Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego  (Przeczytany 126492 razy)

Offline Ola_obwodowa

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #435 dnia: 27 Listopad, 2021, 19:17 »
Na jednym z forum biblijnym zauważyłam podsyłam link
http://biblia.webd.pl/viewtopic.php?f=26&t=15212
Szczęśliwy ten człowiek który nie posmakował kłamstwa i obrzydliwości Strażnicy


Offline Roszada

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #436 dnia: 27 Listopad, 2021, 19:33 »
Na jednym z forum biblijnym zauważyłam podsyłam link
http://biblia.webd.pl/viewtopic.php?f=26&t=15212
Usunięty stąd Bobo nazwał tam to nasze forum "kłębowiskiem żmij".
A sam rejestrował się na to nasze kłębowisko żmij kilka razy pod różnymi nickami jadem raczył.
;D
Tam jest moderatorem i gasi wszystkich przeciwników CK i orga.

Tu go Mav zbanował:
https://sjwp.pl/powitanie/malutki-wita!-prowokacja-bobo/msg38479/#msg38479

Takie tam mądrości pisze:
http://biblia.webd.pl/viewtopic.php?p=490744#p490744


Offline abece

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #437 dnia: 27 Listopad, 2021, 19:39 »
Wiecie co, drodzy państwo. Napisałam w zasadzie do Szychy w jego wątku, tak parę słów od siebie (...)
Matyldo.
Zgadza się.

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2021, 19:43 wysłana przez abece »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #438 dnia: 27 Listopad, 2021, 22:51 »
   Matyldo.
   Wszystko byłoby w porządku.
   Gdybyś zachowała choć trochę szacunku dla innych poglądów i zachowań niż Twoje.
   Nie wystarczy wykrzyczeć swoje racje, trzeba jeszcze zadbać o formę ich przekazu.

Estero a dlaczego Ty nie jesteś w porządku? Dlaczego nie okazujesz szacunku dla poglądów ŚJ? Na świecie są ludzie którzy wierzą w różnych Bogów, dlaczego ktoś nie może wierzyć w CK?

P.S.
Mam prośbę, jak ktoś nie rozumie o co mi chodzi to niech odpuści sobie wymyślanie że bronię tym co powyżej ŚJ, bo nie bronię. 



Offline abece

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #439 dnia: 27 Listopad, 2021, 23:03 »
P.S.
Mam prośbę, jak ktoś nie rozumie o co mi chodzi to niech odpuści sobie wymyślanie że bronię tym co powyżej ŚJ, bo nie bronię.
DPT.
Nie wiem, kto taki Tobie zarzut zrobił.
W moim poście podpiętym do Twojego z mojej strony nic takiego nie miało miejsca, nie było nic, że bronisz ŚJ.

Pogody Ducha, pozdrawiam ciepło.

PS 1
Tak to z jednego komentarza Matyldy  do Szychy,  już dwa dni nieporozumień, niezrozumień.

PS 2
Przepraszam DPT , "co powyżej", to  do Esterki i do ewentualnych komentarzy przeciw Tobie.

PS 3
Spotykam się z zdaniem ludzi mówiących, że "szacunek nie jest odgórnie należny, szanuje tych, którzy szanują mnie".

« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2021, 23:33 wysłana przez abece »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #440 dnia: 28 Listopad, 2021, 04:57 »
Tam jest moderatorem i gasi wszystkich przeciwników CK i orga.

14 lat na jednym forum, 15 tysięcy postów, toż to jak sługa pełnoczasowy. Kiedyś takie zaangażowanie w internecie by gorszyło, a teraz lada chwila mogą przecież ogłosić, że można sobie taką pisaninę raportować w owocu :P Więcej ma to sensu jak grupowe pisanie listów, których i tak nikt nie czyta, a jeśli czyta to poświęca na to mniej uwagi niż poszło na napisanie.

Inna sprawa, nieco na marginesie - ludzie coraz głośniej i coraz częściej zaczynają narzekać, że fejsbuk zżarł klasyczne fora tematyczne, a efekt tego jest taki, że gdy znikają fejsbukowe grupki znika cała zawartość, a i przeszukiwać tego specjalnie nie ma jak i słychać wołania by do forów php powrócić. Takie dinozaury jak jego forum czy to forum mogą jednak robić dobrą robotę, a nie być dinozaurami którymi wieszczono wymarcie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #441 dnia: 28 Listopad, 2021, 10:34 »
Jak się drobne w kieszeni ze zbiórki na aferę Alkową nie zgadzają i Matylda docieka to chętnie nadstawiacie ucha.
Mały off top. Kiedyś wpłaciłem na zrzutkę na Seicento dla tego chłopaka, co miał pecha jechać zgodnie z przepisami trasą po której mknął orszak limuzyn rządowych z straSzydło na pokładzie. A potem chcieli mu jeszcze winę przypisać.
Teraz pislicja próbuje ciągać mnie na przesłuchania. ;D

Edit: Korzystając z okazji proszę uczestników dyskusji o zaprzestanie wycieczek personalnych. Z góry dziękuję.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Matylda

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #442 dnia: 28 Listopad, 2021, 11:07 »
Mały off top. Kiedyś wpłaciłem na zrzutkę na Seicento dla tego chłopaka, co miał pecha jechać zgodnie z przepisami trasą po której mknął orszak limuzyn rządowych z straSzydło na pokładzie. A potem chcieli mu jeszcze winę przypisać.
Teraz pislicja próbuje ciągać mnie na przesłuchania. ;D

Edit: Korzystając z okazji proszę uczestników dyskusji o zaprzestanie wycieczek personalnych. Z góry dziękuję.  :)
Życie jest niestety pełne niespodzianek. Jakieś 25 lat temu to było, zadzwoniłam do programu telewizyjnego "zawsze po 21szej" czy jakoś tak. Uprzejmie się wypowiedziałam w jakiejś blachej
sprawie. Za kilka tygodni dostałam wezwanie do prokuratury Szczecin-prawobżeże że ja niby coś wiem o zabójstwie jakiej kobiety z Łodzi czy innego Rzeszowa 👀

Co do personalnych wycieczek to skoro wyleciał na śmietnik skutek to może sprawiedliwie by było w to samo miejsce wy... Przyczynę. Zaraz chętnie wskażę.
Dziękuję 😎
Oooo czary, któś czyta w moich myślach. No to tym bardziej dziękuję 👍
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2021, 11:10 wysłana przez Matylda »


Offline Sebastian

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #443 dnia: 28 Listopad, 2021, 12:19 »
Teraz policja próbuje ciągać mnie na przesłuchania. ;D
żeby było śmieszniej, w ciąganiu Ciebie na przesłuchania nie ma nic bezprawnego :) gdyż udział w niektórych zbiórkach pieniężnych _może_ stanowić tzw. „występek poplecznictwa”.

i tak było "od zawsze", także w czasach gdy Polska była jeszcze krajem praworządnym.

w skrócie chodzi o to, że gdyby istniał "legalny fundusz wspierania przestępców", to ludzie przestaliby obawiać się kary finansowej za popełniane czyny zabronione i ochoczo łamaliby przepisy.

Dlatego praktycznie każde państwo na ziemi ma przepisy które przeciwdziałają powstaniu czegoś co przypominałoby "legalny fundusz wspierania przestępców". Każde państwo po to nakłada na ludzi kary finansowe, aby ludzie _bali_sie_ popełniać czyny zabronione (jest to tzw. wychowawcza rola prawa) i dlatego (aby prawo spełniało swoją funkcję wychowawczą) w większości państw świata nikt (poza najbliższą rodziną osoby ukaranej) nie może zapłacić kary "za kogoś".

A taka "zbiórka na samochód" mogła stanowić nielegalną próbę obejścia powyższego zakazu i dlatego jest afera.

Tak rozumuje państwo i nie należy się dziwić że państwo broni skuteczności prawa (jak państwo odpuści w takiej sprawie, to prawo stanie się nieskuteczne na przyszłość).

Sprawa wypadku pani Szydło jest oczywiście kuriozalna, a kierowca seicento jest niewinny, ale mechanizmy prawne są takie takie jakie są i dlatego trudno mieć pretensję do policji że policja przeciwdziałając takim zbiórkom pieniędzy broni ogólnie pojętej skuteczności przepisów prawa.

Widzę tutaj wiele podobieństw sekciarskiego systemu ostaracyzmowaia do pisowskiego systemu zamiatania pod dywan wypadku samochodowego pani Szydło. Podobieństwo polega na tym, że mechanizmy które same same w sobie są mądre i słuszne mogą być nadużywane (i są systemowo nadużywane) do czynienia zła.

Każda religia przynajmniej teoretycznie powinna pełnić funkcje wychowawcze i powinna zachęcać ludzi do niepopełniania grzechów. Dopóki normalna religia naucza "nie kradnij, nie cudzołóż itd." to jest w porządku. Problem w tym że sekty mają na tym pkt pierd** i ich sekciarski system "zniechęcania do popełniania grzechu" może mieć tak kuriozalne formy jak znane nam wszystkim komitety sądownicze u świadków Jehowy i jak znany nam wszystkim ostracyzm u świadków Jehowy.

Podobnie: każde państwo musi mieć skuteczny system prawny i każde państwo powinno skutecznie "zniechęcać do popełniania czynów zabronionych", np. nakładając kary finansowe i dbając aby kary finansowe były dotkliwe dla osoby ukaranej (a więc m.in. aby nie były opłacane przez osobę obcą dla sprawcy czynu zabronionego). I to jest samo w sobie słuszne. I z tego pkt widzenia jestem w stanie zrozumieć przeciwdziałanie niektórym zbiórkom pieniężnym, które w ocenie państwa zagrażają skuteczności całego systemu kar finansowych.

Problem w tym że pisowcy mają na tym pkt pierd** i że pisowcy nadużyli tego (samego w sobie słusznego i bardzo potrzebnego) „mechanizmu przeciwdziałania bezkarności” do prześladowania niewinnego kierowcy seicento i do nękania osób solidaryzujących się z niewinnym kierowcą seicento.

Tak jak nasz Nemo mógł solidaryzować się z niewinnym kierowcą seicento i próbować pomóc (a pomagając mógł złamać jakieś przepisy państwowe) tak samo wielu mentalnych odstępców solidaryzuje się z osobami uwięzionymi w sekcie które mogą być poddawane odrażającemu mechanizmowi ostracyzmu i dlatego (aby uchronić bliskich przed ostracyzmem) może łamać zasady sekty (np. tkwiąc w niej mimo że mentalnie czują sie odstępcami).

Tak jak naszemu Nemo teoretycznie może grozić w najgorszym przypadku _kilkutysięczna_ kara pieniężna i wpis o karalności w Krajowym Rejestrze Karnym (tak, tak, nie żartuję!) tak samo osobom które nie zgadzają się z wymaganiami sekty może grozić wykluczenie i ostracyzm.

Myślę że podobieństwo dwóch opisanych sytuacji jest dla wszystkich zrozumiałe.

Po co to wszystko opisuję? Jeśli ktoś zrozumie zwykły ludzki odruch Nemo który okazał solidarność z ofiarą prześladowania jaką jest kierowca seicento (i zrozumie dlaczego Nemo ma kłopoty i jaka kara ewentualnie Nemo może grozić ze strony państwa), to będzie także rozumiał, jak szkodliwe jest nadużywanie "wychowawczej roli religii" do stosowania ostracyzmu przez świadków Jehowy.

A zrozumienie szkodliwości pozornie nieszkodliwych zachowań sekciarskich jest jak najbardziej zgodne z celem, dla którego to forum zostało utworzone.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2021, 12:29 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline abece

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #444 dnia: 28 Listopad, 2021, 12:47 »
Co w sytuacji gdy ktoś jest w związku, w którym się dobrze dogaduje z druga osoba, załóżmy ze są dzieci. Czy sugerujesz ze taka osoba po wybudzeniu ma po prostu odejść? Bez próby wyciagnięcia z bagna swojej rodziny? W 99% przypadków takie coś skończy się rozwodem i rozpadem rodziny?
Czy nie warto spróbować w takim przypadku?






Nikomu nie karze odejść na drugi dzień po przeczytaniu kryzysu, zostawić żonę i dzieci. Wiem jednak z doświadczenia że trudno wyjść ze strefy komfortu, chociaż ten komfort jest złudny.
Róbcie jak uważacie. Pozwólcie też mi robić i mówić co ja uważam, najwyżej nie czytajcie.


Cytaty wklejone nie dla sprzeczek i udowadniania, dla osobistej refleksji, też mojej.

 
Od siebie:
Nasz związek się dogadywał i z dzieckiem.
Nie poruszam kwestii reszty Rodziny, co, kto przechodził w związku z byciem ŚJ.
Nic nie sugeruję, opisuję.
Ok. 15 letnia próba wyciągnięcia Rodziny z bagna  nie powiodła się.
Zgadza się, "obudzony" z siedzącym w bagnie, to właśnie rozwody wśród Rodzin ŚJ, tragedie, dramaty.
Tak stało się w naszej Rodzinie i innych, które znam osobiście są po rozwodach, czy w separacji, a i tu na Forum są opowiedziane historie podobne.
W naszym przypadku też groził rozwód, nie daje się wytrzymać, gdy ŚJ stosuje ostracyzm pod dachem domu Rodzinnego, do czego jest
nakłaniany przez innych ŚJ podczas spotkań towarzyskich i na zebraniach ze strażnic / wykładów.
Czy teraz "winić" zabierających głos ? tych, którzy nie "zakosztowali smaku ostracyzmu", że piszą o tym, czego sami nie doświadczyli, że się wypowiadają?
W moim przydługim poście, jak najlepiej się dało (bo można znalezć wiele innych odniesien/ przykładów) była próba wykazania, jak bardzo złożone są to zagadnienia/ problemy.
Warto! Warto spróbować wyciągać z bagna.
Ale też nie ma żadnej gwarancji, że się zawsze uda wyciągnąć.
Oby jak najwięcej Rodzin ocalało razem, wychodząc z bagna.
Osobiście widzę strefę komfortu u Rodziny ŚJ, widzą, wiedzą, narzekają  na  zborowe i ck zalecenia, postanowienia, pokrętne nauki wiadomo pokątnie  i milczą itd.
Mnie nie udało się wyciągnąć z bagna, bo chcą tak żyć, dobrze im w bagnie.
Do czasu, aż osobiście doświadczą "ciężaru nie do uniesienia", to tak, wtedy jest szansa, że zaczną stawać w swojej obronie przed bagnem, wtedy może i opuszczą strefę komfortu i opuszczą orga.
"Ciężar nie do uniesienia", dla każdego okazuje się inny/podobny, o czym opowiadają w realu i na Forum byli i obecni i bliscy odejścia ŚJ.
Mój próg wytrzymałości bycia w bagnie przekroczył skalę w 2000 r.  objawiając się tragicznie, a nie było żadnych przecieków o tajnych listach, ukryte info o pedofili w zborach ŚJ, nie było Forum, nie było komu powiedzieć o wątpliwościach, knebel w ustach i "dzwigaj",  człowiek sam widział i kojarzył i nie "uniósł", wiec w moim przypadku nawet ryzykując utratę Rodziny i będąc pod karą ostracyzmu, nie żąłuję swojej decyzji ! opuszczenia "bagna".
Tymczasem życie każdemu leci/ mija.

Wspieram, jestem z  i za Wszystkimi udręczonymi "bagnem"!

Dobrego dnia Wszystkim! Przesyłam serdeczne pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2021, 13:26 wysłana przez abece »


Offline Sebastian

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #445 dnia: 28 Listopad, 2021, 15:08 »
ja oficjalnie odszedłem z sekty, ale wiem że gdyby odejście z sekty było takie proste jak odejście ze stowarzyszenia filatelistów (znudziło mi sie zbieranie znaczków więc piszę oświadczenie że występuję i że od dnia takiego i takiego nie będę płacić kolejnych składek) to nie byloby potrzeby zakładania naszego forum (tak jak niepotrzebne są specjalistyczne fora internetowe dla ex-filatelistów)

każdy z nas ma swoją rację (i ci co tkwią w sekcie mimo przebudzenia i ci co już z niej odeszli), swoją rację mam także ja (najpierw w imię pewnych wartości tkwiłem w sekcie mimo przebudzenia a potem zmieniłem sposób myślenia i oficjalnie odszedłem).

swoją rację mają tacy co piszą tutaj krótko a gdy ochłoną całkowicie odchodzą z forum ale swoją racje mają tacy co od wielu lat piszą tutaj z pozycji długoletniego PIMO (jak np.Estera) i z pozycji długoletniego POMO (jak np.Sebastian).

nie ma sensu drzeć kotów, ale jest sens normalnie i kulturalnie porozmawiać.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2021, 15:10 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #446 dnia: 28 Listopad, 2021, 19:26 »
Anegdota o Himmilsbachu.
W latach 70-ch przyszedł pijany do SPATiFU (lokal dla aktorów).
Stanął na środku i krzyknął: inteligencja...wyp.......ć.
Spośród zakłopotanych aktorów wstał Gustaw Holoubek i powiedział: nie wiem jak Państwo, ale ja wyp.......m.
Wiele osób z tego forum zachowało się jak Holoubek.


Offline Sebastian

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #447 dnia: 29 Listopad, 2021, 10:48 »
Anegdota o Himmilsbachu.
W latach 70-ch przyszedł pijany do SPATiFU (lokal dla aktorów).
Stanął na środku i krzyknął: inteligencja...wyp.......ć.
Spośród zakłopotanych aktorów wstał Gustaw Holoubek i powiedział: nie wiem jak Państwo, ale ja wyp.......m.
Wiele osób z tego forum zachowało się jak Holoubek.
jeśli chodzi o odejście z sekty, to faktycznie mogę troszkę przypominać Holoubka :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #448 dnia: 01 Grudzień, 2021, 00:45 »
Nie sądziłem, że wpis który zamieściłem po bardzo długim milczeniu, spowoduje taką dyskusję. Niemniej, czuję się po części wywołany do tablicy i powiem co ja w tej kwestii uważam. W końcu wątek dotyczy mnie osobiście. Uważam że każdy z przedmówców ma swoją niezaprzeczalną rację i akurat jestem w stanie każdą z nich zrozumieć. Nie to nie rozdwojenie jaźni ani żadna dubiegunowość... Otóż sam doświadczyłem obu stanów niemal jednocześnie a dokładnie jeden po drugim. Stan nr 1: Jestem w jehoskim kukluks klanie, mam tam znajomych, no i rodzinę mogę się z nimi komunikować. Stan nr 2: Wiem że jehowizm to dobrze zarządzana korporacja utworzona do mega perfidnego biznesu pod płaszczykiem religijnym. Wiem że to wszystko ściema, znam ich ciemne karty historii oraz nowe wyuzdania. Jednocześnie chcę mieć kontakt z sędziwymi rodzicami. Robie im zakupy remont domu itp itd... w skrócie opiekuję się rodzicami bo jehoska siostra ze szwagrem są zajęci głoszeniem.... Cały czas sobie i nawet zaufanym znajomym w tym jednemu jehowskiemu powtarzałem - jeśli pochowam obu rodziców robię natychmiastowe wyjście z tego jehowskiego g.... I tak by zapewne było... chociaż nie ukrywam czym więcej informacji napływało (wtedy jeszcze nie czytałem a może nawet nie było naszego forum) głównie na YT to byłem coraz bardziej sfrustrowany jaka to jest zakłamana sekta. Gdy przyszli do mnie dwaj starsi - inkwizytorzy. Co wyraźnie słychać na nagraniu przez pierwsze 10 -15 minut próbowałem jakoś lawirować, powstrzymywałem się od obnarzenia że nie myślę po jehowsku... chciałem dla rodziców utrzymać status ŚJ ... niestety w którymś momencie coś we mnie pękło, chyba po tym jak zobaczyłem jacy inkwizytorzy są ślepi, tudzież zapatrzeni w góru... no i poszły konie po betonie - nazwałem ich świętye ciało kierownicze - CIELAKIEM i sprawa się gładko szybko wyjaśniła. Niestety - ojciec starszy zboru, matka 20 lat pionierka stała, siostra pionierka stała, szwagier starszy zboru... Niby rodzice przynajmniej na pokaz (dla mojej nie jehowskiej żony) chcieli bym nadal się nimi opiekował ale widziałem że byłem persona non grata. Dlatego to ja ich wszystkich wykluczyłem, nie mam z nimi od kilku lat bezpośredniego kontaktu. Wszelkie informacje typu że przyszedł list do mnie itp moja matka przekazuje mojej żonie i to moja żona te listy odbiera... Nigdy nie padło pytanie co u mnie zresztą z wzajemnością. Dojrzałem do tego że to nie jest moja rodzina, bo oni mnie nie chcieli znać. Na szczęście teście nie są i nigdy nie byli jehowcami (chociaż mają też swoją jehowską rodzinę) i obecnie teście są moimi rodzicami. Zatem jak widzicie też nie chciałem się ujawnić ale przysłowiowy Ch.. mnie strzelił i powiedziałem DOŚĆ pierdo...nia! Nie będę w tym g... brał udziału. Zwłaszcza że samo jehostwo już na wiele lat prędzej "wyleczyło mnie z wiary w boga."

P.S.
Mam nadzieję ze ten niepotrzebny spór zostanie tym wpisem zażegnany.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień, 2021, 00:52 wysłana przez Szycha »


Offline Estera

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #449 dnia: 01 Grudzień, 2021, 14:08 »
Otóż sam doświadczyłem obu stanów niemal jednocześnie a dokładnie jeden po drugim.
Stan nr 1: Jestem w jehoskim kukluks klanie, mam tam znajomych, no i rodzinę mogę się z nimi komunikować.
Stan nr 2: Wiem że jehowizm to dobrze zarządzana korporacja utworzona do mega perfidnego biznesu pod płaszczykiem religijnym.
Wiem że to wszystko ściema, znam ich ciemne karty historii oraz nowe wyuzdania.
Jednocześnie chcę mieć kontakt z sędziwymi rodzicami.

   Szycha :)

   Wielkie dzięki za wpis, którego tu dokonałeś.
   Pokazałeś prawdziwie ludzkie odruchy, jak na człowieka działa, gdy odkrywa prawdę o tej prawdzie.
   Opisałeś schemat myślenia i działania wielu, którzy tak właśnie na początku reagują, jeśli chodzi o naszych bliskich.
   Chęć pomocy, chęć podzielenia się tymi ważnymi odkryciami, chęć wyciągnięcia stamtąd kogo się da i na kim nam zależy.
   Szukanie jak najmniej destrukcyjnego wyjścia, ze świadomością, że niestety takiego zbytnio nie ma.

   Nie ma co się dziwić niektórym, że nie chcą celowo wystawiać się na ostracyzm tej organizacji.
   Na tę systemową nienawiść, brak zwykłej życzliwości czy braku zachowań zwykłej kultury osobistej, tego jadu religijnego tam tworzonego.
   Podjąłeś swoją osobistą decyzję, taką, jaką uważałeś za słuszną i brawo Ty.
   Jasno też wyrażasz swoje zrozumienie dla tych, co tkwią w różnych stanach świadomości i działania.
   Świetnie i prawdziwie to ująłeś w słowa, dzięki.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.