Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?  (Przeczytany 5685 razy)

Offline Roszada

Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się ZASADNICZO od reszty społeczeństwa
Wydaje mi się, że nie różnią się za bardzo w kwestii krwi co do praktyki.

Na przykład pewnie 90% ludzi nie przyjmowało nigdy i nie przyjmie transfuzji krwi.
Ja w dość długim moim życiu nie miałem potrzeby i okazji.

Co do spożywania pokarmów z krwią, to w Polsce zanika jedzenie kaszanki, salcesonu czy czerniny. Niewielki procent ludzi w tym gustuje.

Ja od wielu już lat nie jadłem nic z tych rzeczy i pewnie przez długie tyle nadal nie będę jadł.
Wolę polędwicę czy szynkę. :)

Poza tym wielu ŚJ spożywało te pokarmy zanim stali się ŚJ. :-\

Czy zatem linia podziału między ŚJ a resztą przebiega tak, jakby chcieli ŚJ? ;)

To tak jak z tym święceniem szabatu u adwentystów. Polega ono na niepracowaniu w sobotę. Gdy nie było wolnych sobót, to rzeczywiście czymś się oni wyróżniali.
Mieli nawet konflikty w pracy.
Ale dziś? Nawet świecki czyli babiloński kodeks pracy im gwarantuje wolne soboty. ;D


Offline sawaszi

Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 19:10 »
Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się ZASADNICZO od reszty społeczeństwa
Wydaje mi się, że nie różnią się za bardzo w kwestii krwi co do praktyki.

Na przykład pewnie 90% ludzi nie przyjmowało nigdy i nie przyjmie transfuzji krwi.
Ja w dość długim moim życiu nie miałem potrzeby i okazji.

Co do spożywania pokarmów z krwią, to w Polsce zanika jedzenie kaszanki, salcesonu czy czerniny. Niewielki procent ludzi w tym gustuje.

Ja od wielu już lat nie jadłem nic z tych rzeczy i pewnie przez długie tyle nadal nie będę jadł.
Wolę polędwicę czy szynkę. :) .

Poza tym wielu ŚJ spożywało te pokarmy zanim stali się ŚJ. :-\

Czy zatem linia podziału między ŚJ a resztą przebiega tak, jakby chcieli ŚJ? ;)

To tak jak z tym święceniem szabatu u adwentystów. Polega ono na niepracowaniu w sobotę. Gdy nie było wolnych sobót, to rzeczywiście czymś się oni wyróżniali.
Mieli nawet konflikty w pracy.
Ale dziś? Nawet świecki czyli babiloński kodeks pracy im gwarantuje wolne soboty. ;D
.Ja lubię rybkę zjeść z warzywami ,Adwentyści z tego co wiem - są najzdrowszym i długo wiecznym społeczeństwem (statystyki) -utrzymują umiar w jedzeniu i piciu i .. ,może dobry przykład  :)


Offline Roszada

Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 19:16 »
.Ja lubię rybkę zjeść z warzywami ,Adwentyści z tego co wiem - są najzdrowszym i długo wiecznym społeczeństwem (statystyki) -utrzymują umiar w jedzeniu i piciu i .. ,może dobry przykład  :)
Jak zadano pytanie mówcy adwentystów (byłem na tym spotkaniu), dlaczego sporo adwentystów umiera jednak też młodo, skoro nie jedzą wieprzowiny, do mówca pastor Polok powiedział, że nie wiadomo jak długo byli adwentystami. :)
Poza tym sam znałem adwentystów, którzy kawkę potajemnie pili i coca colę, choć im nie wolno. 8-)
Tak samo jak u ŚJ uważają, że Bóg nie widzi. ;D

Ja świniny tez już prawie nie jem. Raczej drobiowe wędliny i mięso, więc mogą mnie do swoich statystyk włączyć, tym bardziej że w sobotę nie pracuję. :)


Offline Dianne

Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 19:42 »
Pracowalam w knajpie i raz mi kucharz Piotrek dał gryza kaszanki. Paskudne, nic nie stracilam.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Tusia

  • Gość
Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 21:05 »
Ja świniny tez już prawie nie jem.



Offline sawaszi

Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 21:18 »
Jak zadano pytanie mówcy adwentystów (byłem na tym spotkaniu), dlaczego sporo adwentystów umiera jednak też młodo, skoro nie jedzą wieprzowiny, do mówca pastor Polok powiedział, że nie wiadomo jak długo byli adwentystami. :)
Poza tym sam znałem adwentystów, którzy kawkę potajemnie pili i coca colę, choć im nie wolno. 8-)
Tak samo jak u ŚJ uważają, że Bóg nie widzi. ;D

Ja świniny tez już prawie nie jem. Raczej drobiowe wędliny i mięso, więc mogą mnie do swoich statystyk włączyć, tym bardziej że w sobotę nie pracuję. :)
.Bo propagują zdrowy styl życia (kawa i coca cola zakwasza) a nasza krew ma PH 7,1 odczyn ma (zasadowy) .Są choroby i przypadki (wypadki) losowe - a na to nie ma 'zasady' ,ni reguły :-\
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2017, 21:23 wysłana przez sawaszi »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 21:29 »
.Bo propagują zdrowy styl życia (kawa i coca cola zakwasza) a nasza krew ma PH 7,1 odczyn ma (zasadowy) .Są choroby i przypadki (wypadki) losowe - a na to nie ma 'zasady' ,ni reguły :-\

  Zakwaszanie organizmu to nie jest termin medyczny, to tylko chwyt farmaceutyczny.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline sawaszi

Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 21:35 »
  Zakwaszanie organizmu to nie jest termin medyczny, to tylko chwyt farmaceutyczny.  ;D
. Bo jest 'bum' na suplementy diety .. podpucha farmaceutów i producentów suplementów ?
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2017, 21:40 wysłana przez sawaszi »


Offline Roszada

Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 22:20 »
.Bo propagują zdrowy styl życia (kawa i coca cola zakwasza) a nasza krew ma PH 7,1 odczyn ma (zasadowy) .Są choroby i przypadki (wypadki) losowe - a na to nie ma 'zasady' ,ni reguły :-\
Adwentyści wcale długo nie żyją. Oni zazwyczaj krótko są w tej organizacji, duża rotacja jest. :)
Owszem prorokini żyła 88 lat, ale członkowie CK ŚJ ponad 90.
A mąż Ellen White zmarł mając 60 lat Jakub (1821-1881)


Offline sawaszi

Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 22:24 »
Adwentyści wcale długo nie żyją. Oni zazwyczaj krótko są w tej organizacji, duża rotacja jest. :)
Owszem prorokini żyła 88 lat, ale członkowie CK ŚJ ponad 90.
A mąż Ellen White zmarł mając 60 lat Jakub (1821-1881)
. A co powiesz o Amiszach to też chrześcijanie ..


Offline Roszada

Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 22:30 »
. A co powiesz o Amiszach to też chrześcijanie ..
Amisze to dla mnie zabytek. Cenię ich jako folklor religijny i stanowczość w swoich zwyczajach.
Porównywałem kiedyś do nich naszych z Bieszczadzkiej Wspólnoty Protestanckiej (zielonoświątkowej) z 3 wsi, Wisłoczka, Woli Piotrowej. Ale ci się już 'scywilizowali'. Szkoda.
Kiedyś nie mieli telewizji, radia, razem uprawiali pola. Taka wspólnota dóbr i ducha.
Ale to inny temat.


Offline sawaszi

Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 22:47 »
Amisze to dla mnie zabytek. Cenię ich jako folklor religijny i stanowczość w swoich zwyczajach.
Porównywałem kiedyś do nich naszych z Bieszczadzkiej Wspólnoty... z 3 wsi, Wisłoczka, Woli Piotrowej. Ale ci się już 'scywilizowali'. Szkoda.
Kiedyś nie mieli telewizji, radia, razem uprawiali pola. Taka wspólnota dóbr i ducha.
Ale to inny temat.
.Myślisz, że świadkowie też staną się tylko "folklorem" i 'epizodem' w dziejach wierzeń ludzkich ??
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2017, 22:50 wysłana przez sawaszi »


Offline Roszada

Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 09:54 »
.Myślisz, że świadkowie też staną się tylko "folklorem" i 'epizodem' w dziejach wierzeń ludzkich ??
Nie! ŚJ to korporacja. Może z czasem będzie co innego robić przy okazji. Jak amway, będą jakieś proszki czy coś innego sprzedawać.

Folklorem stają się powoli Badacze Pisma Św. Szczególnie ci ze Stowarzyszenia B. P. św., których jest w Polsce już tylko około 200 osób.
Na końcu zostaną tylko kustosze.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 10:19 »
Nie! ŚJ to korporacja. Może z czasem będzie co innego robić przy okazji. Jak amway, będą jakieś proszki czy coś innego sprzedawać.

  Dokładnie, oni są zbyt ,,postępowi'', ale tylko tam gdzie im wygodnie i gdzie widzą dla siebie korzyści ( czytaj zyski finansowe ).
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Krew - czy Świadkowie Jehowy różnią się od reszty społeczeństwa?
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 11:14 »
Co ciekawe ŚJ będący rzeźnikiem może, wg sumienia, ludziom ze świata sprzedawać: wszelkie pokarmy zawierające krew. :)

„Niektórzy lekarze będący świadkami Jehowy dokonują transfuzji krwi osobom światowym na ich życzenie. Jednak nie robią tego u oddanych Bogu świadków Jehowy. Zgodnie ze słowami 5 Mojżeszowej 14:21 dawanie krwi ludziom ze świata, na ich żądanie pozostawione jest sumieniu chrześcijańskiego lekarza. Sytuacja jest podobna do tej, w jakiej znajduje się chrześcijański rzeźnik lub sprzedawca, który musi zadecydować, czy może z czystym sumieniem sprzedawać wędliny z krwią osobom światowym” (Strażnica Nr 11, 1966 s. 12 [ang. 15.11 1964 s. 682-683]).

No i ŚJ będący lekarzem może ludziom ze świata przeprowadzać transfuzję. :)

Czy aż tak ŚJ różnią się od świata? ;)