Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.  (Przeczytany 5778 razy)

Offline DonnieDarkoJG

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Listopad, 2017, 19:17 »
Nie wtrąca się?

3 UWAŻAJ NA TO, CO JESZ

Różne rodzaje zdrowej żywności
Trudno o dobre zdrowie bez dobrego odżywiania, a do tego potrzebna jest prawidłowa, zbilansowana dieta. Może powinieneś wziąć pod uwagę ilość spożywanych tłuszczów, soli i cukrów, a także wielkość zjadanych porcji. Urozmaicaj swoje menu i włącz do niego owoce i warzywa. Kupując chleb, płatki zbożowe, makaron czy ryż, czytaj informacje na opakowaniach, co pomoże ci wybrać produkty pełnoziarniste. Mają one więcej składników odżywczych i błonnika niż ich odpowiedniki z oczyszczonego ziarna. Jeśli chodzi o białka, jedz małe ilości chudego mięsa i drobiu, a parę razy w tygodniu staraj się w miarę możliwości jeść ryby. W niektórych krajach dostępne są również bogate w białko produkty pochodzenia roślinnego.

Nadmierne spożycie cukrów i tłuszczów utwardzonych grozi otyłością. Zamiast słodkich napojów staraj się pić wodę, a słodkie desery zastępuj owocami. Ogranicz spożycie tłuszczów utwardzonych zawartych w kiełbasach, mięsie, maśle, serach i słodyczach. Do gotowania możesz używać zdrowszych olejów.

Zbyt duża ilość soli — a konkretnie sodu — w diecie może niebezpiecznie podnosić ciśnienie krwi. Jeśli masz z tym problem, zwracaj uwagę na informacje na opakowaniu. Zamiast soli stosuj zioła i przyprawy.

Ważne jest nie tylko to, co jesz, ale też ile jesz. Dlatego gdy nie czujesz już głodu, przestań jeść.

Przebudzcie się czerwiec 2015


Offline Sebastian

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Listopad, 2017, 23:46 »
Nie wtrąca się?

3 UWAŻAJ NA TO, CO JESZ

Różne rodzaje zdrowej żywności
Trudno o dobre zdrowie bez dobrego odżywiania, a do tego potrzebna jest prawidłowa, zbilansowana dieta. Może powinieneś wziąć pod uwagę ilość spożywanych tłuszczów, soli i cukrów, a także wielkość zjadanych porcji. Urozmaicaj swoje menu i włącz do niego owoce i warzywa. Kupując chleb, płatki zbożowe, makaron czy ryż, czytaj informacje na opakowaniach, co pomoże ci wybrać produkty pełnoziarniste. Mają one więcej składników odżywczych i błonnika niż ich odpowiedniki z oczyszczonego ziarna. Jeśli chodzi o białka, jedz małe ilości chudego mięsa i drobiu, a parę razy w tygodniu staraj się w miarę możliwości jeść ryby. W niektórych krajach dostępne są również bogate w białko produkty pochodzenia roślinnego.

Nadmierne spożycie cukrów i tłuszczów utwardzonych grozi otyłością. Zamiast słodkich napojów staraj się pić wodę, a słodkie desery zastępuj owocami. Ogranicz spożycie tłuszczów utwardzonych zawartych w kiełbasach, mięsie, maśle, serach i słodyczach. Do gotowania możesz używać zdrowszych olejów.

Zbyt duża ilość soli — a konkretnie sodu — w diecie może niebezpiecznie podnosić ciśnienie krwi. Jeśli masz z tym problem, zwracaj uwagę na informacje na opakowaniu. Zamiast soli stosuj zioła i przyprawy.

Ważne jest nie tylko to, co jesz, ale też ile jesz. Dlatego gdy nie czujesz już głodu, przestań jeść.

Przebudzcie się czerwiec 2015
ale na szczeście nikt nikomu nie robi komitetu sądowniczego za tabliczkę czekolady ani za butelkę oleju czy kostkę smalcu :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline wrzesien

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Listopad, 2017, 01:01 »
ale na szczeście nikt nikomu nie robi komitetu sądowniczego za tabliczkę czekolady ani za butelkę oleju czy kostkę smalcu :)
Ja bym niektórym zrobił


Michał chlu

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Listopad, 2017, 06:45 »
Moje wieloletnie obserwacje nasuwają wniosek ze ŚJ nie dbają o większość spraw bo wszystko nadrobią w nowym świecie. Teraz najważniejsze to biegać po domach. Nie jedna osoba na starość jest na maksa rozgoryczona dlatego coraz częściej w broadcastingach i innych syfach są pokazywane "usatysfakcjonowane" osoby starsze które mówią ze niczego nie żałują. Dziwne bo w moim zborze wszystkie starsze osoby mówiły że by inaczej pokierowały swoim życiem :)

Ja dopiero po obudzeniu się Zaczalem dbać o siebie itp. I zachęcam do tego każdego bo warto.


Offline lukasz84gl

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Listopad, 2017, 07:22 »

Później jak Wam się odechce być świadkiem i zrzucicie już  krawat czy garsonkę, to jednak zryty beret pozostaje.  :( To mędrkowanie, pouczanie, ocenianie,  może Wam zostać na zawsze.   ;D

Przybijam Ci "piątkę" za to spostrzeżenie. Chodzi za mną też, żeby założyć wątek w tej sprawie. Stare porzekadło mówi "Chłopa ze wsi można wygonić ale wsi z chłopa już nie". Jak się to przeniesie na grunt ŚJ i ex-ŚJ to wygląda to dość podobnie. Temat mnie zastanowił, ponieważ po mimo już sporego czasu poza "jedyną i słuszną organizacją" i tak zauważyłem, że do końca z niej nie wyszedłem. I jak się wychodzi od ŚJ to i wewnętrznego ŚJ też należy wygonić.

A co do głównego tematu to w sumie sie nie wiele zmienił. Ok gdzieś tam w literaturze coś wspomną o zdrowym trybie ale raczej nie jest to promowane. Cóż "czas nagli":)

I jeszcze coś. Żyjemy w kraju w jakim żyjemy, choć to się zmienia to długie lata zdrowy tryb życia nie był szczególnie promowany. Być może to też się nakłada na to wszystko.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad, 2017, 07:24 wysłana przez lukasz84gl »
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Listopad, 2017, 11:25 »
Przybijam Ci "piątkę" za to spostrzeżenie. Chodzi za mną też, żeby założyć wątek w tej sprawie. Stare porzekadło mówi "Chłopa ze wsi można wygonić ale wsi z chłopa już nie". Jak się to przeniesie na grunt ŚJ i ex-ŚJ to wygląda to dość podobnie. Temat mnie zastanowił, ponieważ po mimo już sporego czasu poza "jedyną i słuszną organizacją" i tak zauważyłem, że do końca z niej nie wyszedłem. I jak się wychodzi od ŚJ to i wewnętrznego ŚJ też należy wygonić.


    Dosłownie pisząc, człowiek z WTS-u wyjdzie, ale WTS z człowieka nigdy.  ;D
   Z moim dobrym Znajomym, bardzo często poruszamy ten temat, a raczej się z niego śmiejemy. Śmiejemy się z siebie i innych, czasem robimy to bez litości  :-[ dlatego sobie tylko na to pozwalamy, że mamy tego świadomość. Tak jak Ty piszesz ,, zauważyłem, że do końca z niej nie wyszedłem''.
To jest prawda, można się wypierać, zapierać, że ja jestem już poza. Ci co najwięcej i najgłośniej o tym mówią, siedzą w tym po same uszy. :D

PS Mam świadomość tego, że niejednokrotnie się narażam, ale tak już mam. Nie należę do tych, którzy klaszczą tym co wszyscy, jeśli się z czymś nie zgadzam.  ::)
Kiedyś napisałam, że nie można twierdzić, iż wszyscy świadkowie są źli, a odstępcy ok, fajni i w ogóle miodzio. O dziwo nikt się ze mną nie zgodził. Mało tego, dostałam masę wiadomości, że jestem podła. :o
Nie, ja nie jestem podła, ja tylko staram się być obiektywna. To że organizacja zaszła mi za skórę, nie znaczy, że mam na wszystkich wieszać psy. A niejeden EX mnie bardziej rozczarował niż aktywny świadek.  :P
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad, 2017, 11:46 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Światus

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Listopad, 2017, 13:45 »
Miejsce przynależności nie zapewnia statusu świętości?  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline zona_abrahama

Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Listopad, 2017, 14:05 »
Ja to bym ten zdrowy styl życia podciągnęła pod ogólne dbanie o siebie i teraz mogę podzielić znane mi siostry na 3 grupy:
-rozsądne - i się pomalują, i pójdą do fryzjera, ogólnie dbają o siebie, ale oczywiście bez przesady, bo zaraz by rozmowa była :) Jeśli chodzi o zdrowy styl życia, to podatne na mody ale bez przesady. Możliwe, że na głoszeniu usłyszysz od nich "ograniczam gluten", "piję czystek" itp.
-fanatyczki (znam kilka osobiście) - zakręcone na punkcie zdrowego stylu życia, albo tego, co za zdrowe uważają. Straszą szczepionkami, na kawce cię skrytukują, bo kawa to zło, a jak dajesz dziecku bułę to je zabijasz. Jak jest na straznicy o tym, zeby nie poswiecac nadmiernej uwagi zdrowiu, to wiadomo o kogo chodzi. Nikt jednak im nic nie robi, bo poza tym ładnie głoszą (gdzies muszą się dzielić swoimi rewelacjami wyczytanymi na stronie www.jedztylkonasionachiaaglutentozlo.org.blogspot.buziaczek.pl).
-antyfanatyczki - czyli te, które w dążeniu do zadowolenia jw.org całkowicie porzuciły świeckie uciechy. Kiedyś to się nawet malowały, dżinsy włożyły. Teraz tylko spódnice do ziemi oraz rozciągnięte swetry. Nietwarzowe, bure i kupowane w lumpeksach (nie mam nic do lumpeksów!), bo taniej. Do fryzjera iść? A po co? Sama się nożyczkami obetnie. Czerwone paznokcie i usta to kolor burdelowy i taka kobieta sama się doprosza o uwagę mężczyzn, więc jak ją skrzywdzą, to sobie zasłużyła! Gorszy je prawie wszystko.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Świadkowie Jehowy a zdrowy styl życia.
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Listopad, 2017, 14:31 »
Miejsce przynależności nie zapewnia statusu świętości?  ;D

Szymborska pisała; Przy­należność do cze­go, ale bez dlaczego.  :D

Czerwone paznokcie i usta to kolor burdelowy i taka kobieta sama [..] sobie zasłużyła!

 Hm..
  To ja już wiem, dlaczego się dziś dziabnęłam w kolano przy zakładaniu kozaków.  :-\ To nie była moja nieuwaga, to była wina tych czerwonych, tych Q..ich paznokci .  >:( ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).