Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność  (Przeczytany 38600 razy)

Offline dziewiatka

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #90 dnia: 02 Październik, 2017, 19:44 »
Ja w dalszym ciągu nie wiem o co Sebekkowi biega powinność o której pisze z pewnością nie jest wynikiem nakazu lecz reakcją na otaczającą rzeczywistość (jak; 1;27, 2;15-17 )i to nas powinno przymuszać.Natomiast finansowanie kampanii ,najedz się i napij'' jest pozbawione miłosierdzia.
Do niedawna myślałem podobnie jak strażnica a to tylko dla tego, że byłem przekonany iż każdy powinien radzić sobie sam.Jestem zdania że powinny istnieć instytucje,które pomagają .Natomiast każda taka organizacja zbierając pieniądze powinna się publicznie rozliczać.


Tusia

  • Gość
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #91 dnia: 02 Październik, 2017, 19:49 »
Ja w dalszym ciągu nie wiem o co Sebekkowi biega

---//---

 ;D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #92 dnia: 02 Październik, 2017, 19:49 »
CK o Boliwijczykach: Jeżeli brat lub siostra są nadzy i nie mają dość pokarmu na dany dzień, a ktoś z was mówi im: „Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i dobrze najedzcie”, ale nie dajecie im tego, co konieczne dla ciała, to jaki z tego pożytek?


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #93 dnia: 02 Październik, 2017, 22:57 »
CK o Boliwijczykach: Jeżeli brat lub siostra są nadzy i nie mają dość pokarmu na dany dzień, a ktoś z was mówi im: „Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i dobrze najedzcie”, ale nie dajecie im tego, co konieczne dla ciała, to jaki z tego pożytek?
;) CK o Boliwijczykach: Jeżeli bracia i siostry nie są nadzy i nie są głodni ale wpływy rok do roku zmalały, to jaki z tego pożytek? ;)


Offline sabekk

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #94 dnia: 02 Październik, 2017, 23:06 »
I kluczowe, tj. 2 Kor 6,10: jako zasmucani, ale zawsze radośni, jako biedni, ale wzbogacający wielu, jako nic nie mający, a jednak posiadający wszystko.

No przecież na tym właśnie polega życie zakonne w rodzinach WTS.  ;D


A w Rz 8,35 Apostoł pyta: Któż nas oddzieli od miłości Chrystusowej? Czy ucisk, czy udręka, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz? On to przeżył - tak samo jak Boliwijczycy. A członkowie CK z USA? Czy od czasu do czasu przeżywają to, co Paweł? Czy Paweł wyciągnąłby łapę do Boliwijczyków?

Co za bzdety. Jak dobrze sięgnę pamięcią to Sydlik siedział w czasie II WW za neutralność, a Poetzinger nawet w niemieckich obozach koncentracyjnych. Kto wie, może gdyby przegrzebać życiorysy obecnie żyjących członków CK znalazłoby się trochę takich przykładów ukazujących, że dobrze rozumieją co to znaczy żyć na minimum socjalnym, a nawet poniżej owego? Muszę przyznać @Gorszycielu, że udało ci się podważyć moją własną, wydaną wcześniej, opinię na temat tego listu. Czyżby owo "musi" w nim zawarte należy definiować: "jedzcie trawę"? Najwyraźniej dałem się nieco podejść zwykłej propagandzie. "Z kim przystajesz..." chyba czas na przerwę.


---//---


Ja w dalszym ciągu nie wiem o co Sebekkowi biega powinność o której pisze z pewnością nie jest wynikiem nakazu lecz reakcją na otaczającą rzeczywistość (jak; 1;27, 2;15-17 )i to nas powinno przymuszać.Natomiast finansowanie kampanii ,najedz się i napij'' jest pozbawione miłosierdzia.
Do niedawna myślałem podobnie jak strażnica a to tylko dla tego, że byłem przekonany iż każdy powinien radzić sobie sam.Jestem zdania że powinny istnieć instytucje,które pomagają .Natomiast każda taka organizacja zbierając pieniądze powinna się publicznie rozliczać.

Ta kampania dotyczy "(...) na ogólnoświatową działalność". Zdecydowanie dałem się podejść propagandzie.


---//---


Dobra robota jest tu robiona i tyle, a że ktoś sobie coś tam popisze w obronie wiary, należy dodać, jedynie "słusznej" to niech sobie pisze, prędzej przejrzy na oczy.

Moderacja ładnie w koszu mnie prosiła o powstrzymanie sarkazmu, więc pominę tego, kto pisze "w obronie wiary", ale w rzeczy samej... "dobra robota", chłopaki. Widzę co jest grane.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2017, 23:39 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Gorszyciel

  • Gość
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #95 dnia: 02 Październik, 2017, 23:46 »
Co za bzdety. Jak dobrze sięgnę pamięcią to Sydlik siedział w czasie II WW za neutralność, a Poetzinger nawet w niemieckich obozach koncentracyjnych. Kto wie, może gdyby przegrzebać życiorysy obecnie żyjących członków CK znalazłoby się trochę takich przykładów ukazujących, że dobrze rozumieją co to znaczy żyć na minimum socjalnym, a nawet poniżej owego? Muszę przyznać @Gorszycielu, że udało ci się podważyć moją własną, wydaną wcześniej, opinię na temat tego listu. Czyżby owo "musi" w nim zawarte należy definiować: "jedzcie trawę"? Najwyraźniej dałem się nieco podejść zwykłej propagandzie. "Z kim przystajesz..." chyba czas na przerwę.

Może źle ogarniam, ale nie kojarzę, aby obecnie w CK siedział Sydlik czy Poetzinger. Mówimy o tych, którzy ciągną kasę od Boliwijczyków zasiadając na tronach w sygnetach, a nie o czasach sprzed listu.


Offline sabekk

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #96 dnia: 02 Październik, 2017, 23:49 »
Może źle ogarniam, ale nie kojarzę, aby obecnie w CK siedział Sydlik czy Poetzinger. Mówimy o tych, którzy ciągną kasę od Boliwijczyków zasiadając na tronach w sygnetach, a nie o czasach sprzed listu.

No niemniej dzk. @Gorszycielu.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline coma

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #97 dnia: 03 Październik, 2017, 00:59 »
""nakazał" i "regularnie" to trochę brzmi jak "musi".
W oficjalnej polityce dobrowolne datki dobrowolnymi są raczej dla osób zainteresowanych, stałych czytelników i... uniesionych emocjami  :) Dla pozostałych, mimo że w dalszym ciągu jest to jeden "dobrowolny" worek, no to każdy na etapie studium jest przecież uświadamiany, że owa dobrowolność jest pewną powinnością. Jedni to rozumieją wcześniej, a inni coś zatrybiają dopiero gdy przestają być ŚJ".

Sabek, jeśli nie są dobrowolne, tylko są powinnością to po co mówią, że są dobrowolne?

Przyglądam się tobie i muszę powiedzieć, że masz ciekawą taktykę. Starasz się obalić pewne argumenty, a spotykając się z kolejnym zarzutem, ten sam wczrśeśniej obalany argument starasz się wykorzystać do obalenia tegoż zarzutu. I tak koło się zamyka.
Może to działa w rozmowie z jedną osobą, ale na pewno nie z kilkoma.
Czytaj czasem to co piszesz, bo mocno plączesz się w tych swoich mądrościach.




Offline sabekk

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #98 dnia: 03 Październik, 2017, 01:07 »
""nakazał" i "regularnie" to trochę brzmi jak "musi".
W oficjalnej polityce dobrowolne datki dobrowolnymi są raczej dla osób zainteresowanych, stałych czytelników i... uniesionych emocjami  :) Dla pozostałych, mimo że w dalszym ciągu jest to jeden "dobrowolny" worek, no to każdy na etapie studium jest przecież uświadamiany, że owa dobrowolność jest pewną powinnością. Jedni to rozumieją wcześniej, a inni coś zatrybiają dopiero gdy przestają być ŚJ".

Sabek, jeśli nie są dobrowolne, tylko są powinnością to po co mówią, że są dobrowolne?

Żeby ci do głowy nie wpadło wpłacać dziesięciny.


Przyglądam się tobie i muszę powiedzieć, że masz ciekawą taktykę. Starasz się obalić pewne argumenty, a spotykając się z kolejnym zarzutem, ten sam wczrśeśniej obalany argument starasz się wykorzystać do obalenia tegoż zarzutu. I tak koło się zamyka.
Może to działa w rozmowie z jedną osobą, ale na pewno nie z kilkoma.

To taktyka "na leniwego". Po co szukać maczugi, skoro adwersarz sam z nią przyszedł?

(Marka 12:15 NWT)
15.  (...) Przynieście mi denara, bym go obejrzał.



Czytaj czasem to co piszesz, bo mocno plączesz się w tych swoich mądrościach.

Pokornie przyjmuję skarcenie.
« Ostatnia zmiana: 03 Październik, 2017, 01:28 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #99 dnia: 03 Październik, 2017, 08:39 »


Moderacja ładnie w koszu mnie prosiła o powstrzymanie sarkazmu, więc pominę tego, kto pisze "w obronie wiary", ale w rzeczy samej... "dobra robota", chłopaki. Widzę co jest grane.

DLA sprostowania, nie chodziło mi o osobę która założyła blog internetowy o temacie: "W obronie wiary" lecz o tych którzy wpisuje w tym wątku swoje zdanie do czego mają zresztą słuszne prawo. Do brzegu, nie widzisz zatem co jest grane.

A Twój wpis jest przykładem WTS-owskiej manipulacji, typowym przykładem że powtórzę. Czego będziesz bronił, podwójnych standardów, przekierowując myśli i temat rozmowy.

W jednym kraju flaga danego kraju może wisieć na budynku Korporacji a drugim nie, pedofilia jest faktem w "świętej Organizacji" Ty będziesz mówił za kłamiącymi SZERYFAMI, "to wymysł odstępców", w jednym kraju można dawać łapówki w drugim nie, przykład, Znasz fakty związane z braćmi w Malawi, wiesz co tam się działo ze względu na politykę WTS? "Mężczyźni, kobiety, dzieci - tracą domy i pola są bici i torturowani, gwałceni i zabijani - a to wszystko z powodu odmowy zapłacenia w legalny sposób ceny za legitymacje przynależności do organizacji, która jest, we wszystkich swych intencjach i celach - rządzącą instytucją w ich kraju.
 Z drogiej zaś strony (MEKSYK) mówią ludziom z innego kraju, że mogą dawać oficerom łapówki za dokument, który fałszywie zaświadcza, że odbyli służbę wojskową i znajdują się w pierwszej rezerwie armii." za Rajmundem Franzem KRYZYS SUMIENIA strona 180, jakby nie patrzeć członek ciała kierowniczego.
Napiszesz odstępca, Twoje prawo, ale dzięki temu odstępcy wiemy co się dzieje u tych co głoszą "PRAWDY BOŻE''  Mojżeszowa 18:20-22 obrzydliwość. Dodam że w Polsce do pewnego momentu młodzi bracia też szli do więzienia za odmowę służby wojskowej, ale w pewnym momencie wtedy Brooklyn doznał olśnienia i poszedł na układ ze światem, myślę że o tym wiesz, a często przywoływani trzej Hebrajczycy szli na jakikolwiek układ, a Daniel szedł na ustępstwa, myślę że nie ma potrzeby opisywać tych sytuacji.   
Nie patrz na kwestię tunelowo, monotematycznie - spójrz na panoramę a zobaczysz sznurki i to jak te sznurki i przez kogo są pociągane

Pozdrawiam wszystkich myślących nie tak jak WTS. 


Offline sabekk

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #100 dnia: 03 Październik, 2017, 10:16 »
A Twój wpis jest przykładem WTS-owskiej manipulacji, typowym przykładem że powtórzę. Czego będziesz bronił, podwójnych standardów, przekierowując myśli i temat rozmowy.

(...) flaga (...) pedofilia (...) Malawi, (...) MEKSYK (...) Rajmundem Franzem KRYZYS SUMIENIA (...)

Skoro "myśli i temat rozmowy" się same przekierowują, więc temat najwyraźniej się już skończył.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #101 dnia: 03 Październik, 2017, 10:37 »
Dopiero dziś przeczytałam ten list i rzeczywiście robi wrażenie , ale dla mnie przede wszystkim jest dowodem korporacyjnej manipulacji centrali , wszystko przemyślane ,scenka , ogłoszenia , chwalenie .
Wstrętna manipulacja uczuciami i imieniem Jehowy ! ON pan całego świata cieszy się jeżeli najbiedniejsi odejmuję sobie od ust , nawet jak odczuwają głód z tego powodu ,ON odczuwa radość !!!

Wstrętne !  to jedyne słowo jakie ciśnie mi się na usta.

 
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline M

Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #102 dnia: 03 Październik, 2017, 10:55 »
Wstrętne !  to jedyne słowo jakie ciśnie mi się na usta.

Oj tam, przesadzasz, nasz sabekk twierdzi, że list jest normalny i ma podstawy biblijne :).


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #103 dnia: 03 Październik, 2017, 11:00 »
Dopiero dziś przeczytałam ten list i rzeczywiście robi wrażenie , ale dla mnie przede wszystkim jest dowodem korporacyjnej manipulacji centrali , wszystko przemyślane ,scenka , ogłoszenia , chwalenie .
Wstrętna manipulacja uczuciami i imieniem Jehowy ! ON pan całego świata cieszy się jeżeli najbiedniejsi odejmuję sobie od ust , nawet jak odczuwają głód z tego powodu ,ON odczuwa radość !!!

Wstrętne !  to jedyne słowo jakie ciśnie mi się na usta.

  Jak zapewne zauważyłaś są tacy, którzy przywołując jeden werset dla podparcia swej tezy, twierdząc że jest to postawa jak najbardziej właściwa.
Wystarczy przeczytać kontekst i inne urywki Biblii w tym temacie i wychodzi jaki był wtedy stan rzeczy zagadnieniu, pomagania biednym i wdowom oraz sierotom, a tu "przywołuje się wdowi grosz" by czerpać nawet od tych którzy nie mają co do przysłowiowego garna włożyć. W organizacji, dodam tak zwanej, byłem (co prawda jeszcze jestem, ale tylko na listach, ich listach) od jesieni 1984 roku, ale nigdy nie słyszałem ogłoszenia, rezolucji o wsparcie dla zboru np. w Pcimiu Dolnym lub biednych siostr czy wdów. Kiedyś mówiło się że: "włos dzieli na czworo", dzisiaj ten włos dzieli się na 100 części 1 000 000 części, opierając swe wywody o jeden werset, a wystarczy kontekst i inne wersety w temacie omawianym. Dla ciekawych polecam {rbible24}, świetna pozycja dla badających i porównujących.

Pozdrawiam


Gorszyciel

  • Gość
Odp: List do starszych w Boliwii: dot. datków na ogólnoświatową działalność
« Odpowiedź #104 dnia: 03 Październik, 2017, 11:32 »
Odsetek ludzi głodujących w Boliwii w latach 2014-2016 w przedziale 25-35%. Najwyższy wskaźnik w Ameryce Południowej:



A tutaj kilka fotek z tego kraju:













Dla porównania Anthony Morris III: