Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)  (Przeczytany 6952 razy)

Offline trampek

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Sierpień, 2017, 10:16 »
Powiedz to dziewczynie, która została zgwałcona, nie podano jej pigułki "72h po", zaszła w ciąże i jest Świadkiem Jehowy. Pewnie chętnie byłbyś wujkiem, a to jest kobieca tragedia.

Ciąża zaczyna się, kiedy zarodek zagnieździ się w błonie śluzowej macicy. Wcześniej to zlepek komórek. I jeśli nie zagnieździ się w macicy to bez tego obumrze. Ale to nie jest aborcja. Organizm kobiety odrzuca wiele takich zarodków, nawet bez stosowania antykoncepcji. Ot, fizjologia.

Uważaj Trampek bo wkroczyłeś na bardzo trudny teren.

A te "zlepki komórek" to co to jest ? To jeszcze nie człowiek ? A co na to pisma ? Czy wolisz "opinie" naukowców żeby podeprzeć swoje bzdury ?
Widzę, że tworzycie nawet własną naukę o rozwoju człowieka ;)

Jeśli organizm kobiety naturalnie, sam coś odrzuca to oczywiście nie może być mowy o żadnej aborcji .
 


Offline Dianne

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Sierpień, 2017, 12:53 »
Opinie naukowców popierają bzdury. Wiadomo, przeciesz karzdy wie, rze rzeby zostać nałukowcem tszeba być totalnym debilem. Tylko idiotuf do tego biorą xD a jeszcze ludzie bez muzgu im wierzo xD cale szczescie mamy trampka ktury jest jedynym mondrym człowiekiem na ziemi i wie wszystko! No bo tylko debil uczy sie czegos latami mondry trampek jurz to wje.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Villa Ella

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Sierpień, 2017, 13:52 »
Trampek, ty na prawdę nie potrafisz czytać??!! Dobrze, że chodzisz na zebrania, biedaku , tam chociaż przeczytają ci Strażnicę, książkę, czasem nawet cytat z Biblii. Wyraźnie napisałam, że ciąża zaczyna się od zagnieżdżenia zygote w błonie śluzowej macicy. Nie wiem, czy twój Jehowa dopuszcza, żeby człowiek zabijał nowe życie, może woli to robić sam, bo co szósta ciąża kończy się poronieniem. Nie zdziwiłoby mnie to wszak w Starym Testamencie kazał mordować jak leci: mężczyzn, kobiety, dzieci, zwierzęta... Nie z każdej zygoty rozwinie się płód, jak z nie każdego jajka wykluje się pisklę. Zamiast się wymądrzać i snuć przypuszczenia na temat moich ustaleń, proponuję powtórzyć podstawówkę- tam od pierwszej klasy uczą czytać i to nawet ze zrozumieniem. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2017, 13:54 wysłana przez Villa Ella »
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline trampek

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Sierpień, 2017, 15:15 »
Wyraźnie napisałam, że ciąża zaczyna się od zagnieżdżenia zygote w błonie śluzowej macicy.

To założenie to skąd masz ? Z pism czy z naukowych wywodów ? Bo wiesz, dla naukowca to  chyba do 12 tygodnia to jeszcze ciągle nie jest dziecko tylko jakiś "płód" i można go abortować czyli po prostu zabić. ;)


Offline czarnaowca

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Sierpień, 2017, 16:04 »
Trampek a Ty skąd bierzesz swoją unikalna wiedzę? Jesli nie uważałeś w szkole na Biologii, a w Biblii nie ma jasnej informacji w tym temacie, podobnie jak o frakcjach krwi, czy innych. Rozwój medycyny pozwala nam sie na niej opierać.

Nie zastanawiałeś sie czemu na prawie kazdy temat tylko Ty masz jakieś "ale" a wszyscy inni forumowicze sa ze sobą zgodni?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Sierpień, 2017, 18:49 »
To założenie to skąd masz ? Z pism czy z naukowych wywodów ? Bo wiesz, dla naukowca to  chyba do 12 tygodnia to jeszcze ciągle nie jest dziecko tylko jakiś "płód" i można go abortować czyli po prostu zabić. ;)

A jak znajdę jednego naukowca, który powie, że od 11 tygodnia to co? A jak inny pisze o tygodniu 10? Myślisz, że w nauce jak w Strażnicy - jeden powie a reszta powtarza jak papugi? Są tacy naukowcy, którzy mówią o życiu od momentu zapłodnienia.


Offline wrzesien

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Sierpień, 2017, 19:04 »
To założenie to skąd masz ? Z pism czy z naukowych wywodów ? Bo wiesz, dla naukowca to  chyba do 12 tygodnia to jeszcze ciągle nie jest dziecko tylko jakiś "płód" i można go abortować czyli po prostu zabić. ;)
Jakich k. pism?
Chyba czy na pewno?
Jakiego naukowca?
Źródło podaj.

Ty to nawet i w waginy innym musisz wciskać te swoje strażnice...
"Nie znam się ale się wypowiem. W strażnicy tak napisali więc tak musi być."

Jak tak się odwołujesz do Biblii- to pokaż mi gdzie jest napisane że połączenie plemnika i komórki jest już dzieckiem nienarodzonym.

Ps. Swoją drogą nie znasz nauki swojej religii, bo stwierdziłeś wbrew jej nauczaniu. Idź zrobić sobie studium osobiste. Bo od tego e-szlajania się po odstepczych forach tracisz wiarę w autoryzowaną papkę swoich guru.


Offline Villa Ella

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Sierpień, 2017, 03:36 »
A prosiłam, Trampek - najpierw naucz się czytać, potem wypisuje swoje mądrości! Po pierwsze przeczytaj temat wątku - jest o SPIRALI, a nie o ABORCJI. Skąd wysnułeś przypuszczenia, jaką ja mam opinię nt. aborcji???!!! Z tego, że na pisałam, kiedy w medycynie mówimy o ciąży?! Biologię w szkole miałeś?  Czasem świecka nauka się przydaje! Wytłumaczę... Z jajka kurzego kurczak wylęgnie się dopiero, gdy stworzysz mu odpowiednie warunki. Czyli wkładasz do cieplarnianych lub dajesz kurze do wysiedzenia. Jeżeli będziesz je trzymał w kredensie lub lodówce, kurczaka z tego nie będzie. Tak samo jest z zarodkiem ludzkim, dopóki nie zagnieździ się w śluzówce  macicy, nie nastąpi jego rozwój. 20% ciąż kończy się samoistnie poronieniem, gdyby liczyć do tego poronienie przed implantacją zarodka, to pewno wyszło by 2x tyle. Samoistnie, oznacza, że żaden człowiek nie przyłożył do tego ręki. Jeżeli wydalanie zarodka przed implantacją uważasz za aborcję, to wykonuje ją chyba sam twój Jehowa. Twoi święci bracia zostawiają wybór metody antykoncepcji parze małżeńskiej. Jednak doborem słów w tym artykule, stwarzają wrażenie, że spirala I pigułka mogą mieć działanie wczesnoporonne. Skąd oni to wzięli?! Jeżeli jest cień szansy na takie działanie, to Ci święci powinni jak w Kościele Katolickim, stanowczo odrzucić te metody. A oni piszą tak, aby nie wiedzieć dokładnie o co chodzi. Jak dla mnie, to każdy łącznie z tobą może stosować takie metody antykoncepcji, jakie mu odpowiadają. Powtarzam ANTYKONCEPCJI a nie ABORCJI. Może łkać pigułki, zakładać, wkładać, lub w ogóle nie wkładać. Jego sprawa.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2017, 03:42 wysłana przez Villa Ella »
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline trampek

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Sierpień, 2017, 09:34 »
A prosiłam, Trampek - najpierw naucz się czytać, potem wypisuje swoje mądrości! Po pierwsze przeczytaj temat wątku - jest o SPIRALI, a nie o ABORCJI. Skąd wysnułeś przypuszczenia, jaką ja mam opinię nt. aborcji???!!! Z tego, że na pisałam, kiedy w medycynie mówimy o ciąży?! Biologię w szkole miałeś?  Czasem świecka nauka się przydaje! Wytłumaczę... Z jajka kurzego kurczak wylęgnie się dopiero, gdy stworzysz mu odpowiednie warunki. Czyli wkładasz do cieplarnianych lub dajesz kurze do wysiedzenia. Jeżeli będziesz je trzymał w kredensie lub lodówce, kurczaka z tego nie będzie. Tak samo jest z zarodkiem ludzkim, dopóki nie zagnieździ się w śluzówce  macicy, nie nastąpi jego rozwój. 20% ciąż kończy się samoistnie poronieniem, gdyby liczyć do tego poronienie przed implantacją zarodka, to pewno wyszło by 2x tyle. Samoistnie, oznacza, że żaden człowiek nie przyłożył do tego ręki. Jeżeli wydalanie zarodka przed implantacją uważasz za aborcję, to wykonuje ją chyba sam twój Jehowa. Twoi święci bracia zostawiają wybór metody antykoncepcji parze małżeńskiej. Jednak doborem słów w tym artykule, stwarzają wrażenie, że spirala I pigułka mogą mieć działanie wczesnoporonne. Skąd oni to wzięli?! Jeżeli jest cień szansy na takie działanie, to Ci święci powinni jak w Kościele Katolickim, stanowczo odrzucić te metody. A oni piszą tak, aby nie wiedzieć dokładnie o co chodzi. Jak dla mnie, to każdy łącznie z tobą może stosować takie metody antykoncepcji, jakie mu odpowiadają. Powtarzam ANTYKONCEPCJI a nie ABORCJI. Może łkać pigułki, zakładać, wkładać, lub w ogóle nie wkładać. Jego sprawa.

Czy ja napisałem, że naturalne poronienie to aborcja ? Chyba nie .
Biologię miałem w szkole. Na tej biologii uczono mnie, że życie człowieka zaczyna się z chwilą połączenia się komórki jajowej z plemnikiem. Uczono mnie, że po kilku dniach komórka ta zagnieżdza się w macicy. Uczono mnie też , ze aborcję można przeprowadzić do 12 tygodnia ciąży bo W/G NAUKOWCÓW I LEKARZY do 12 tygodnia to jest tylko płód a nie dziecko.
Tymczasem w pismach czytamy jasno, ze Jehowa od początku czuwa nad życiem człowieka i jasno wynika z tego, że dla niego życie  człowieka zaczyna się też od momentu zapłodnienia a nie zagnieżdżenia się ;)

A co do antykoncepcji - jeśli dana antykoncepcja nie powoduje sztucznych poronień to moim zdaniem nie ma przeciwwskazań, żeby ją stosować.


Offline Dianne

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Sierpień, 2017, 10:39 »
Ej dziewczyny, on ma rację, dajcie spokój. Przecież facetem jest, musi wiedzieć lepiej. No bo skąd my mamy wiedzieć kiedy możemy a kiedy nie możemy przeprowadzić aborcji i jaką antykoncepcje nam wolno stosować. Doskonale wie co dla nas najlepsze, mowie wam, zaufajcie mu. Walić nasze życia. Uśmiech aprobaty wierzącego mężczyzny jest tego wart!
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline trampek

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Sierpień, 2017, 10:42 »
Ej dziewczyny, on ma rację, dajcie spokój. Przecież facetem jest, musi wiedzieć lepiej. No bo skąd my mamy wiedzieć kiedy możemy a kiedy nie możemy przeprowadzić aborcji i jaką antykoncepcje nam wolno stosować. Doskonale wie co dla nas najlepsze, mowie wam, zaufajcie mu. Walić nasze życia. Uśmiech aprobaty wierzącego mężczyzny jest tego wart!

Ja wiem co mówią pisma na ten temat. Skoro dla kogoś lekarze są większym autorytetem niż Jehowa to nie mój problem.

Ja nie zrozumiem nigdy jak można zabić dziecko poprzez aborcję. Ale wielu kobietom to nie przeszkadza. 


Offline Irena

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Styczeń, 2018, 23:49 »
Pokazalo mi sie takie okienko, ze od 120 dni w tym watku nie pisano..ale co tam. Temat jest tak rewelacyjny ze po prostu musze odpisac. Jak ja moglam pominac taki madry watek....perelka.. To juz nawet do macicy zagladaja w Straznicy.... nawet rym sie ulozyl sam taki to dobry temat.
A powazniej, to przeciez sami pisza, ze jedyne sluszne wyksztalcenie przyjdzie przez czytanie Straznic. Uzurpatorzy wiedzy wszelakiej.
a kto by te wkladki dopracowywal i ulepszal gdyby kazdy latal ze Straznica po miescie, od drzwi do drzwi...to tak troche siara powolywac sie na osiagniecia naukowe kogos kto jest pogardzany, bo ze swiata...Dulszczyzna.
Lepsz już byłam, zanim poznałam zarazę ”wts”


Offline sawaszi

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Styczeń, 2018, 00:06 »
 :) - :) , :o ,i  :(>:(
To normalna reakcja kobiety - na akcje .
Pozdrawiam .


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Styczeń, 2018, 00:25 »
Jak wczorajsze manifestacje w kwestii obrony prawa do aborcji - kobiety, które są jedynymi interesariuszkami tematu, wystają na zimnym wietrze w kurtkach w transparentami w rękach, a siedmiu grubych facetów, którzy przyjechali pod studio brykami za trzysta koła i wieczorem będą się raczyć drogimi trunkami, zasiada w debacie telewizyjnej, bo to oni będą decydować o losach tych kobiet i ich prawie do samostanowienia - zamiast z nimi stanąć na zimnym i spróbować zrozumieć, co one mają do powiedzenia. W moim zborze była taka jedna ze spiralką, a i tak wpadła.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline sawaszi

Odp: 2017 - Nowe wytyczne co do wkładek wewnątrzmacicznych (spirale)
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Styczeń, 2018, 00:43 »
Trzymajmy się nauk Jezusa Chrystusa
Naśladujmy Go w życiu swym
On Jest Drogą , Życiem i Zbawieniem
Miłość prawdziwa -jest prawdziwa .
Dla człowieka nie ma nic lepszego  :)