Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]  (Przeczytany 17504 razy)

Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 09:51 »
   Roszada
   A gdzie tłumaczenie? ;) ;)
Ale pytanie. :)
Toć pisałem powyżej, by anglojęzyczni swoimi łaskawymi oczyma popatrzyli i coś napisali.
Ale jak olewają to nie pozostało mi nic, jak siedzieć cicho.
Ja sam szukam tłumaczy do swych książek, ale się nie zgłaszają.


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 12:47 »
W necie znalazłem list, który jest w załączniku tej wiadomości.
List datowany na rok 2014 jest skierowany do braci w Chile i dotyczy wywieszania flag narodowych na różnych obiektach będących własnością świadków Jehowy i zborów.
Wygląda na to, że jest odpowiedzią na wiele zapytań kierowanych do biura oddziału w tej właśnie kwestii. Zaniepokojeni świadkowie Jehowy w Chile zadawali je bo widocznie ruszało ich sumienie w tej sprawie. Przetłumaczyłem ten list dla tych, którzy nie znają języka angielskiego a chcieliby się zapoznać ze stanowiskiem organizacji w sprawie wywieszania flag na salach królestwa w Chile.
Dziękujemy bardzo za Wasz list datowany na …., w którym pytacie w związku z wywieszaniem flagi narodowej na nieruchomościach będących w posiadaniu organizacji. Z przyjemnością przekazujemy wam informacje, które jak mamy nadzieję będą pomocne. (...)
Fajne jest wyrażenie "w pewne dni". Nie chcą się przyznać w liście, że w dni świąteczne.
   No i jak ludzie w tej organizacji mogą być normalni?
   CK, jak kmeleon, wskazówkami dopasowuje się do sytuacji, jak mu wygodnie.
   A jeśli wywieszanie flagi następuje w dni świąteczne, to samo jej wystawienie, jest już pewnym uczestnictwem w hołdzie.

   Uczciwsze by było zapłacenie kary za nie wywieszenie tego symbolu narodowego.
   No ale, w Chile jest 76 915 głosicieli, taka najwyższa była wykazana za rok 2016.
   Więc tych sal królestwa musi być tam sporo.
   Gdyby każda miała zapłacić karę, trochę kasy by uciekło ze złotego worka w Warwick.
   Stąd też "zbiorowe sumienie gron starszych", podpowiada tak a nie inaczej.
   Jak to ładnie ubrali w słowa :)
   Ciekawe, jak w Polsce taka sytuacja by wyglądała?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline trampek

Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 19:34 »
To, że wywieszono flagę na budynku Sali królestwa uważam za błąd. Może ktoś popełnił faktycznie błąd obawiając się kary. Poza tym 400$ w Chile to być może duża suma i ktoś w nadgorliwości wywiesił flagę.
Myślę, ze flagi wkrótce znikną a Świadkowie Jehowy w przypadku próby nałożenia kary odwołają się od niej i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Ja nigdy nie czułem się  obywatelem jakiegokolwiek kraju więc każda flaga to dla mnie tylko kawałek materiału.

Pozdrawiam !


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 20:09 »
To, że wywieszono flagę na budynku Sali królestwa uważam za błąd. Może ktoś popełnił faktycznie błąd obawiając się kary. Poza tym 400$ w Chile to być może duża suma i ktoś w nadgorliwości wywiesił flagę.
Myślę, ze flagi wkrótce znikną a Świadkowie Jehowy w przypadku próby nałożenia kary odwołają się od niej i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Ja nigdy nie czułem się  obywatelem jakiegokolwiek kraju więc każda flaga to dla mnie tylko kawałek materiału.

Pozdrawiam !

Trampek a Ty czytasz czasami to forum, czy tylko piszesz? List widział?
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 20:17 »
Cytuj
ktoś w nadgorliwości wywiesił flagę.
Chłopcze one wiszą co najmniej od roku 1979. :)
Popatrz wyżej co pisała Strażnica.


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 20:44 »
To, że wywieszono flagę na budynku Sali królestwa uważam za błąd. Może ktoś popełnił faktycznie błąd obawiając się kary. Poza tym 400$ w Chile to być może duża suma i ktoś w nadgorliwości wywiesił flagę.
Myślę, ze flagi wkrótce znikną a Świadkowie Jehowy w przypadku próby nałożenia kary odwołają się od niej i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Ja nigdy nie czułem się  obywatelem jakiegokolwiek kraju więc każda flaga to dla mnie tylko kawałek materiału.
   Ciekawe.
   Od conajmniej końca lat '70, ktoś tam popełnia błąd.
   To już prawie czterdzieści lat, ta sytuacja trwa!! ;) ;)
   Jak to wytłumaczysz?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 23:30 »
Pieśń nr 160 wg Świadków Jehowy w Chile:


:D


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Wrzesień, 2017, 20:55 »
To, że wywieszono flagę na budynku Sali królestwa uważam za błąd. Może ktoś popełnił faktycznie błąd obawiając się kary. Poza tym 400$ w Chile to być może duża suma i ktoś w nadgorliwości wywiesił flagę.


Pozdrawiam !
Sale są własnością Organizacji!!! Członkowie ciała kierowniczego posiadają zegarki po 20000dolarów a 400 dolców jest ceną za lojalność!!!

JUDASZ BARDZIEJ SIĘ CENIŁ!!!


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Wrzesień, 2017, 20:59 »
Ano właśnie nawet wieżyczki musieli z elewacji i dachów usuwać, choć sale królestwa należą do Towarzystwa, którego symbolem jest wieżyczka.
A co dopiero z flagami by było, gdyby były bez zgody organizacji. :)


Offline dziewiatka

Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:51 »
Zbiorowe sumienie starszych zależeć będzie od tego czy będzie ich stać na ściepę by zapłacić cztery stówy.Strażnica polska to78/2 pytanie czytelników.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 08:34 »
To, że wywieszono flagę na budynku Sali królestwa uważam za błąd. Może ktoś popełnił faktycznie błąd obawiając się kary. Poza tym 400$ w Chile to być może duża suma i ktoś w nadgorliwości wywiesił flagę.
Myślę, ze flagi wkrótce znikną a Świadkowie Jehowy w przypadku próby nałożenia kary odwołają się od niej i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Ja nigdy nie czułem się  obywatelem jakiegokolwiek kraju więc każda flaga to dla mnie tylko kawałek materiału.

Pozdrawiam !

🤣🤣🤣 sprawa nie tyczy tylko Chile... z tego co kojarze to Estonia ma podobnie ale tam ŚJ jest mało. Natomiast widać biedny człowieku ze jesteś szczery i chciałbyś żeby ta korporacja tez była szczera, zmartwię Cię, nie jest.


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 10:10 »
🤣🤣🤣 sprawa nie tyczy tylko Chile... z tego co kojarze to Estonia ma podobnie ale tam ŚJ jest mało. Natomiast widać biedny człowieku ze jesteś szczery i chciałbyś żeby ta korporacja tez była szczera, zmartwię Cię, nie jest.
Jeśli o czymś piszesz, to trzeba mieć dowód, a nie chlapać o Estonii. ŚJ co czytają to forum będą śmiali się z Ciebie. :-\


Michał chlu

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 12:13 »
Jeśli o czymś piszesz, to trzeba mieć dowód, a nie chlapać o Estonii. ŚJ co czytają to forum będą śmiali się z Ciebie. :-\

Poszukam zdjęcia i postaram się wrzucić gdyż w rodzinnej kolekcji posiadam gdzieś zdjęcie z betel w którymś z krajów ze wschodu gdzie wisi flaga.


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 12:21 »
Poszukam zdjęcia i postaram się wrzucić gdyż w rodzinnej kolekcji posiadam gdzieś zdjęcie z betel w którymś z krajów ze wschodu gdzie wisi flaga.
Oooo tak trzeba. :)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy a flaga [Chile]
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 13:06 »
Tu nie ma co komentować, dzięki za ten filmik.
Fakt jest FAKTEM.

Pozdrawiam