Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?  (Przeczytany 7155 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 10:20 »
Spróbuj ty mi to wytłumaczyć bo ja tam naprawdę nie widzę żadnej manipulacji. Tekst zamieszczony przez świadków w książce z 2001 r mówi jasno o tym, że np pobożność czy wiarę mamy od Ojca czyli od Jehowy i taki jest sens słów Justyna Męczennika. 

Sam manipulujesz tekstem, ponieważ nie ma nic o "Jehowie". Dlaczego to czynisz i jaki masz w tym cel?

Jedyne co można zarzucić świadkom to to, że wycięto tam słowa o tym, że mamy to przez Jezusa.

To się nazywa fałszowanie, trampek. Fałszowanie cytatów jest naganne i kompromitują tego, który to czyni, czyli Towarzystwo Strażnica. To, że w Prowadzeniu rozmów... (wyd. 2010) podano już prawdziwy cytat, nie zmienia to faktu, że dokonano fałszerstwa. Gdyby nie moja wizyta w Nadarzynie i artykuł na mojej stronie, do dzisiaj nikt by tego nie sprostował.

Gorszą rzeczą jest manipulowanie wersetami w pismach przez inne kościoły jak np Łk 23,43

Może tak konkretnie? Ale zanim coś napiszesz, wymień choć jednego pisarza kościelnego, który się zastanawiał, gdzie postawić przecinek:



Pamiętając o tym, że nie było wówczas interrpuncji, czyli przecinków:



czy dokładanie do kanonu biblijnego całych ksiąg, które nie należą do kanonu.

Kto i kiedy coś dołożył? Konkrety proszę.


« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień, 2017, 10:24 wysłana przez Tusia »


Offline Roszada

Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 10:30 »
Jeśli trampek twierdzi, że Justyn pisał o Jehowie, to żadnego odstępstwa w II wieku nie było. ;D
Mało tego okazuje się, że ŚJ głosząc o Jehowie nie wnoszą nic nowego, bo katolicki Justyn o tym głosił. ;)
Trampek wpadł sam w swe sidła. :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 11:41 »
Po pierwsze teksty ojców kościoła to tylko ich prywatne myśli anie teksty objawione.

Przecież sam tak piszesz o Ciele Kierowniczym: że teksty, które piszą, nie są tekstami objawionymi. Pisma Ojców Kościoła też były oparte na Biblii. Zgodnie z logiką Strażnicy można rzec o pismach Ojców Kościoła tak: „Literatura ta jest oparta na Słowie Bożym, dlatego podawane w niej pouczenia nie pochodzą od ludzi, lecz od Jehowy” (Strażnica 15.09 2010 s. 13).


Offline Startek

Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 12:27 »
To nie ja jestem aż tak głupi. Naprawdę nie zauważasz, że w obu tekstach jest mowa o Ojcu ?
Tekst Justyna mówi jasno że m in wiarę mamy dzięki Ojcu przez Jezusa. Kto jest Ojcem Jezusa ? Każdy świadek wie, że wszystko mamy od Jehowy przez jego Syna, Jezusa. Tak mówią cały czas pisma. 

Zamiast "upalowany" wolę zwrot "przybity do pala" .
. Tusia zauważył manipulację tekstem  WTS usunął słowa. ,, Płynącą  przez Ukrzyżowanego ''  bo im nie pasowało do doktryny że Chrystus umarł jednak na krzyżu , a nie jak twierdzi strażnica na palu . Po drugie , poniżyli przez  to Pana Jezusa i  wartość przelanej przez Niego krwi .


Offline Roszada

Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 12:38 »
Cytuj
Cytat: trampek w 02 Wrzesień, 2017, 10:46

    Po pierwsze teksty ojców kościoła to tylko ich prywatne myśli anie teksty objawione.
A te myśli od Ciała Kierowniczego to są objawione?
Czy prywatne poglądy członków CK?

Mało tego, jeszcze z błędami:

Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło »Kształtowanie się wierzeń«, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku” (Strażnica luty 2017 s. 26).

Czy kiedykolwiek zdarzyło się, że Świadkowie Jehowy błędnie rozumieli jakieś fragmenty Biblii? Tak. Ale gdy nadszedł czas, by Bóg wyjawił ich znaczenie, Świadkowie chętnie dokonywali zmian w swoim sposobie myślenia” (Strażnica Nr 1, 2017 s. 15)


Offline Startek

Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 12:58 »
To Bóg błędnie ich informował , kiedy przyszedł czas znowu ich błędnie skorygował , a następnie ...nowe  światło .


Offline trampek

Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 09:28 »
Jeśli trampek twierdzi, że Justyn pisał o Jehowie, to żadnego odstępstwa w II wieku nie było. ;D
Mało tego okazuje się, że ŚJ głosząc o Jehowie nie wnoszą nic nowego, bo katolicki Justyn o tym głosił. ;)
Trampek wpadł sam w swe sidła. :)

Jeśli Justyn pisząc o Ojcu miał na myśli Jehowę, jedynego Boga to nie ma w tym co pisał odstępstwa. Jeśli Justyn pisząc o Ojcu miał na myśli jedną z trzech osób tzw Trójcy to jest to już odstępstwo.
Nie znam twórczości Justyna więc trudno mi powiedzieć "co autor miał na myśli". W cytowanym fragmencie słusznie Justyn pisze, że wiarę mamy przez Jezusa prowadzącą do jego Ojca.





Offline Dianne

Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 12:12 »
Czasami, jak nikt nie widzi to lubię składać samoloty ze stron strażnic i trafiać nimi w owarte okna.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Roszada

Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 13:01 »
Jeśli Justyn pisząc o Ojcu miał na myśli Jehowę, jedynego Boga to nie ma w tym co pisał odstępstwa. Jeśli Justyn pisząc o Ojcu miał na myśli jedną z trzech osób tzw Trójcy to jest to już odstępstwo.
Nie znam twórczości Justyna więc trudno mi powiedzieć "co autor miał na myśli". W cytowanym fragmencie słusznie Justyn pisze, że wiarę mamy przez Jezusa prowadzącą do jego Ojca.
Po co się chłopie odzywasz, jak sam piszesz, że nie znasz Justyna i tego co uczył.
A znasz kogoś z CK? Pokaż co oni napisali osobiście, i pod czym się podpisali. :)
Prócz listów dla starszych do zboru. ;D


Offline trampek

Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 14:02 »
Po co się chłopie odzywasz, jak sam piszesz, że nie znasz Justyna i tego co uczył.
A znasz kogoś z CK? Pokaż co oni napisali osobiście, i pod czym się podpisali. :)
Prócz listów dla starszych do zboru. ;D

Nauczanie Justyna nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Podobnie jak i nauczania innych "ojców kościoła".

Pokazuje tylko, że nawet jeśli w publikacjach świadków wycięto słowa o Jezusie to i tak sens słów Justyna pozostał ten sam.
Oczywiście lepiej byłoby aby cytując czyjeś słowa cytować je w całości a nie wyrywkowo.

Dlatego jeśli w pismach greckich jest cytat z pism hebrajskich to należy też umieszczać w tych cytatach imię Boga ;)


Offline Roszada

Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 18:06 »
Nauczanie Justyna nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Podobnie jak i nauczania innych "ojców kościoła".
Właśnie że ma znaczenie, bo dzięki Justynowi grubo ponad 2 miliardy chrześcijan wie jakie były wierzenia i zwyczaje chrześcijan w I i II wieku.

A kto zna nauki ŚJ z I wieku?
Nikt, bo one powstają na kolanie CK w XXI wieku.
Co roku podaje CK kilka nowych nauk, których wcale nie znali Apostołowie. :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 18:43 »
Dlatego jeśli w pismach greckich jest cytat z pism hebrajskich to należy też umieszczać w tych cytatach imię Boga ;)

To się teraz zastanów dlaczego nie robili tak autorzy Nowego Testamentu. Bo z całego Twojego wywodu wynika, że Paweł, Mateusz, Marek, Jan, Łukasz, Jakub, Juda, Piotr - wszyscy byli odstępcami.


Offline trampek

Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 21:05 »
To się teraz zastanów dlaczego nie robili tak autorzy Nowego Testamentu. Bo z całego Twojego wywodu wynika, że Paweł, Mateusz, Marek, Jan, Łukasz, Jakub, Juda, Piotr - wszyscy byli odstępcami.

Ja nie wiem dlaczego w dzisiejszych przekładach pism greckich nie ma imienia Boga mimo tego, że często są tam cytowane fragmenty pism hebrajskich, które to z kolei oryginalnie mają zapisane imię Boga.

#Roszada
Nie mam pewności czy dzisiaj są dostępne oryginały tego co pisali autorzy nowego testamentu.
Dzisiaj kiedy biorę do ręki np I i II wydanie tysiąclatek to już tam widzę wiele różnic w tłumaczeniach.  Tym bardziej nie wiem jak oryginalnie były spisane ewangelie.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 23:48 »
Ja nie wiem dlaczego w dzisiejszych przekładach pism greckich nie ma imienia Boga mimo tego, że często są tam cytowane fragmenty pism hebrajskich, które to z kolei oryginalnie mają zapisane imię Boga.

Nowy Testament w większości cytuje grecką Septuagintę. Podam przykład.
Tekst hebrajski ma:

"Ty niegdyś założyłeś ziemię
i niebo jest dziełem rąk Twoich." (Ps 102, 26) - dot. JHWH

Natomiast Nowy Testament cytuje grecką Septuagintę, gdzie mamy:

"Tyś, Panie, na początku osadził ziemię,
dziełem też rąk Twoich są niebiosa." (Hbr 1, 10) - dot. Jezusa


Offline Startek

Odp: Czy CK przywołuje w sprawie Biblii "ojców Kościoła"?
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 00:18 »
Żeby było ciekawie  to sam Ojciec wypowiada te słowa do Syna .