Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność  (Przeczytany 38604 razy)

Offline zaocznie wywalony

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #105 dnia: 03 Październik, 2017, 12:55 »
Oj tam, przesadzasz, nasz sabekk twierdzi, że list jest normalny i ma podstawy biblijne :).

Ale nawet sabekk przyznał że ten list nie jest w porządku.
Nie no... pisanie jak w liście "W obecnym roku w porównaniu do roku ubiegłego całkowita suma wszystkich datków otrzymanych w tym roku ze zborów w Boliwii uległa zmniejszeniu" w kraju, gdzie na cały zbór jeden czy dwóch zarabia powiedzmy przyzwoicie, no to trochę nie halo. ".
Pamiętam jak kiedyś mówca na jednym z punktów mówił o tym, że bracia w krajach bogatszych powinni wziąć na siebie nieco większy ciężar niż ci z krajów biedniejszych. Nie wiem czy to były jego własne przemyślenia, ale o ile wydaje się to w jakimś sensie ok, no to pisanie już do Boliwijczyków takim tonem jest nieco "nie fer". No, ale to moje zdanie...

Jak dla mnie to i tak wielki sukces.
Pomimo słowa "nieco", czy wcześniej "trochę nie halo"
 ;)


Offline Salome

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #106 dnia: 03 Październik, 2017, 12:59 »
Gorszycielu, bardzo przygnębiające obrazy. Jak to zestawić z pięknymi lukrowanymi fotkami z jw.org, gdzie występują ładni wystylizowani bracia i siostry,  siedzący z Biblią i kubkiem kawy na mięciutkiej kanapie w komfortowych wnętrzach? Albo z filmikiem reklamującym nieruchomości WTS na sprzedaż na Brooklynie, gdzie atrakcyjne kobiety w cabrio podziwiają panoramę New York City?

Ludzie, którzy to czytacie, a jeszcze macie wątpliwości!!!! W tej korporacji nie ma Boga. "Miłość" to jedynie hasło reklamowe, owszem, występuje, ale na kolorowych obrazkach i filmowych ustawkach z tv.jw.org.   :'( :'( :'(
Jak dla mnie, odważę się to napisać, SJ to nawet nie jest religia chrześcijańska. To jest trybik w machinie The New World Order.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #107 dnia: 03 Październik, 2017, 13:07 »
Odsetek ludzi głodujących w Boliwii w latach 2014-2016 w przedziale 25-35%.

E tam Gorszyciel , czepiasz sie ! Kazdy SJ wie , ze Krolestwo Boze zlikwiduje problem  niedostatkow zywnosci i biedy.
Nawiasem mowiac , ten problem ma byc zlikwidowany razem z biednymi i glodujacymi w Armagedonie .
A wiec , dawac kase , braciszkowie z Boliwii ! Bo sie Anthony , JEGO WYSOKOSC Morris III  pogniewa  i odetnie wam doplyw Ducha Bozego . ;) 


Offline Estera

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #108 dnia: 03 Październik, 2017, 14:44 »
(...) A wiec , dawac kase , braciszkowie z Boliwii ! Bo sie Anthony , JEGO WYSOKOSC Morris III  pogniewa  i odetnie wam doplyw Ducha Bozego . ;)
   Akurat, to chyba aż takiej mocy nie ma.
   I wielkie szczęście, bo jeszcze i by odcięli możliwość samodzielnego myślenia i wyciągania własnych wniosków.
   I nie mielibyśmy wtedy żadnej szansy na znalezienie się poza wts-em.
   Całkowita zamiana człowieka w roboty.
   :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #109 dnia: 03 Październik, 2017, 23:52 »
Na zebraniu od 16 października będzie omawiany ten film


Link do pobrania filmu:
https://download-a.akamaihd.net/files/media_video/bb/edj_E_r720P.mp4

Polskiej wersji nie znalazłem jeszcze, ale prawdopodobnie będzie pod tym linkiem:
https://download-a.akamaihd.net/files/media_video/bb/edj_P_r720P.mp4


Offline M

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #110 dnia: 04 Październik, 2017, 00:19 »
Na zebraniu od 16 października będzie omawiany ten film

Dokładniej na punkcie "Potrzeby zboru":

Cytuj
Potrzeby zboru (15 min): Przemówienie starszego. Zacznij od pięciominutowego, opartego na Biblii wstępu, przygotowanego na podstawie Strażnicy z 15 listopada 2015 roku, strona 14. Następnie odtwórz film Jak składać datki drogą elektroniczną. Po odtworzeniu filmu pokaż w serwisie jw.org stronę „Jak przekazać darowiznę na ogólnoświatową działalność” i omów wymienione możliwości składania datków drogą elektroniczną dostępne w kraju, w którym mieszkacie.

Oczywiście sabekk i pozostali Świadkowie obecni na naszym forum zapewne uważają, że to świetny pomysł by wykorzystać cały 15-minutowy punkt poświęcony potrzebom zboru, by przypomnieć braciom na ile różnych sposobów mogą oddać swoje kosztowności braciom Króla :). Nowy, 7-minutowy film nagrany w tym celu zapewne będzie świetną pomocą w tym zakresie :).

Idę zwymiotować.


Offline Villa Ella

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #111 dnia: 04 Październik, 2017, 00:36 »
A zauważyliście ile jeszcze zaślepionych otworów do wrzucania pieniążków ma skarbonka w tym filmie?! Jakie to nowe możliwości otwiera dla CK! Mogą wymyślać nowe zboże cele, wymagające wsparcia finansowego. To nowa, wspaniała perspektywa dla wszystkich braci, na całym świecie! Czyż to nie jest budujące?!
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline CEGŁA

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #112 dnia: 04 Październik, 2017, 00:38 »
Zwymiotowałem. "Mogę pomagać Jehowie każdego miesiąca".

Chciałem jakiś komentarz napisać, ale zasłabłem. Naprawdę już nie potrafię, brak mi słów. Jak bardzo trzeba być tępym, żeby dać się dymać na takie zwyrodnienia propagandowe?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Michał chlu

  • Gość
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #113 dnia: 04 Październik, 2017, 05:40 »
Jakże się cieszę ze w następny wtorek będzie ogłoszenie ze nie jestem ŚJ 🤣🤣🤣 jeśli to dzieło ludzkie to samo się rozpadnie :) brak kasy widać wszędzie :) a ofiary które nie były chronione odpowiednio przed pedofilia przez organizacje, czekają na odszkodowania :)


Offline Safari

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #114 dnia: 04 Październik, 2017, 06:34 »
Przerazajace jest przepisywanie im nieruchomosci... Na szczescie ja nie lubiłam wrzucać datków bo sama miałam nie duzo pieniędzy. I doszłam do wniosku, że wystarczy to co robię. Niech inni wrzucają pieniądze 😄

Organizacja, ktora wymusza na ludziach pieniądze wzbudzaniem w nich poczucia winy. Starsza siostra oczywiście musiała wspomnieć mimochodem ze juz nie robi zbyt duzo dla Jehowy ale przecież może wypisać czek by okazać wdzięczność za to, co ma.

Tez jestem dumna z siebie, ze odeszlam. Chciałabym za życia zobaczyć jak ta organizacja upada, a to odstępcy organizują pomoc dla zmartwychwstalych po "Armagedonu". Trzeba ich będzie uświadomić jakiej psychomanipulacji byli poddawani. Ahh... Rozmarzyłam sie. ..
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Tusia

  • Gość
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #115 dnia: 04 Październik, 2017, 10:07 »
Zwymiotowałem.

Chciałem jakiś komentarz napisać, ale zasłabłem.

Dzwonię na 112.  ;D


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #116 dnia: 04 Październik, 2017, 10:32 »
Niestety musiałam włączyć automatyczne tłumaczenie , ukazało się tam słowo CHARYTATYWNE  , w odniesieniu do datków płaconych drogą elektroniczną .

 No i niech ktoś zarzuci świadkom , że nie prowadzą działalności CHARYTATYWNEJ  :D
A wszystko jak zwykle poparte świętą księgą .

Muszę poszukać starych strażnic potępiających telewizyjnych kaznodziei , którzy tylko wyłudzają kasę , chociaż czy można to porównać? przecież datki świadków przekazywane są dla samego Jehowy i jego dzieła ?!
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2017, 10:37 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #117 dnia: 04 Październik, 2017, 11:33 »
Muszę poszukać starych strażnic potępiających telewizyjnych kaznodziei , którzy tylko wyłudzają kasę , chociaż czy można to porównać? przecież datki świadków przekazywane są dla samego Jehowy i jego dzieła ?!
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #118 dnia: 04 Październik, 2017, 12:23 »
tomek_s nieźle  :) dzięki ,
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #119 dnia: 04 Październik, 2017, 12:40 »
tomek_s nieźle  :) dzięki ,

U Tusi na stronie jest wszystko.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),