Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jehowa nienawidzi rozwodów?  (Przeczytany 5716 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Jehowa nienawidzi rozwodów?
« dnia: 10 Wrzesień, 2017, 09:29 »
Powtórzonego Prawa 24:1
Cytuj
Jeśli jakiś mężczyzna weźmie kobietę i uczyni z niej swoją własność jako żonę, to gdyby nie znalazła łaski w jego oczach, ponieważ doszukał się u niej czegoś nieprzyzwoitego, wypisze jej świadectwo rozwodu i włoży jej do ręki, i odprawi ją ze swego domu

Malachiasza 2:16
Cytuj
On bowiem znienawidził rozwody

Ten cały jhwh to jakiś dziwny jest. Zezwala Żydom na rozwód, a potem mówi że je znienawidził. To po co pozwalał?!


Offline M

Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 09:33 »
Powtórzonego Prawa 24:1
Malachiasza 2:16
Ten cały jhwh to jakiś dziwny jest. Zezwala Żydom na rozwód, a potem mówi że je znienawidził. To po co pozwalał?!

Mateusza 19:7-9:

Powiedzieli do niego: „Dlaczego więc Mojżesz polecił dać świadectwo odprawienia i rozwieść się z nią?”+ Rzekł im: „Mojżesz z powodu zatwardziałości waszego serca zrobił dla was ustępstwo w sprawie rozwodzenia się z żonami, ale od początku tak nie było.+ Mówię wam, że kto się rozwodzi ze swą żoną — jeśli nie z powodu rozpusty — i poślubia inną, popełnia cudzołóstwo”.

Malachiasza było spisywane później, więc najwyraźniej Bóg po tym jak zrobił to ustępstwo i zobaczył co Izraelici odwalali to znienawidził rozwody.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 09:34 »
Hej, jhwh, jak to jest żałować swojej ustępliwości?


Offline ireneusz___

Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 09:38 »
Biblia Warszawska (1975)
Mat 19:3-9 bw "(3) I przyszli do niego faryzeusze, kusząc go i mówiąc: Czy wolno odprawić żonę swoją dla każdej przyczyny? (4) A On, odpowiadając, rzekł: Czyż nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył mężczyznę i kobietę? (5) I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem. (6) A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza. (7) Mówią mu: Czemuż jednak Mojżesz nakazał dać list rozwodowy i odprawić? (8) Rzecze im: Mojżesz pozwolił wam odprawiać swoje żony ze względu na zatwardziałość serc waszych, ale od początku tak nie było. (9) A powiadam wam: Ktokolwiek by odprawił żonę swoją, z wyjątkiem przyczyny wszeteczeństwa, i poślubił inną, cudzołoży, a kto by odprawioną poślubił, cudzołoży."


Online Gremczak

Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 09:39 »
Mateusza 19:7-9:

Powiedzieli do niego: „Dlaczego więc Mojżesz polecił dać świadectwo odprawienia i rozwieść się z nią?”+ Rzekł im: „Mojżesz z powodu zatwardziałości waszego serca zrobił dla was ustępstwo w sprawie rozwodzenia się z żonami, ale od początku tak nie było.+ Mówię wam, że kto się rozwodzi ze swą żoną — jeśli nie z powodu rozpusty — i poślubia inną, popełnia cudzołóstwo”.

Malachiasza było spisywane później, więc najwyraźniej Bóg po tym jak zrobił to ustępstwo i zobaczył co Izraelici odwalali to znienawidził rozwody.
Powtórzonego Prawa 24:1
Malachiasza 2:16
Ten cały jhwh to jakiś dziwny jest. Zezwala Żydom na rozwód, a potem mówi że je znienawidził. To po co pozwalał?!
Bo on jest taki stary,że zapomniał co wcześniej mówił. ;D
To skoro on jest bogiem to nie wiedział ,że takie sytuacje mogą zaistnieć?
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień, 2017, 09:47 wysłana przez Gremczak »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 09:51 »
To skoro on jest bogiem to nie wiedział ,że takie sytuacje mogą zaistnieć?

kieszonkowy bożek-maskotka


Offline Stanisław Klocek

Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 10:11 »
(6) A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza.
Wiem, że: 1. połączenie było między nami 2. zgłosiliśmy się na formalne połączenie przed urzędnikiem USC 3. Po trzech miesiącach stanęliśmy na uroczystym ślubowaniu przed księdzem (inni przed pastorem, popem). Tam Boga nigdzie nie spotkałem, ani nie doznałem Jego obecności, ani otrzymałem potwierdzenia od Boga, że posłużył się którymś z nich, jako upoważnionym przedstawicielem. Człowiek może się mylić z wyborem partnerki życiowej, gdyż nie jest wszechwiedzący i dopiero po czasie ukazuje się niedopasowanie. Jednakże przypisywana Bogu wiedza o konflikcie nie do rozwiązania, a on ich łączy i zabrania rozwodu. Jak to można określić? Sadysta <<1. osoba [Boga] czerpiąca przyjemność (...) przyglądania się temu>>



Offline Martin

Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 11:13 »
Jehowa zmienia zdanie zależnie od epoki, w której spisywane są jego słowa. A to, na co odnośnie rozwodów zezwala WTS, to już robienie sobie jaj z logiki. Jak nie ma "biblijnego" rozwodu, to jesteś skazany na samotność do końca życia. Nieważne, czy twój partner był psychopatą, pijakiem czy złodziejem. Ty masz cierpieć nierzadko bardziej od niego. A nie, przepraszam, możesz wziąć separację. Która de facto niczego nie rozwiązuje. :) Do tego WTS-owskie powody separacji wyjęte z rękawa bez żadnego biblijnego uzasadnienia.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline gangas

Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 11:25 »
 Jahwe zrobił ustępstwo ze względu na zatwardziałośc ich serc. Czyli rozumiem, że wcześniej nie przeszkadzało nikomu wspólne mieszkanie z psychopatą czy pokręconą kobietom do samej smierci. Tylko cudzołóstwo. Nic innego nie usprawiedliwia rozwodów. Może molestować dzieci i znęcać się nad nimi, katować żonę. Ona może wszystko robić przeciw niemu i dzieciom aby nie cudzołożyła.  Potem przyszły ustępstwa ale nie na długo.
 Z resztą osobliwe podejście do zbliżeń cielesnych jhwh przejawiał niejednokrotnie. Nie rozumiem czemu po tym akcie ktoś miałby znienawidzić drugą osobę?? : ??? ??? ??? Że nie poszło najlepiej?? ???. Nie wyczerpała do końca kamasutry?? ??? ???
  Dziwny jest ten czesław kunta kinte ::) ::) ::) ::)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Sebastian

Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 13:19 »
mnie na marginesie tego tematu zainteresował wątek "ustępstwa".

Pytam: kto był takim dobrym negocjatorem, że potrafił wynegocjować ustępstwo ze strony samego JHWH?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lila

Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 15:13 »
mnie na marginesie tego tematu zainteresował wątek "ustępstwa".

Pytam: kto był takim dobrym negocjatorem, że potrafił wynegocjować ustępstwo ze strony samego JHWH?

Ustępstwo, czyli odstąpienie od zasady sprawia, że biblijny Jehowa jest wielkim odstępcą :)


Offline Sebastian

Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 15:50 »
Malachiasza było spisywane później, więc najwyraźniej Bóg po tym jak zrobił to ustępstwo i zobaczył co Izraelici odwalali to znienawidził rozwody.
gdy polski rząd przeforsował klauzulę o unikaniu podatków (która pozwala na karanie za czyny które są legalne) zastanawiałem się skąd w rządzących tak wielkie krętactwo. A teraz już wiem: oni po prostu naśladują JHWH który najpierw pozwala na rozwody a potem ogłasza że ich nienawidzi.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline gangas

Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 17:16 »
Ustępstwo, czyli odstąpienie od zasady sprawia, że biblijny Jehowa jest wielkim odstępcą :)

 Będziesz się smażyć gdzieś ale jeszcze nie wiem gdzie ;D ;D Może na Teneryfie?? ??? ??? ???
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 17:26 »
 A może jest niezdecydowany?  :o W myśl zasady, punkt widzenia... :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Exodus

Odp: Jehowa nienawidzi rozwodów?
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrzesień, 2017, 18:08 »
Sam nie ma u boku partnerki / żony u swojego boku a tak łatwo wkłada swoje myśli pisarzom biblijnym.
 Ciekawe czy wytrzymałby z .....
 A mniejsza o to  ;)