Irytuje mnie też to że ludzie nie dbają o swoje zdrowie. Ale gdybym tylko o tym myślał to musiałbym już dawno wykitować.

Co do więcej ciałka do kochania - my sobie mozemy to oceniać jak chcemy - najważniejsza jest akceptacja psychiczna - np partner ma obrzydzenie na chude kości/grubą osobę (to działa we wszystkie strony) - więc często przenosi się to na relacje w związku i kontakty seksualne. Jeśli jedno z partnerów nie zmieni sposobu myślenia relacje będą się pogarszać (albo jeden partner zaakceptuje drugą osobę albo drugi partner zmieni się) - nie mówię tego od siebie ale od sprawdzonego dobrego psychiatry seksuologa


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopad, 2017, 08:28 »
Gdzietaprawda. Po raz kolejny pier....sz jak potłuczony. Postaraj sie myśleć w trakcie pisania, a jak nie dajesz rady to skasuj to co napisałeś bo obrażasz ludzi.


Offline wrzesien

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Listopad, 2017, 11:08 »
;-)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Listopad, 2017, 11:19 »
  To ja może napiszę tak.
Ludzie!!!
Jeśli Wam przyjdzie do głowy zostać świadkami, pierw poczytajcie forum.
Zobaczcie jak wpajane zasady lepszości, mądrości wypaczają charakter.
Później jak Wam się odechce być świadkiem i zrzucicie już  krawat czy garsonkę, to jednak zryty beret pozostaje.  :( To mędrkowanie, pouczanie, ocenianie,  może Wam zostać na zawsze.   ;D

A co do tematu.
Dbałość o formę w organizacji jest bardzo ułatwiona.
Dasz do puchy, nie wydasz na jedzenie, problem z głowy.
Pójdziesz głosić masz darmowe chodzenie tyle że nie z kijkami, ale z...
Będziesz stać przy stojaku, możesz się dotlenić ile wejdzie, a jak zmarzniesz możesz w miejscu potruchtać i ćwiczenia zaliczone.
Trzeba tylko czytać uważnie co kanał podsyła.  Nie na darmo się pisze a teraz i mówi, głoś, głoś, głoś -  dawaj, dawaj, dawaj. Wszystko to dla ludzkiego dobra, tak dla ducha jak i dla ciała.:P

« Ostatnia zmiana: 08 Listopad, 2017, 11:22 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline wrzesien

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Listopad, 2017, 12:04 »
Do moderatora który przeniósł ten wpis - pobłażliwość dla kolegów? zostawić wpis Kaisera który jest obraźliwy a mój wyrzucić? pochodzi dla mnie to pod dwulicowość

Gdzie przeniósł?

Nie denerwuj się :) Złość piękności szkodzi. Też nie lubię grubasów. Musze schudnąć, żeby móc się z nich nabijać :P

Tymczasem idę być grubym gdzie indziej.


Offline Sebastian

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Listopad, 2017, 18:57 »
a ja na przekór przedmówcą powiem, że bardzo mi podoba się, że organizacja nie wtrąca się w to co człowiek je i ile ma kg; biorąc pod uwagę szkody które wyrządzają w innych dziedzinach, dobrze że nie kombinują niczego z narzucaniem wiernym żadnej diety
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)