Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: jw.org - "Na całym świecie"  (Przeczytany 12227 razy)

Offline Estera

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Listopad, 2017, 18:46 »
Ostatnio wziąłem Czego naprawdę i Przebudźcie.
Przecież nie może się zmarnować, a i siostrze koło stojaka zrobiłem dobrze... Biorąc gazetki, wszak dawanie jest lepsze niż branie. Zwłaszcza jeśli daje młoda siostra...  :)
Seńor "Stojanow" poinformował mnie gdzie mogę znaleźć więcej informacji o Bogu - na jw.orku.
   Na jw.orku, to tylko kota w worku.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Listopad, 2017, 18:53 »
Jak wychodziłem dziś z cmentarza ok. 16 to po drugiej stronie ulicy stało dwoje ewangelizatorów ze stojakiem.
Tak zagadana parka, że sama ewangelia pewnie z ust do ust szła.
Pies z kulawą noga nie podszedł (bo ich tam nie było  ;D ), ba nawet nie spoglądnął w ich stronę. Jedynym który się im przyglądał byłem ja. :)

Pomyślałem se, że zachowują się tak jak my w pracy, oby do fajrantu odstać czy odsiedzieć. ;)


Offline Startek

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:04 »
Oj biedni ci ludzie , biedni . Tak zimno deszczowo a oni stoją i wypracowują swoje zbawienie .


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:29 »
Jak wychodziłem dziś z cmentarza ok. 16 to po drugiej stronie ulicy stało dwoje ewangelizatorów ze stojakiem.
Tak zagadana parka, że sama ewangelia pewnie z ust do ust szła.
Pies z kulawą noga nie podszedł (bo ich tam nie było  ;D ), ba nawet nie spoglądnął w ich stronę. Jedynym który się im przyglądał byłem ja. :)

Pomyślałem se, że zachowują się tak jak my w pracy, oby do fajrantu odstać czy odsiedzieć. ;)
Przecież to nie można mieć krzty rozsądku i szacunku do osób wyznających inny światopogląd. To tak jakby w wigilię od domu do domu głosili i to po zmroku.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:50 »
Przecież to nie można mieć krzty rozsądku i szacunku do osób wyznających inny światopogląd. To tak jakby w wigilię od domu do domu głosili i to po zmroku.
Ale stali po drugiej stronie ulicy. :)
Po tamtej nie mogli, bo pełno straganów konkurencyjnych ze zniczami i kwiatami. ;D


Tusia

  • Gość
Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:51 »
Oj biedni ci ludzie , biedni . Tak zimno deszczowo a oni stoją i wypracowują swoje zbawienie .

Dzisiaj widziałem stojakowiczów w centrum Gliwic, na Placu Krakowskim, z dala od chodnika, schowani. Żywej duszy na ulicy. A oni "głosili".


Offline Estera

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopad, 2017, 20:15 »
Dzisiaj widziałem stojakowiczów w centrum Gliwic, na Placu Krakowskim, z dala od chodnika, schowani. Żywej duszy na ulicy. A oni "głosili".
   Nie widziałam dziś stojakowiczów.
   Ale wracając z pracy i obserwując aurę na dworze, tę otaczającą szarość jesienną, mżawkę i zacinający wiatr.
   Pomyślałam sobie o tych, co dziś głoszą w tę markotną pogodę, bo napewno zbiórka do służby, była organizowana.
   Ucieszyłam się na myśl, o tym, że mnie tam już nie ma i nigdy nie będzie.
   Wspaniałe uczucie.
   Przewspaniałe.
   :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Listopad, 2017, 20:42 »
Ale stali po drugiej stronie ulicy. :)
Po tamtej nie mogli, bo pełno straganów konkurencyjnych ze zniczami i kwiatami. ;D
Ale na zdrowy rozsądek. Po co? Mogliby sobie odpuścić w ten dzień, a już na pewno okolice cmentarzy. Akurat widzę zainteresowanie towarem z ich stojaka, kiedy ludzie albo idą zamyśleni na cmentarz, albo z niego wracają.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Milea

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Listopad, 2017, 20:43 »
Wczoraj o 18.00 widziałam 2 glosicielki przy stojaku na Dolnym Śląsku. Tragedia. Ciemno, zimno, prawie ich nie widać a stoją.


Offline HARNAŚ

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Listopad, 2017, 20:47 »
Wczoraj o 18.00 widziałam 2 glosicielki przy stojaku na Dolnym Śląsku. Tragedia. Ciemno, zimno, prawie ich nie widać a stoją.
To już jest wręcz żebranie o nowych współwyznawców


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Listopad, 2017, 20:50 »
Ostatnio wziąłem Czego naprawdę i Przebudźcie.
Przecież nie może się zmarnować, a i siostrze koło stojaka zrobiłem dobrze...
Jakbym to wiedział wcześniej... to może dłużej bym pogadał przy stojaku zanim padnie "My z panem już nie rozmawiamy"
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Listopad, 2017, 21:34 »
Przecież to nie można mieć krzty rozsądku i szacunku do osób wyznających inny światopogląd. To tak jakby w wigilię od domu do domu głosili i to po zmroku.
W temacie stojaków w dzień ,,święta zmarłych" to kilka lat temu (2-3) była taka oto sytuacja w moim zborze (prawdopodobnie w kraju):

W święto miały stojaki obstawić cmentarze i pokrzepiać strapione dusze, było to rozgłoszone i rozplanowane napięcie rosło...
I nagle ciach, przyszło info z góry że akcja odwołana. Będą jeszcze niewybudzonym na przywileju pomyślałem że ktoś poszedł po olej do głowy.

Czy ktoś pamięta podobną historię?


Tusia

  • Gość
Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Listopad, 2017, 21:55 »
W temacie stojaków w dzień ,,święta zmarłych"

Kościół nie obchodzi "święta zmarłych", lecz Uroczystość Wszystkich Świętych. A więc: W temacie stojaków w Uroczystość Wszystkich Świętych  8-)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Listopad, 2017, 11:30 »
Kościół nie obchodzi "święta zmarłych", lecz Uroczystość Wszystkich Świętych. A więc: W temacie stojaków w Uroczystość Wszystkich Świętych  8-)

Logicznie rzecz biorąc, rodzi się pytanie: "Ilu jest obecnie żyjących świętych?"
Przypuszczam, że odpowiedź brzmi: ani jednego.
Stąd słuszny wniosek, że KK obchodząc "Uroczystość Wszystkich Świętych" de facto obchodzi ich święto jako zmarłych!
Dodatkowo, dzień 2 listopada jest dniem "zadusznym" więc także dotyczącym już nieżyjących.
Stąd pewnie stosowany odkąd pamiętam skrót myślowy: "święto zmarłych"
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Sebastian

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Listopad, 2017, 11:46 »
cieszą mnie te wieści o stojakowiczach, bo wskazują na coraz większe oderwanie od rzeczywistości.

To już nawet nie jest wyrabianie planów korporacyjnych, to coraz bardziej przypomina planowanie socjalistyczne z końcówki realnego socjalizmu: nie ważne czy to ma sens, ważne żeby "coś robić".

Przypomina mi to oglądany ok. 30 lat temu reportaż w TVP o tym jak przedsiębiorstwo PKS w 1988 roku dostało nakaz z góry żeby autobusy miały więcej przejechanych km.

Zamiast analizować potrzeby, tworzyć nowe kursy dla przykładowo młodzieży wracającej ze szkół czy dla pracowników dojeżdżających do pracy po prostu wypuszczało "puste kursy" czyli państwowy autobus jeździł z miasta do miasta bez pasażerów, ważne aby nabić przejechanych km i zaraportować wykonanie planu. Kierowcy unikali patrzenia do kamery ale tłumaczyli coś że "centrala tak kazała a oni wykonują polecenia służbowe". A czy to ma sens? "zapytajcie dyrekcję ja jestem tylko kierowcą" itd. itp.

I pomyśleć że trzy dekady później tą samą ścieżką podążą amerykańska(!) korporacja...

Parafrazując Aleksandra Kwaśniewskiego, mam ochotę zawołać "Antony Morissie i jego wesoła drużyno, IDŹCIE DALEJ tą drogą" :)

Idźcie dalej tą drogą, a będzie mniej zwiedzionych, będzie mniej ludzkich tragedii na tej planecie.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2017, 11:49 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)