Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Śmiem Wątpić  (Przeczytany 56832 razy)

Offline Gremczak

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #210 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:22 »
Mądrość to tez uczenie się na cudzych błędach a nie koniecznie na swoich.


Offline parasin

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #211 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:48 »
Pismo Święte jest pisane pod inspiracją Ducha Świętego. Jak Ty oczekujesz co to znaczyć by miało i jak by miało wyglądać, żeby było natchnione, to ja nie wiem. Może chciałbyś, żeby przewidywało wszystko - nawet nazwisko i nr buta króla strzelców piłkarskiej drugiej ligi wietnamskiej z sezonu 2017/2018. Nie wiem co Ty byś chciał (i jeszcze frytki do tego?), ale dziwię się, że byłeś ŚJ. Zawsze sądziłem, że wszyscy ŚJ są mega wierzący, a widzę, że wielu eksów jest faktycznie mega wojowniczo ateizujących. Intryguje mnie to...

Postaram się wytłumaczyć na czym według mnie polega problem...

Jesteśmy byłymi świadkami Jehowy. Byliśmy bardzo przekonani - tak przekonani, że umrzeć za naszą wiarę to pestka. W pewnym momencie odkrywamy, że zostaliśmy oszukani... oszukali nas w sprawie raju na Ziemi, w sprawie rychłego Armagedonu, w sprawie jedynej prawdziwej religii... W sprawie odstępców itp... itd..  Ale na podstawie czego oni nas cały czas oszukiwali? Odpowiem: na podstawie Biblii. Ale dlaczego mogli nas oszukiwać? Ponieważ powiedzieli nam, że Biblia jest Słowem Boga przekonali nas do tego i byliśmy w stanie za to oddać życie.  Powiedzieli nam, że Bóg istnieje, że Bóg ma Biblię, że Bóg ma swoją organizację. Ale, kto nam o tym wszystkim powiedział?!!!? Na Boga! OSZUŚCI! KŁAMCY! MANIPULATORZY! To oni przekonali nas, że nie było żadnej ewolucji, to oni nagadali nam, że naukowcy to słudzy szatana i że głupstwo jest mądrością, a mądrość głupstwem. Gdy odchodzisz od Świadków i dalej wierzysz w Biblię to tak naprawdę dalej wierzysz tym oszustom. Musisz sprawdzić wszystko jeszcze raz i jeszcze raz wszystko odbudować. I stąd śJ to wylęgarnia ateistów. (A w moim wypadku agnostyków)

Jedno jest pewne istniejemy... Dlaczego? Skąd i po Co? Czy jeszcze kiedyś będziemy istnieć? Nie mam pojęcia, ale bardzo bym chciał, aby tak właśnie było. By był jakiś Bóg by potrafił i chciał przywrócić  nasze jestestwo, by sprawił, że jeszcze spotkamy naszych bliskich, którzy już odeszli. Czy moje pragnienia i tęsknoty mają przesłonić mi fakty? Wpływać„ na moją wiarę. Czy taka wiara byłaby wtedy prawdziwa, uczciwa?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #212 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 23:05 »
Gdy odchodzisz od Świadków i dalej wierzysz w Biblię to tak naprawdę dalej wierzysz tym oszustom.

Zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś, poza tym zdaniem, a to dlatego, że wiele takich osób wierzy Biblii (nie w Biblię, bo co by to miało znaczyć? każdy chyba wierzy w Biblię, bo nawet ateista wierzy, że ona jest, istnieje), które nigdy ze ŚJ nie miały do czynienia. Uważam, że można traktować Biblię jako świadectwo wiary, wiedzy o Bogu, nie będąc ŚJ albo będą ex-ŚJ. Ale zgadzam się też, że CK zrównuje Biblię z jej interpretacją wg siebie. Dla ŚJ jak odrzucasz interpretację CK, to odrzucasz Biblię. Wielu staje się odstępcami doktrynalnymi, często dalej wierzą Biblii.

Gangasie, nigdy nie wtrącałem greki w postach ogólnodostępnych. Pokaż, proszę, jedno choć wtrącenie greki. Co do łaciny to jej używanie niekoniecznie świadczy o pyszałkowatości. Przyzwyczaiłem się do niej niezmiernie, wiele terminów łacińskich i powiedzonek w tym języku stosowanych jest powszechnie. Dla przykładu słowa takie jak (oczywiście używa się ich o wiele więcej):
etc. (łac. et cetera - i tak dalej)
stricte
de facto
ad personam
pro forma (np. faktura)
ex cathedra
Mam wrażenie, że w piśmiennictwie popularnonaukowym czy w prasie spotyka się tego rodzaju zwroty i wytykanie komuś, że skoro używa zwrotu stricte tzn., że jest pyszałkowaty, jest po prostu nieporozumieniem.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2017, 23:13 wysłana przez Gorszyciel »


Offline HARNAŚ

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #213 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 06:25 »
Wiesz co to jest dygresja? Nie będę Ci się tłumaczył, bo nazwanie Ciebie ateistą nie byłoby w miliprocencie porównywalne z tym, co Ty o mnie wypisywałeś.
Ponadto "ateizujący" może być też agnostyk lub człowiek bezwyznaniowy, nie tylko ateista. Nawet człowiek religijny może wygłosić pogląd ateizujący.
Zacytowałeś moją wypowiedź dwukrotnie i dwukrotnie się do niej odniosłeś na tej samej stronie . Domyślam się , że zrobiłeś to , żeby mi wykazać , że to na pewno do mnie  , że nie jest to dygresja do wszystkich ? W takiej sytuacji Twój poprzedni wpis zaprzecza temu co napisałeś teraz . Dlatego nadal uważam , że stosujesz wszelkie metody , łącznie z manipulacjami słownymi  aby tylko nie wykazać się , że popełniłeś błąd.  Twierdzisz , że się po Tobie personalnie przejechałem . Tak w bardzo delikatny sposób i nie czuję się z tym źle. Proszę nie odpisuj mi już w tym wątku , nie daj mi powodów abym stracił do Ciebie resztki szacunku. Jeśli jednak zdecydujesz się napisać to uznam , że walczysz  tylko o ilość napisanych postów .


Offline Gremczak

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #214 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 07:46 »
Mądrość to tez uczenie się na cudzych błędach a nie koniecznie na swoich.
 

,
Hmm. Ciekawa jestem, w takim razie, jak zakwalifikujesz takie osoby jak ja, które nie zostały świadkami, właśnie z powodu wątpliwości dotyczących Biblii.
A jaki ma to związek z tym co ja napisalem?


Offline Villa Ella

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #215 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 08:14 »
 

,A jaki ma to związek z tym co ja napisalem?
Wybacz, ale pytanie było nie do ciebie i przez pomyłkę wskoczył mi zupełnie inny cytat.
Poproszę administratora o usunięcie tego postu.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2017, 08:17 wysłana przez Villa Ella »
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #216 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 12:05 »
https://www.youtube.com/watch?v=GI5B2FfisRI

To ciekawy filmik w temacie śmiem wątpić, każdy ma prawo do wątpliwości, uczniowie Pana Jezusa też je mieli, pomimo cudów których świadkami byli, a Izrael, no cóż, lud twardego karku, przechodzą przez morze Czerwone, a za chwilę tworzą złotego cielca.

Wszystko jest do podważenia, jak i wszystko można obronić

Sprzeczności w Biblii, uczeni, tytuły, to Bóg daje zrozumienie, to Bóg bada serca, jeśli ktoś chce wykpiwać słowo Boże, bo są sprzeczności? Nie będę z tym polemizował bo i po cóż kruszyć kopie.

To materia dla niektórych bez spojrzenia duchowego, nie do ogarnięcia.
 Mój brat rodzony był spirytystą, przekaz był jeden, dziedzina duchowa istnieje, a o eksperymentach które robił aby pewne tematy potwierdzić nie będę się rozpisywał, nie ma potrzeby, przynajmniej ja jej nie odczuwam. Zresztą w chwili Jego śmierci działy się namacalne realne rzeczy w rodzinnym domu.

 Jeżeli ktoś, w tym przypadku autor tego filmiku na wstępie tego tematu przywołany ma swoje postrzeganie niech sobie w nim jest, jego sprawa.

Pozdrawiam

   


Offline HARNAŚ

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #217 dnia: 01 Październik, 2017, 17:51 »
;D

To wybacz - już nie piszę. Wszak skoro Ty tak uznasz, to niedługo będę miał proces, że łamię prawa człowieka w Strasburgu ;D

Pokaż mi tylko owe wtrącenia greckie w moich postach. Zmieniasz temat, żeby nie wyszło, że kłamstwa pisałeś?

P.S. I uwierz, nie piszę na tym Forum (ani nigdzie indziej) dla szacunku.
Przecież to nie ja ci zarzucałem , że wtrącasz greckie zwroty tylko inny uczestnik . Przestań się kompromitować .  Podpowiem ci to Gangas . Ale ty się w przykry sposób starzejesz . Proszę po raz ostatni , nie szukaj zaczepki na siłę i nie próbuj mnie oczerniać kłamliwymi wpisami aby tylko nie przyznać , że pobłądziłeś. Wykształceni ludzie z reguły są przekonani o swej świetności ale ty jesteś  zarozumiały . Tobie kolego brakuje jeszcze przy tym skromności. Nie odpisuj już w tym wątku do mnie , czy o to chociaż mogę cie prosić?


Offline Villa Ella

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #218 dnia: 01 Październik, 2017, 21:31 »
Cyt. Widzę Mroki
To ciekawy filmik w temacie śmiem wątpić, każdy ma prawo do wątpliwości, uczniowie Pana Jezusa też je mieli, pomimo cudów których świadkami byli,

Mnie zastanawia, że Bóg ich za to nie ukarał, jak ma w zwyczaju... Gdyby to był JHWH, że Starego Testamentu, to zostałaby z nich kupka popiołu. A jeszcze Jezus obiecał im wspólne królowanie w niebie...
Cóż, jeżeli być biblijnym Żydem, to należy urodzić się w czasach Chrystusa. Jego pokolenie I następne mają u Góry fory!
« Ostatnia zmiana: 01 Październik, 2017, 21:39 wysłana przez Villa Ella »
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Tusia

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #219 dnia: 01 Październik, 2017, 21:38 »
Ja nie mam jeszcze 30stki.

Mów mi tato  ;D


Offline HARNAŚ

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #220 dnia: 02 Październik, 2017, 06:44 »
1) Masz rację - pomyliłem was, ale to dlatego, że śpiewacie w chórze.
2) Starzejesz się Ty. Ja nie mam jeszcze 30stki.
3) Wykształceni ludzie są tak samo często zarozumiali jak ci niewykształceni. Ale Ty masz chyba kompleks braku takiego wykształcenia, skoro cały czas o tym biadolisz.
4) Jeśli ktoś jest zarozumiały to brakuje mu przy tym skromności - gorący ogień cofa się do tyłu...
5) Nie odpisuj już w tym wątku do mnie, czy o to chociaż mogę cie prosić?
  Prosiłem cię dwukrotnie abyś w tym wątku już mi nie odpisywał .Widzę , że ciągle jeszcze  biegasz w krótkich spodenkach na szelkach  jak mały chłopiec , który dłubie w nosku , urażony gdy mu starsi zwracają uwagę , że zachowuje się nieodpowiednio.
Byłbyś dla mnie gość gdybyś napisał:
 1/ " Masz rację" .
 Ale ty w swojej bucie musisz oczywiście znaleźć winnych wszędzie naokoło i tłumaczysz od razu swój błąd zrzucając winę na innych uczestników dyskusji. Jeśli ci się mylą ludzie to albo  bardziej  się skoncentruj , albo bierz leki na poprawę pamięci.
 2/ można być młodym metrykalnie a starym mentalnie .
 3/ Co do wykształcenia to zaimponowałbyś mi gdybyś napisał coś od siebie a nie podbierał teksty  kogoś z forum .
 Tak to prawda ukończyłem tylko technikum i napisałem maturę zaledwie na dwie piątki i dwie czwórki. Czasami żałuję , że nie poszedłem na studia ale powtarzam to nie jest mój kompleks.
 4/  Pycha chodzi przed upadkiem panie kolego młodszy.
 5/ Głupiec gdy milczy uchodzi za mędrca , więc czasami panie młodszy lepiej powstrzymać się od pisania niż na siłę próbować toczyć małe wojenki .
 Zarazem chciałem cię serdecznie przeprosić jeśli gdzieś cię ukłułem w czuły punkt . Z pewnością  to było niestosowne żeby sobie jeździć  po tobie .To forum nie jest miejscem na takie bezsensowne przepychanki , w które oboje zabrnęliśmy , przyznaje , w znacznej mierze z mojego powodu. Widzę , że jeśli ja nie zrobię pierwszego kroku w kierunku poprawy sytuacji to tak będziesz odbijał piłeczkę jeszcze długo. W pewnym wieku spokój jest ważniejszy niż udowadnianie swoich racji , ufam , że z czasem też do tego dorośniesz . Pozdrawiam Paweł.


Offline zenobia

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #221 dnia: 02 Październik, 2017, 11:53 »
Jesli sie pomylę , to mowie przepraszam . Wykształcenie to wiedza w jakiejs dziedzinie i nic wiecej  / zreszą to widac /. Czasem mysle , ze człowiek rodzi sie madry lub głupi i tyle ! Według mnie okresła nas szacunek do drugiego człowieka .Wiec Harnasiu nie przejmuj sie .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #222 dnia: 02 Październik, 2017, 15:13 »
Przestań się kompromitować .  Ale ty się w przykry sposób starzejesz . Proszę po raz ostatni , nie szukaj zaczepki na siłę i nie próbuj mnie oczerniać kłamliwymi wpisami aby tylko nie przyznać , że pobłądziłeś. Niewykształceni ludzie z reguły są przekonani o swej świetności ale ty jesteś  zarozumiały . Tobie kolego brakuje jeszcze przy tym skromności. Nie odpisuj już w tym wątku do mnie , czy o to chociaż mogę cie prosić?
Pozdrawiam

Edit:  Zarazem chciałem cię serdecznie przeprosić jeśli gdzieś cię ukłułem w czuły punkt . Z pewnością  to było niestosowne żeby sobie jeździć  po tobie .To forum nie jest miejscem na takie bezsensowne przepychanki , w które oboje zabrnęliśmy , przyznaje , w znacznej mierze z mojego powodu.


Tusia

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #223 dnia: 02 Październik, 2017, 15:42 »
jeśli gdzieś cię ukłułem w czuły punkt .

Mam grubą skórę. Nie bolało, żyję.  ;D


Offline HARNAŚ

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #224 dnia: 02 Październik, 2017, 18:46 »

Mnie zastanawia, że Bóg ich za to nie ukarał, jak ma w zwyczaju... Gdyby to był JHWH, że Starego Testamentu, to zostałaby z nich kupka popiołu. A jeszcze Jezus obiecał im wspólne królowanie w niebie...
Cóż, jeżeli być biblijnym Żydem, to należy urodzić się w czasach Chrystusa. Jego pokolenie I następne mają u Góry fory!
Pokojowa postawa Jezusa najwidoczniej złagodziła gniewne oblicze .   :)