Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?  (Przeczytany 17679 razy)

Offline Estera

 
   Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy łamią prawo polskie??

   Dużo na forum było powiedziane o komitetach sądowniczych Świadków Jehowy.
   Wiele mówi się, że prawo raczej nie wkracza w kwestie wewnętrznego prawa związku, które jakoś tam nie bardzo jasno jest określone w tym przypadku.
   Szeregowy śj, niewiele wie i niewiele się w tym orientuje, ze względu na tajne instrukcje do wybranych grup osób w tej organizacji.

   Tak jak chociażby tajna książka: "Paście trzodę Bożą", skierowana do starszych zboru.

   Ostatnio, zastanawiałam się, czy komitety sądownicze śj, w takiej postaci, w jakiej one istnieją, nie łamią przypadkiem prawa polskiego?
   A jeśli łamią, to w jaki sposób można by się przed nimi bronić?
   Kto dysponuje jakąś wiedzą na ten temat, niech się nią tu podzieli.
   Zapraszam do dyskusji.
   Pozdrawiam.
   "Estera".
   :) :)
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpień, 2017, 23:08 »
Zgłoś podejrzenie popełnienia przestępstwa prokuraturze, to się dowiesz.

Del.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2017, 23:14 wysłana przez KaiserSoze »


Offline Estera

Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpień, 2017, 23:31 »
Zgłoś podejrzenie popełnienia przestępstwa prokuraturze, to się dowiesz.
   Zapraszam grzecznie do dyskusji, a Ty odsyłasz mnie do prokuratury.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpień, 2017, 23:48 »
 Kaiser ty sądziłeś , a ja niestety byłem sądzony , temat na czasie bo ostatnio dużo osób dostaje zaproszenia  na tzw. komitety sadownicze  .


Offline Gremczak

Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpień, 2017, 23:48 »
Mnie się wydaje,że każda religia łamie prawo w mniejszym lub większym stopniu.
Tylko niektóre poczynania religijne są wyjęte  spod prawa.
Albo religie postępują w ten sposób aby pokazać, że nie jest to nakaz czy zakaz religii tylko osobista decyzja wyznawcy danej religii.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Sierpień, 2017, 07:58 »
Prokurator Ci najlepiej odpowie. Wtedy się podzielisz w dyskusji co powiedział. Del.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Sierpień, 2017, 08:01 »
   Zapraszam grzecznie do dyskusji, a Ty odsyłasz mnie do prokuratury.
   :) :)

Królowo Niebieska Matko święta, widzę co napisałem, nie musisz mi tego powtarzać brajlem.
   :) :)

del


Offline Estera

Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sierpień, 2017, 09:00 »
Mnie się wydaje,że każda religia łamie prawo w mniejszym lub większym stopniu.
   Być może masz rację i pewnie tak jest.
   Tylko, jeśli chodzi o śj, jak się popatrzy, jakie są skutki takich komitetów?
   Ludzie całkowicie tracą "grunt pod nogami".
   Lądują w psychiatrykach.
   A nawet popełniają samobójstwa.
   To, wydaje mi się, że tu zostają poważnie przekroczone jakieś pewne granice.
   Nikt odchodząc np., od KK, nie jest tak represjonowany, jak tu.
   A i sama forma tego niby "braterskiego" osądzania, ma wiele do życzenia.
   Jak to wygląda, to wiemy.

   Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że żadne prawo państwowe nie zmusi śj, by nie stosować ostracyzmu po wykluczeniu.
   Ale może warto pomyśleć, wspólnie, czy coś można by było zrobić z tym, co doprowadza do takiego traktowania.
   A więc, z tymi przesławnymi, komitetami sądowniczymi.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline gedeon

Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sierpień, 2017, 09:35 »
Zgłoś podejrzenie popełnienia przestępstwa prokuraturze, to się dowiesz.

Del.

Odpowiedź jak najbardziej prawidłowa, jeżeli ktoś zakłada temat który wymaga wiedzy merytorycznej, to należy sformułować odpowiednio zapytanie.


Offline trampek

Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sierpień, 2017, 09:46 »
 
   Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy łamią prawo polskie??

   Dużo na forum było powiedziane o komitetach sądowniczych Świadków Jehowy.
   Wiele mówi się, że prawo raczej nie wkracza w kwestie wewnętrznego prawa związku, które jakoś tam nie bardzo jasno jest określone w tym przypadku.
   Szeregowy śj, niewiele wie i niewiele się w tym orientuje, ze względu na tajne instrukcje do wybranych grup osób w tej organizacji.

   Tak jak chociażby tajna książka: "Paście trzodę Bożą", skierowana do starszych zboru.

   Ostatnio, zastanawiałam się, czy komitety sądownicze śj, w takiej postaci, w jakiej one istnieją, nie łamią przypadkiem prawa polskiego?
   A jeśli łamią, to w jaki sposób można by się przed nimi bronić?
   Kto dysponuje jakąś wiedzą na ten temat, niech się nią tu podzieli.
   Zapraszam do dyskusji.
   Pozdrawiam.
   "Estera".
   :) :)
 


Z tego co ja wiem to w żadnym wypadku nie ma tam złamania prawa jeśli chodzi o komitety sądownicze.
Zanim złożysz jakieś zawiadomienie zapoznaj się z treścią art. 234 kodeksu karnego żebyś za chwilę ty nie miała problemów z prawem.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Sierpień, 2017, 09:56 »
Trzy lata temu w Finlandii Minister Sprawiedliwości wypowiedziała się w sprawie Komitetów Sądowniczych świadków Jehowy. W końcu to jest część Unii Europejskiej.
Ciekawi mnie czy minister coś w tej sprawie zrobiła, czy była to tylko zwykła krytyka bez przełożenia na tamtejsze prawo.




https://yle.fi/uutiset/osasto/news/justice_minister_no_room_for_two_judicial_systems_in_finland/7219841


https://watchtower-forum.pl/blogs/entry/279-fińska-minister-sprawiedliwości-w-sprawie-komitetów-sądowniczych/
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline trampek

Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sierpień, 2017, 10:07 »
Trzy lata temu w Finlandii Minister Sprawiedliwości wypowiedziała się w sprawie Komitetów Sądowniczych świadków Jehowy. W końcu to jest część Unii Europejskiej.
Ciekawi mnie czy minister coś w tej sprawie zrobiła, czy była to tylko zwykła krytyka bez przełożenia na tamtejsze prawo.




https://yle.fi/uutiset/osasto/news/justice_minister_no_room_for_two_judicial_systems_in_finland/7219841


https://watchtower-forum.pl/blogs/entry/279-fińska-minister-sprawiedliwości-w-sprawie-komitetów-sądowniczych/

To tylko pokazuje jak niedouczeni są urzędnicy. Proponuję pani minister zajrzeć no do Kodeksu Prawa Kanonicznego, poz 1364-1399 i przekona się , że w jej państwie kościół katolicki tez ma władzę sądowniczą ;)

Tak więc  Baran, po raz kolejny pokazujecie jak bardzo jesteście zieloni w wielu sprawach.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpień, 2017, 10:51 »
  Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy łamią prawo polskie??
Zdaje się, że nie można znaleźć konkretnego kodeksu karnego lub cywilnego. Komitety sądownicze są wewnętrznym prawem wyznaniowym, gdzie prawo polskie nie przewiduje ingerencji. Być może należałoby szukać od strony zasad współżycia społecznego, które są niedookreślone. To, czy jest łamana zasada współżycia społecznego, uzależnione jest w odniesieniu do konkretnego przypadku i całości towarzyszących mu okoliczności. Gdyby pewne okoliczności wskazywały na łamanie współżycia społecznego, wówczas można by podciągnąć pod jakiś paragraf kodeksu cywilnego ar. 5. kc.


Praktycznie można by znaleźć przypadek, gdzie zamieszkująca wspólnie cała wieloosobowa rodzina jest ŚJ, a jedna z tych osób zrezygnowałaby bycia ŚJ i przez to stała się przedmiotem szykan. No ale wiadomo, jak można wykazać przed sądem, gdy występuje jeden przeciw wszystkim. Nagrywanie z ukrycia byłoby jedynym sprzymierzeńcem, ale i to napotyka na pewne przeszkody.


Offline Estera

Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Sierpień, 2017, 13:26 »
   Tak, Stanisławie, wiem, że to jest bardzo trudne do ugryzienia pod względem prawnym i być może trudne do udowodnienia.
   Bo jeśli ktoś by podważał zrobione nagrania z ukrycia, to pewne rzeczy są nie do przeskoczenia.
   Wiem też, że prawo nie ingeruje w wewnętrzne zasady związków wyznaniowych.
   Ale jednak czegoś się boją!
   Jak to było w tej sytuacji, komitetu Roberta Dworaka w Berlinie.
      Z miejsca prawie że było koniec komitetu.
   Przy świadku, nie chcieli rozmawiać.
   To co takiego mają do ukrycia, że tak ściśle tajnie muszą działać?
   Rozumiem, że w grę wchodzi to tzw., dobre imię organizacji i lojalność wobec jw.org.

   Ale zobacz do czego to prowadzi?
   Między innymi do takich patologii, że np., pedofile chodzą sobie bezkarni, nie wspomnę o wielu rozbitych rodzinach.
   Kobiety, mężczyźni są zmuszeni trwać w patologicznych związkach, dzieci cierpią, no wiele by tu wymieniać.
   I gdyby to nie miało znamion łamania prawa, to by się tak nie bali.
   A jednak wszystko odbywa się w atmosferze ścisłej tajemnicy i myślę, że przynajmniej niektórzy starsi są świadomi tego, że łamie się tam prawo.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline gedeon

Odp: Czy komitety sądownicze Świadków Jehowy, ŁAMIĄ prawo polskie?
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sierpień, 2017, 13:35 »
Chcesz rozmawiać o odczuciach czy prawie.? Bo to bez sensu.