Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...  (Przeczytany 21588 razy)

Offline Mała mi

Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 20:35 »
Nie wrzucilam tu tgo newsa,żeby oceniać wszystkich sj,gdyż nie uważam że są oni źli.Jak w każdej religii są dobrzy i źli ludzie. Jako katoliczka nigdy nie twierdziłam,że katolicy są nieskazitelni.Jestesmy tylko ludźmi.Moze dlatego drażni mnie ta pycha przemawiajaca przez sj takich jak trampek. Trampek, dla mnie, wyznanie nie ma znaczenia w praktycznie żadnej sytuacji,ale dla takich jak ty  nie ma znaczenia tylko jak źle mówią o Was. Jeśli ktoś zaczyna mówić coś złego o innych religiach to wiecie co powiedzieć.Np Ten katolik to pijak,a ten katolik to złodziej...itp,itd wtedy wyznanie ma znaczenie.Malo,jak już nasluchalam się o tych złych ksiezach, katolikach modlacych się do obrazu 😂 i wielu innych to zwykle słyszę "My świadkowie jehowi to jesteśmy przesladowani", " Nosz k... " myślę sobie bo całe spotkanie czuje się jakby mnie chcieli ukamieniowac, ale to oni czują się przesladowani. Trampek gdyby gościu chodził do kk przez ostatni rok to byś powiedział:No to go ksiądz nauczył... A tak to wyznanie nie ważne.


Offline Reskator

Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 20:46 »
Pamiętacie ten hotel chyba w Szkocji który został opuszczony przez obsługę składającą się ze sj.
Ponoć okazało się to nieprawdą.
Więc ostrożnie z tą etykietą jako śj tego gwałciciela.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 20:52 »
Pamiętacie ten hotel chyba w Szkocji który został opuszczony przez obsługę składającą się ze sj.
Ponoć okazało się to nieprawdą.
Więc ostrożnie z tą etykietą jako śj tego gwałciciela.

A kto powiedział że to SJ?
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline gangas

Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 20:53 »
 Wyłowili go z wody niespełna 2 lata temu, pewnie płynąl pontonem dla uchodżców. Tak sobie szukał miejsca i trafił na sale, poczuł miłość i tyle. Osobiście stawiam, że nie był świadkiem a na salę mógł se przychodzić, bo jakiś brat sprezentował mu garniak, to się przebral i był. ??? ??? ??? ???
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Mała mi

Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 20:57 »
Cytuj
Pamiętacie ten hotel chyba w Szkocji który został opuszczony przez obsługę składającą się ze sj.
Ponoć okazało się to nieprawdą.
Więc ostrożnie z tą etykietą jako śj tego gwałciciela.
napisalam w pierwszym poście, że jest sj bądź zamierzał zostać.


Offline chcebycrozsadny

Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 21:11 »
Zgodnie z nakazami Jehowy...
A Jehowa nakazuje na przykład miłość bliźniego i gościnność.

jak rozumieć ten werset Sdz 19:22-25 ?
Ciężko mi pojąć że to jakaś przestroga. Osobiście wolałbym zginać w walce niż dobrowolnie dać zgwałcić żone.
I dlaczego w przekładzie ns jest "nałożnica" a w innych żona?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 21:17 »
Świadkowie Jehowy są takim samym społeczeństwem jak każde inne, choć omni sami uważają że są wyjątkowi. Znajdziemy tu i tam ludzi dobrych i złych. 

Myślę że ten konkretny przypadek interesuje nas dlatego, że Guerlin Butungu był związany ze SJ jak napisał Cegła i to że poszkodowanymi byli Polacy. A jeżeli kogoś interesują przestępstwa kryminalne Świadków Jehowy na całym świecie, to zapraszam na stronę poniżej.



Link do mapy, gdzie można znaleźć przypadki, różnych przestępstw popełnionych przez Świadków Jehowy:
Najedź kursorem na chmurkę na mapie, pokaże się opis przestępstwa. Najgorsze np. morderstwa to czarne chmurki, im jaśniejsze tym przestępstwo lżejsze.  Guerlin Butungu to pikuś w stosunku do niektórych zbrodni tam opisanych, popełnionych przez czynnych Swiadków Jehowy.

http://aawa.co/jw-crime-map/


Przetłumaczyłem fragment tekstu który znajduje się pod mapą. Treść wydaje mi się istotna:

"Z mapy widać wyraźnie, że te przestępstwa są co najmniej tak powszechne w społeczności Świadków, jak w obrębie reszty społeczeństwa, jednak celem  Watchtower jest, aby ŚJ lub ludzie z poza organizacji myśleli inaczej. W rzeczywistości polityka Strażnicy zapewnia bezpieczną przystań dla różnych przestępców, zwłaszcza molestujących dzieci.

Ta mapa nie kompletuje wszystkich przestępstw popełnianych przez Świadków Jehowy, ponieważ nie obejmuje mediów, sądów i doniesień policji, w których nie wspomniano o religijnej przynależności oskarżonych.

Źródła zgłaszania  przestępstw zostały przytoczone szczegółowo. Staraliśmy się, aby wszystkie linki były aktywne w chwili oddelegowania. Niektóre linki z czasem stają się nieaktywne. Staraliśmy się zapisywać tekst tych plików i udostępnić linki PDF do tych danych.

 OSTRZEŻENIE: Dane i odnośniki dostarczone są wyłącznie w celach informacyjnych. Nie chcemy tworzyć grup które będą inwigilowały przestępców aby ich nękać , przestępców, którzy przeszli przez system wymiaru sprawiedliwości i odbyli już kary w areszcie lub więzieniu. Należy pamiętać, że ktoś, kto wykorzysta te informacje do takich celów, może być ścigany.

Towarzystwo Strażnica często mówi, że wśród Świadków Jehowy jest bardzo mało przestępstw. Twierdzą, że Świadkowie mogą być zaufani, ponieważ postępują zgodnie z zasadami Biblii i Strażnicy. Czyniąc to, chcą, aby społeczeństwo i Świadkowie uwierzyli, że są inni lub lepsi od innych grup religijnych. Oto próbka tego w co masz wierzyć:

11 Pomyślmy też, jak zmienili swoją osobowość szczerzy ludzie z najrozmaitszych środowisk, którzy starają się zrozumieć Słowo Boże i zastosować do jego wskazówek. Ciężko pracują, by wyzbyć się różnych przywar lub iście zwierzęcych cech. Być może udaje się to również tobie, podobnie jak twoim chrześcijańskim braciom i siostrom (Kolosan 3:8-14). Spotykając się ze zborem Świadków Jehowy, przebywasz w otoczeniu ludzi, którzy stali się łagodni i pokojowo usposobieni. Nie są jeszcze doskonali, ale nie można już o nich powiedzieć, że zachowaniem przypominają groźne lwy lub inne drapieżne dzikie zwierzęta (Izajasza 35:9). O czym świadczy istnienie tej pokojowej społeczności? O tym, że nasz stan słusznie można nazwać duchowym rajem. Stanowi on przedsmak przyszłego literalnego raju, w którym się znajdziemy, jeśli pozostaniemy lojalni wobec Boga.

- 15 października 2004, Strażnica - "Raj dla Ciebie?"


« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień, 2017, 22:09 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 22:46 »
Jeśli ktoś zaczyna mówić coś złego o innych religiach to wiecie co powiedzieć.Np Ten katolik to pijak,a ten katolik to złodziej...itp,itd wtedy wyznanie ma znaczenie.
Bo dla ŚJ, każdy inny człowiek to katolik. Jeśli nie jest katolikiem, to i tak ma prze...e, bo nie świadek. I koło sie zamyka.

A najśmieszniejsze jest to, że na katolików napieprzają byli byli katolicy (obecnie w "prawdzie").
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Gwiazdor

Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 08:40 »
Nie ma znaczenia czy ŚJ czy zainteresowany. Przez to, że na forum ogólnym emanował zdjęciami jakie to życie w organizacji cudowne to ludzie będą i tak na to patrzeć jakby był ŚJ. Co prawda zdjęcia są trochę naciągane wg mnie, może to podpucha i tez chciał przyciągnąć uwagę w inną stronę...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



Offline trampek

Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 09:03 »
Nie wrzucilam tu tgo newsa,żeby oceniać wszystkich sj,gdyż nie uważam że są oni źli.Jak w każdej religii są dobrzy i źli ludzie. Jako katoliczka nigdy nie twierdziłam,że katolicy są nieskazitelni.Jestesmy tylko ludźmi.Moze dlatego drażni mnie ta pycha przemawiajaca przez sj takich jak trampek. Trampek, dla mnie, wyznanie nie ma znaczenia w praktycznie żadnej sytuacji,ale dla takich jak ty  nie ma znaczenia tylko jak źle mówią o Was. Jeśli ktoś zaczyna mówić coś złego o innych religiach to wiecie co powiedzieć.Np Ten katolik to pijak,a ten katolik to złodziej...itp,itd wtedy wyznanie ma znaczenie.Malo,jak już nasluchalam się o tych złych ksiezach, katolikach modlacych się do obrazu 😂 i wielu innych to zwykle słyszę "My świadkowie jehowi to jesteśmy przesladowani", " Nosz k... " myślę sobie bo całe spotkanie czuje się jakby mnie chcieli ukamieniowac, ale to oni czują się przesladowani. Trampek gdyby gościu chodził do kk przez ostatni rok to byś powiedział:No to go ksiądz nauczył... A tak to wyznanie nie ważne.


Tyle, że to ja cały czas pisze o tym, że świadkowie są takimi samymi ludźmi jak katolicy czy protestanci czy islamiści ;)

To nie świadkowie urządzają np pikiety pod kościołami żeby chronić dzieci przed duchowieństwem.

#Baran

Chętnie zobaczyłbym taką mapkę w odniesieniu do innych grup religijnych .
Propaganda antyświadkowa powoli staje się dokładnie taka sama jak propaganda antysemicka . Powoli nawet i to forum idzie w bardzo niebezpiecznym kierunku.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 09:30 »
Największe szczęście w nieszczęściu że nie zabili męża tej kobiety.

Prawdą jest że oferta zostania Świadkiem Jehowy jest kierowana do ludzi wszelkiego pokroju, kolejna prawda to to że ,,Prawda" jest często w oczach strapionego człowieka jedyną deską ratunku.  I to z tego powodu ,,Prawda" wciąga do swych szeregów:
-ludzi z zaburzeniami emocjonalnymi i/lub poznawczymi.
-alkoholików
-narkomanów
-ludzi z patologii
-emigrantów

Wielką ułudą jest wiara w to że ,,Prawda" przeobraża osobowość człowieka i staje się on innym człowiekiem.

,,Prawda" wg mojej oceny maskuje wiele przypadłości czasami na wiele wiele lat. Jeśli ktoś jest alkoholikiem to nim pozostaje nawet jak nie pije.

Czy to świadek czy nie świadek. Znam przypadek człowieka który wyszedł ze skrajnej patologi i alkoholizmu jednaw w wyniku nagłej śmierci w tragicznych okolicznościach syna wrócił do alkoholu i patologi i po rodzinie nie ma śladu. A był Świadkiem Jehowy.

Człowiek który jest oskarżony o gwałt przypłynął z innego rejonu świata o innej kulturze. Mógł próbować się dopasować do otoczenia jednak robiąc to na siłę i wbrew swoim pragnieniom np seksualnym mógł nagle niejako wybuchnąć-pokazać swoje oblicze swój popęd i emocje.

Dlaczego jest tyle nadużyć seksualnych w kręgach kościołów i związków wyznaniowych?  Ponieważ ludzie wbrew naturze i zdrowemu rozsądkowi powstrzymują się od życia seksualnego i potem są tragedie w postaci napastowania seksualnego na dorosłych lub dzieciach.

Czy tak było w przypadku tego człowieka? Nie wiem...


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 09:49 »
Największe szczęście w nieszczęściu że nie zabili męża tej kobiety.

Prawdą jest że oferta zostania Świadkiem Jehowy jest kierowana do ludzi wszelkiego pokroju, kolejna prawda to to że ,,Prawda" jest często w oczach strapionego człowieka jedyną deską ratunku.  I to z tego powodu ,,Prawda" wciąga do swych szeregów:
-ludzi z zaburzeniami emocjonalnymi i/lub poznawczymi.
-alkoholików
-narkomanów
-ludzi z patologii
-emigrantów

Wielką ułudą jest wiara w to że ,,Prawda" przeobraża osobowość człowieka i staje się on innym człowiekiem.

,,Prawda" wg mojej oceny maskuje wiele przypadłości czasami na wiele wiele lat. Jeśli ktoś jest alkoholikiem to nim pozostaje nawet jak nie pije.

Czy to świadek czy nie świadek. Znam przypadek człowieka który wyszedł ze skrajnej patologi i alkoholizmu jednaw w wyniku nagłej śmierci w tragicznych okolicznościach syna wrócił do alkoholu i patologi i po rodzinie nie ma śladu. A był Świadkiem Jehowy.

Człowiek który jest oskarżony o gwałt przypłynął z innego rejonu świata o innej kulturze. Mógł próbować się dopasować do otoczenia jednak robiąc to na siłę i wbrew swoim pragnieniom np seksualnym mógł nagle niejako wybuchnąć-pokazać swoje oblicze swój popęd i emocje.

Dlaczego jest tyle nadużyć seksualnych w kręgach kościołów i związków wyznaniowych?  Ponieważ ludzie wbrew naturze i zdrowemu rozsądkowi powstrzymują się od życia seksualnego i potem są tragedie w postaci napastowania seksualnego na dorosłych lub dzieciach.

Czy tak było w przypadku tego człowieka? Nie wiem...
Dużo w tym racji.

Mechanizmy kontroli i dyscyplinowania opanowane jak w największych korporacjach .
Audyty.....wizyta nadzorcy obwodu.
Audytorzy.....nadzorcy obwodu.
Szkolenia.....zebrania i zgromadzenia.
Nadzór nad efektami szkoleń........pisemne podawanie czasu i rodzaju oraz efektów z działalności tzw.owoc.
Nadzór wewnętrzny nieoficjalny........donoszenie do starszych na nieposłusznych lub mąciceli....
Itd......
Itd.......

Dlatego dopiero na zewnątrz można te mechanizmy w pełni zrozumieć niestety.

To między innymi przyczyna promowania postawy BMW.....bierny, mierny, wierny.......tzn. wiedza tylko z kanału.  Żadnych innych miejsc pobierania informacji. Nasz kanał najlepszy. Promowanie postawy BMW. kluczem do sukcesu organizacji.

Za mało radości ...wiecej działaj.

Kto przyjmuje taką logikę z czasem się wypala ale po drodze może pokazywać oznaki że to sztuczne i nienaturalne.

W tragedii z Rimini widzę coś w tym stylu.
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2017, 10:13 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline trampek

Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 09:58 »

100 % racja...

Mechanizmy kontroli i dyscyplinowania opanowane jak w największych korporacjach .
Audyty.....wizyta nadzorcy obwodu.
Audytorzy.....nadzorcy obwodu.
Szkolenia.....zebrania i zgromadzenia.



Pracuję  w firmie, która dla laika z zewnątrz wydawać mogłaby się korporacją. Atmosfera jest luzacka, pracujemy po osiem godzin, szkolenia w czasie pracy, jest czas na kawę czy na ploty .... więc aż tak strasznie nie jest. Może macie jakieś urojenia nie tylko co do świadków Jehowy ale nawet i co do korporacji ? ;)


Nikt

  • Gość
Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 10:10 »
Największe szczęście w nieszczęściu że nie zabili męża tej kobiety.

Prawdą jest że oferta zostania Świadkiem Jehowy jest kierowana do ludzi wszelkiego pokroju, kolejna prawda to to że ,,Prawda" jest często w oczach strapionego człowieka jedyną deską ratunku.  I to z tego powodu ,,Prawda" wciąga do swych szeregów:
-ludzi z zaburzeniami emocjonalnymi i/lub poznawczymi.
-alkoholików
-narkomanów
-ludzi z patologii
-emigrantów

Wielką ułudą jest wiara w to że ,,Prawda" przeobraża osobowość człowieka i staje się on innym człowiekiem.

,,Prawda" wg mojej oceny maskuje wiele przypadłości czasami na wiele wiele lat. Jeśli ktoś jest alkoholikiem to nim pozostaje nawet jak nie pije.

Czy to świadek czy nie świadek. Znam przypadek człowieka który wyszedł ze skrajnej patologi i alkoholizmu jednaw w wyniku nagłej śmierci w tragicznych okolicznościach syna wrócił do alkoholu i patologi i po rodzinie nie ma śladu. A był Świadkiem Jehowy.

Człowiek który jest oskarżony o gwałt przypłynął z innego rejonu świata o innej kulturze. Mógł próbować się dopasować do otoczenia jednak robiąc to na siłę i wbrew swoim pragnieniom np seksualnym mógł nagle niejako wybuchnąć-pokazać swoje oblicze swój popęd i emocje.

Dlaczego jest tyle nadużyć seksualnych w kręgach kościołów i związków wyznaniowych?  Ponieważ ludzie wbrew naturze i zdrowemu rozsądkowi powstrzymują się od życia seksualnego i potem są tragedie w postaci napastowania seksualnego na dorosłych lub dzieciach.

Czy tak było w przypadku tego człowieka? Nie wiem...
Nie do końca się z tym zgodzę. 
Po pierwsze podajesz przykład jeden i na tej podstawie wysnuwasz  tezy dotyczące ogółu.  Można znaleźć masę świadectw mowiacych wręcz coś innego . Bóg może działać w nas i przez nas ale potrzebuje do tego naszej zgody całego oddania. Nie da się tak Panie Boże weź ten alkoholizm ale tę kochankę na boku to mnie zostaw. A co do przypadków pedofilii itp w KK i innych to fakt są one jak wszędzie. I po prostu nie każdy chce się tego pozbyć . Po drugie Bóg działa nie tak jak my chcemy Bóg działa według swojego planu . A złoto w ogniu się próbuje.  Nie każdy da odpór pokusie. Sami wiemy po sobie jak to jest . Czy jeśli ktoś pracuje w biurze to nie skorzysta prywatnie czasem z ksero? A co to jest? Kradzież . O własność intelektualnej programach grach filmach i piosenkach MP3 nie wspomnę . W dzisiejszej Polsce kradzież własności intelektualnej jest traktowana jako coś normalnego jest przyzwolenie, ale czy tak powinno być? Sami widzimy jak trudno pójść za duchem i nie ulegać pozadliwosci ciała. Wiara jest pomocna ale trzeba ją urzeczywistnić czynami . Bóg działa z nami nie wbrew nam .

Ale my chyba mówimy o różnych prawdach
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2017, 10:12 wysłana przez Nikt »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Swiadkowie Jehowy jeszcze nie wiedzą...
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 13:06 »

Pracuję  w firmie, która dla laika z zewnątrz wydawać mogłaby się korporacją. Atmosfera jest luzacka, pracujemy po osiem godzin, szkolenia w czasie pracy, jest czas na kawę czy na ploty

W McDonald'sie nie ma czasu na ploty i kawe. Więc nie bajeruj.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),