Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: jw.org - "Na całym świecie"  (Przeczytany 12229 razy)

Offline zenobia

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Listopad, 2017, 22:42 »
Tusia jak mogłes ! jej się nie da nawet zdmuchnąc .


Tusia

  • Gość
Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Listopad, 2017, 23:21 »
Tusia jak mogłes ! jej się nie da nawet zdmuchnąc .

Niech na cmentarzu pali się wieczny płomień nad twórczością robbo1  ;D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Listopad, 2017, 00:01 »
Odpowiedziałem,a mój komentarz trafił na cmentarz ponieważ napisałem prawdę,jak i trafi ten,że tak się stało.
Gratuluję.
Przeczytałem Twój post z cmentarza i jak zwykle potok słów, cytaty z książek, jeszcze raz potok słów, brak rzeczowej odpowiedzi na pytanie, próba skierowania uwagi czytających w inna stronę, aby nie drążyli niewygodnego tematu, standardowo mała autoreklama własnej osoby i nic poza tym.
Cytat z cmentarza.
Cytuj
Ja wspieram żłobki,przedszkola.
Mam nawet dyplomy z podziękowaniem.
Mt6:2-4  Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Jak ma się Twoja autoreklama do tego cytatu? Trochę skromności życzę.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline robbo1

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Listopad, 2017, 10:41 »
Moja pomoc jednym ,czy innym jest bez większego znaczenia.
I nie wspominałbym o tym,gdybyście nie pisali,że nie pomagamy.
Ja w jakimś stopniu pomagam.
A jeżeli idzie o głoszenie to pewne jest,że głosimy.
I to według wzoru pozostawionego przez pierwszych chrześcijan.
"Idziemy do ludzi".
Przy czym wiecie,że korzystamy z metod jakich korzystała pierwotna społeczność chrześcijan.
Takich jak "ewangelizacja masowa","przez społeczność","indywidualna",czy "chrześcijański styl życia".
Znawcy podkreślają "wagę s ł o w n e g o świadectwa w procesie ewangelizowania".
Jak zauważa dr.Robert Coleman:
"Odchodzenie od u s t n e g o głoszenia ewangelii.dawania o niej s ł o w n e g o świadectwa ,naraża nas na niebezpieczeństwo utraty mocy naszego posłannictwa".

Nie wydaje mi się "złem" umotywowanie swoich wypowiedzi cytatami dotyczących tematu.
Niech przemówią tacy,którzy przeanalizowali temat "ewangelizacji" itp.


I jak pisałem stosujemy różnorodne "metody siewu".
Nie zapominamy jednak o najistotniejszej metodzie.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad, 2017, 11:18 wysłana przez robbo1 »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Listopad, 2017, 14:03 »
Przy czym wiecie,że korzystamy z metod jakich korzystała pierwotna społeczność chrześcijan.
Takich jak "ewangelizacja masowa","przez społeczność","indywidualna",czy "chrześcijański styl życia".
Znawcy podkreślają "wagę s ł o w n e g o świadectwa w procesie ewangelizowania".
No teraz to kpina. Apostoł Paweł z tabletem puszczający filmiki z jworgu.  ;D Gdzie pierwsi chrześcijanie mieli "ewangelizację masową"?
Gdzie jest napisane w biblii, że pierwsi chrześcijanie mieli głosić od domu do domu? Mieli chodzić od miasta do miasta i głosić na placach miast, a kto ich zaprosi, mieli pozostać w tym domu.
No a ten chrześcijański tryb życia to chyba uprawiacie poprzez ostracyzm i rozbijanie więzi rodzinnych.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline pompejusz

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Styczeń, 2018, 12:33 »
Rozbijanie więzi rodzinnych-masz rację


Offline robbo1

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Styczeń, 2018, 15:47 »
Nie jest prawdą,że nie stosowali "ewangelizacji masowej".
Tak inni nazywają przemawianie do setek,tysięcy zaproszonych.
O naszym zbawicielu czytamy"gdy przemawiał jeszcze do tłumu...Mt.12:46
Taki sposób głoszenia nazywano ,nazwano "masową ewangelizacją".
Inni czynili podobnie.
A posługiwanie się "tabletem" to tylko jeden z wielu współczesnych sposobów głoszenia przez nas praktykowany.
O potrzebie korzystania z "technicznych pomocy" współczesności już pisałem.
O tej potrzebie pisali wykładowcy "ewangelizacji" na ewangelicznych uczelniach.



Offline Światus

Odp: jw.org - "Na całym świecie"
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Styczeń, 2018, 17:27 »
Na tabletach można także zainstalować aplikację, dzięki której można przekazywać dobrowolne datki...  :D

Wiesz robbo, strona www, a co za tym idzie, tablety i komputery, są po to, żeby z jeszcze jednej strony osaczyć wiernych.
Ale są też minusy, bo dzięki temu, m.in. ty trafiłeś na to forum i masz okazję zapoznać się z odmiennymi poglądami, nie tylko ze stron strażnicy pt. "Co mówią niektórzy".
Powiedz mi, czy jest normalne, że pokazujesz komuś dowody, a on mówi, że to nie prawda?
Od strony śJ wygląda to odwrotnie; bez dowodów każą wierzyć, ze coś jest prawdą; np obecność Chrystusa od 1914, lub wojna w niebie w tym samym roku. Kto to może potwierdzić?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?